Типи та види картриджів для принтерів. Тонер-картридж. Драм картридж. Принт картридж

 

Які типи та види картриджів для принтерів існують?

У користувачів часто виникають питання та плутанина щодо необхідності заміни того чи іншого картриджу. Отже спробуємо трохи розібратися в цьому питанні. Розглянемо які типи та види картриджів для принтерів існують і чим вони відрізняються один від одного.

 

чорнильний картридж

 

тонер-картридж (toner cartridge)

 

картридж для матричного принтеру

 

драм-картридж (drum cartrige)

 

принт-картридж

 

Фото Створити заявку на заправку або відновлення будь-якого типу картриджу

Що таке картридж в принтері

- це один із основних елементів сучасного друкуючого пристрою (принтеру, багато-функціонального пристрою, копіювального апарату і т.д.). По суті (не вдаючись в тонкощі роботи друкуючих пристроїв) потрібен для того щоб ви могли роздрукувати інформацію (текст, фото) на папері.

 

Картриджі поділяють на:

 

Фото типи та види картриджів на прикладі чорнильного картриджа для струменевого принтеру HP №300 DJ D2560/F4280 (CC643EE) Colorчорнильний картридж

- являє собою контейнер (ємність) зі спеціальними чорнилами. Використовується у струменевих принтерах. На фото ліворуч зображено чорнильний картридж HP №300 для струменевого принтеру HP DJ D2560/F4280 (CC643EE).

 

що таке тонер-картридж (toner cartridge)

- зазвичай це пластиковий контейнер з тонером (порошком) в середині. Зазвичай використовується в лазерних принтерах (з лазерною технологією друку), копіювальних апаратах (які в нас звикли називати ксероксами), багато-функціональних пристроях (БФП) з лазерною технологією друку і т.д. 

 

картридж для матричного принтеру

- спеціальна стрічка, що розташована у пластиковому корпусі. Використовується у матричних принтерах, друкуючих машинках і т.д. Зазвичай використовується там де необхідний недорогий друк текстової інформації. Ви їх можете зустріти, наприклад в банках, коли сплачуєте за будь-які послуги.

 

Фото типи картриджів на прикладі драм картриджа для Xerox Phaser 5500-5550 (Drum cartridge Xerox Phaser 5500-5550 113R00670)драм-картридж (drum cartrige)

- складається з фотобарабану та інших електромагнітних компонентів, які відповідають за перенесення тонера на папір. На фото ліворуч зображено драм-картридж для Xerox Phaser 5500/5550 (113R00670).

 

принт-картридж

- використовується в багато-функціональних пристроях (БФП) та принтерах початкового рівня. ДоФото види картриджів на прикладі принт-картриджа для HP 106A Black W1106A складу принт-картриджа входять фотобарабан (фотовал) і тонер (контейнер з тонером). На фото праворуч - принт-картридж для HP 106A Black W1106A

 

Кожен картридж має свій ресурс (тобто гарантовані виробником кількість відбитків при нормальних/оптимальних умовах експлуатації), який зазначається на упаковці, в інструкції або офіційному сайті виробника.

 

Картриджі також поділяють на стартові (ті що встановлені в апараті виробником та мають менший ресурс та ємність бункера для тонера), відновлені, оригінальні (випускаються виробником апарату), заправлені, сумісні, аналог, ліцензійні і т.і.

 

Як зрозуміти, які картриджі потрібні для принтера 

Щоб визначити, які картриджі потрібні для вашого принтера, виконайте такі дії. 

 

 • Вивчіть посібник користувача: Він зазвичай йде в комплекті, в ньому має бути інформація про тип картриджів, які підходять для вашої моделі друкувального пристрою. Якщо у вас немає посібника, спробуйте знайти його на сайті виробника. 
 •  
 • Перевірте корпус принтера: Деякі виробники вказують модель або тип картриджа прямо на корпусі, зазвичай поруч із відсіком для картриджів. 
 •  
 • Використовуйте модель принтера: Запишіть точну модель вашого принтера (зазвичай вказано на корпусі або на задній стороні пристрою) та здійсніть пошук в інтернеті або зверніться до пошукового сервісу на сайті виробника для визначення відповідних картриджів. 
 •  
 • Серійний номер картриджа: Якщо ви вже маєте картридж і ви хочете замінити його на аналогічний, зверніть увагу на його серійний номер або код. Зазвичай він вказаний на картриджі або на його упаковці. 

Фото Як зрозуміти які картриджі потрібні для принтера - перегляньте серійний номер картриджа

Крім оригінальних картриджів виробника, на ринку також доступні сумісні та відновлені картриджі від сторонніх виробників. Вони можуть бути більш доступними, але якість друку та довговічність можуть змінюватись. Переконайтеся, що ви вибираєте надійного виробника, якщо ви вирішите використовувати сумісні або відновлені картриджі.


 

У чому різниця між тонером та картриджем

Тонер і картридж - це два різних компоненти, що використовуються в принтерах та БФП, і вони виконують різні функції. Ось основні відмінності між ними: 

 

Тонер: 

 1. Тонер - це порошок, що використовується в лазерних принтерах та копіювальних апаратах для створення зображень та тексту на папері. Він складається з найдрібніших частинок пластику, які при нагріванні плавляться та міцно з'єднуються з папером. 
 2.  
 3. Тонери доступні в різних кольорах, включаючи чорний, блакитний (ціан), пурпуровий (маджента) та жовтий, для кольорового друку. 

Фото У чому різниця між тонером та картриджем - тонер це порошок

Картридж: 

 1. Картридж – це змінний елемент принтера, який містить тонер (для лазерних принтерів) або чорнило (для струменевих). Вони розроблені для певних моделей друкувальних пристроїв і зазвичай містять один або кілька резервуарів із тонером або чорнилом. 
 2.  
 3. У картриджі також можуть бути інші компоненти, такі як фотобарабан (у лазерних) або друкуюча головка (у струменевих), які відповідають за передачу тонера або чорнила на папір. 

 

Коротко, тонер - це матеріал (порошок), що використовується для друку в лазерних принтерах, а картридж - це змінна частина принтера, що містить тонер або чорнило, залежно від типу принтера.

 

Фото Створити заявку на заправку або відновлення будь-якого типу картриджу Якщо у вас вичерпався ресурс картриджу та необхідно замінити картридж або потребує ремонту та технічному обслуговуванню принтер, багато-функціональний пристрій (БФП), копіювальний апарат - ви можете залишити заявку за посиланням https://allmaster.com.ua/ua/projects або спробувати самостійно знайти сервісний центр або майстра з ремонту техніки на нашому майданчику.

 

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Аватар Руслан Антоненко

коротко и понятно :)

26.02.2021 12:02