Як працює льодогенератор - основні моменти і принцип роботи

Фото Як працює льодогенератор - принцип роботи

Якщо ви вирішили придбати пристрій для приготування льоду або давно використовуєте в своєму побуті, то зовсім не зайвим буде дізнатися як працює льодогенератор і принцип його роботи і на які моменти потрібно звернути увагу якщо ви вирішили його придбати. 

 

Машина для приготування льоду буде незамінним помічником для тих хто працює в ресторанному бізнесі, кафе, барах. Але вона стане в нагоді і вдома, якщо у вас велика сім'я, плануєте провести вечірку або просто необхідно охолодити напій. Такі пристрої не дуже складні у використанні і необхідні для того, щоб виконати конкретне завдання - приготувати лід за короткий проміжок часу.

 

Принцип роботи льодогенератора

Машина для виробництва льоду складається з електродвигуна з охолоджуючим пристроєм, нагрівального елементу і піддону. Щоб отримати "на виході" лід - потрібна питна вода. Якщо немає можливості підключити девайс до водопровідної труби, значить доведеться заливати воду в ручному режимі за допомогою будь-якої підходящої ємності. Якщо рівень води досягнув необхідного рівня, тоді він почне свою роботу.

Фото Як працює льодогенератор - основні моменти

 

Наявність вбудованого термостата в льодогенераторі означає, що пристрій може включатися і вимикатися при повній автономності. Як тільки вода в піддоні замерзне - в роботу "вступає" нагрівальний елемент. Тепло передається на основу лотка, як наслідок кубики льоду “відстають” від піддону і потрапляють в спеціальний відсік для готового льоду.

 

Як працює льодогенератор в холодильнику - опис процесу

Принцип роботи льодогенератора в холодильнику нескладний і практично не відрізняється від автономного приладу: 

  1. 1. Перемикач всередині льодогенератора запускає надходження води з лінії, приєднаної до задньої частини холодильника. 
  2.  
  3. 2. Вода надходить через трубку в задній стінці морозильної камери і заповнює піддон для кубиків льоду. 
  4.  
  5. 3. Холодне середовище в морозильній камері перетворює воду в лід. 
  6.  
  7. 4. Термостат, прикріплений до лотка, визначає температуру льоду. Коли він досягає заданої позначки, електричний нагрівач на дні лотка злегка нагріває лід, і кубики вивільняються. 
  8.  
  9. 5. Двигун обертає спеціальний механізм, який виштовхує кубики вгору з лотка. 
  10.  
  11. 6. Цикл повторюється до тих пір, поки бункер для льоду не заповниться.
  12.  
  13.  7. Коли ви використаєте весь лід і контейнер спорожніє, льдогенератор автоматично включиться, щоб створити нову порцію льоду.

 

Фото Як працює льодогенератор - необхідно налити води в спеціальний відсік

 

Чому льодогенератор в холодильнику повільно працює?

Коли ви притискаєте чашку або склянку до дозатора льодогенератора морозильної камери, ви очікуєте, що кубики льоду випадуть по сигналу. Але що, якщо ваш льдогенератор не виробляє достатньо льоду для задоволення потреб? Є кілька поширених причин, які можуть створювати таку проблему. Проаналізуйте кожну з причин і ми впевнені ви знайдете рішення, яке вам підійде. 

 

Чому льодогенератор в холодильнику повільно працює - скористайтеся нашими порадами, щоб уникнути таких питань в майбутньому:

 

  1. 1. Зменшіть температуру морозильної камери: в ідеалі, ваша морозильна камера повинна бути встановлена ​​на температуру від - 15 до -18 градусів за Цельсієм, щоб продукти залишалися глибоко замороженими. 
  2.  
  3. 2. Перевірте настройки на вашому приладі, щоб побачити, чи встановлена ​​температура вище цієї. Якщо це так, регулювання термостата повинно допомогти воді, що надходить, швидше замерзнути, щоб ваш льдогенератор працював швидше.

