Який автомат потрібен на бойлер і який перетин кабелю вибрати

 

Фото Який автомат ставити на бойлер - розраховуємо правильно

Для того, щоб зрозуміти який автомат ставити на бойлер і як правильно підключити пристрій до електромережі - необхідно вивчити технічні характеристики водонагрівача. І в даному випадку нас цікавлять не його габарити і об’єм, а потужність. Саме цей показник дуже важливий при розрахунку і виборі автоматичного вимикача.


Якої потужності автомат ставити на бойлер - трохи теорії

Не полінуйтеся і згадайте шкільну програму з фізики, адже не дарма кажуть, що повторення - основа навчання. В даному випадку нас цікавить фізична величина, яка називається електрична потужність і вимірюється в Ватах (скорочена назва Вт або W). Ця проста формула допоможе вам надалі зробити розрахунок автомата по потужності не тільки для бойлера, а й для будь-якого побутового приладу - будь то пральна машина, варильна поверхня, посудомийка і т.д.

 

Формула має вигляд:

 

P = I × U, 

 

Р - це і є потужність, яка вимірюється в Вт (ВАТ) 

I - сила струму (Ампер, А) 

U - напруга (Вольт, V)

 

Знаючи потужність водонагрівача (зазвичай вказується на самому пристрої збоку або ззаду, і в паспорті приладу) і напругу в мережі (як правило має значення 220 Вольт, крім приміщень де використовується 380V) можна визначити силу струму, яка буде "протікати" по кабелю.Фото Потрібно поставити автомат на бойлер? Залиште заявку

 

Сила струму дорівнює потужність поділена на напругу I = P / U

 

Важливо! Щоб дізнатися напругу у вашій електромережі зверніться до обслуговуючої організації або заміряйте його за допомогою мультиметра.

 

Припустимо ваш бойлер має потужність 2000 Вт (що дорівнює 2 кВт) і напруга 220V, отримуємо значення сили струму = 9,09 А (2000 W / 220 В). Такий автомат ви навряд чи знайдете в продажу - в силу його відсутності, тому беремо автоматичний вимикач (АВ) найближчий за значенням - 10А. 

 

Але, ми не рекомендуємо ставити автомат з таким номіналом в даному випадку, тому що це граничне значення. Також є ймовірність, що через якийсь час виникне необхідність заміни водонагрівача на більш потужний, а значить і доведеться встановлювати інший АВ.


Пам'ятайте, що неправильно вибраний автомат може привести до того, що його буде вибивати при роботі або включенні водонагрівача або зовсім призвести до фатальних наслідків.

 

Який перетин дроту потрібен для бойлера - вибираємо відповідально

Мало правильно зробити розрахунок автомата по потужності, потрібно ще підібрати перетин кабелю для водонагрівача. Зробити це допоможе параметр сили струму, який ми розрахували в попередньому параграфі і таблиця відповідності перетину проводу можливих навантажень

 

Фото перетин кабелю - як підібрати

 

З огляду на наші параметри в даному випадку підійде мідний кабель з перетином 1,5 мм квадратних. 

 

Зверніть увагу, що дані показники характерні для конкретного прикладу і в інших випадках можуть відрізнятися. 

 

Для прикладу описаного вище, ми б радили вибрати кабель 2,5 мм  і автоматичний вимикач 16 А (більше не бажано, тому що розетки в основному розраховані саме на 16 ампер). У багатьох може виникнути питання: навіщо для бойлера потужністю 2кВт використовувати провід, який розрахований на 27А і на 5,3 кВт? Відповідаємо: з такою проводкою буде деякий запас на випадок її надмірного нагрівання внаслідок збільшення навантаження або інших факторів, а АВ на 16А припинить подачу електрики при такому показнику або короткому замиканні. Таким чином кабель залишиться не ушкодженим, а отже і електроприлад не постраждає. 

 

Врахуйте, що в цій статті наведені розрахунки для однофазної схеми підключення електричних приладів.

 

Який автомат потрібен на бойлер і перетин кабелю - висновки

 

Наші рекомендації будуть наступними:

 

 1. 1. АВ і провід підбирати з запасом - можливо ви захочете використовувати в майбутньому більш потужний електроприлад;
 2.  
 3. 2. Між кабелем і автоматом повинен бути баланс - не варто вибирати проводку з маленьким перетином, а автомат з великим номіналом струму і навпаки;
 4.  
 5. 3. Використовувати провід з мідною жилою - він більш міцний, надійний;
 6.  
 7. 4. В жоФото Який перетин кабелю підібрати для бойлера - розраховуємо правильнодному разі не з'єднувати "безпосередньо" мідний і алюмінієвий кабель - це можна зробити через контактну групу, клемники.
 8.  
 9. 5. Номінальний струм у АВ повинен бути нижче, ніж максимально можливе значення у кабелю - щоб він зміг "уберегти" проводку від пошкоджень. Наприклад, для 1,5 мм кв. краще вибрати автомат на 10А (максимум на 16 А), для 2,5 мм кв. - на 16А (максимум на 20 - за умови підключення безпосередньо без розетки) і т.д.
 10.  
 11. 6. Від розетки до щитка протягнути окремий провід і в схемі підключення передбачати ПЗВ, щоб убезпечити себе від можливого ураження електричним струмом.
 12.  
 13. 7. Всі роботи пов'язані з електрикою повинні виконувати кваліфіковані фахівці з певною групою допуску.
 14.  

Пам'ятайте, що у проводів з міді і алюмінію різні показники по струму і напрузі і це потрібно обов'язково врахувати при проведенні робіт. 

 

Повторивши шкільний курс з фізики і знаючи формулу для визначення сили струму ви завжди будете знати який автомат ставити на бойлер, але якщо залишилися якісь сумніви краще звернутися до знаючих майстрів і обслуговуючим компаніям, яких можна знайти на нашому ресурсі.

 

 

 


 

yes Можливо вам буде цікаво дізнатися:

 

enlightened Чистка бойлера від накипу та вапняного нальоту в домашніх умовах

 

enlightenedНеправильне підключення бойлера до електрики та води - проблеми, які можуть виникнути

 

enlightened Чому бойлер швидко остигає - виявляємо джерела і усуваємо несправності

 

enlightenedБойлер не гріє, але лампочка горить - шукаємо і усуваємо можливі причини

 

enlightened При вмиканні або роботі бойлера вибиває автомат, УЗО, пробки. Причини та шляхи усунення проблеми

 

enlightened Бойлер не гріє воду або довго нагріває - розбираємо та усуваємо причини

 

enlightened Основні поломки бойлерів і варіанти їх усунення

 

 
Оцініть статтю:
(всього голосів - 1)

Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Реклама