При вмиканні або роботі бойлера вибиває автомат, УЗО, пробки. Причини та шляхи усунення проблеми

 

Фото Чому бойлер вибиває автомат або УЗО? Одна з найпоширеніших несправностей бойлера це коли при його включенні або роботі вибиває автомат (пробки або УЗО). Причиною тому може стати невчасне проведення обслуговування та чистка агрегата від накипу та вапняного нальоту, вихід з ладу його складових, неякісна електропроводка, поломка автомата або УЗО і т.д.

 

Відразу хочемо застерегти, що роботи з бойлером, його діагностикою, а тим більше з проводкою мають виконувати спеціалісти. І якщо ви на цьому не розумієтеся, то краще звернутись до майстрів. 

 

Давайте спробуємо розібратись в причинах чому бойлер вибиває автомат або УЗО при роботі або включенні. Для початку трохи теорії. Насправді автомат і УЗО це різні речі, а отже і функції які вони виконують в них також різні.

 

Автомат - призначений для захисту проводки при короткому замиканні або перенавантаженні в електричній мережі. Головна його відмінність від плавкої вставки (пробки) це можливість багаторазового використання та стабільність спрацьовування.

 

УЗО (російською - Устройство Защитного Отключения, українською - Пристрій Захисного Відключення або диференційне реле) - призначений для контролю та вимірювання кількості вхідного та вихідного струму в електромережі. Якщо ці показники будуть хоча б трохи відрізнятись (тобто буде витік струму) - спрацює захист і пристрій заблокує подачу живлення, при умові звичайно якщо у вас зроблено все правильно. Простою мовою, якщо ви доторкнетесь до електропроводки або частини обладнання під напругою - спрацює захисний пристрій, оскільки показники струму на вході та на виході будуть відрізнятися.


Є ще один пристрій, який називається дифавтомат - він поєднує в собі функції і пристрою захисного відключення і автомату.

 

при роботі бойлера вибиває автомат (УЗО, пробки) - одна з причин неправильне підключенняФото Причини через які при роботі бойлера вибиває автомат (УЗО, пробки)

На жаль так трапляється, що причиною цього може бути некваліфіковані дії так званих фахівців які робили підключення вашого пристрою. Вони просто неправильно підключили його до електромережі. Могли замкнути нульовий кабель з заземленням (при цьому має спрацювати ПЗВ), не щільно зажати провода при підключенні і т.і.

 

Насамперед, треба перевірити якість з’єднання проводів, що підключені до автомату або УЗО (диференційного реле) та розетки. Буває, що з часом контакти (з’єднання) слабнуть і це впливає на їх роботу. Розетки, автомати та провода починають нагріватися через нещільні контакти та спрацьовує захисний механізм автомату і він автоматично відключається.

 

 

бойлер вибиває автомат - перевищено навантаження

Причиною цього може бути невірно підібраний номінал автомату. Наприклад, у вас бойлер потужністю 3 кВт, підключений до автомату 10А (або ще нижче номіналом) і до цього автомату ще під’єднані пральна машина, сушильна машина та інші енергоємні пристрої. При одночасному ввімкненні цих всіх пристроїв звичайно спрацює автомат і припинить постачання струму. Згідно законів фізики сила струму вимірюється як потужність поділена на напругу в мережі.

 


yes Який автоматичний вимикач ставити на бойлер і як вибрати перетин кабелю читайте в цій статті.


Фото Чому бойлер вибиває автомат? Замовити діагностику бойлера

Тобто

 

 I = P / U

 

де Р - електрична потужність, що вимірюється в Ваттах (Вт), U - напруга, що вимірюється в Вольтах (V), І - сила струму в Амперах (А).

 

В нашому випадку це потужність бойлера 3000 Вт (3 кВт = 3000 Вт) / 220 Вольт (напруга в електромережі) = 13,6 Ампер. Робимо висновок, що для бойлера такою потужністю автомат на 10 А “замалий” і треба встановити номіналом вище, наприклад 16А.

 

Також доцільним бути підібрати і відповідний кабель, в даному випадку перетином не менше 2,5 мм квадратних із міді. Отже, бойлер потужністю 3 кВт має бути підключений до автомату не менше 16 А і кабелю перетином не менше 2,5 мм квадратних.

 

Крім того варто звернути увагу на ПЗВ (УЗО), в даному випадку радимо використовувати диференційне реле з номінальним струмом не менше 25 А (це сила струму який може безболісно пройти через захисний пристрій) та струмом витоку від 10 мА до 30 мА. Для ванних кімнат і приміщень зФото Чому бойлер вибиває автомат - невірно підібраний номінал автомату високою вологістю радимо використовувати УЗО зі струмом витоку 10 мА.

 

Звертаємо увагу, що такі дані приведені для даного прикладу і в кожному конкретному випадку можуть відрізнятися в залежності від умов застосування.

 

Перед тим як проводити будь-які роботи по обслуговуванню бойлера, його підключення до електромережі і т.і. наполегливо радимо звернутися до фахівців. 

 


enlightened До бойлера краще проводити окрему лінію (провід), з окремим автоматом відповідного номіналу та пристроєм захисного відключення



 

чому бойлер вибиває УЗО або автомат - причина може бути в ТЕНіФото Чому бойлер вибиває автомат або УЗО - необхідно перевірити ТЕН

В даному випадку причиною несправності бойлера може бути нагрівальний елемент (ТЕН). Через що може “пробивати” струмом на корпус водонагрівача. При умові правильного підключення УЗО він має спрацювати та попередити ураження струмом. Необхідно буде розібрати водонагрівач і замінити ТЕН на новий.

 

Як це зробити ми вже розглядали тут

 

Несправний трубчастий електронагрівник може бути причиною того, що бойлер не гріє воду або довго нагріває

 

Також причиною може бути порушення ізоляції проводки в самому бойлері.

 

І так підсумуємо:


 

Основні причини чому вибиває автомат при роботі бойлера (водонагрівача):

  1. 1. Неправильне підключення бойлера, автомата, розетки або диференційного реле.
  2.  
  3. 2. Перевищено навантаження на проводку (кабель), автомат або ПЗВ.
  4.  
  5. 3. Несправність самого пристрою. Проблеми можуть бути в ТЕНі, проводці бойлера тощо.

 

 

 



Оцініть статтю:
(всього голосів - 6)




Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

Евгений Дорош, по порядку:

  1. 1. предназначение УЗО - предотвращение поражения человека электрическим током и обесточивание цепи в случае утечки тока (например на корпус бойлера или в землю), поэтому устанавливать его нужно для вашей же безопасности.
  2.  
  3. 2. безопасным для человека является утечка тока до 30мА (это то значение при котором человек в случае поражения током может отпустить кабель или другие предметы через которые получил поражение током, разжать руки и т.д.), поэтому в данном случае лучше использовать УЗО на 10мА

 

24.02.2021 13:44


Аватар Евгений Дорош

подскажите немогу найти в магазинах узо на 10мА для установки бойлера. можна использовать на 30мА и обязательно ли вобще устанавливать узо?

24.02.2021 10:11


Admin

Даниил Бодянов, лучше так не делать. Возьмите хотябы автомат на 16А и провод медный на 2.5 мм. Так у вас будет запас на случай если завтра придется ставить новый бойлер более мощный, или любой другой бытовой прибор. Сегодня вы сможете сэкономить копейки, а завтра получить проблем на миллион если делать по вашему варианту.

17.02.2021 15:13


Аватар Даниил Бодянов

подскажите пжл. есть бойлер аристон на 80 литров мощность 1,5кВт. можно ли на него поставить автомат на 10А и проложить кабель сечением 1,5 мм?

17.02.2021 08:52


Аватар Дмитрий Лютаев

бойлер уже не новый был около 7 лет использовали постоянно выбивал автомат. т.к. в электрике сам не очень разбираюсь пришлось вызвать мастера. оказалось тэн сгорел. пришлось менять на новый, хорошо что еще под нашу модель удалось найти.

11.02.2021 10:00


Реклама