Бойлер не гріє воду або довго нагріває - розбираємо та усуваємо причини

 

Фото Чому бойлер не гріє воду - розбираємо причини

 

Після тривалої експлуатації будь-якого пристрою починають траплятися неприємні випадки їх поломок, не виключенням цьому є і бойлери. Перш за все зверніть увагу, що ремонт такої техніки пов’язаний з підвищеним ризиком небезпеки. Тому радимо вам відразу звернутися до спеціалістів. 

 

В даній статті спробуємо розібратися з проблемою, яка може статися в будь якому домі де використовується накопичувальний водонагрівач, дамо корисні поради та відповіді на питання чому бойлер не гріє воду.

 

несвоєчасна профілактика бойлера

 

неправильне підключення бойлера

 

несправний термостат

 

не працює плата управління бойлера

 

чому бойлер довго гріє воду - несвоєчасна профілактика

Напевно одна з самих найпоширеніших причин чому бойлер не нагріває воду - це незадовільний стан самого водонагрівача та/або його складових частин. Довготривалість працездатності пристрою залежить в першу чергу від умов його експлуатації, виконання рекомендацій виробника техніки та превентивних заходів.

Фото Чому бойлер довго гріє воду - необхідно провести профілактику

Про те як правильно необхідно проводити профілактику ми вже писали в попередній статті. Дотримуйтесь вимог та порад виробника, що вказані в інструкції з експлуатації, вивчення якої ми розпочинаємо тільки після того коли вже щось зламалось. Чистити резервуар необхідно мінімум один раз на рік. Крім цього, необхідно відразу міняти ТЕН (якщо саме він вийшов з ладу), анод і всі прокладки які при цьому будете знімати.

 

Пам’ятайте, що проблему простіше попередити, ніж потім витрачати гроші та час на ремонт. Недотримання регламенту експлуатації та профілактики водонагрівача призводить спочатку до відкладень в значній кількості вапняного нальоту на ТЕНі та баку пристрою, а потім і до їх поломки. Внаслідок чого бойлер починає довго нагрівати воду, а згодом - ламається.

 

неправильне підключення бойлера

так, але на жаль буває і таке. Насамперед необхідно перевірити перекритий чи ні центральний (магістральний) кран (вентиль) подачі гарячої води. Якщо він відкритий - закрийте його. Могло статись і таке, що при встановленні водонагрівача майстри неправильно склали схему підключення, переплутали труби чи неправильно підключили до центрального трубопроводу. Порада одна - необхідно розібратись в деталях монтажу та за потреби переробити правильно.

Фото Чому бойлер не нагріває воду - несправний термостат

 

чому бойлер перестав гріти воду - можливо несправний термостат

Не справним може бути нагрівальний елемент або сам термостат. Він виконує одну із захисних функції в бойлері та при збільшенні температури і тиску захищає та убезпечує пристрій від поломок. Термостати поділяють на біметалічний, стрижневий, електронний та капілярний.

 

За функціональним призначенням може бути захисний, регульований та регульовано-захисний. Зазвичай його несправність визначається за вимірами опору. На нашу думку несправну деталь краще замінити на нову з аналогічними характеристиками.

Фото Чому не гріє бойлер? Замовити діагностику

не працює плата управління бойлера - одна з причин чому бойлер не гріє воду

причини через які цей модуль може вийти з ладу такі:ТЕН який перегорів, коротке замикання, перепади напруги в електромережі та інші. Від перепадів напруги допоможе встановлення реле контролю струму на напруги. Вони коштують незначних грошей та допоможуть врятувати всю вашу побутову техніку. Непрацюючу плату можливо відремонтувати в більшості випадків, звернувшись до сервісних центрів або майстрів. Тому як завжди вибір за вами: ремонт або заміна.

 

бойлер довго гріє воду - необхідна профілактика

грамотна та своєчасна профілактика техніки - це запорука її довготривалої експлуатації. Під час користування водонагрівачем, особливо з низькою якістю води, на стінках баку та ТЕНі залишаються органічні відкладення, які безпосередньо впливають на час нагріву води.

 

Несвоєчасна чистка бойлера та заміна аноду призведе до того, що деталі пристрою просто вийдуть з ладу, а бак взагалі може потекти. Тому радимо вам приділити увагу рекомендаціям виробника з цього приводу або почитати наші статті на цю тему.

 

ПідсумуємФото Чому бойлер не гріє воду - можливо несправний ТЕНо причини, через які бойлер не гріє воду

 1. 1. Несправний ТЕН - може бути причиною спрацювання автомату або ПЗВ (УЗО)
 2.  
 3. 2. Несвоєчасна чистка агрегату від накипу
 4.  
 5. 3. Проблема з модулем управління бойлера
 6.  
 7. 4. Термостат, що вийшов з ладу
 8.  
 9. 5. Неправильне підключення

 

Можуть бути і інші причини, які будуть виявлені фахівцем при діагностуванні.