Фото Чому льодогенератор в холодильнику повільно працює - встановіть необхідний температурний режим

  1. 3. Перестаньте відкривати дверцята морозильної камери, щоб перевірити наявність льоду: це різко уповільнює його виробництво, оскільки збільшує внутрішню температуру.
  2.  
  3. 4. Тримайте морозильну камеру добре укомплектованою: через те, що в морозильній камері мало або зовсім немає продуктів, пристрою важко підтримувати стабільно низьку температуру, необхідну для утворення льоду.
  4.  
  5. 5. Намагайтеся, щоб морозильна камера була заповнена хоча б наполовину, при необхідності заповніть її пляшками з водою, щоб збільшити обсяг.
  6.  
  7. 6. Переконайтеся, що ніщо не знаходиться дуже близько до льодогенератора.
  8.  
  9. 7. Переконайтеся, що у водопроводі немає обмежень і в ньому досить тиску: проблема з водопроводом може призвести до утворення маленьких кубиків льоду. 
  10.  
  11. 8. Відсуньте холодильник від стіни, щоб перевірити підведення води і правильність підключення всіх трубок. 
  12.  
  13. 9. Переконайтеся, що вони не перекручені і не заблоковані. Також поверніть вентиль на лінії подачі води в повністю відкрите положення, щоб забезпечити повний тиск. 
  14.  
  15. 10. Замініть фільтр для води. Якщо у вашому холодильнику є фільтр, який не змінювали останнім часом, виконайте це зараз. Забитий фільтр для води може блокувати потік води до льодогенератора, що призводить до його повільної роботи. Після установки нового фільтру дайте йому пройти кілька циклів, перш ніж використовувати лід, приготований в морозильній камері.

Фото Як вибрати льодогенератор і на що звернути увагу - корисні поради

 

Як вибрати льодогенератор і на що звернути увагу

Для вибору машини для генерації льоду необхідно розібратися на які аспекти слід звернути увагу. Адже від цих параметрів буде залежить і режим його експлуатації, і тривалість роботи, і виникнення можливих несправностей і інші важливі нюанси.

 

Потужність

- це важливий аспект, який впливає на споживання енергії і швидкість виробництва льоду. Від цього показника залежить як часто ви будете використовувати цей прилад. В інструкції користувача або в описі до пристрою зазвичай вказується скільки кілограм вони можуть зробити за 24 години. 

 

В середньому ця величина ледь перевищує 15 кг, для цього вам знадобиться машина потужністю від 150 до 250 Вт. Така потужність дозволить отримати перші кубики протягом 15 хвилин. Щоб зрозуміти наскільки потужний пристрій необхідно купувати - потрібно оцінити особисті потреби. Якщо вам не потрібно занадто багато льоду, слід купувати більш компактні і отже менш потужні пристрої. 


Цікаво знати. Професійні пристрої здатні виробляти до 200 кг льоду в день, побутові - до 13 кг.

Фото Як вибрати льодогенератор - зверніть увагу на форму льоду

 

Тип охолодження

 

Бувають двох типів: 

 

Повітряний - безпосередньо залежить від температури навколишнього середовища. Відповідно чим вище температура в приміщенні, тим складніше машині генерувати лід. Такий тип охолодження вимагає для своєї роботи води приблизно в 4 рази менше. Пристрої подібного типу менш потребують додаткового догляду та чищення конденсатора. 


Водяний - з таким типом охолодження машини працюють стабільно при високій температурі навколишнього середовища і мають менші габарити. Такі агрегати вимагають для своєї роботи велику кількість води і більш вимогливі в догляді.

 

Фото Як вибрати льодогенератор - за типом подачі води

 

Тип постачання води

Магістральний - має спеціальний клапан, завдяки якому здійснюється заповнення машини водою безпосередньо через водопровід. 


Заливний - в подібних моделях передбачений спеціальний внутрішній резервуар, який заповнюється водою вручну.
 

Форм-фактор

Пристрої для утворення льоду можуть бути в підлоговому або настільному виконанні 

 

Підлогові відрізняються високою продуктивністю і найчастіше є стаціонарними через пряме підключення до водопроводу.

Фото Як вибрати льодогенератор - вивчіть форм-фактори

 

Настільні рекомендуються для домашнього використання або невеликого кафе. Їх висота близько 50 см і мають зазвичай кубічну форму. Такий тип більш практичний перш за все тому, що його вага ледь перевищує 11 кг.
 

Форма льоду

Не всі форми кубиків льоду мають охолоджуючий ефект, тому при покупці пристрою важливо розуміти для яких цілей воно буде використовуватися. Такі машини виробляють лід тільки однієї форми і в них не можна перемикати режими і міняти форму льоду. 

 

Порада: якщо ви хочете просто охолодити пляшку свого улюбленого напою, то вам слід розглянути покупку девайса для домашнього використання. 

 

Якщо у вас залишилися ще питання як працює льодогенератор - залишайте їх у коментарях, діліться своїми враженнями і досвідом, якщо використовуєте цей девайс в своєму повсякденному житті.

 

 

 

 



Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)




Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам

доступно написано, даже мне все понятно :)

05.03.2021 09:52


Реклама