Чому кондиціонер не охолоджує - детально розбираємося в питанні

 

Фото Чому кондиціонер не охолоджує - розбираємо причини

Ваш кондиціонер не охолоджує, але стабільно функціонує - не панікуйте і не поспішайте телефонувати до сервісного центру. Поширеними причинами, як правило, стають помилки експлуатації і збої робочих режимів. Рідше трапляються глобальні проблеми, які дійсно потребують професійного втручання. Але, про все по порядку - читайте далі в статті.

 

Кілька слів про самі пристрої

Кондиціонери - це технічно складні побутові прилади, які визначають і підтримують комфортний мікроклімат в приміщенні. Моноблочні модифікації вважаються менш затребуваними на тлі спліт-систем. Принцип роботи обладнання досить схожий. Тому і причини, чому кондиціонер не охолоджує, практично ідентичні, незалежно від виробника чи виконання. 

 

Сучасні пристрої мають значний потенціал, вони оснащуються безліччю різних режимів. Однак основними є "тепло і охолодження".

 

"... кондиціонери використовуються для зниження температури повітря всередині приміщень ...". "Кондиціонери з функцією обігріву разом з охолодженням дозволяють підвищувати температуру повітря в холодну пору року і можуть використовуватися як опалювальні прилади. ... складні установки забезпечені механізмами очищення, зволоження, збагачення повітря киснем ..."

 

Основні вузли, як можливі причини, через які кондиціонер не охолоджує:

 

 • компресор;
 •  
 • вентилятор;
 •  
 • випарник;
 •  
 • конденсатор;
 •  
 • терморегулятор.
 •  

У конструкціях передбачені фільтри. За зчитування налаштувань і реалізацію заданих режимів відповідають блоки управління (плати або модулі).

 

“... існують смарт-кондиціонери або "розумні", що мають вбудований комп'ютер і підключаються до інтернету або системи розумного будинку. Вони можуть контролюватися і управлятися смартфоном, планшетом, ПК, ноутбуком ... “

Фото кондиціонер і система розумний будинок

У сучасних інтелектуальних приладах особливо часто спостерігаються програмні збої. У більшості випадків, якщо кондиціонер працює, але не охолоджує, його досить перезавантажити. Reset здійснюється за допомогою пульта або кнопок управління на корпусі (в залежності від моделі). При відсутності результату, це можна зробити умовно "фізично" (відключення від мережі на кілька хвилин - 15-17).

 

Функціонує, але не охолоджує кондиціонер - не механічні поломки

Як і для ряду будь-якої іншої техніки, штатний режим роботи спліт-систем може порушуватися через людський фактор. Не завжди причина криється в несправності обладнання. Проаналізуйте наступні варіанти. Можливо все, що здається складним насправді елементарно:

 

Фото кондиціонер дме, але не охолоджує - створіть заявку на ремонт

 1. 1. Вибір систем. Якщо не охолоджує кондиціонер, слід оцінити умови в приміщенні і потужність обладнання (ПО). Рекомендовано купувати моделі з розрахунку 1 кВт на 10 м² корисної площі. Обчислення ПО просте. Фактичну площу слід розділити на 10 і округлити в більшу сторону. Це значення і буде оптимальною потужністю пристрою. Наприклад, S 22,5 м² / 10 = 2,25. Рекомендована потужність кондиціонера - 2,5 кВт. Спліт-системи слід купувати з "запасом". Найчастіше в жарку пору року, коли простір прогрівся на максимум, кондиціонер дме але не охолоджує, так як не може впоратися з критичним навантаженням. Створюється враження, що зниження температури зовсім не відбувається.
 2.  
 3. 2. Час виходу на робочий режим. Користувачі часто не знають, що відчутна прохолода створюється тільки через 20-25 хв після включення кондиціонера. Все залежить від зовнішньої t повітря, обсягів простору і продуктивності приладу.
 4.  
 5. 3. Помилки установок. Це стосується режимів - "Обігрів", "Вентилятор", при якому кондиціонер дме, але не охолоджує. Виставлена висока температура. При запуску кондиціонера рекомендується встановити мінімальну t. Після виходу на робочі показники можна задати комфортні температури. Перевірте правильність налаштувань.

Фото кондиціонер працює, але не охолоджує - нещільно закриті вікна

 1. 4. Якість ізоляції приміщень - все взаємопов'язане. Брак потужності і недостатня "герметичність" простору призводять до того, що кондиціонер не охолоджує, при цьому включається і функціонує в штатному режимі. В результаті - "холодовтрати" при постійному припливі тепла ззовні в рази перевищують можливості систем. Необхідно щільно закрити вікна і двері. Слід також перевірити роботу вентиляції (примусовий чи природний відтік холоду).
 2.  
 3. 5. Об'єкти, що перешкоджають. Це в першу чергу помилки установки - неправильно вибране місце розміщення. Якщо циркуляції повітря заважають штори, жалюзі, меблі та інші предмети інтер'єру, то кондиціонер не охолоджує, але зберігає працездатність.
 4.  
 5. 6. Відсутність своєчасної очистки. Фільтри можуть засмічуватися пилом, "пухом" (цвітіння тополі), пір'ям. У таких випадках, охолоджене кондиціонером повітря, не проходить і не надходить у приміщення. 
 6.  
 7. 7. Системна безпека. При виникненні перегривів, збоїв електромережі та інших умовно-небезпечних для техніки ситуацій спрацьовує автоматичний захист (відключення). При цьому живлення на пристрій надходить. Створюється враження, що кондиціонер працює, але не охолоджує.

 

За статистикою офіційних сервісних центрів рівень надійності сучасних спліт-систем (будь-яких марок) істотно зріс і склав понад 90%. При частці заводського браку менш 5%. Також за даними проведеної аналітики, в 8-ми з 10-ти випадків причинами, чому кондиціонер не охолоджує або інших поломок є помилки монтажу та недотримання правил експлуатації. І тільки 4 користувача з 10 регулярно проводять профілактичне обслуговування.

Фото кондиціонер дме але не охолоджує - відсутність своєчасної очистки

Інтелектуальні системи безпеки і самодіагностики, всілякі датчики, модулі, звичайно, запобігають глобальним проблемам в разі виходу пристрою за базові параметри. Однак саме вони часто стають джерелами несправностей.

 

Кондиціонер не охолоджує, працює як вентилятор - розбираємо найочевидніші чинники

Забруднення - один з головних ворогів обладнання. Без своєчасної очистки може порушуватися функціонал, як внутрішнього, так і зовнішнього блоку. Тому кондиціонер не охолоджує, працює як вентилятор в будь-яких режимах. Засмічуються:

 

 • • фільтри;
 •  
 • • теплообмінники;
 •  
 • • вентилятори;
 •  
 • • радіатори (але причина в тривалій експлуатації без обслуговування).

 

Забруднення та / або перегоріла обмотка у внутрішньому блоці також уповільнюють або зовсім блокують обертання лопатей вентилятора. Недостатня швидкість роботи вузла призводить до того, що охолоджені потоки не в повній мірі відводяться від радіатора. У цій ситуації при відсутності своєчасного обслуговування можуть “замерзати” трубки випарника. Спресований пил або інші засмічення також можуть потрапляти в дренажний шланг, знижуючи або повністю перекриваючи його пропускну здатність.

Фото Кондиціонер не охолоджує, працює як вентилятор - недолік або відсутність фреону

Експлуатаційні фактори:

 

 1. 1. Нестача або відсутність фреону. Причина, чому кондиціонер не охолоджує - вироблення або витік холодоагенту. Потрібне спеціалізоване обслуговування. У разі надлишку фреону (помилки при заправці) підвищується тиск в системі. При заміні обов'язково перевіряється цілісність всіх підведень, виводів і "патрубків".
 2.  
 3.  2. Спрацьовують системи безпеки. Засмічення або погана циркуляція повітря (зовнішній блок встановлений на обшитому балконі) автоматично відключають роботу обладнання. 
 4.  
 5. 3. Несправність плати управління і датчиків. Ці модулі можуть неправильно читати налаштування та видавати "неправдиві значення". В результаті чого передчасно відключається охолодження. Датчик випарника контролює тиск в системі, згідно з режимом. Його похибки також впливають на функціонал блоків. Збої модулів вважаються найбільш поширеним фактором і призводять до того, що кондиціонер не охолоджує.

 

В цілому саме "електроніка" відповідає за роботу пристрою. Плати управління належать до найбільш дорогих елементів, щодо ремонту або заміни. Причинами їх несправності можуть бути:

Фото Кондиціонер не охолоджує, працює як вентилятор - створіть заявку на ремонт

 • - заклинило, пошкоджені або перегорілі елементи, що відповідають за запуск вентилятора або компресора зовнішнього блоку (підсилювальні мікросхеми, реле живлення та ін.);
 •  
 • - мікропроцесор;
 •  
 • - перегорілі блоки модулів. Несправності мікропроцесора рідко виправляється зачисткою контактів. В основному, пошкоджені сегменти випаюються і замінюються, як і плати управління.
 •  

 

Порушення працездатності інтелектуальних систем - основна відповідь на питання, чому кондиціонер не охолоджує. Однак зупинятися виключно на їх діагностиці не варто. "Механічні" вузли заслуговують не меншої уваги.

 

Кондиціонер недостатньо або повністю не охолоджує

При зниженні холодопродуктивності спліт-систем основні робочі вузли починають працювати на граничній потужності, намагаючись компенсувати "втрати", підтримуючи робочі режими. Це призводить до прискореного зносу і поломок. В результаті, живлення на обладнання надходить, настройки спрацьовують, але кондиціонер не охолоджує. Передумовами можуть бути:

 

 1. 1. Компресор. Причини - згоріла обмотка або заклинив поршень. 
 2.  
 3. 2. Засмічення капілярного трубопроводу. Спостерігається різкий перепад тиску на вході/виході в систему. Холодоагент досягає критичної температури (закипає), втрачає охолоджуючі здібності, не досягнувши випарника. 
 4.  
 5. 3. Трубопровід фреону, що засмітився - перешкоджає його циркуляції. Компресор працює вхолосту, кондиціонер не охолоджує, працює як вентилятор або гріє повітря. 
 6.  
 7. 4. Сильне забруднення теплообмінника зовнішнього блоку.

 

Детально ознайомитися з усіма можливими несправностями кондиціонерів і шляхами їх вирішення можна на сайті allmaster.com.ua. У більшості випадків, потрібне професійне гідравлічне очищення систем і застосування розчинників. Самостійно зробити ремонт або заміну елементів, практично неможливо без профільних знань, та й не рекомендується.

 

Що робити, якщо кондиціонер не дає холод - короткі підсумки

Якщо ваш кондиціонер не охолоджує приміщення, існує кілька кроків, які ви можете зробити, перш ніж викликати спеціаліста: 

Фото кондиціонер працює, але не охолоджує - майстер проводить діагностику

 1. Перевірте налаштування: Переконайтеся, що кондишн встановлено на режим охолодження та правильну температуру. Іноді неправильні установки можуть бути причиною відсутності холоду. 
 2.  
 3. Очистіть фільтри: Брудні або забиті фільтри можуть знижувати ефективність кондеру. Від'єднайте пристрій від мережі, вийміть фільтри та ретельно очистіть їх. Після цього встановіть їх назад та увімкніть кондиціонер. 
 4.  
 5. Перевірте зовнішній блок: Переконайтеся, що зовнішній блок пристрою не заблоковано або забруднено. Очистіть його від бруду, листя та інших перешкод, які можуть знижувати його продуктивність. 
 6.  
 7. Перевірте дренажний шланг: Забруднення в дренажній системі може призвести до зниження ефективності охолодження. Переконайтеся, що дренаж вільний від перешкод та засмічень. 
 8.  
 9. Перевірте живлення: Переконайтеся, що кондиціонер підключено до джерела живлення, та перевірте запобіжники або вимикачі. 

 

Якщо після виконання всіх цих кроків кондиціонер, як і раніше, не охолоджує, можливо, проблема глибша, і вам потрібно звернутися до професіонала. Це може бути пов'язане з нестачею холодоагенту, проблемами з компресором або іншими несправностями, які можуть бути небезпечними для самостійного ремонту.

 

Не охолоджує кондиціонер - вирішуємо всі проблеми грамотно

Перш ніж звертатися до сеФото Пропозиція роботи для майстрів по ремонту кондиціонеріврвісних центрів варто випробувати всі можливі варіанти, крім самостійного втручання у внутрішній устрій обладнання. Якщо ваш кондиціонер дме, але не охолоджує після короткочасного використання, вивчіть інструкцію користувача. Інструкція від виробника додається в базовій комплектації. Не ігноруйте правила і забезпечте надійний захист від перепадів напруги. Це не тільки запобіжить глобальним поломкам і виключить помилкове спрацювання автоматичних систем безпеки. Часто кондиціонер не охолоджує, працює як вентилятор через брак потужності (низька напруга в мережі). А також присутній ймовірність заводський брак. В такому випадку проводиться безкоштовний гарантійний ремонт або повна заміна обладнання на аналогічне.

 

При виникненні питання, чому кондиціонер не охолоджує після тривалого терміну експлуатації, звертайтеся до фахівців "Allmaster". Підібрати майстра ви можете за необхідним профілем, досвіду, рейтингу, вартості послуг, регіону та іншим параметрам. На сайті забезпечується зручна комунікація замовника з клієнтом. А інтелектуальний пошук і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс в рази спростять задачу. 


Якщо ви грамотний фахівець в пошуках замовлення, вам варто розмістити свою пропозицію на Allmaster. Це абсолютно безкоштовно. До того ж ви можете розміщувати необмежену кількість портфоліо. На допомогу вам, розділ "Барахолка", де користувачі здійснюють обмін і знаходять все необхідне для комфортної роботи. Якщо вам відомі інші причини, за якими кондиціонер не охолоджує, інші передумови і способи вирішення несправностей, обов'язково вкажіть їх в своєму профілі, це стрімко підвищить вашу репутацію.

 

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам