Як дізнатися mac-адресу комп'ютера або мережевої карти, що це та які функції виконує, способи отримання та покрокова інструкція

 

Якщо вас цікавлять питання, як дізнатися мак адресу комп'ютера, як його застосувати або змінити, але ви постійно стикаєтеся зі складнощами, ознайомтеся з цим матеріалом. Тут ви отримаєте теоретичні знання та знайдете практичні поради. Далі - що таке мас адреса, як її подивитися, все про ідентифікацію в мережі, а також розгляд функціоналу та важливих нюансів коду. 

 

Теоретична частина - основні поняття та визначення 

Ідентифікація "об'єктів" в інтернеті здійснюється за допомогою MAC-адрес (унікальних імен), що присвоюються обладнанню, що має мережеві карти. Як і у випадку з IP двох однакових "підписів" просто не буває. Але на відміну від постійного ай-пі, при зміні активного пристрою він скидається і генерується новий літерно-числовий чи просто числовий індекс.

 

MAC-адреса (Media Access Control, дослівно “нагляд доступу до середовища”, Hardware Address або фізична адреса) є унікальним ідентифікатором для кожної активної одиниці обладнання або деяких інтерфейсів в Ethernet.

 

Різниця між двома комбінаціями IP та mac адреси комп'ютера суттєва. Так IP є ієрархічний код третього рівня, буває статичним і динамічним. Тобто. у числовому значенні закладено безпосередньо мережеву адресу та ідентифікатор внутрішнього хоста. Наприклад, у роутера – 192.168.1.1, де остання одиниця це хост маршрутизатора. 

Фото як дізнатися мак адресу комп'ютера - покрокова інструкція

У свою чергу MAC – це лінійна адреса другого рівня. Окремі числа у ньому не несуть інформаційного навантаження. Існують індекси, за якими можна визначити виробника обладнання, але в даному контексті докладно зупинятися на цьому немає сенсу. Це інформація для загального розвитку. 

 

Отже, Mac-ідентифікатор комп'ютера, ноутбука, планшета, сервера і т.д. дозволяє розпізнавати обладнання. Але при цьому не дає можливості визначити, чи в одній мережі вони знаходяться, чи ні. Цей шифр необхідний для доступу до пристроїв, підключених до єдиного хаба. МАК особливо актуальний для створення, обміну даними, віддаленого підключення та обслуговування корпоративних мереж.

 

Мак адреса комп'ютера як дізнатися властивості 

У моделі стека протоколів OSI MAC-адреси розміщуються в канальному розділі взаємодії відкритих систем на однойменному підрівні. Він призначений для управління доступом до середовища, тобто. дозволяє зрозуміти, з яким саме пристроєм створювати "міст сполучення". 

 

MAC адреса комп'ютера, вузла, пристроїв - основні позиції: 

 • • служать верифікаторами мережевих інтерфейсів – Ethernet та Wi-Fi; 
 •  
 • • регламентуються стандартом IEEE, що розповсюджується на локальні підключення; довжина МАК становить 6 байт чи 48 біт; 
 •  
 • • прописуються у вигляді шести шістнадцяткових чисел, розділених "-" або ":". 

 

Класифікуються комбінації за призначенням. Основних категорій МАК всього три:

 1. 1. індивідуальні (Unicast); 
 2.  
 3. 2. групові (Multicast);
 4.  
 5. 3. широкомовні (Broadcast).

 

При передачі даних через Unicast МАС-адреса всю інформацію отримує один пристрій. Відповідно через Multicast – група, підключена до схеми. Але для цього необхідно зазначити, що це МАК відповідає цій категорії, тобто прописати "перший біт старшого байта" (01). Broadcast складається зі всіх бітових одиниць. 

 

Зазвичай аналізують та використовують МАК-адреси системні адміністратори при відкритті або блокуванні (обмеженні) доступу певного обладнання до мережі (окремої ділянки чи інтернету). Але сьогодні у багатьох звичайних користувачів виникає питання, як дізнатися свою MAC-адресу та її приналежність. Прагнення обумовлено побоюваннями злому та отримання несанкціонованого віддаленого доступу сторонніми особами.

 

Використовуючи бездротовий зв'язок за допомогою роутера, можна в його налаштуваннях вказати перелік МАК-адрес для підключення. Це обмежить доступ до домашньої мережі. Без дозволу адміністратора обладнання не зможе впровадитись у внутрішню схему, що мінімізує ризики злому. А також заблокує вихід до інтернету. 

 

Резюмуючи все сказане вище слід позначити - IP має стратегічне значення. Він містить дані про те, звідки надійшов запит і куди потрібно надіслати відповідь. У свою чергу, фізична адреса комп'ютера або портативного пристрою несе в собі тактичне значення. Він показує якому конкретному вузлу в локальній мережі надіслано інформацію.

