Якої потужності автомат ставити на бойлер та пральну машину – деталі такого підключення

Користувачі часто запитують майстрів з ремонту техніки: Який автомат ставити на бойлер і пральну машину? Щоб відповісти на нього, необхідно розуміти від яких параметрів залежить вибір автоматичного вимикача (АВ) і чи допустиме його використання відразу на два побутові прилади.

Фото Який автомат ставити на пральну машину

Який автомат ставити на пральну машину

 

Для правильного вибору АВ слід розуміти:

 

 1. 1. Скільки ампер пралка "видає";
 2.  
 3. 2. Кабель якого перетину використовується для підключення.

 

З відповіддю на перше питання все просто - достатньо подивитися на потужність машини, яка вказана в техпаспорті, на пристрої або на офіційному сайті виробника. Також потрібно знати напругу в електричній мережі. Потім отримані значення перевести в ампери за такою формулою:

 

I = P / U

 

I – сила струму, яка вимірюється в Амперах (А); 

P - потужність пристрою (в нашому випадку пралки), позначається Вт; 

U - напруга, скорочено V (Вольт)

 

У більшості будинків і квартир використовується однофазне підключення з напругою в мережі 220V, трифазне - 380V. Потужність пральної машини залежить від багатьох факторів: нагрівального елемента (ТЕНу), насоса, блоку керування, обраної програми прання і т.д. Цей параметр вказано на побутовому приладі та позначає максимально можливе значення. Приймемо цей показник рівним 2200Вт (у вашому випадку може відрізнятися).

 

Значення сили струму та потужності для мідних силових кабелів з однією фазою

Значення струму та потужності для мідних силових кабелів з однією фазою

Перетин, мм2

Струм, Ампер

Потужність, Ватт

1,5

19

3,8

2,5

27

5,3

4

38

7,5

6

50

9,9

10

70

14

16

90

18

25

115

23

35

140

28

 

Підставляючи ці значення у формулу отримуємо 2200 Вт / 220 V = 10,0 А. 

 

Теоретично автомата на 10 Ампер має вистачити, але не поспішайте робити висновки. :) Ми радимо таки ставити АВ на 16 Ампер і використовувати мідний кабель з перетином 2,5 мм квадратних. Чому? Тому що завтра ви захочете підключити потужніший електроприлад і 10А може виявитися мало. 

 

Що стосується вибору дроту - рекомендуємо зробити вибір на користь мідного кабелю, в силу його надійності та більшого терміну експлуатації. 


На замітку! Характеристики проводки з алюмінієвою жилою та мідною значно відрізняються. Також вкрай не рекомендується робити "скручування" з різних типів кабелів. Використовуйте спеціальні клемники або аналогічні пристрої.

 

Значення сили струму та потужності для алюмінієвих силових кабелів з однією фазою

Значення струму та потужності для алюмінієвих силових кабелів з однією фазою

Перетин, мм2

Струм, Ампер

Потужність, Ватт

2,5

21

4,2

4

29

5,7

6

38

7,5

10

55

11

16

70

14

25

90

18

35

105

21

 

Якщо кабель вже прокладений до розетки, в якій планується підключення пралки, перегляньте його характеристики (мають бути вказані на ізоляції) і використовуючи їх визначтеся з вибором автоматичного вимикача. Якщо виявити їх не вдалося - краще встановити АВ не більше ніж на 10А (має вистачити для потужності побутового приладу до 2 кВт).

 

Який автоматичний вимикач ставити на бойлер

Принцип розрахунку абсолютно такий самий як і для пральної машини та детально описаний у статті

 

Загальні правила вибору АВ такі:

 

 1. 1. Не рекомендується використовувати малий перетин дроту та велике значення номінального струму на автоматі (наприклад, суміщення кабелю 1,5 мм кв з мідною жилою та АВ на 20А і більше). При граничних значеннях провід почне сильно нагріватися, а автоматичний вимикач може не спрацювати. 
 2.  
 3. 2. Встановлюючи автоматичний вимикач на 20 Ампер і більше, пам'ятайте, що побутові розетки (корпус та її складові) в більшості випадків розраховані максимум на 16А
 4.  
 5. 3. Дотримуйтесь правила здорового глузду. 
 6.  
 7. 4. Встановлення техніки та її підключення довіряйте перевіреним фахівцям з потрібною групою допуску з електрики. 
 8.  
 9. 5. Кабель та захист вибирайте таким чином, щоб автомат спрацював на вимкнення раніше, ніж проводка почне плавитися. 

 

І головне правило: не проводьте електричні роботи без дотримання заходів безпеки, достатніх знань та досвіду.

Фото який кабель вибрати для підключення пральної машини

Який автомат ставити на водонагрівач та пралку - висновки

Бойлер і пральна машина - це потужні прилади, які споживають велику кількість енергії, а отже потребують додаткового захисту. 

 

За наявності технічних можливостей краще використовувати окремий автомат на пральну машину та водонагрівач певного номіналу. Відповідно до кожного джерела необхідно прокласти по одному кабелю відповідного перетину із запасом по струму та потужності. 

 

При встановленні АВ на бойлер і пральну машину (як і для будь-якої іншої побутової техніки) важливо знати який автоматичний вимикач стоїть на вході - потрібно щоб він по номінальному струму був вищим, ніж кожен окремо. 

 

При використанні алюмінієвої жили (характерно для старого житлового фонду) технічні характеристики проводки значно відрізняються від мідної, а також властивості кабелю можуть змінюватися від способу монтажу. Значення при прокладці в коробі (трубі) або відкрито - незначно відрізнятимуться. 

 

Даний матеріал допоможе вам отримати мінімальні основи знань, але право вибору який автомат ставити на бойлер і пральну машину краще довірте професіоналам, так як при монтажі великої побутової техніки потрібно врахувати багато параметрів.

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 1)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам