Чому не включається мікрохвильовка - детальний розбір поломок і методи усунення

Фото Чому не включається мікрохвильовка - як вирішити проблему

 

Питання, чому не включається мікрохвильовка - один з найбільш таких, що часто виникають у власників, як самих архаїчних, так і ультрасучасних інтелектуальних моделей. Причин несправності досить багато. Тому починати слід з аналітики - розібратися в видах, марках і роботі пристроїв.

 

Короткий гід по СВЧ-печах

Мікрохвильовка - це побутовий електроприлад для розігріву, розморожування і приготування їжі. Працює вона за принципом впливу електромагнітного випромінювання дециметрового діапазону з певною частотою хвилі. Різні моделі і покоління мають ряд відмінностей - функціонал, набір режимів, тип блоків управління та інше. Однак, алгоритм дії мікрохвильовок схожий.

 

Практично всі конструкції включають такі складові:Фото Не включається мікрохвильовка - створіть заявку на ремонт

 

  • - магнетрон - генерує енергію; 
  •  
  • - трансформатор - перетворювач; 
  •  
  • - випрямляч або високовольтний діод; 
  •  
  • - внутрішня камера нагріву двох типів - з піддоном або без, що зумовлює розташування магнетрона; 
  •  
  • - двигун для обертових столів; 
  •  
  • - вентилятор; 
  •  
  • - ТЕН - типовий або кварцовий (в пристроях з функцією гриль); 
  •  
  • - кабель живлення з вилкою, що підключається до електромережі.

 

Фото Чому не включається мікрохвильова піч - розглянемо її конструкцію

 

 

Додаткові елементи - це датчики, що визначають положення дверей; звукові "сповіщувачі"; механічні засоби управління або сенсорні панелі (блоки), які включають кнопки активації-відключення (різних типів), регулятори, що дозволяють задавати і калібрувати режим роботи, і інші деталі (допоміжні або функціональні). 

 

Причинами поломок, може бути кожен з них, в тому числі робочі вузли, ланки ланцюга, компоненти схем і т. д. Часто єдиним варіантом усунення неполадок є повна заміна елемента, що вийшов з ладу. При цьому важливо пам'ятати, що встановлювати слід тільки оригінальні запчастини відповідно до марки виробу. В іншому випадку, бюджетні аналоги здатні погіршити ситуацію, викликаючи несправності пов'язаних з ними агрегатів.

 

Виходячи з цього, першочергове завдання - визначити особливості бренду. У рейтингу найбільш затребуваних мікрохвильовок, як промислові гіганти, так і початківці перспективні виробники.

 

Топ 5 моделей за незалежною оцінкою споживачів

Місце

Бренд

Бали

1

LG и Indesit

4.9

2

Midea

4.8

3

Gorenje

4.7

4

MAUNFELD

4.6

5

Electrolux

4.5

 

Залежно від марки може незначно відрізнятися і принцип дії пристроїв. Фахівці рекомендують, якщо не вивчити всі доступні моделі, то здійснювати комплексну аналітику, перш ніж виконувати ремонт.

 

Мікрохвильовка перестала включатися - основні причини

Часто несправності, при яких мікрохвильовка перестала включатися, обумовлені "людським фактором". Перш ніж розкривати корпус, варто переконатися в наявності живлення. Перевірте підключення кабелю до мережі. Проаналізуйте працездатність розетки. Спробуйте включити в неї інший прилад. Або саме пристрій, що діагностується в інший контактний роз'єм.

Фото Майстер перевіряє чому мікрохвильовка перестала включатися

 

Крім банальних ситуацій, існують і більш серйозні причини, чому не включається мікрохвильова піч. Передумовами формування поломок є:

 

  • ⇒ перепади напруги; 
  •  
  • ⇒ високі експлуатаційні навантаження; 
  •  
  • ⇒ несприятливі умови (вологість), що провокують окислення внутрішніх комплектуючих;
  •  
  • ⇒ порушення правил використання (див. інструкцію); 
  •  
  • ⇒ механічні пошкодження; 
  •  
  • ⇒ відсутність своєчасного обслуговування та інші.

 

Виділити можна кілька основних елементів, вихід з ладу яких, тягне за собою відсутність включення мікрохвильовки.

 

Фото Майстер проводить огляд чому не включається мікрохвильовка

 

Запобіжник або термодатчик

Після виключення вищевказаних варіантів, необхідно проаналізувати внутрішній простір печі, починаючи з засобів захисту. Їх всього два - високовольтний і температурний датчики. Вони попереджають пошкодження робочих вузлів, “спрацьовують” першими при перевантаженні (поглинають) і, як правило, перегорають. Запобіжники не підлягають відновленню і повністю замінюються. Вихід їх з ладу також можуть бути причиною чому не гріє мікрохвильовка

 

Завдання користувача візуально виявити дефекти, оглянувши кожен об'єкт на предмет здуття конденсаторів (википання), потемніння (опалів), присутності запаху гару, патьоків, пошкодження ізоляції.

 

Мікроперемикач засувки двері

Фото Неробочий мікроперемикач засувки двері - одна з причин чому мікрохвильова піч не включається

 

Система блокування працює автоматично. При порушенні функціоналу, датчик сигналізує блоку управління СВЧ печі про те, що дверцята не закриті. Отже, мікрохвильовка не буде включатися. 

 

Джерелами несправностей також можуть бути механічні пошкодження фіксуючих елементів дверцяти. Грубе ставлення, що супроводжується різким зачиненням, посиленим надавлюванням, прискореним відкриванням і закриванням, тривалим терміном експлуатації та іншими аналогічними маніпуляціями призводять до зносу цих деталей. В даному випадку, потрібно не тільки заміна мікроперемикача, а й самих засувок. 

 

На додаток, на тлі подібних проблем, часто перегорають мережеві запобіжники, що формує ряд причин, при яких мікрохвильовка включатися не буде.

Фото чому не включається мікрохвильовка - майстер проводить попередній огляд

 

Неполадки в роботі плати управління

Незалежно від інтерфейсу мікрохвильової печі (сенсорний або механічний), якщо вона не включається, слід перевірити справність модуля. Для початку проаналізуйте наявність напруги на виході трансформатора. Його відсутність свідчитиме про те, що проблема не в платі, а джерелі живлення. 

 

Зверніть увагу, відновлення трансформатора, включаючи перемотування, виконати в домашніх умовах без відповідного рівня кваліфікації, належного обладнання та інструменту, просто неможливо. Найчастіше ці агрегати не підлягають ремонту і повністю замінюються.

Фото СВЧ не включається - можливі неполадки в роботі плати управління

 

Далі, аналізуйте саму плату мікрохвильовки. Перш за все, зніміть її і огляньте, виявляючи візуальні ушкодження. До них відносяться потемніння (локальні або повні), патьоки, роздуті конденсатори і т.д. На платі також розташований плавкий запобіжник, якому аналогічним чином, властиво дмухнути. Обов'язково перевірте доріжки, діоди, стабілізатори та інші компоненти схеми. 

 

При виявленні несправностей і бажанні їх усунути, простих навичок пайки буде недостатньо. В цьому випадку, буде потрібно філігранна робота, яку краще всього довірити майстру.

 

До даної категорії відносяться і поломки індикатора мікрохвильовки, передбаченого для будь-яких модифікацій пристроїв і варіантів виконання блоку управління. Подібні збої також є основними причинами порушення працездатності і відсутності включення, а також причиною чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці.

 

Мікрохвильовка не включається після перепаду напруги - послідовність дій

Нестабільна напруга - це проблема всіх сучасних електроприладів. Незалежно від якості захисту, системи безпеки не здатні витримати перевантаження, особливо ті що відбуваються часто.

 

Фото Мікрохвильовка не включається після перепаду напруги

 

Все що потрібно від користувача:

 

  1. 1. Оглянути мережевий кабель. Почорніла або пропалені (оплавлена) ізоляція вимагає заміни певної ділянки або всього проводу. По можливості зробіть очищення контактів і клем за допомогою щіточки по металу. Виконувати роботи рекомендується гранично акуратно.
  2.  
  3. 2. Переконайтеся в справності запобіжників на фільтрі. При виявленні дефектів виконайте замір напруги за допомогою тестера або омметра.
  4.  
  5. 3. Аналогічним чином, перевірте надходження живлення від джерела до всіх приймаючим ділянкам ланцюга. Як говорилося раніше, починати потрібно з джерела живлення (трансформатора). При виявленні його несправності подальша діагностика не дасть результатів.

 

Важливо! Не варто недооцінювати прості деталі і елементи. Нерідко причина глобальних поломок, парадоксально, криється в дрібницях. Тому, не знаючи напевно, що робити, якщо не включається мікрохвильовка, варто звернутися до фахівців.

Фото відсутність своєчасного обслуговування - одна з причин чому СВЧ не включається

Як визначити згорілий запобіжник у мікрохвильовці

Для визначення згорілого запобіжника в мікрохвильовій печі, виконайте такі кроки: 

 

  1. Від'єднайте пристрій від мережі: Переконайтеся, що СВЧ-піч повністю відключена від електричної мережі, щоб уникнути можливого ураження електрострумом. 
  2.  
  3. Відкрийте корпус мікрохвильовки: Вам буде потрібна викрутка, щоб зняти кріпильні елементи, які тримають корпус приладу. Після зняття кришки зверніть увагу на запобіжники. 
  4.  
  5. Знайдіть запобіжники: У СВЧ може бути один або кілька запобіжників. Вони можуть бути різних типів, але найчастіше є скляні циліндричні або керамічні. Вони зазвичай знаходяться на друкованій платі або біля трансформатора.
  6.  
  7. Перевірте ці деталі на пошкодження: Вийміть запобіжники з гнізд та огляньте. У скляних - усередині має бути видно металеву нитку. Якщо нитку перервано або “обвуглило”, це означає, що він згорів. Керамічні запобіжники не можна перевірити візуально, і для їх перевірки вам знадобиться мультиметр. 
  8. Фото Як визначити згорілий запобіжник у мікрохвильовці - перевірте його на пошкодження
  9. Перевірка за допомогою мультиметра: Встановіть тестер на режим перевірки безперервності (зазвичай зображується звуковою хвилею або звуковим символом). Торкніться щупами мультиметра до обох контактів запобіжника. Якщо тестер видає звуковий сигнал або показує низький опір (близький до нуля), запобіжник справний. Якщо не видає звуку або показує високий опір, деталь згоріла і потребує заміни. 
  10.  
  11. Заміна: Придбайте новий запобіжник з тими самими характеристиками, що й старий (наприклад, струм, напруга та тип). Встановіть нову запчастину в мікрохвильову піч та зберіть корпус. 
  12.  
  13. Тестування: Після встановлення та складання корпусу, підключіть СВЧ до електричної мережі та перевірте, чи працює вона належним чином. Якщо почала працювати, значить, проблема із запобіжником була успішно усунена. Якщо мікрохвильовка все ще не працює, проблема може бути пов'язана з іншими компонентами, і вам, можливо, потрібно звернутися до професіонала з ремонту. 


Зверніть увагу, що ремонт мікрохвильової печі пов'язаний з певними ризиками, такими як ураження електричним струмом, і має бути виконаний з обережністю. Якщо ви не впевнені у своїх навичках чи безпеці, зверніться до професіонала з ремонту побутової техніки.

 

Висновки і заключення по темі

За статистичними даними понад 70% власників мікрохвильовок намагаються зробити ремонт самостійно. У 80% випадків це викликано не амбіціями, а недовірою до майстрів. На жаль, практично 99% з них завершуються "трагічними" наслідками, включаючи травмонебезпечні ситуації, що виникають з вини користувача - удари струмом, порізи.

 

Не менш трагічними є результати подібних маніпуляцій і для самих електроприладів.

Фото ремонт мікрохвильовки самостійно може привести до пожежі

 


Застереження! Категорично не рекомендується розкривати корпус мікрохвильовки в період гарантії. На багатьох пристроях присутні спеціальні "індикаторні" покриття в області кріплень (прихована печатка) які свідчать про стороннє втручання. Та й будь-який досвідчений майстер неозброєним поглядом зможе помітити мікропошкодження елементів фіксації, навіть при самому дбайливому до них відношенні. Такі прилади не підлягають гарантійному обслуговуванню!


 

Не допускайте помилок в прагненні заощадити. А при виникненні сумнівів не впадайте у відчай на радикальні заходи. Це може викликати шквал нових проблем. Поступаючи раціонально, при виявленні, що мікрохвильовка не включається, зверніться до Allmaster.

 

Не включається мікрохвильовка - вирішіть цю проблему максимально комфортно

Портал розроблений з єдиною метою - надати можливість роботодавцям і здобувачам знайти один одного. На сайті сформований рейтинг майстрів, заснований на численних умовах, включаючи вартість, досвід роботи, кількість позитивно закритих заявок та відгуки клієнтів. Вибрати фахівця ви можете по регіону, що значно прискорить вирішення проблеми, дозволяючи заощадити на оплаті послуг. А інтелектуальний пошук з багаторівневими фільтрами і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс Allmaster максимально полегшать завдання.

 

Завдяки рейтингу, майстри зацікавлені не тільки в заробітку, а й у власній репутації, що забезпечує стабільний дохід.

Фото Не включається мікрохвильовка - створіть заявку на ремонт і вирішите проблему комфортно

Саме тому вони:

 

  • • завжди використовують оригінальні запчастини, але прислухаються до думки замовника; 
  •  
  • • мають при собі діагностичний "виїзний набір" для виконання якісного ремонту (простого); 
  •  
  • • виїжджають за заявленою адресою на власному транспорті, перевозять несправні печі, при необхідності, "за свій рахунок"; 
  •  
  • • повертають прилади з гарантією без пошкоджень корпусу і естетичних дефектів.

 

Детально обговорити умови угоди ви можете при особистому спілкуванні. Майстри представляють контактну інформацію для зручного зв'язку - телефон, пошта та інші.

Фото Не включається мікрохвильовка - вирішіть цю проблему максимально комфортно з сервісом Allmaster

 

А розділ "Барахолка" на сайті Allmaster.com.ua дає можливість вам і фахівцям знайти все що потрібно для ремонту без витрачання часу на вивчення сумнівних інтернет ресурсів.

 

У разі якщо ваша мікрохвильовка не включається, просто скористайтеся послугами порталу, і ви обов'язково оціните всі його переваги. 

 

А якщо ви майстер в пошуках роботи - заповніть портфоліо на сайті абсолютно безкоштовно, незалежно від обсягу інформації і кількості розміщень. При цьому, чим більш ємним буде ваше резюме, тим вище затребуваність. Ознайомтеся з найбільш поширеними причинами, чому не включається мікрохвильовка і дійте!

 

 

 

 



Оцініть статтю:
(всього голосів - 1)




Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам