Як правильно мити посуд в посудомийній машині - від чого залежить якість миття?

 

Фото Як правильно мити посуд в посудомийній машині - поради Аллмастер

 

Якщо у вас вдома є посудомийка, то напевно ви не раз задавались питанням: як правильно мити посуд в посудомийній машині і використовувати спеціальні мийні засоби. Мета даної статті розповісти саме про правильне використання хімії в процесі експлуатації пристрою. 

 

Всі посудомийні машини вироблені в Європі миють однаково, на одній і тій же програмі ЕКО-50 вони повинні мити по класу А. Якщо ваш прилад зроблений європейським виробником це означає, що дана модифікація за програмою ЕКО-50 повинна мити чудово незалежно від місця (країни ) виробництва.

 

 

 

Якість миття посуду в посудомойке залежить від 4 факторів:

 

 

 • - хімія (засоби для миття); 
 •  
 • - механіка (тиск води);
 •  
 • - час; 
 •  
 • - температура.

 


Господині на замітку: звичайно є й інші складові, які впливають на чистоту посуду після миття, але вони виходять за рамки цієї статті.


 

Фото Як мити посуд в посудомийці - використовуйте таблетки в спеціальній оболонці

 

Всі ці фактори тісно взаємопов'язані між собою. Якщо виробник побутової техніки обіцяє, що миття посуду буде відбуватися при температурі 50 градусів, то в реальності це так і буде. Якщо компанія, яка виробляє ці пристрої заявляє, що мийка буде здійснюватися 2 години, то це буде саме стільки і в Європі, і в Азії і в будь-якій іншій частині світу.

 

Залишається ще такий фактор як тиск води в посудомийній машині. У кожного виробника воно приблизно однаково і не сильно відрізняється в залежності від марки та моделі для домашнього використання. І єдиним фактором на який не може вплинути компанія, що випускає техніку - це хімія, тобто кошти які ми використовуємо регулярно для миття тарілок, сковорідок, каструль і інших кухонного приладдя.

 

Наприклад, якщо в машинці недостатній тиск, то ми його можемо компенсувати або засобами для миття, або температурою. І якщо вам здається, що ваша техніка миє не так як хочеться, ми допоможемо це виправити.

 

Фото Як мити посуд в посудомийці - правильно використовуйте ополіскувач

 

Як мити посуд в посудомийній машині - основні правила

 

Існує кілька видів хімії (засобів для миття). Найвідоміший і найдавніший з них це звичайно ж порошок, якого існує величезна безліч різновидів - сотні і можливо навіть тисячі. Склад таких хімічних засобів приблизно однаковий і головне, щоб складові цих засобів для миття не завдавав шкоди здоров'ю людини і якісно справлявся зі своїм завданням.

 

Однєю з переваг порошку є те, що користувач сам визначає його кількість, яку буде використано в процесі.

 

Звичайний засіб для миття посуду досить агресивний за своїм складом і продовжує милитися навіть в холодній воді. Такі засоби мають характерну особливість - при високій температурі вони більш "продуктивні" і здатні пошкодити шкіру рук, але при низькій температурі води вони знищуються (їх хімічні властивості руйнуються). 

 

Порошок і таблетки для миття призначені для використання і "якісної роботи" при температурі від 35-40 градусів за Цельсієм.

 

 

Порада: більш докладну інструкцію по застосуванню того чи іншого мийного засобу ви завжди можете знайти на його упаковці або на офіційному сайті виробника.

 

Фото Як мити посуд в посудомийці - правильно завантажуйте мийні засоби

 

Одна з головних помилок, яка зустрічається найчастіше - неправильне завантаження мийних засобів.Зверніть увагу: універсальні таблетки будь-яких виробників розраховані на завантаження посудомийки приблизно на 50-60 відсотків. Тому дуже важливо не перевантажувати техніку посудом інакше це негативно позначиться на якості його миття.

 

Як використовувати мийні засоби, щоб якісно мити посуд в посудомийці

 

Всі засоби і порошки, і таблетки - необхідно класти в спеціально призначений для цього відсік. Коли температура досягає певного показника, відсік відкривається і посудомийка "викидає" мийний засіб всередину камери і відразу починає "працювати". В цьому випадку всі властивості хімії зберігаються, що принесе максимальний ефект. Якщо ви для них вибрали інше місце, наприклад - дно машинки, то холодна вода яка перша потрапляє всередину агрегату просто руйнує їх властивості ще до того як нагріється вода. І якість миття залишиться на низькому рівні.

 

Фото Як правильно мити посуд в посудомийній машині - необхідно використовувати спеціальний відсік для миючих засобів

 

Є одне виключення, так звані таблетки в оболонці, які випускаються різними виробниками. Суть полягає в тому, що в них використовується спеціальна оболонка дуже схожа на парафін, і як тільки температура води починає підвищуватися - плівка починає поступово розчинятися. Самою останньою руйнується плівка, яка містить в собі ополіскувач. Такі таблетки не обов'язково потрібно класти в спеціальний відсік, правда і ціна такого засобу в рази вище.

 

Важливо! Будь-яке мийний засіб, крім таблеток в спеціальній оболонці, необхідно укладати в спеціально призначене місце в посудомийній машині.Насправді хімічні засоби не такі важливі як могло б здатися. Механічний вплив, температура води, час мийки і так здатні помити посуд, але є одна важлива деталь. Ряд різних забруднень (в т.ч. і певні мікроби) знищуються тільки за допомогою хімічних властивостей мийних засобів. Тому вкрай не рекомендується використовувати посудомийку без спеціальних засобів.

 

 

Як вибрати засіб для миття посуду в посудомийці

 

При виборі порошку або таблеток велике значення має не стільки виробник (хоча цей фактор також відіграє важливу роль), скільки місце де ви купуєте мийні засоби. 

 

Фото Як правильно мити посуд в посудомийці - використовуйте якісні мийні засоби

 

Для покупки краще вибирати великі торгові мережі відомих брендів, ймовірність нарватися на контрафакт або підробку в них значно менше ніж в малих торгових магазинах. 

 

Згідно зі статистикою таблетки підробляють набагато частіше ніж порошки. Пов'язано це з тим, що таблетовані засоби приносять набагато більше прибутку виробникам. І чим більш відома фірма - тим таблетка дорожче. І підробити її значно простіше - можна взяти звичайний порошок і методом пресування отримати таблетованій виріб. І як ви розумієте якість мийки нікого не цікавить в такому випадку.

 

Будь-яка таблетка буває 2 видів: 

 

До складу одного виду (2 в 1) входить:

 

 • - мийний засіб; 
 •  
 • - замінник солі.

 

Інший варіант (3 в 1): 

 

 • - миючий засіб; 
 •  
 • - замінник солі;
 •  
 • - ополіскувач.

 

Купувати засоби до складу яких входить щось ще, просто немає сенсу. Всі інші складові, які можуть зустрітися в продукції - це лише маркетинговий хід виробників, який спрямований на подорожчання своєї продукції при таких же витратах на їх виробництво.

 

Фото Як правильно мити посуд в посудомийній машині - необхідно використовувати ополіскувач


При використанні сипучих засобів вам необхідно буде використовувати ополіскувач, який заливається в окремий відсік. Він потрібен для того, щоб на посуді не залишалися краплі води. І якщо на ваших тарілках і каструлях залишається вода - це говорить про нестачу ополіскувача або його низьку якість. Але і факт його підробки також не можна виключати, адже немає нічого простішого ніж взяти пару крапель мила, розбавити його водою і перелити в красиву і яскраву упаковку.

 

Порада: якщо на вашій посуді залишається наліт білого або райдужного кольору - дозу ополіскувача необхідно зменшити. Якщо залишаються крапельки води - навпаки збільшити.

 

Вологий посуд це не означає, що посудомийка працює неправильно, це вина неякісного ополіскувача (можливо невірне дозування) або його підробка. 


Якщо у вас ще залишилися питання як правильно мити посуд у посудомийній машині або ваша улюблениця стала погано мити - радимо ознайомитися з цією статтею, в якій викладено додаткові фактори, які безпосередньо впливають на якість миття посуду.

 

 

 


 

 

enlightened Корисні статті за цією темою:

 

 

yes Що робити, якщо посудомийка не зливає воду - послідовність дій

 

yes Чому посудомийна машина не набирає воду - можливі несправності

 

yes Чому посудомийка погано миє посуд, як з'ясувати і ефективно усунути проблему

 

 

 
Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)

Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Артем Лужко

Марина

проверьте правильность подключения сливного шланга и померяйте рабочее напряжение в электросети, оно должно соответствовать рекомендованному производителем.

 

Если все сделано правильно и напряжение в сети соответствует норме - делайте ремонт по гарантии.

02.03.2021 20:54


Аватар Марина

помогите решить задачачу :) используем посудомойку около месяца, она еще на гарантии. есть такая проблема. После мойки посуда осталась холодной и грязной, а таблетка осталась в специальном лотке нетронутой. Ставлю на 40 мин и прекращаю программу примерно через пару минут, таблетка уже в поддоне (выпала из отсека) и тарелки гарячие. Что не так делаем?

02.03.2021 15:21


Аватар Иван Загоруйко

Доброго ранку! розводи і краплі на посуді найчастіше пов'язані з жорсткістю води, може бути у вас занадто жорстка вода і необхідно використовувати спеціальну сіль. Також спробойте додавати менше або більше ополіскувача

24.02.2021 08:21


Аватар Оксана Павелко

добрий день, у мене ПММ Арістон.Проблема в тому, що після миття посуду псля різних режимів, ложки і скляний посуд в розводах. До якості миття іншого посду зауважень немає.В чому причина може бути. Та й каструлі при 70 градусів не відмиваються. Фільтри постійно промиваю. Сіль і ополаскувач використовую.

23.02.2021 21:27


Admin

Іванка, насправді останнім часом виробники мийних засобів зменшують вагу таблеток, а відповідно і кількість хімії в них також зменшується. Якщо в посудомийку завантажувати відносно не брудний посуд, то так можна і під "зав'язку", але не бажано. А якщо запхати в неї брудний, жирний посуд (наприклад, деко, сковорідка та інші габаритні речі), то якість миття буде не дуже.

16.02.2021 09:40


Аватар Іванка

щось слабо віриться що таблетки розраховані на 60% завантаження посудомийки. Я майже під завязку завантажую і зауважень до якості не маю.

15.02.2021 14:04


Аватар Вероника

некоторые вещи пришлось переосмылслить. буду пробовать

13.02.2021 21:13


Реклама