Чому гуде і сильно шумить системний блок? Як зменшити шум в комп'ютері

 

Напевно зараз важко уявити своє життя без комп’ютерної техніки, і не важливо що це – звичайний комп’ютер, ноутбук, моноблок, принтер і т.д. Цей перелік можна продовжувати нескінченно.

 

Фото Чому гуде та шумить комп’ютер - залиште заявку на ремонтСучасне життя диктує нам свої правила і вимоги до сьогодення. Поступово ми відмовляємось від паперових документів і переводимо все в "цифру". Тому сьогодні важко уявити сім’ю, родину, людину яка б не вміла користуватись смартфоном, ноутбуком, комп’ютером хоча б на рівні починаючого користувача.

 

Ну досить лірики smiley і давайте спробуємо розібратись в причинах чому може сильно гудіти та шуміти комп’ютер. На прикладі розглянемо звичайний системний блок, в якому безліч незрозумілих для звичайного олдскульного користувача деталей.

 

Шумить комп’ютер. Причини через які гуде системний блок

Фото комп'ютера, який гуде та шумить

Гудіти, шуміти, видавати сторонні звуки в комп'ютері можуть деталі які обертаються, нагріваються, труться одна об одну і т.д. В новому комп’ютері ви навряд почуєте сторонні (або не звичайні) звуки, але нажаль з часом все виходить з ладу і це правда життя. На фото праворуч зображено комп'ютер, який потребує чистки. Це може бути однією з причин чому гуде та шумить комп'ютер.

 

причиною сильного шуму та гудіння в системному блоці (комп’ютері) можуть бути кулери

 

ознакою стороннього шуму в комп'ютері може бути несправний жорсткий диск

 

однією з причин чому сильно гуде комп'ютер - може бути в оптичному пристрої (DVD, CD)

 

Насамперед, наполегливо рекомендуємо для вашої ж безпеки не розбирати комп’ютер, не проводити будь-які ремонтні роботи з ним особливо якщо він підключений до електромережі. Це небезпечно для вашого життя. Краще довіртесь майстрам-професіоналам по ремонту комп'ютерної техніки, яких ви можете знайти на нашому майданчику.

 

чому комп'ютер гуде як трактор - необхідно перевірити кулери

Фото чому комп'ютер гуде як трактор? Однією з причин може бути забруднений кулер на материнській платі або корпусі - (людською мовою – вентилятори), які використовуються для охолодження складових частин комп’ютера. Якщо термін експлуатації вашого комп’ютера невеликий (2-3 роки) або ви користуєтесь їм час від часу, то звичайна профілактика кулера має допомогти. Кулери можуть бути встановлені на:

 

 •  - блок живлення;
 •  
 •  - відеокарта;
 •  
 •  - материнська плата;
 •  
 •  - жорсткий диск

 

 

щось тріщить в комп'ютері - можливо несправний жорсткий диск

При цьому звук буде нагадувати тріск, постукування, клацання. Якщо ви чуєте один з таких звуків терміново зробіть резервну копію всіх важливих документів і рушайте в сервісний центр по ремонту комп'ютерів. Найближчий до вас ви можете знайти на нашому ресурсі або просто лишити заявку тут і майстри по ремонту комп'ютерної техніки з вами зв’яжуться.

 

однією з причин чому сильно гуде комп'ютер - може бути в оптичному пристрої (DVD, CD)

Якщо такий звук виникає коли в пристрої є диск (DVD або CD) і йде звертанняФото Чому гуде та сильно шумить комп’ютер? Лишіть заявку на ремонт та діагностику ПК до нього (наприклад, копіювання файлів, перегляд відео і т.і.), то такий звук це цілком нормальне явище. Якщо сторонні звуки виникають без наявності диску в пристрої, то вам знов таки дорога в сервісний центр.

 

Це основні можливі причині сильного шуму та гудіння у вашому комп’ютері. Але для об’єктивності слід зазначити, що причиною також можуть бути:

 

 • - комп’ютерні віруси;
 •  
 • - дефекти в складових частинах;
 •  
 • - не якісна зборка;
 •  
 • - механічні пошкодження;
 •  
 • - фізичне зношення тощо

 

Чому шумить комп'ютер після чищення 

Шум у комп'ютері після чищення може бути викликаний кількома причинами. Ось деякі з них: 

 

 1. Неправильне складання: Після чищення, можливо, деякі компоненти були встановлені назад неправильно або занадто щільно. Переконайтеся, що всі компоненти правильно встановлені та не торкаються один одного. 
 2.  
 3. Пошкодження вентилятора: Можливо, вентилятори були пошкоджені або забруднені під час чищення. Перевірте всі кулери на наявність видимих пошкоджень або забруднень, та очистіть їх, якщо це необхідно. Можливо буде потрібна їх заміна. 
 4.  
 5. Неправильне з'єднання кабелів: Переконайтеся, що всі кабелі правильно підключені та не заважають роботі вентиляторів або інших компонентів. 
 6.  
 7. Вібрація: Якщо компоненти або системи охолодження встановлено неправильно, це може спричинити вібрації та шум. Переконайтеся, що всі деталі комп'ютера закріплені надійно.
 8.  
 9. Термопаста: Якщо ви зняли та встановили назад радіатор або систему охолодження процесора, переконайтеся, що ви нанесли достатню кількість пасти. Неправильне використання може спричинити перегрів та шум.

Фото Чому шумить комп'ютер після чищення - Неправильне з'єднання кабелів

Чому сильно шумить комп'ютер під час увімкнення 

Якщо комп'ютер сильно шумить під час включення, спочатку необхідно перевірити: 

 

 • Вентилятори: Шум може бути викликаний роботою кулерів, особливо якщо вони працюють на максимальній швидкості через перегрівання компонентів. Перевірте їх на забруднення або пошкодження та, при необхідності, очистіть або замініть їх.
 •  
 • Забруднення та пил: Накопичення пилу всередині комп'ютера може призвести до підвищення температури та зниження ефективності системи охолодження. Чистка компа може допомогти зменшити шум. 
 •  
 • Перегрівання: При перегріванні компонентів система охолодження може працювати на підвищених обертах, викликаючи шум. Переконайтеся, що всі компоненти, особливо процесор і відеокарта, мають адекватне охолодження. 
 •  
 • Несправні компоненти: Можливо, одна з деталей ПК несправна або пошкоджена, що може спричинити шум. Уважно перевірте всі елементи на наявність видимих пошкоджень. 
 •  
 • Жорсткий диск: Шум при включенні може бути викликаний роботою жорсткого диска, особливо якщо він старий або має механічні проблеми. Розгляньте можливість його заміни на більш тихий SSD. 
 •  
 • Вібрації: шуми можуть бути викликані вібраціями, якщо компоненти або корпус ПК не надійно закріплені. Перевірте елементи кріплення і переконайтеся, що всі деталі компа надійно закріплені.

Фото Чому сильно шумить комп'ютер при включенні - Несправні компоненти

В будь-якому випадку, якщо ви не можете самостійно встановити причину чому гуде та сильно шумить комп’ютер, можете лишити заявку на нашому інтернет-майданчику і майстер по ремонту комп'ютера або сервісний центр зв’яжиться з вами.

 

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 6)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Мастер на дому

Сергей, это не нормально. Необходимо:

 

 1. 1. Почистить компьютер от пыли.
 2.  
 3. 2. Узнать какой из вентиляторов гудит. Откройте крышку системника и прислушайтесь откуда идет гул или АККУРАТНО пальцем на 1-2 секунды приостановить работу кулера (прижать в центре). Так вы узнаете какой из них гудит. Либо не заморачиваться и смазать все кулера.
 4.  
 5. 3. Смазать тот кулер который гудит. Можно использовать машинное масло или для швейных машинок (буквально капнуть пару капель). Сливочное, подсолнечное и т.д. масло не подходит, только сделаете хуже.
 6.  
 7. 4. Есть такие вентиляторы которые смазать нельзя (в них нет специального отверстия куда заливать масло) , тогда только замена.

26.03.2021 12:19


Аватар Сергей

подскажите компьютер сильно гудит при включении несколько минут потом затихает. Это нормально?

26.03.2021 11:25


Admin

Руслан, Попробуйте его почистить, соблюдая меры безопасности. Если не поможет, тогда меняйте блок питания на аналогичный по характеристикам

27.02.2021 10:46


Аватар Руслан Антоненко

у меня гудит блок питания, вернее кулер в нем сильно шумит. что делать можно починить или новый покупать. компу уже лет 5.

26.02.2021 12:01


Виктор Демидов

Алина если есть гарантия на компьютер, то обращайтесь в соответствующий сервисный центр или мастеру который вам его собирал. Если гарантии нет или не стоит пломб попробуйте снять крышку на системном блоке и визуально осмотреть его внутри. Возможно из-за некачественной сборки какие-то детали стали криво (например кулер на процессор) или детали неплотно прилегают друг к другу, или какие-то провода в компе трутся об куллер и т.д. . А какого характера гул? На что похоже?

18.02.2021 14:31


Аватар Алина Довгань

у менчя новый компьютер гудит, явно не из-за пыли. что можно сделать в таком случае?

18.02.2021 08:59


Admin

Александр Конюхов, если коротко, то вирусы могут быть как ресурсоемкими так и работать незаметно для пользователя. Вот как раз ресурсоемкие начинают использовать "свободные ресурсы" (например, мощность процессора) компьютера для своих нужд, создавая тем самым дополнительную нагрузку на его составляющие. Те в свою очередь начинают греться и кулеры вынуждены работать в "авральном режиме" пытаясь снизить температуру внутри системного блока. Отсюда может возникать еще одна причина почему сильно шумит компьютер

15.02.2021 13:13


Аватар Александр Конюхов

А как компьютерные вирусы влеяют на шум в компьютере?

15.02.2021 09:22


Admin

Андрей, главное это делать на регулярной основе. Если часто пользуетесь компьютером, то чистку желательно проводить 1-2 раза в год. Обратите внимание, важно это делать не только поверхностно, но и радиаторам также уделять внимание.

12.02.2021 14:09


Аватар Андрей

разобрал как-то комп. сильно гудел думаю почищу. раскрутил его а там как у вас на картинках. тупо пыль в 3 слоя :) почистил. стал работать намного тише. спасибо.

12.02.2021 10:55