Якщо у вас вдома є посудомийка, то напевно ви не раз задавались питанням: як правильно мити посуд в посудомийній машині і використовувати спеціальні мийні засоби. Мета даної статті розповісти саме про правильне використання хімії в процесі експлуатації пристрою.
Всі посудомийні машини вироблені в Європі миють однаково, на одній і тій же програмі ЕКО-50 вони повинні мити по класу А. Якщо ваш прилад зроблений європейським виробником це означає, що дана модифікація за програмою ЕКО-50 повинна мити чудово незалежно від місця (країни ) виробництва.
Якість миття посуду в посудомойке залежить від 4 факторів:
- - хімія (засоби для миття);
- - механіка (тиск води);
- - час;
- - температура.
Господині на замітку: звичайно є й інші складові, які впливають на чистоту посуду після миття, але вони виходять за рамки цієї статті.
Всі ці фактори тісно взаємопов'язані між собою. Якщо виробник побутової техніки обіцяє, що миття посуду буде відбуватися при температурі 50 градусів, то в реальності це так і буде. Якщо компанія, яка виробляє ці пристрої заявляє, що мийка буде здійснюватися 2 години, то це буде саме стільки і в Європі, і в Азії і в будь-якій іншій частині світу.
Залишається ще такий фактор як тиск води в посудомийній машині. У кожного виробника воно приблизно однаково і не сильно відрізняється в залежності від марки та моделі для домашнього використання. І єдиним фактором на який не може вплинути компанія, що випускає техніку - це хімія, тобто кошти які ми використовуємо регулярно для миття тарілок, сковорідок, каструль і інших кухонного приладдя.
Наприклад, якщо в машинці недостатній тиск, то ми його можемо компенсувати або засобами для миття, або температурою. І якщо вам здається, що ваша техніка миє не так як хочеться, ми допоможемо це виправити.
Як мити посуд в посудомийній машині - основні правила
Існує кілька видів хімії (засобів для миття). Найвідоміший і найдавніший з них це звичайно ж порошок, якого існує величезна безліч різновидів - сотні і можливо навіть тисячі. Склад таких хімічних засобів приблизно однаковий і головне, щоб складові цих засобів для миття не завдавав шкоди здоров'ю людини і якісно справлявся зі своїм завданням.
Однєю з переваг порошку є те, що користувач сам визначає його кількість, яку буде використано в процесі.
Звичайний засіб для миття посуду досить агресивний за своїм складом і продовжує милитися навіть в холодній воді. Такі засоби мають характерну особливість - при високій температурі вони більш "продуктивні" і здатні пошкодити шкіру рук, але при низькій температурі води вони знищуються (їх хімічні властивості руйнуються).
Порошок і таблетки для миття призначені для використання і "якісної роботи" при температурі від 35-40 градусів за Цельсієм.
Порада: більш докладну інструкцію по застосуванню того чи іншого мийного засобу ви завжди можете знайти на його упаковці або на офіційному сайті виробника.
Одна з головних помилок, яка зустрічається найчастіше - неправильне завантаження мийних засобів.
Зверніть увагу: універсальні таблетки будь-яких виробників розраховані на завантаження посудомийки приблизно на 50-60 відсотків. Тому дуже важливо не перевантажувати техніку посудом інакше це негативно позначиться на якості його миття.
Як використовувати мийні засоби, щоб якісно мити посуд в посудомийці
Всі засоби і порошки, і таблетки - необхідно класти в спеціально призначений для цього відсік. Коли температура досягає певного показника, відсік відкривається і посудомийка "викидає" мийний засіб всередину камери і відразу починає "працювати". В цьому випадку всі властивості хімії зберігаються, що принесе максимальний ефект. Якщо ви для них вибрали інше місце, наприклад - дно машинки, то холодна вода яка перша потрапляє всередину агрегату просто руйнує їх властивості ще до того як нагріється вода. І якість миття залишиться на низькому рівні.
Є одне виключення, так звані таблетки в оболонці, які випускаються різними виробниками. Суть полягає в тому, що в них використовується спеціальна оболонка дуже схожа на парафін, і як тільки температура води починає підвищуватися - плівка починає поступово розчинятися. Самою останньою руйнується плівка, яка містить в собі ополіскувач. Такі таблетки не обов'язково потрібно класти в спеціальний відсік, правда і ціна такого засобу в рази вище.
Важливо! Будь-яке мийний засіб, крім таблеток в спеціальній оболонці, необхідно укладати в спеціально призначене місце в посудомийній машині.
Насправді хімічні засоби не такі важливі як могло б здатися. Механічний вплив, температура води, час мийки і так здатні помити посуд, але є одна важлива деталь. Ряд різних забруднень (в т.ч. і певні мікроби) знищуються тільки за допомогою хімічних властивостей мийних засобів. Тому вкрай не рекомендується використовувати посудомийку без спеціальних засобів.
Як вибрати засіб для миття посуду в посудомийці
При виборі порошку або таблеток велике значення має не стільки виробник (хоча цей фактор також відіграє важливу роль), скільки місце де ви купуєте мийні засоби.
Для покупки краще вибирати великі торгові мережі відомих брендів, ймовірність нарватися на контрафакт або підробку в них значно менше ніж в малих торгових магазинах.
Згідно зі статистикою таблетки підробляють набагато частіше ніж порошки. Пов'язано це з тим, що таблетовані засоби приносять набагато більше прибутку виробникам. І чим більш відома фірма - тим таблетка дорожче. І підробити її значно простіше - можна взяти звичайний порошок і методом пресування отримати таблетованій виріб. І як ви розумієте якість мийки нікого не цікавить в такому випадку.
Будь-яка таблетка буває 2 видів:
До складу одного виду (2 в 1) входить:
- - мийний засіб;
- - замінник солі.
Інший варіант (3 в 1):
- - миючий засіб;
- - замінник солі;
- - ополіскувач.
Купувати засоби до складу яких входить щось ще, просто немає сенсу. Всі інші складові, які можуть зустрітися в продукції - це лише маркетинговий хід виробників, який спрямований на подорожчання своєї продукції при таких же витратах на їх виробництво.
При використанні сипучих засобів вам необхідно буде використовувати ополіскувач, який заливається в окремий відсік. Він потрібен для того, щоб на посуді не залишалися краплі води. І якщо на ваших тарілках і каструлях залишається вода - це говорить про нестачу ополіскувача або його низьку якість. Але і факт його підробки також не можна виключати, адже немає нічого простішого ніж взяти пару крапель мила, розбавити його водою і перелити в красиву і яскраву упаковку.
Порада: якщо на вашій посуді залишається наліт білого або райдужного кольору - дозу ополіскувача необхідно зменшити. Якщо залишаються крапельки води - навпаки збільшити.
Вологий посуд це не означає, що посудомийка працює неправильно, це вина неякісного ополіскувача (можливо невірне дозування) або його підробка.
На якому режимі найкраще мити посуд у посудомийній машині
Оптимальний режим для миття посуду в посудомийці залежить від ступеня забруднення посуду та типу предметів, які ви хочете почистити. Ось деякі основні рекомендації:
- Економічний режим: Використовується з низькою температурою та невеликою кількістю води, яка підходить для легко забрудненого посуду. Він використовує менше енергії та води, що робить його екологічним та економічним вибором.
- Інтенсивний режим: Якщо посуд дуже забруднений або з залишками їжі, вибирайте його. Він використовує високу температуру та більше рідини для ретельного очищення.
- Автоматична програма: Багато сучасних ПММ оснащені датчиками, які визначають ступінь забруднення столових приладів і автоматично вибирають оптимальний режим миття. Це зручний варіант, якщо ви хочете, щоб техніка сама вибирала найкращий регламент.
- Швидкий або експрес-режим: Якщо потрібно швидко почистити посуд, можете вибрати цей тип програми. Він скорочує час миття, але може бути менш ефективним для забруднених тарілок.
- Делікатна програма: Якщо у вас є крихкий або дорогий посуд, використовуйте делікатний вибір. Він призначений для ніжного очищення та запобігання пошкодженню. Визначте, який тип посуду ви хочете почистити і наскільки він забруднений, і виберіть відповідний режим на посудомийній машині.
Чи потрібно полоскати посуд після посудомийної машини
У більшості випадків після використання посудомийки посуд полоскати не потрібно. Вони розроблені таким чином, щоб повністю очищати та сушити посуд без необхідності додаткового ополіскування.
- ПММ використовують миючі засоби та ополіскувачі, які ефективно видаляють залишки їжі та мила. Ополіскувач забезпечує рівне розподілення води на поверхні посуду і прискорює процес сушіння, залишаючи їх без плям і розводів.
- Якщо після закінчення циклу миття ви помітите залишки піни або їжі на посуді, перевірте наступне:
- Переконайтеся, що ви завантажили посудомийну машину правильно, тарілки, сковорідки і т. д. розташовані так, щоб рідина та миючий засіб могли вільно циркулювати.
- Переконайтеся, що ви використовуєте правильну кількість миючого засобу та ополіскувача відповідно до рекомендацій виробника.
- Перевірте, чи не закінчився ополіскувач у машині, і при необхідності додайте його.
- Регулярно чистіть фільтри техніки, щоб уникнути забруднення та накопичення залишків.
Якщо ви виправите ці проблеми та посуд все одно залишається неповністю чистим або з розводами, вам може знадобитися сполоснути “столові прилади” вручну. Однак, для більшості випадків це не потрібно.
Як економно мити посуд у посудомийній машині
Для економного використання пристрою та скорочення витрат на воду, електроенергію та миючі засоби, розгляньте такі поради:
- Завантажуйте машину повністю: Переконайтеся, що ви завантажили максимальну кількість посуду, рекомендовану виробником, але не перевантажуйте техніку, щоб вода могла вільно циркулювати між предметами.
- Використовуйте економічний або енергозберігаючий режим: Виберіть програми з низькою температурою та меншою кількістю води, якщо посуд не сильно забруднений.
- Скрабіть, але не обполіскуйте: Видаліть великі залишки їжі перед завантаженням посуду в машину, але уникайте попереднього ополіскування, щоб заощадити воду.
- Заливайте правильну кількість миючого засобу: Використовуйте рекомендовану кількість засобу, вказану на упаковці або в інструкції з експлуатації. Його надлишок не покращить результати і може призвести до розтрат.
- Перевірте налаштування температури: Деякі машини дозволяють настроїти температуру води. Встановіть нижчу температуру для економії енергії, якщо посуд не потребує інтенсивного очищення.
- Регулярне обслуговування: Очищайте фільтри та перевіряйте стан приладу, щоб переконатися, що він працює максимально ефективно. Це допоможе уникнути непотрібних витрат на ремонт та обслуговування.
Запускайте машину під час низького споживання електроенергії: Якщо ваша місцевість пропонує тарифи на електроенергію в залежності від часу доби, запускайте посудомийку в періоди низького споживання для зниження електроенергії.
Якщо у вас ще залишилися питання як правильно мити посуд у посудомийній машині або ваша улюблениця стала погано мити - радимо ознайомитися з цією статтею, в якій викладено додаткові фактори, які безпосередньо впливають на якість миття посуду.