Який БФП краще струменевий або лазерний і чим вони відрізняються?

 

Фото Що краще вибрати - лазерний або струменевий БФП (МФУ)

Сьогодні на ринку представлена величезна кількість друкарської техніки на самий різний смак, колір і гаманець.

 

Перед покупцем встає резонне питання як визначитися який краще БФП (МФУ) лазерний або струменевий і що краще вибрати для дому та офісу - кольоровий або чорно-білий багатофункціональний пристрій. 

 

Ця стаття допоможе розібратися в особливостях цих девайсів, їх відмінності один від одного, а також в перевагах та недоліках їх застосування.

 

 

 

Чим відрізняються лазерні багатофункціональні пристрої (БФП) від струменевих

 

Для початку давайте визначимося, що це таке і як БФП (російською - МФУ) розшифровується:

 

Багатофункціональний пристрій (БФП) - це пристрій, що поєднує в собі функції принтера, сканера, факсимільного пристрою, копіювального модуля. Ці функції можуть бути присутніми в стандартній комплектації пристрою або ж деякі з них можуть додаватися до базового пристрою опціонально

 

Як видно з визначення цей девайс включає в себе кілька пристроїв, які допомагають нам у повсякденній роботі та навчанні. Але варто зауважити, що не всі зазначені пристрої можуть бути присутніми в конфігурації БФП за замовчуванням. Фото Що краще вибрати лазерний БФП (МФУ) або струменевий - набір картриджів в лазерному БФП

 

Наприклад, факсимільний пристрій часто не йде в стандартній (базової) конфігурації апарату і при необхідності його потрібно вказувати окремо при замовленні. Приділить пильну увагу вивченню комплектації багатофункціонального пристрою перед його покупкою.

 

Розберіться які модулі входять в базову комплектацію і вивчіть інші параметри апарату, такі як габарити, кількість можливих відбитків які можна зробити на одному картриджі, вимоги щодо живлення, швидкість копіювання і друку та інші характеристики. Це допоможе вам визначитися з вибором і покупкою.

 

Як ви вже здогадалися багатофункціональні пристрої розрізняють за технологією друку:

 

 • - світлодіодні; 
 •  
 • - лазерні; 
 •  
 • - струменеві.

 

Фото Що краще вибрати лазерний БФП або струменевий - набір картриджів в струменевому БФП

Лазерні - для друку використовують спеціальний порошок (тонер), який заправляється (засипається) в картриджі. Ємність таких картриджів розрахована для друку на 1000, 1500, 2000 сторінок і т.д. Щоб дізнатися кількість відбитків, які можуть бути зроблені вашим пристроєм зверніться до інструкції користувача або пошукайте інформацію на офіційному сайті виробника. 

 

Струменеві - використовують для друку спеціальне чорнило. Для здешевлення друку на таких БФП встановлюють СБПЧ (систему безперервної подачі чорнил). 

 

Світлодіодні - одна з різновидів лазерного друку, для отримання зображення на папері також використовується тонер. Але замість лазера застосовується лінійка з світлодіодів, яка розташовується на поверхні вала. Кількість таких діодів може досягати до 10 тис. штук. Швидкість друку практично аналогічна лазерним пристроям.

 


Детальніше про типи картриджів і їх різновидах ми вже розповідали в нашій статті


 

по кольоровості друку:

 

- монохромні (чорно-білі); 

 

- кольорові (повнокольорові). 

 

по комплектації, тобто що входить до складу девайса: принтер, факс, сканер, копіювальний пристрій, швидкозшивач (біндер), додаткові лотки для паперу, автоподатчик і т.д.

 

Який БФП краще вибрати лазерний або струменевий для дому та офісу

 

Якщо ви зупинили свій вибір на лазерному багатофункціональному пристрої, то радимо вибирати моделі де картридж і барабан використовуються окремо один від одного. Це дозволить скоротити витрати на заправку картриджів, а значить і ціна відбитка буде дешевше. Фото який БФП краще для дому або офісу, лазерний або струменевий

 

Зверніть увагу, що багато виробників лазерних друкуючих пристроїв чипуют свої картриджі, щоб ускладнити можливість їх повторного використання (заправки). Але навіть в такому випадку краще раз витратитися на перепрошивання картриджа або БФП, ніж потім постійно купувати нові картриджі. Як правило заправка картриджа коштує набагато менше, ніж ціна нового. 

