Чистка бойлера від накипу та вапняного нальоту в домашніх умовах

 

 

Фото Чистка бойлера від накипу в домашніх умовахВ цій статті ми спробуємо відповісти на найпоширеніші питання щодо використання бойлерів, проведення профілактичних заходів та як почистити бойлер від накипу в домашніх умовах:

 

Чому потрібно чистити бойлер від накипу?

 

Як часто необхідно проводити чистку бойлера від накипу та профілактику?

 

Як почистити бойлер від накипу в домашніх умовах?

 

Як почистити ТЕН в бойлері від накипу?

 

Що таке ТЕН в бойлері?

 

Що таке фланець в бойлері?

 

Що таке магнієвий анод і для чого він потрібний?

 

Чому потрібно чистити бойлер від накипу?

 

Нажаль, якість води якою ми користуємося в побуті в більшості регіонів України залишає бажати кращого. Вода може не відповідати санітарно-гігієнічним нормам, мати у своєму складі надлишок металів, бути не властивого їй запаху та кольору, бути надто жорсткою і т.д. Але як казав класик: маємо те що маємо. Тому ми вимушені використовувати пом’якшувачі води, фільтри різних ступенів очистки, фільтри грубої очистки та вживати інші заходи для покращення якості води.

 

Погана якість води безпосередньо впливає і на роботу бойлерів. “Завдяки” Фото Чому потрібно та необхідно чистити бойлер від накипу?такій воді на стінках баку бойлера, аноді, ТЕНі та в самому баці утворюються мінеральні відкладення (вапняний наліт).

 

Такі відкладення і є одним із головних ворогів всіх сучасних бойлерів та водонагрівачів. Адже через такі відкладення бойлер починає довше нагрівати воду (і відповідно ваші витрати на електроенергію зростають), вибивати автомат або ПЗВ (УЗО), шуміти при нагріванні, починає псуватися бак, ТЕН та інші складові бойлера.

 


 enlightenedПриклади робіт майстрів та сервісних центрів, які проводять ремонт, профілактику та чистку бойлерів від накипу


Як часто необхідно чистити бойлер та робити профілактику?

 

Все залежить від якості води яку ви споживаєте. Якщо ви використовуєте для очищення води тільки фільтри грубої очистки, то цього замало. З власного досвіду та існуючої практики необхідно проводити чистку та профілактику бойлера хоча б один раз на рік, але краще все ж таки 2 рази на рік. Це значно продовжить строк експлуатації вашого бойлера та в майбутньому може зекономити кошти на його ремонт. Фото Створити заявку на ремонт та чистку бойлера від накипу

 

 

Як почистити бойлер від накипу в домашніх умовах та провести профілактику?

 

Перш за все, якщо у вас є сумніви стосовно того чи зможете ви самі полагодити бойлер, почистити його або зробити профілактику - зверніться краще до відповідних фахівців та лишить заявку на ремонт або чистку бойлера. Для того хто впевнений у своїх силах, розуміє та усвідомлює наслідки від своїх можливих невірних дій, ми опишемо перелік основних заходів, які допоможуть вам провести чистку бойлера власними силами:

 

  1. 1. Обов’язково необхідно відключити бойлер від електромережі. Для цього достатньо просто витягнути вилку бойлера з розетки.

 

  1. 2. Дати воді яка знаходиться в бойлері охолонути. Тут все залежить від ємності бойлера. Чим більше його ємність, тим відповідно більше часу знадобитьсяФото як почистити бойлер від накипу для того, щоб вода в бойлері охолонула. Наприклад, для бойлера ємністю 80 л приблизний час складає 12-14 годин. Після цього часу, вода в бойлері стає теплою, але не холодною та існує ризик зазнати опіків!

 

  1. 3. Як злити воду з бойлера? Є декілька способів, які ви з легкістю знайдите на теренах Інтернету або в інструкції з експлуатації до вашого бойлеру.
  2.  
  3. Наприклад, це можна зробити через зворотній клапан (але такий спосіб займе чимало часу) або інший спосіб: перекрити подачу води до бойлера, від’єднати бойлер від водопостачання та відкрити “шаровий” кран подачі холодної води на бойлері. При цьому “шаровий” кран подачі гарячої води також має бути трохи відкритим (для подачі повітря в систему). Якщо ви зробили все вірно, то вода має почати зливатись. Не забудьте підставити будь-яку ємність для збору води.

 

  1. 4. Зняти фланець. Можливо він може розташовуватись за декоративними накладками, якщо такі є, то їх необхідно зняти щоб отримати доступ до фланцу.

enlightenedСписок сервісних центрів та майстрів, які проводять ремонт, профілактику та чистку бойлерів від накипу 


 

  1. 5. На фланці в більшості випадків знаходиться магнієвий анод та нагрівальний елемент (ТЕН). Анод необхідно замінити на аналогічний новий. Як почистити ТЕН від накипу та вапняного нальоту? Це можна зробити за допомогою ємності з теплою водою та лимонної кислоти. Приблизно 1-2 пакетики лимонної кислоти розчинити у 2 літрах води. В цей розчин помістити ТЕН приблизно на 1-2 години. В якості ємності чудово підходить пластикова дволітрова пляшка.

 

  1. 6. Провести чистку безпосередньо баку.

 

  1. 7. Замінити прокладки за необхідності.

 

  1. 8. А потім саме головне: зібрати все так я було і при цьому ще працювало smiley

 

 

На нашому майданчику ви можете залишити заявку на ремонт, чистку або установку бойлера вне залежності від регіону України.

