При вмиканні або роботі бойлера вибиває автомат, УЗО, пробки. Причини та шляхи усунення проблеми

 

 

Фото Чому бойлер вибиває автомат або УЗО? Одна з найпоширеніших несправностей бойлера це коли при його включенні або роботі вибиває автомат (пробки або УЗО). Причиною тому може стати невчасне проведення обслуговування, вихід з ладу його складових, неякісна електропроводка, поломка автомата або УЗО і т.д. Відразу хочемо застерегти, що роботи з бойлером, його діагностикою, а тим більше з проводкою мають виконувати спеціалісти. І якщо ви на цьому не розумієтеся, то краще звернутись до майстрів. 

 

Давайте спробуємо розібратись в причинах того чому може спрацьовувати захисний пристрій при роботі водонагрівача. Для початку трохи теорії. Насправді автомат і УЗО це різні речі, а отже і функції які вони виконують в них також різні.

 

Автомат - призначений для захисту проводки при короткому замиканні або перенавантаженні в електричній мережі. Головна його відмінність від плавкої вставки (пробки) це можливість багаторазового використання та стабільність спрацьовування.

 

УЗО (російською - Устройство Защитного Отключения, українською - Пристрій Захисного Відключення або диференційне реле) - призначений для контролю та вимірювання кількості вхідного та вихідного струму в електромережі. Якщо ці показники будуть хоча б трохи відрізнятись (тобто буде витік струму) - спрацює захист і пристрій заблокує подачу живлення, при умові звичайно якщо у вас зроблено все правильно. Простою мовою, якщо ви доторкнетесь до електропроводки або частини обладнання під напругою - спрацює захисний пристрій, оскільки показники струму на вході та на виході будуть відрізнятися.


Є ще один пристрій, який називається дифавтомат - він поєднує в собі функції і пристрою захисного відключення і автомату.

 

 

при роботі бойлера вибиває автомат (УЗО, пробки) - одна з причин неправильне підключенняФото Причини через які при роботі бойлера вибиває автомат (УЗО, пробки)

 

На жаль так трапляється, що причиною цього може бути некваліфіковані дії так званих фахівців які робили підключення вашого пристрою. Вони просто неправильно підключили його до електромережі. Могли замкнути нульовий кабель з заземленням (при цьому має спрацювати ПЗВ), не щільно зажати провода при підключенні і т.і.

 

Насамперед, треба перевірити якість з’єднання проводів, що підключені до автомату або УЗО (диференційного реле) та розетки. Буває, що з часом контакти (з’єднання) слабнуть і це впливає на їх роботу. Розетки, автомати та провода починають нагріватися через нещільні контакти та спрацьовує захисний механізм автомату і він автоматично відключається.


 

бойлер вибиває автомат - перевищено навантаження

 

Причиною цього може бути невірно підібраний номінал автомату. Наприклад, у вас бойлер потужністю 3 кВт, підключений до автомату 10А (або ще нижче номіналом) і до цього автомату ще під’єднані пральна машина, сушильна машина та інші енергоємні пристрої. При одночасному ввімкненні цих всіх пристроїв звичайно спрацює автомат і припинить постачання струму. Згідно законів фізики сила струму вимірюється як потужність поділена на напругу в мережі.

 

Фото Чому бойлер вибиває автомат? Замовити діагностику бойлераТобто

 

 I = P / U

 

де Р - електрична потужність, що вимірюється в Ваттах (Вт), U - напруга, що вимірюється в Вольтах (V), І - сила струму в Амперах (А).

 

В нашому випадку це потужність бойлера 3000 Вт (3 кВт = 3000 Вт) / 220 Вольт (напруга в електромережі) = 13,6 Ампер. Робимо висновок, що для бойлера такою потужністю автомат на 10 А “замалий” і треба встановити номіналом вище, наприклад 16А. Також доцільним бути підібрати і відповідний кабель, в даному випадку перетином не менше 2,5 мм квадратних із міді. Отже, бойлер потужністю 3 кВт має бути підключений до автомату не менше 16 А і кабелю перетином не менше 2,5 мм квадратних. Крім того варто звернути увагу на ПЗВ (УЗО), в даному випадку радимо використовувати диференційне реле з номінальним струмом не менше 25 А (це сила струму який може безболісно пройти через захисний пристрій) та струмом витоку від 10 мА до 30 мА. Для ванних кімнат і приміщень зФото Чому бойлер вибиває автомат - невірно підібраний номінал автомату високою вологістю радимо використовувати УЗО зі струмом витоку 10 мА.

 

Звертаємо увагу, що такі дані приведені для даного прикладу і в кожному конкретному випадку можуть відрізнятися в залежності від умов застосування. Перед тим як проводити будь-які роботи по обслуговуванню бойлера, його підключення до електромережі і т.і. наполегливо радимо звернутися до фахівців. 

 


enlightened До бойлера краще проводити окрему лінію (провід), з окремим автоматом відповідного номіналу та пристроєм захисного відключення 

чому бойлер вибиває УЗО або автомат - причина може бути в ТЕНіФото Чому бойлер вибиває автомат або УЗО - необхідно перевірити ТЕН


 

В даному випадку причиною несправності бойлера може бути нагрівальний елемент (ТЕН). Через що може “пробивати” струмом на корпус водонагрівача. При умові правильного підключення УЗО він має спрацювати та попередити ураження струмом. Необхідно буде розібрати водонагрівач і замінити ТЕН на новий. Як це зробити ми вже розглядали тут

 

Також причиною може бути порушення ізоляції проводки в самому бойлері.

 

І так підсумуємо:


 

Основні причини чому вибиває автомат при роботі бойлера:

 

  1. 1. Неправильне підключення бойлера, автомата, розетки або диференційного реле.
  2.  
  3. 2. Перевищено навантаження на проводку (кабель), автомат або ПЗВ.
  4.  
  5. 3. Несправність самого пристрою. Проблеми можуть бути в ТЕНі, проводці бойлера тощо.

 

 

 

 


 

enlightened Можливо вам буде цікаво дізнатися:

 

 

 

Чистка бойлера від накипу та вапняного нальоту в домашніх умовах

 

Бойлер не гріє воду або довго нагріває - розбираємо та усуваємо причини

 

Ремонт побутової, комп’ютерної, офісної та іншої техніки на сервісі Allmaster.com.ua

 

Як знайти найближчий сервісний центр або майстра по ремонту техніки за допомогою нашого каталогу. Як це працює?

 

Як вибрати гідний сервісний центр або майстра по ремонту техніки. Або як не стати жертвою шахраїв

 

Реклама