Статичний або динамічний ip як дізнатися - відмінності і переваги

Фото як дізнатися свій ip динамічний або статичний і в чому їх відмінності

Користувачі, які працюють в мережі Інтернет з тих чи інших причин задаються питанням - як дізнатися динамічну або статичну ip адресу на пристрої. Це може бути пов'язано з різними обставинами, а іноді дає додаткові привілеї або обмеження при роботі з різними ресурсами


enlightened Як дізнатися свою IP адресу і для чого вона потрібна - читайте в статті

Як дізнатися яка ip адреса статична або динамічна - трохи теорії

АйПі адреса являє собою унікальний ідентифікатор в Інтернеті і в межах однієї мережі не може повторюватися. Може бути як локальною (наприклад в межах мережі організації або провайдера) так і зовнішньою - за допомогою неї надається вихід у всесвітню павутину, але в будь-якому випадку вона буде унікальною.

 

Статичний IP не змінюється в часі (в межах однієї сесії) і грубо кажучи він постійний. Може бути змінений провайдером, адміністратором мережі підприємства і т.д. Такий вид айпі адреси корисний, якщо ви хочете часто підключатися віддалено до свого комп'ютера або іншого пристрою без зміни налаштувань.

 

IP-адресу називають статичною (постійною, незмінною), якщо вона призначається користувачем в налаштуваннях пристрою, або призначається автоматично при підключенні пристрою до мережі і не може бути присвоєний іншому пристрою. 

 

Динамічний IP - може змінюватися при кожному новому підключенні до мережі і під час сесії (час оренди IP-адреси обмежено). В такому випадку вам постійно необхідно буде міняти певні настройки в програмному забезпеченні для організації постійного віддаленого доступу до вашого гаджету.

 

IP-адресу називають динамічною (не постійною, змінною), якщо вона призначається автоматично при підключенні пристрою до мережі і використовується протягом обмеженого проміжку часу, зазначеного в сервісі, що призначав IP-адресу (DHCP).

Фото як дізнатися у мене статична або динамічна ip адреса - трохи теорії

 

Динамічний або статичний ip - в чому плюси і мінуси

При отриманні динамічного айпі у зловмисників, які орудують в Інтернеті, менше шансів зламати ваш девайс, тому що при перезавантаженні пристрою (ПК, ноутбук, планшет, роутер і т.д.) швидше за все буде виданий провайдером новий айпішник. Відповідно хакерам доведеться витратити на проникнення більше часу, а то і починати все спочатку. Також такий тип IP буде корисний спамерам, користувачам які "сидять" на форумах під різними ніками, що дозволить мінімізувати ризики потрапляння в бан (чорний список). 

 

Статична айпі-адреса може стати в нагоді при активному використанні інтернет-банкінгу та інших ситуаціях де необхідно забезпечити максимальний рівень безпеки і зробити "прив'язку" вашої IP-адреси до облікового запису. Якщо ви хочете організувати сервер на вашому пристрої (наприклад, для ігор, файлообмінник і т.д.) або мати постійне віддалене підключення за допомогою прикладного програмного забезпечення до вашого пристрою або розмістити сайт або інший мережевий сервіс - такий тип IP-адреси буде незамінним.

 

Як дізнатися яка у мене ip адреса динамічна або статична?

Якщо ви не розумієте нічого в IT або рівень ваших знань мінімальний, то найкраще звернутися з цим питанням до організації, яка надає вам доступ в Інтернет або подивитися умови договору, якщо такий є.

Фото як дізнатися у мене статична або динамічна ip адреса - скористатися сторонніми сервісами

Також можна скористатися сторонніми сервісами, які покажуть ваш айпішник (наприклад, 2ip.ru, speedtest.net). Такі сервіси крім IP-адреси, нададуть багато корисної інформації: швидкість інтернет з'єднання, швидкість скачування / віддачі, інфу про провайдера і т.д. 

 

Після цього перезавантажте ваш пристрій (комп'ютер, Wi-Fi-роутер) і перевірте значення айпі-адреси ще раз за допомогою цих сайтів. Якщо значення залишилося теж, то з великою часткою ймовірності можна сказати, що у вас статичний айпішник.

 

Інший спосіб - за допомогою команди ipconfig:

 

  1. 1. Запустіть консоль (командний рядок) - натисніть Win + R
  2. Фото щоб відкрити командний рядок необхідно натиснути клавіші Win + R
  3. 2. наберіть cmd
  4.  
  5. 3. потім - команду ipconfig / all 
  6.  
  7. 4. перевірте параметри "Оренда отримана" і "Термін оренди закінчується" - інформація поруч з ними говорить про те, що це динамічний айпі, її відсутність - статичний.

Фото як дізнатися статична або динамічна ip адреса за допомогою команди ipconfig

 

Також варто відзначити, якщо ви використовуєте роутер для виходу в Інтернет, то значення і тип адрес краще перевіряти на самому пристрої. Адже по відношенню до роутера ваш гаджет може мати динамічну адресу, а сам маршрутизатор - статику. Перевірте основні настройки, в них буде чітко вказано тип адреси. Всі пристрої, які будуть виходити в Інет через нього, мають найчастіше адреси в діапазоні 192.168.0.1 - 192.168.255.255. І можливо саме на вашому комп'ютері або ноуті одна з таких IP адрес. 

 

Чи можна знайти людину за динамічним IP

Знайти людину за динамічною IP-адресою може бути складно, але не неможливо. Динамічний ІР ускладнює процес відстеження людини порівняно з використанням статичного айпі. 

 

Однак, якщо у вас є певні дані, такі як час і дата, коли користувач використовував певний IP, ви можете звернутися до провайдера інтернет-послуг (ISP) із запитом на надання інформації про користувача, пов'язаного з цією IPадресою. У більшості випадків ISP не надають таку інформацію без дозволу чи ордера від правоохоронних органів. 

 

Крім того, айпішник сам по собі не надає точної інформації про місцезнаходження користувача. Він може вказувати лише на загальне місцеперебування, таке як місто чи регіон. Це означає, що навіть якщо ви можете визначити динамічну АйПі-адресу користувача, вам знадобиться додаткова інформація для визначення його особистості. 

 

Важливо відзначити, що переслідування чи незаконний збір інформації про будь-кого може порушувати закони про конфіденційність та призвести до кримінальної відповідальності. Якщо вам необхідно знайти людину за IP-адресою із законних міркувань, рекомендується звернутися до правоохоронних органів чи фахівців у галузі кібербезпеки.

 

Перед тим як дізнатися динамічний або статичний ip і отримати об'єктивну інформацію не використовуйте різні анонімайзери, VPN-підключення та інші способи приховування свого айпі - просто вимкніть їх. 

 

Сподобалася стаття? Поділися нею в соцмережах з друзями!

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 4)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

IP-адрес в современном стандарте IPv4 представляет собой набор из 4 чисел от 0 до 255, разделенных точками.

 

Таким образом, число 192 в айпи - это просто часть этого адреса. Пример IP-адреса может выглядеть так: 192.168.1.1.

 

В этом случае "192" - это первая часть из четырех в этом IP. Кроме того, стоит отметить, что определенные диапазоны айпи-адресов зарезервированы для особых целей.

 

Например, IP-адреса, начинающиеся с 192.168, зарезервированы для локальных сетей (LAN). Это означает, что они могут быть использованы внутри отдельной сети, но не могут быть использованы в Интернете.

 

04.06.2023 22:41


Аватар Павел Ищенко

запутался немного. много инфы разной. а что означает 192 в IP адресе?

04.06.2023 22:30