Чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці: всі види несправностей

Фото Чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці можливі види несправностей

 

 

Сьогодні мікрохвильовка є незамінним кухонним помічником для людей з насиченим графіком. За її допомогою можна не тільки за пару хвилин розігріти їжу, але і приготувати швидкі страви з сирих продуктів. Однак досить часто СВЧ-піч виходить з ладу. 

 

Найпоширеніша поломка полягає в тому, що перестає обертатися піднос. Самостійно з'ясувати, чому тарілка не крутиться можна тільки в тому випадку, якщо такий збій в роботі СВЧ пов'язаний з неуважністю користувачів. Однак існує і ряд інших поломок, усувати які самому категорично не рекомендується. Це може спричинити ще більш серйозні несправності, в результаті чого мікрохвильовка може не підлягати ремонту.

 

Все, що потрібно знати про те, чому не крутиться тарілка в СВЧФото не крутиться тарілка в мікрохвильовці? Замовте ремонт

 

Перш ніж розбиратися, чому не крутиться тарілка в СВЧ, необхідно дізнатися, за допомогою чого здійснюється обертання і як влаштований механізм. Будь-яка мікрохвильовка оснащена рухомим валом. Саме він запускає обертання підноса. Через необережне поводження з агрегатом можуть виникнути збої в роботі рухового валу. 

 

Важливо! Механічне втручання у функціонування крутного вузла, таке як ручне гальмування, зачіпання посудом стінок агрегату або перевищене навантаження можуть вивести техніку з ладу. 

 

Якщо піднос перестав обертатися, то розігрівати їжу як раніше вже не вийде. Така система відповідає за рівномірний прогрів їжі. У разі несправності даного вузла, страви будуть розігріватися тільки з 2-ух сторін. Приготувати сирі продукти таким способом вже не вийде.

 

Чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці: види несправностей

Фото Майстер проводить діагностику чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці

 

Піднос перестає обертатися з двох причин: 

 

 • - неуважність користувачів; 
 •  
 • - технічні несправності. 
 •  

Є поломки, усунути які можна самостійно. Всі вони пов'язані з неуважністю або неправильною експлуатацією мікрохвильовки. У випадку з технічними несправностями слід звернутися до професіоналів, оскільки їх усунення вимагає проведення цілого комплексу заходів: від діагностики до заміни непрацюючого елементу. 

 

Кожна з двох типів поломки включає в себе відразу кілька причин, через які піднос перестає обертатися. Виходячи з цього, вони заслуговують детального розгляду.

 

Неуважність користувачів - одна з причин чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі

Чому не крутиться тарілка в СВЧ вірно визначить тільки фахівець. Однак є несправності нетехнічного характеру. Усунути їх ви можете самостійно. Для цього потрібно провести ретельний огляд мікрохвильовки. Тарілка може не крутитися з наступних причин:

Фото Несвоєчасна чистка - одна з причин чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі

 

 1. 1. Забруднення блокують рух скляного піддона. В процесі розігрівання їжі з ємності може випасти шматочок їжі, який буде перешкоджати обертанню. В цьому випадку необхідно зняти тарілку і ретельно очистити дно СВЧ. Зверніть увагу, що якщо ви давно не чистили мікрохвильовку, то може забитися отвір, на який кріпиться хрестовина. Її потрібно зняти, і прочистити його. 
 2.  
 3.  
 4. 2. Посуд не відповідає розміру. Він буде зачіпати стінки агрегату, тим самим ускладнюючи або зовсім блокуючи рух коліщаток. 
 5.  
 6.  
 7. 3. Неправильно встановлена ​​підставка. Втулка або гребені можуть неправильно увійти в пази. Через це піддон не буде крутитися. Огляньте, чи правильно стоїть у вас піддон.
 8.  

 

Якщо оглянувши СВЧ і провівши всі рекомендовані маніпуляції, тарілка так і не почала рухатися, значить, поломка носить технічний характер. В цьому випадку слід звернутися до майстра, інакше ви можете тільки ускладнити проблему.

Фото чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі - можливо вийшов з ладу ланцюг живлення

 

 

Технічні поломки

Зустрічається кілька технічних причин, чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці:

 

 1. 1. Зламалася шестерня редуктора. 
 2.  
 3. 2. Розірвалася обмотка двигуна. 
 4.  
 5. 3. Вийшов з ладу ланцюг живлення.
 6.  
 7. 4. Згоріли дроти в моторі або пошкодилися мікросхеми.
 8.  
 9. 5. Прослизає муфта. 
 10.  
 11. 6. Перегоріла лампочка.

 

Це найпоширеніші причини, за якими тарілка перестає обертатися. Кожна з них має ряд особливостей і нюансів.

 

Вийшла з ладу шестерня редуктора

Це одна з найпоширеніших причин зупинки підноса. Саме редуктор відповідає за його обертання. Якщо шестерня вийшла з ладу, то буде потрібна заміна. Відбувається це через її зношення.

Фото одна з причин чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі - прослизає муфта

 

Пошкодилася обмотка мотора

Про цю несправність свідчить поява запаху згорілого лаку. Даний елемент відновленню не підлягає. Його потрібно поміняти на новий. Якщо після цього тарілка не почала обертатися, то буде потрібен більш серйозний ремонт - установка іншого мотора.

 

Розриви в ланцюзі живлення

Перевірити стан даного елемента можна за допомогою спеціального обладнання, званого тестером. У разі виявлення обриву необхідно його усунути. Проблеми в ланцюзі живлення пристрою можуть позначитися і на здатності розігріву їжі або неможливості включення СВЧ.

 

Зламався мотор

Через це відсутнє живлення. Така поломка може статися через стрибки напруги або рідини, що потрапила всередину корпусу. Щоб повернути СВЧ в робочий стан, потрібно розібрати її внутрішній блок. Робити це самостійно не рекомендується, так як для усунення такої несправності потрібні спеціальні навички.

 

Прослизає муфта або несправний руховий вал

Якщо дана деталь буде ковзати по валу, то обертання тарілки може не здійснюватися. Потрібно усунути прослизання, помінявши муфту. 

 

Поломка рухового валу відбувається через неправильну експлуатацію приладу: гальмування вручну, використання невідповідного посуду, підвищене навантаження, відсутність належного догляду. Щоб цього уникнути, не нехтуйте вивченням інструкції перед першим запуском СВЧ.

Фото не крутиться тарілка в мікрохвильовці - можливо перегоріла лампочка

Перегоріла лампочка

У багатьох моделях мікрохвильове випромінювання включено в схему. Перегорання лампочки може перервати ланцюг, в результаті чого двигун вимкнеться. У такій ситуації досить змінити лампочку. Однак є моделі, в яких доведеться міняти все взаємопов'язане в пристрої.

 

Найчастіше з метою економії користувачі намагаються самостійно усунути несправності мікрохвильової печі. Однак в більшості випадків це призводить до ще більш серйозних поломок. Причиною таких наслідків є те, що усунення технічних поломок вимагає не тільки теоретичних знань, але і досвіду, а також спеціального обладнання. Виходячи з цього, раціонально довірити цю справу професіоналам. Вони точно виявлять причину, чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці, і грамотно її усунуть.

 

Що буде, якщо тарілка в мікрохвильовці не крутиться

Якщо тарілка в мікрохвильовці не крутиться, це може призвести до нерівномірного нагрівання їжі. Мікрохвильові печі генерують мікрохвилі, які проникають у їжу та змушують молекули води вібрувати, що створює тепло та нагріває продукти. Тарілка, що обертається, забезпечує рівномірний розподіл мікрохвильової енергії, щоб їжа розігрівалася "цілком". 

 

Якщо тарілка не крутиться, мікрохвилі впливатимуть на певні області їжі сильніше, ніж на інші, що може призвести до перегріву і навіть згоряння деяких частин, тоді як інші залишаться холодними або недогрітими. Це може також збільшити ризик розмноження мікроорганізмів у їжі, якщо вона не буде належним чином розігріта. 

 

Якщо піддон не обертається, рекомендується перевірити механізм обертання або звернутися до спеціаліста з ремонту мікрохвильових печей. Як тимчасове рішення, ви можете вручну перемішувати або перевертати їжу в процесі розігріву, щоб забезпечити більш рівномірне нагрівання. 


Фото Своєчасна чистка мікрохвильовки продовжує термін її експлуатації

Чому тарілка в мікрохвильовці крутиться ривками

Якщо тарілка в мікрохвильовій печі крутиться ривками, це може бути викликано кількома причинами: 

 

 1. Неправильне встановлення піддону: Переконайтеся, що тарілка правильно встановлена на кільці, що обертається, або механізмі обертання. Якщо підставку зміщено, вона може переміщатися з перериваннями. 
 2.  
 3. Пошкодження або знос деталей: Кільце, що обертається, або механізм обертання може бути пошкоджений або зношений. Перевірте, чи немає видимих ознак зносу або пошкодження, та замініть деталі за потреби. 
 4.  
 5. Забруднення механізмів: Бруд, крихти або інші частинки можуть потрапити до механізму обертання та викликати збої в його роботі. Можливо, вам потрібно очистити ці деталі або змастити їх, якщо це передбачено інструкцією з експлуатації мікрохвильової печі. 
 6.  
 7. Проблеми з мотором: Якщо механізм обертання та тарілка у порядку, але проблема зберігається, можливо, справа у моторі. У цьому випадку зверніться до спеціаліста з ремонту мікрохвильових печей для діагностики та ремонту
 8.  

Поки проблема не усунена, слідкуйте за процесом розігріву їжі та за необхідності періодично перемішуйте або перевертайте її, щоб забезпечити рівномірне нагрівання.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 2)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

Штука, которая крутит тарелку в микроволновке, называется приводом для вращающегося стола или двигателем вращающегося стола. Это электромеханическое устройство, которое преобразует электрическую энергию в механическую для вращения стола в микроволновой печи

03.06.2023 10:12


Аватар Алина Довгань

Как называется штука которая крутит тарелку в микроволновке?

03.06.2023 10:10


Admin

Тарелка в микроволновке крутится для обеспечения равномерного нагрева продуктов. Микроволны, которые генерирует микроволновая печь, распространяются в ней не равномерно.

 

Это создает так называемые "узловые точки" или "горячие и холодные зоны". Если тарелка с продуктом остается неподвижной, некоторые участки продукта могут перегреться, в то время как другие могут остаться холодными.

 

Вращение тарелки помогает обеспечить, чтобы продукт проходил через различные зоны волн, что обеспечивает более равномерное и эффективное нагревание.

03.06.2023 09:17


Аватар Тамара Михайлюк

объясните пжл зачем крутится тарелка в микроволновке?

03.06.2023 09:13


Владимир Наливайченко

Руслан необходимо проверить микропереключатель и электронный модуль

25.02.2021 23:13


Аватар Руслан Антоненко

микроволновая печь панасоник, после того как разогреть еду свет в микроволновке горит и поддон продолжает крутиься. если открыть дверцу поддон перестает крутиться, если закрыть - снова крутится и свет начинает гореть, микроволновка при этом не греет. что может быть?

25.02.2021 14:06