 

Якщо ви зважилися на покупку струменевого БФП, то вам необхідно врахувати деякі особливості. Ціна такого девайса залежить від кількості кольорів, які можуть використовуватися для друку. Найбільш поширені струменеві пристрої, в яких використовуються чотири основні кольори (чорний, жовтий, маджента і блакитний) для отримання якісного відбитка. Завдяки тому, що при друку основні кольори змішуються між собою в певних пропорціях, можна отримати велику різноманітність і цілу гаму кольорів.

 

лазерні БФП

 

переваги:

Фото Що краще вибрати лазерний БФП або струменевий - переваги і недоліки лазерного БФП

 • - ціна лазерного пристрою початкового рівня порівняно невисока і доступна масовому покупцеві; 
 •  
 • - мають високу швидкість друку, сканування, копіювання; 
 •  
 • - невисока вартість друку; 
 •  
 • - роздруковані документи не чутливі до води і світла (тонер не змивається); 
 •  
 • - відмінний вибір для друку рефератів, лабораторних робіт, презентацій і т.д.

 

 

недоліки:

 

 • - висока ціна "прокачаних" апаратів; 
 •  
 • - посередня якість друку фотографій в порівнянні зі струменевими моделями.

 

 

струменеві БФП

 

недоліки:

 

 • - швидко сохнуть чорнила в апараті. Внаслідок чого забивається (висихає) система подачі чорнил і друкуюча головка. Ремонт виходить трудомісткий і недешевий і не виключено, що головку доведеться замінювати на нову. Якщо ви не плануєте часто на ньому друкувати і використовувати його для виведення на друк високоточних фотографій, то такий девайс точно не для вас; 
 • Фото Що краще вибрати лазерний БФП (МФУ) або струменевий - переваги і недоліки струменевого багатофункціонального пристрою
 •  
 • - маленький ресурс картриджа в порівнянні з лазерником. Для вирішення цієї проблеми можна використовувати СБПЧ, що дозволить збільшити кількість роздруківок і знизити вартість відбитка. Є моделі, які дозволяють надрукувати близько 12000 листів в текстовому режимі; 
 •  
 • - висока вартість друку в порівнянні з моделями на яких використовується лазерна технологія; 
 •  
 • - чорнила чутливі до води.


 

переваги:

 

 • - висока якість друку фотографій, кольоровий струйник практично ідеальний для роздруківки фото, що можна порівняти з друком в фотолабораторії, особливо якщо використовувати якісний папір; 
 •  
 • - порівняно низька ціна на сам пристрій; 
 •  
 • - невеликі габарити.

 

Як вибрати БФП - загальні поради

 

Перш ніж зрозуміти який БФП краще вибрати для дому або офісу необхідно:

 

 1. 1. Чітко визначитися зі спектром завдань, які будуть стояти перед ним і в залежності від цього робити свій вибір на користь лазерника або струйніка.
 2. Фото загальні поради при виборі лазерного або струминного БФП
 3. 2. Визначитися з необхідними технічними характеристиками (швидкість друку, кількість прогнозованих відбитків в день / місяць, габарити і т.д.) 
 4.  
 5. 3. Розібратися з наявністю певних функціональних характеристик: наявність факсу, сканера, копіра, автоподатчика паперу, додаткового лотка для паперу, швидкозшивачі та т.д. Не всі "фішки" йдуть в стандартній (базової) конфігурації, а можуть поставлятися опціонально. 
 6.  
 7. 4. Звернути увагу на умови експлуатації пристрою, мінімум такі як необхідні температура і вологість у приміщенні, де буде використовуватися девайс. 

 

У даній статті ми спробували дати вам корисні поради щодо вибору пристроїв. Наш короткий огляд повинен допомогти вам визначитися який краще БФП лазерний або струменевий і що вибрати для конкретного випадку.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

enlightened Можливо вам буде цікаво дізнатися:

 

 

yes Чому принтер не захоплює або не подає папір - як вирішити проблему

 

yes Чому при друку з'являються чорні смуги на аркуші - розбираємо детально причини

 

yes Купити офісну техніку або продати беушну на вигідних умовах

 

yes Як вибрати принтер для дому - корисні поради та огляд моделей

 

yes Чому принтер друкує порожні аркуші - детальний розбір причин

 

yes Чому принтер погано друкує або зовсім не друкує - усуваємо проблеми

 

yes Типи картриджів. Тонер-картридж. Драм картридж. Принт картридж

 

yes Що таке стартовий картридж?

 

yes Як вибрати гідний сервісний центр або майстра по ремонту техніки. Або як не стати жертвою шахраїв

 

 

 
Оцініть статтю:
(всього голосів - 2)

Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Реклама