 

Як подивитися мак адресу комп'ютера або портативних пристроїв - основний спосіб

Потрібно розпочати з того, що в одному сегменті мережі МАК-ідентифікатори повторюватися не можуть. В іншому випадку одне чи все обладнання з ідентичним кодом не зможе виходити в інтернет. Призначається MAC-address двома способами: 

 

 1. 1. За замовчуванням централізований. Надається індекс виробником. Усі норми та правила прописані у стандарті IEEE. 
 2.  
 3. 2. Локальна. Може генеруватись адміністратором або провайдером. У цьому обов'язкова умова унікальності зберігається. Ідентифікують фізичну адресу роутера останні цифри - "0" це централізована, "1 і далі" - локальна. 
 4.  

Переглянути “мою МАК адресу” з мобільного пристрою можна у розділі “Налаштування мережі”. У кожної версії ОС алгоритм дещо відрізняється.

 

У свою чергу, щоб переглянути mac-адресу комп'ютера, дійте так:

Фото як подивитися мак адресу - на панелі завдань

 • на "панелі завдань" внизу робочого столу в правому нижньому куті знайдіть значок "мережевих підключень", залежно від ОС може називатися "доступом до інтернету";
 •  
 • на нього необхідно клацнути один раз правою кнопкою миші; 
 •  
 • далі перейдіть до “Центру управління мережами та спільним доступом”;
 • Фото як дізнатися мак адресу комп'ютера - перейти до “Центру управління мережами та загальним доступом”
 •  
 • потім, у розділ "Зміна параметрів адаптера";
 • Фото як подивитися мак адресу комп'ютера - Зміна параметрів адаптера
 • виберіть відповідний спосіб підключення по “Бездротовому мережному…” або “…локальної мережі”;
 • Фото моя мак адреса - виберіть відповідний спосіб підключення
 • відкрийте його "Стан" подвійним клацанням лівої кнопки миші; 
 •  
 • у ньому перейдіть в “Дані” і там буде вказано, у тому числі МАС, що позначається як “Фізичний”. 


Також, щоб переглянути mac-ідентифікатор, можна з розділу “Центр керування мережами та загальним доступом” перейти до блоку “З'єднання…” і далі “Відомості”. За аналогією можна дізнатися і IP.

 

Як дізнатися свою mac адресу - всі можливі варіанти 

Перед тим, як подивитися МАК-адресу, визначте версію ОС, встановлену на вашому ПК. Власне, алгоритми їх схожі. Існують лише незначні відмінності у позначеннях розділів та комбінаціях клавіш, які можна переглянути на офіційному сайті розробника. 

 

Як дізнатися свою mac-адресу:

Фото Як дізнатися свою mac-адресу - використовуйте комбінацію клавіш “Win+R”

 1. 1. За допомогою командного рядка через ipconfig mac. Викликається вікно комбінацією клавіш Win+R. Запустити його можна через “Стандартні програми” у меню “Пуск”. У переліку знайдіть "Командний рядок" і натисніть правою кнопкою миші відкрийте від імені адміністратора (обов'язково з цими правами). У вікні, введіть маленькими англійськими літерами cmd.
 2. Фото мак адресу комп'ютера як дізнатися - введіть маленькими англійськими буквами cmd
 3. Потім пропишіть (або вставте скопійовані) команди ipconfig/all
 4. Фото як подивитися мак адресу комп'ютера - використовуйте ipconfig/all
 5.  
 6. або getmac/v/fo list. Дані з'являться на екрані.
 7. Фото як подивитися мак адресу - використовуйте команду getmac /v /fo list
 8.  
 9. 2. Переглянути МАК-адресу можна за допомогою команди msinfo32. Її необхідно також запровадити у “командний рядок”, як його викликати розглядалося у попередньому пункті.
 10. Фото як подивитися мак адресу комп'ютера - використовуйте команду msinfo32
 11.  
 12. 3. Дізнатись МАС через команду ncpa.cpl. Дії здійснюються ідентично.

 

Висновок та підсумкові рекомендації 

Експерти рекомендують використовувати стороннє програмне забезпечення для аналітики комп'ютера та портативних пристроїв з обережністю. При виникненні питань та складнощів звертайтеся до Allmaster. Тут ви зможете знайти профільних фахівців за різними критеріями - спеціалізація, рейтинг, геолокація і т.д. На сервісі функціонує унікальний алгоритм оцінки користувачів, що базується не на одному, а на багатьох критеріях - активність, відгуки, кількість закритих заявок, вартість послуг і т.д. 

 

На сайті allmaster.com.ua організовано зручну комунікацію, що дозволяє проконсультуватися зі спеціалістом. Якщо у вас залишилися питання, як дізнатися МАК-адресу комп'ютера залишайте їх у коментарях.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 5)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Аватар Тамара Михайлюк

не все поняла конечно. :) а так все способы рабочие

02.04.2023 13:15