 

Як зрозуміти що згорів бойлер

Згорілий бойлер може виявлятися різними ознаками, але є кілька ключових симптомів, на які варто звернути увагу: 

 

 1. 1. Відсутність гарячої води: Якщо бойлер перестав нагрівати воду або вода нагрівається дуже повільно, це може вказувати на нагрівальний елемент, що згорів, або іншу несправність з електронікою. 
 2.  
 3. 2. Запах гару: Якщо ви відчуваєте запах гару або пластику в приміщенні, де встановлений водонагрівач, можливо, перегорів ТЕН або ізоляція.
 4.  
 5. 3. Пошкодження на корпусі: Поява на корпусі слідів перегорання, покриття стало потьмянілим, або видно темні плями, це ознака того, що бойлер згорів. 
 6.  
 7. 4. “Викиди” електричного струму: Якщо при включенні або роботі “пробиває” запобіжник, очевидно проблема з електричними компонентами, можливо, згоряння ТЕНу. 
 8.  
 9. 5. Дивні звуки: Коли під час роботи бойлера чути незвичайні звуки, такі як шум, тріск або гул, очевидно проблеми з елементами всередині пристрою, включаючи нагрівальний елемент, що згорів. 
 10.  

Якщо ви підозрюєте, що ваш бойлер згорів або має якісь проблеми, зверніться до професіонала з обслуговування та ремонту. Не намагайтеся самостійно відремонтувати, тому що це може бути небезпечно і призвести до ще більших проблем.

Фото Чому бойлер не гріє воду - загальні поради

Загальні поради при користуванні

Дамо основні поради, які дозволять продовжити термін його експлуатації:

 1. 1. Напевно одна з головних рекомендацій - дотримання рекомендацій та своєчасне проведення чищення водонагрівача. Ми радимо проводити її щонайменше 1 раз на рік.
 2.  
 3. 2. Встановлення спеціальних фільтрів для води, які підвищують її якість та зменшують кількість вапняного нальоту на стінках баку та ТЕНі. Фільтрів грубої очистки буде не достатньо.
 4.  
 5. 3. Підключення пристрою має робити грамотний та досвідчений спеціаліст.
 6.  
 7. 4. Обов’язкове встановлення пристрою захисного вимкнення, окремого автоматичного вимикача (автомату) достнього номіналу, використання мідного електричного кабелю відповідного перетину та реле контролю струму та напруги (бажано).

 

Дотримуючись наших простих порад та вимог виробника у вас не буде виникати питань чому бойлер не гріє воду або погано гріє. А якщо такі проблеми все ж таки виникнуть - звертайтесь до наших майстрів та сервісних центрів у вашому регіоні.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 9)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Аватар Никита Должанский

а у меня походу тэн навернулся хотя не факт. буду разберать бойлер заодно и почищу :)

26.02.2021 13:27


Admin

Богдан Беспалый, проверьте:

 

 1. 1. чтобы вода из бойлера не уходила в общую систему водоснабжения всего дома. Должен быть установлен отсекающий кран на горячей воде
 2.  
 3. 2. Проверить сопротивление на ТЭНе, а лучше не только сопротивление, но и наличие/отсутствие накипи на нем. Это в том случае если давно не чистили бойлер.

 

22.02.2021 12:09


Аватар Богдан Беспалый

бойлер занусси не греет и лампочка горит помогите разобраться с проблемой

22.02.2021 09:04


Аватар Михаил Кричевский

Наталья, для начала 1. нужно проверить розетку. Проверяется просто - включаете любой другой бытовой прибор (например фен). Если розетка рабочая идем дальше. 2. проверьте чтобы бойлер был устанволен на нагрев (чтобы он был включен на температуру нагроева выше 40-50 градусов). 3. Возможно проблема кроется в защитном термостате (сработала кнопка тепловой защиты). она обычно находится под декоративной панелью снизу. Перед тем как снимать панель - обязательно отключите бойлер от электричества. как доберетесь до кнопки тепловой защиты включите ее (может понадобится маленькая отвертка или чтото нетолстое чтобы включить ее). после этих манипуляций все должно работать.

17.02.2021 15:00


Аватар Наталья Яремчук

Добрый день. Помогите разобраться. Бойлер Термекс не греет воду и лампочка не горит. Что можно проверить самой чтобы мастера не вызывать?

17.02.2021 09:23


Константин Евграфов

сдается мне вся ваша гарячая вода идет к соседям если у вас многоквартирный дом и общий стояк. проверьте вводной кран с гарячей водой, он должен быть закрыт, чтобы вода ходила по замкнотуму контуру.

15.02.2021 15:27


Аватар Павло Луценко

допоможіть будь ласка. встановили новий бойлер на 120 літрів начебто все працює і вода нагрівається. але з часом кудись зникає тобкто з крана тече холодна. в чому може бути причина?

15.02.2021 11:27