Бойлер не гріє воду або довго нагріває - розбираємо та усуваємо причини

 

Фото Чому бойлер не гріє воду - розбираємо причини

Після тривалої експлуатації будь-якого пристрою починають траплятися неприємні випадки їх поломок, не виключенням цьому є і бойлери. Перш за все зверніть увагу, що ремонт такої техніки пов’язаний з підвищеним ризиком небезпеки. Тому радимо вам відразу звернутися до спеціалістів. 

 

В даній статті спробуємо розібратися з проблемою, яка може статися в будь якому домі де використовується накопичувальний водонагрівач, дамо корисні поради та відповіді на питання чому бойлер не гріє воду.

 

 

несвоєчасна профілактика бойлера

 

неправильне підключення бойлера

 

несправний термостат

 

не працює плата управління бойлера

 

 

бойлер довго гріє - несвоєчасна профілактика

Напевно одна з самих найпоширеніших причин чому бойлер не нагріває воду - це незадовільний стан самого водонагрівача та/або його складових частин. Довготривалість працездатності пристрою залежить в першу чергу від умов його експлуатації, виконання рекомендацій виробника техніки та превентивних заходів. Про те як частоФото Чому бойлер довго гріє воду - необхідно провести профілактику необхідно проводити профілактику ми вже писали в попередній статті. Дотримуйтесь вимог та порад виробника, що вказані в інструкції з експлуатації, вивчення якої ми розпочинаємо тільки після того коли вже щось зламалось. Чистити резервуар необхідно мінімум один раз на рік. Крім цього, необхідно відразу міняти ТЕН (якщо саме він вийшов з ладу), анод і всі прокладки які при цьому будете знімати. Пам’ятайте, що проблему простіше попередити, ніж потім витрачати гроші та час на ремонт. Недотримання регламенту експлуатації та профілактики водонагрівача призводить спочатку до відкладень в значній кількості вапняного нальоту на ТЕНі та баку пристрою, а потім і до їх поломки. Внаслідок чого бойлер починає довго нагрівати воду, а згодом - ламається.

 

 

неправильне підключення бойлера

так, але на жаль буває і таке. Насамперед необхідно перевірити перекритий чи ні центральний (магістральний) кран (вентиль) подачі гарячої води. Якщо він відкритий - закрийте його. Могло статись і таке, що при встановленні водонагрівача майстри неправильно склали схему підключення, переплутали труби чи неправильно підключили до центрального трубопроводу. Порада одна - необхідно розібратись в деталях монтажу та за потреби переробити правильно.

 

Фото Чому бойлер не нагріває воду - несправний термостат

бойлер перестав гріти - можливо несправний термостат

Не справним може бути нагрівальний елемент або сам термостат. Він виконує одну із захисних функції в бойлері та при збільшенні температури і тиску захищає та убезпечує пристрій від поломок. Термостати поділяють на біметалічний, стрижневий, електронний та капілярний. За функціональним призначенням може бути захисний, регульований та регульовано-захисний. Зазвичай його несправність визначається за вимірами опору. На нашу думку несправну деталь краще замінити на нову з аналогічними характеристиками.

 

 

не працює плата управління бойлера

причини через які цей модуль може вийти з ладу такі:ТЕН який перегорів, коротке замикання, перепади напруги в електромережі та інші. Від перепадів напруги допоможе встановлення реле контролю струму на напруги. Вони коштують незначних грошей та допоможуть врятувати всю вашу побутову техніку. Непрацюючу плату можливо відремонтувати в більшості випадків, звернувшись до сервісних центрів або майстрів. Тому як завжди вибір за вами: ремонт або заміна.

 

 

Фото Чому не гріє бойлер? Замовити діагностику бойлер довго гріє воду - необхідна профілактика

грамотна та своєчасна профілактика техніки - це запорука її довготривалої експлуатації. Під час користування водонагрівачем, особливо з низькою якістю води, на стінках баку та ТЕНі залишаються органічні відкладення, які безпосередньо впливають на час нагріву води. Несвоєчасна чистка бойлера та заміна аноду призведе до того, що деталі пристрою просто вийдуть з ладу, а бак взагалі може потекти. Тому радимо вам приділити увагу рекомендаціям виробника з цього приводу або почитати наші статті на цю тему.

 

 

ПідсумуємФото Чому бойлер не гріє воду - можливо несправний ТЕНо причини, через які бойлер не гріє воду

 1. 1. Несправний ТЕН
 2.  
 3. 2. Несвоєчасна чистка агрегату від накипу
 4.  
 5. 3. Проблема з модулем управління бойлера
 6.  
 7. 4. Термостат, що вийшов з ладу
 8.  
 9. 5. Неправильне підключення

 

Можуть бути і інші причини, які будуть виявлені фахівцем при діагностуванні.

 

 

Загальні поради при користуванні

Дамо основні поради, які дозволять продовжити термін його експлуатації:

 1. 1. Напевно одна з головних рекомендацій - дотримання рекомендацій та своєчасне проведення чищення водонагрівача. Ми радимо проводити її щонайменше 1 раз на рік.
 2.  
 3. 2. Встановлення спеціальних фільтрів для води, які підвищують її якість та зменшують кількість вапняного нальоту на стінках баку та ТЕНі. Фільтрів грубої Фото Чому бойлер не гріє воду - загальні порадиочистки буде не достатньо.
 4.  
 5. 3. Підключення пристрою має робити грамотний та досвідчений спеціаліст.
 6.  
 7. 4. Обов’язкове встановлення пристрою захисного вимкнення, окремого автоматичного вимикача (автомату) достнього номіналу, використання мідного електричного кабелю відповідного перетину та реле контролю струму та напруги (бажано).

 

Дотримуючись наших простих порад та вимог виробника у вас не буде виникати питань чому бойлер не працює або не гріє воду. А якщо такі проблеми все ж таки виникнуть - звертайтесь до наших майстрів та сервісних центрів у вашому регіоні.

 

 

 

 


 

enlightened Можливо вам буде цікаво дізнатися:

 

 

При вмиканні або роботі бойлера вибиває автомат, УЗО, пробки. Причини та шляхи усунення проблеми

 

Чистка бойлера від накипу та вапняного нальоту в домашніх умовах

 

Як знайти найближчий сервісний центр або майстра по ремонту техніки за допомогою нашого каталогу. Як це працює?

 

Як вибрати гідний сервісний центр або майстра по ремонту техніки. Або як не стати жертвою шахраїв

Реклама