 

Фото Чистка бойлера від накипу. ТЕН в бойлеріЩо таке ТЕН в бойлері?

Трубчастий електронагрівач (ТЕН) - електронагрівальний прилад у вигляді металевої трубки, заповненої теплопровідним електричним ізолятором. Точно по центру ізолятора проходить струмопровідна нитка (зазвичай ніхромова або фехралева) певного опору для передачі необхідної питомої потужності на поверхню ТЕНу. Застосовується в багатьох побутових і промислових електроприладах: чайниках, кип'ятильниках, пральних машинах, водонагрівальних і опалювальних котлах, і т. д.

 

Якщо говорити простою мовою, то це електричний нагрівник, який складається з нагрівального елементу, електричних контактів і все це запресовано в металеву оболонку. Якщо він несправний, то можливо агрегат буде довго нагрівати воду або зовсім не буде гріти або може вибивати автомат або ПЗВ (УЗО).

 

ТЕНи можуть бути “мокрими” - це ТЕНи, які мають безпосередній контакт з водою і нагрівають безпосередньо воду та “сухими” - відповідно не мають безпосереднього контакту з водою і нагрівають спочатку спеціальну металеву трубку, тому вони є менш економічними.

 

Що таке фланець в бойлері?Фото Чистка бойлера від накипу. Фланці в бойлері

Фланець - це плоска деталь круглої, квадратної або іншої форми з рівномірно розташованими отворами під болти. Служить для з’єднання різних деталей та складових між собою.

 

Зазвичай на фланці в бойлері розташовані магнієвий анод, ТЕН, прокладки, контакти для подачі електричного струму та ін. На фото праворуч зображено два фланці, які мають плоску та круглу форму, саме на таких фланцях розташовані анод та ТЕН.

 

Фото Чистка бойлера від накипу. Магнієвий анод, що використовується в бойлеріЩо таке магнієвий анод і для чого він потрібний в бойлері?

Магнієвий анод - це деталь бойлера (водонагрівача), яка являє собою металевий штир на якому знаходиться спеціальний сплав із магнію товщиною до 30 мм.

 

Як ми говорили раніше, анод в бойлері розташований на фланці поруч з ТЕНом. Магнієвий анод використовується для запобігання утворення накипу на стінках баку та ТЕНа, та запобігання корозії баку.

 

 

Якщо у вас ще залишилися питання як почистити бойлер від накипу в домашніх умовах задавайте їх у коментарях.

 


 

 

Можливо вам буде цікаво дізнатися

 

Можливо вам буде цікаво дізнатися:

 

 

enlightened При вмиканні або роботі бойлера вибиває автомат, УЗО, пробки. Причини та шляхи усунення проблеми

 

enlightenedЯкий автомат потрібен на бойлер і який перетин кабелю вибрати

 

enlightenedНеправильне підключення бойлера до електрики та води - проблеми, які можуть виникнути

 

enlightened Бойлер не гріє, але лампочка горить - шукаємо і усуваємо можливі причини

 

enlightened Основні поломки бойлерів і варіанти їх усунення

 

enlightened Бойлер не гріє воду або довго нагріває - розбираємо та усуваємо причини

 

enlightened Чому бойлер швидко остигає - виявляємо джерела і усуваємо несправності

 

enlightened ТОП-5 причин поломки побутової техніки

 

enlightened Ремонт побутової, комп’ютерної, офісної та іншої техніки на сервісі Allmaster.com.ua

 

enlightened Як вибрати гідний сервісний центр або майстра по ремонту техніки. Або як не стати жертвою шахраїв

 

enlightened Список сервісних центрів по ремонту комп'ютерної, офісної, побутової та іншої техніки

 

enlightened Список майстрів по ремонту комп'ютерної, офісної, побутової та іншої техніки

 

enlightened Як знайти найближчий сервісний центр або майстра по ремонту техніки за допомогою нашого каталогу. Як це працює?

 

 

 
Оцініть статтю:
(всього голосів - 8)

Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Іван Тараскевич

більшість сучасних моделей бойлерів випускається із вбудованим захистом на кабелі живлення. якщо мова йде про старі моделі то патання звичайно актуальне

15.02.2021 11:48


Admin

Иван, тут важно знать мощность бойлера, а не количество литров на которое он рассчитан. Узнать мощность бойлера можно в инструкции, на официальном сайте производителя или на самом бойлере должна быть соответствующая информация. Как правильно выбрать узо и автомат для бойлера почитайте нашу статью https://allmaster.com.ua/stati/pri-vmikanni-abo-roboti-bojlera-vibivaye-avtomat-uzo-probki-prichini-ta-shlyaxi-usunennya-problemi

 

обратите внимание, что узо и автомат это разные вещи, а соответственно и функции у них разные.

 

При выборе УЗО обратите внимание на ток утечки, на которое оно рассчитано. Для влажных помещения лучше брать с минимальным с током утечки.

15.02.2021 11:11


Аватар Иван

подскажите какое лучше узо пободрать для бойлера на 100л?

15.02.2021 09:27


Аватар Сергей

главное перелд началом работ все сфоткать, чтоб потом много лишних запчастей не осталось. уже бывло такое пару раз :)

11.02.2021 21:11


Аватар Роман Зозуля

у нас в регионе вода всегда была не очень. приходится чистить бойлер регулярно примерно раз в год. процесс не сложный если руки ростут откуда нужно :) но если нет времени или лень заниматься то можна конешно и мастера вызвать

11.02.2021 09:44


Реклама