Яку варильну поверхню краще вибрати - головні критерії

Фото Як вибрати варильну поверхню - порівняння типів

Організовуючи процес приготування їжі перед багатьма виникає питання, як вибрати варильну поверхню і зробити це максимально грамотно. Цей побутовий прилад вже став традиційним компонентом будь-якої сучасної кухні. Чому варильна поверхня, а не кухонна плита з духовкою, що стоїть окремо? 

 

Причин придбання цієї техніки може бути кілька. Деякі вже мають електричну духовку, і ще одну духову шафу просто не потрібно. Інші хочуть максимально заощадити місце на кухні. Треті вважають за краще купувати прилади, що стоять окремо - духовка і варильна поверхня, приділити належну увагу для вибору кожного пристрою. Ці та інші обставини наштовхують на покупку варильної поверхні. І тут постає важливе питання. Як серед широкого розмаїття моделей вибрати найбільш підходящий варіант під конкретний випадок? Отже, про все по порядку.

 

 

Газова або електрична варильна поверхня - як вибрати

Фото Яку варильну поверхню краще вибрати - робимо вибір правильно

Перший критерій вибору - тип варильної поверхні. Всі панелі поділяються на три види:

 

 • - газові;
 •  
 • - електричні (в тому числі індукційні);
 •  
 • - комбіновані.
 •  

 

як вибрати газову варильну поверхню

Вибирати панель слід з урахуванням існуючих умов і особистих переваг. Якщо до приміщення підведено газ, то найчастіше віддають перевагу газовим моделям. При відсутності газопостачання раціонально придбати електричний екземпляр. У разі частих перебоїв з подачею газу або електрики вихід знаходять в комбінованих панелях, щоб мати цілодобовий доступ до приладу незалежно від ситуацій. 

 

Газові варіанти можуть бути додатково укомплектовані змінними форсунками для можливості підключення газу в балонах. Якщо ви зацікавлені в такому методі подачі газу, то обов'язково врахуйте цей критерій. Такий тип поверхні дозволяє миттєво включити або відключити подачу вогню на конфорці. Саме швидке регулювання горіння дозволяє візуально відслідковувати процес приготування на плиті, а при необхідності швидко зменшити або підсилити потужність. Серед основних недоліків - відкрите полум'я, низький ККД, складний догляд. 

Фото Як вибрати варильну поверхню - газ або електрика

як вибрати електричну варильну поверхню

Електрична панель має спіральні тени, які закриті склокерамікою. Завдяки плоскому виконанню прилад легко очищається, так як бруд не накопичується і не потрапляє у важкодоступні місця. Такий тип поверхні має цінник вище, в порівнянні з газовими панелями. Зовнішній вигляд більш естетичний і привабливіше. Нагрівання виконується досить швидко, але відрегулювати в швидкому темпі потужність вже не вдасться. Відсутність відкритого вогню робить плиту цілком безпечною. Серед основних переваг - широкі можливості управління, автоматичний захист. Обов'язково слід продумати майбутній монтаж, так як установка вимагає наявності кабелю потрібного перетину, потужність якого вираховується з урахуванням самої варильної поверхні.

 

Крім традиційних примірників виділяють ще один вид - індукційні варильні панелі. Їх особливість в тому, що нагрівання виконується безпосередньо через посуд, а сама панель залишається в холодному вигляді.

 

Індукційна електрична панель має високі показники ККД, але при її використанні потрібний посуд певного виду. Якщо ви вирішили вибрати індукційну варильну поверхню - зверніть увагу, що з такою панеллю можна експлуатувати тільки посуд з магнітного металу, який має плоске ідеально рівне дно. Ще один частий нюанс - розмір нагрівального елементу. Він може бути менше, ніж розмальована область на стеклокерамике. При такій ситуації існує небезпека деформації посуду. А в процесі приготування виникне проблема нерівномірного прожарювання.

Фото Як вибрати варильну поверхню - догляд за індукційної панеллю

Догляд за індукційної панеллю не складе особливих труднощів, так як сама поверхня не нагрівається. А це означає, що частинки їжі які потрапили на плиту не підгорять. Досить протерти панель сухою або вологою ганчіркою, залежно від складності забруднення. Більш того, процес збирання можна здійснити відразу в процесі приготування, промокнув серветкою бульйон або молоко, що збігли.

 

 

Приглядаючи для себе електричну панель, необхідно врахувати тип конфорок. Серед можливих виконань: 

 

 • - рапідні;
 •  
 • - галогенні; 
 •  
 • - Hi-Light.

 

Рапідні конфорки зазвичай встановлені на панелях бюджетного сегмента. Це нагрівальний елемент спіральної форми, який під впливом електрики нагрівається. Галогенні конфорки крім звичайного нагрівального елементу оснащені галогенною лампою, яка видає значно більше тепла. Hi-Light - конфорки нового покоління з нагрівачем стрічкового типу. Такий тип конфорок вважається найефективнішим, але і представлений високою ціною.Фото Як вибрати варильну поверхню - комбіновані варильні панелі

Що стосується комбінованих варильних поверхонь, то вони оснащені конфорками під газ та електрику. Ідеальний варіант для тих, хто стикається з перебоями зі світлом або газом, а також використовує балони з газом. Також серед переваг можна відзначити економічність і використання будь-якого посуду. Комбіновані варильні поверхні мають високу вартість, а також вимагають певних умов при монтажі.

 

 

Як вибрати варильну панель - підбираємо габарити, кількість конфорок і їх різновид

Другий критерій при виборі варильної поверхні - габарити. Багато сучасних моделей передбачені для вбудовування в стільницю стандартних розмірів з глибиною в 60 см. Ширина ж панелі може мати різні розміри, і залежить від кількості конфорок - від 1 до 7-ми. Скільки конфорок вибрати? Найчастіше споживачі роблять вибір у бік 4-х конфорочних пристроїв з шириною в 60 см. Якщо потрібно заощадити місце, а приготування їжі не передбачає активних дій, можна зупинити вибір на моделі з шириною до 30 см і 3-х конфорках. Тим, хто потребує частих готувань і в великих обсягах їжі, варто задуматися про покупку панелі на 5-7 конфорок. Але для них буде потрібно достатньо місця, адже ширина складе до 90 см.

 

Фото Як вибрати варильну поверхню - спіральний нагрівальний елемент

Обов'язково варто врахувати тип конфорок, так як саме цей критерій впливає на комфорт в процесі приготування. У газових моделях досить часто зустрічаються конфорки з декількома рядами полум'я. Ця функція дозволяє за короткий проміжок часу досягти швидкого і рівномірного нагріву. Це дуже зручно в тому випадку, коли потрібно швидко обробити продукти на високій температурі. Наприклад, обсмажити м'ясо або зробити овочі-гриль. Овальні конфорки ідеально підходять для посуду довгастої форми, наприклад качатниці. Досить часто користуються популярністю конфорки з підвищеною потужністю, а також WOK-конфорки. На них зручно готувати продукти в посуді з товстими стінками. В індукційних панелях конфорки можуть автоматично підлаштовуватися під розміри посуду. При виборі типу конфорок слід відштовхуватися від особистих переваг в готуванні.

 

Фото Як вибрати варильну поверхню - панель на 5 конфорок

Який матеріал варильної поверхні вибрати

 

Матеріал виготовлення безпосередньо впливає на зовнішній вигляд варильної поверхні. Також цей момент відповідає за надійність і довговічність в експлуатації. Самий бюджетний варіант - емаль. Цей матеріал потребує дбайливого догляду, так як поверхня схильна до подряпин і сколів. Серед основних переваг емалі - можливість виготовлення в різному колірному виконанні.

 

Серед затребуваних моделей - поверхні з нержавіючої сталі. Матеріал зарекомендував себе як досить надійний і зносостійкий, до того ж такі поверхні мають невисоку вартість. Нержавіюча сталь досить міцний матеріал, який складно пошкодити. Але, потрібно бути готовим до того, що поверхня легко брудниться, і підтримувати її в ідеальному блискучому вигляді дуже складно.

Фото Яку варильну поверхню краще вибрати - зверніть увагу на покриття

Наступні за попитом споживачів - прилади із загартованого скла. Вони виділяються привабливим дизайнерським оформленням, гармонійно виглядають в кухні з будь-яким дизайнерським рішенням. Матеріал характеризується швидким нагріванням і охолодженням, що дуже цінно в процесі приготування. Нагрівається тільки зазначена область нагріву, що робить її безпечною. Мінус загартованого скла в крихкості. Впустивши важкий або гострий предмет на панель, є великий ризик завдати сильне пошкодження. Навіть невеликий удар може залишити скол, який вплине на естетичний вигляд або призведе до зниження працездатності. Також варто оберігати гарячу зону панелі від холодної води. Буде потрібно і спеціальний посуд з ідеально рівним дном і відповідним діаметром.

 

 

Управління та додаткові функції варильної поверхні

 

Управління конфорками може бути трьох варіантів: механічне, електронне, сенсорне. Механічні перемикачі - прості поворотники бюджетної вартості, які відомі нам вже багато років. Електронне керування має на увазі наявність кнопкової панелі з рідкокристалічним екраном. Сенсорні панелі являють собою безрельефную зону, де контроль управління реагує на легкий дотик пальців.

Фото Яку варильну поверхню краще вибрати - вивчіть додаткові функції

Газові варильні поверхні практично позбавлені додаткового функціоналу. Єдині опції, які доступні: електричний підпал, газ-контроль. Говорячи про електричні панелі, то тут перед споживачем відкривається широкий спектр можливостей в додаткових функціях:

 

 • ♦ таймер конфорок; 
 •  
 • ♦ індикатор залишкового тепла; 
 •  
 • ♦ автоматичне відключення, що спрацьовує при перегріві; 
 •  
 • ♦ зменшення потужності при закипанні; 
 •  
 • ♦ авто програми на приготування ваших улюблених страв; 
 •  
 • ♦ захист від дітей; 
 •  
 • ♦ пауза; 
 •  
 • ♦ та інше.
 •  

 

Наявність розширеного функціоналу підвищує комфорт готування, а також дозволяє уникнути повної залежності від плити в процесі приготування.

 

Фото Яку варильну поверхню краще вибрати - зверніть увагу на тип управління

 

Як вибрати кращу варильну поверхню - висновок

 

З огляду на все вищесказане можна зробити наступний вибір. Підбираючи варильну поверхню, слід враховувати кілька основних критеріїв. А саме:

 

 

 • - наявність або відсутність певних комунікацій і умов для монтажу; 
 •  
 • - вбудована або окремо стоїть; 
 •  
 • - тип управління; 
 •  
 • - кількість і тип конфорок; 
 •  
 • - матеріал; 
 •  
 • - додаткові опції.
 •  

 

Уважно вивчивши кожен пункт, у вас не виникне труднощів у питанні, як вибрати варильну поверхню. А куплена модель повністю виправдає ваші запити і очікування.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 2)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам