Чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці: всі види несправностей

Фото Чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці можливі види несправностей

 

 

Сьогодні мікрохвильовка є незамінним кухонним помічником для людей з насиченим графіком. За її допомогою можна не тільки за пару хвилин розігріти їжу, але і приготувати швидкі страви з сирих продуктів. Однак досить часто СВЧ-піч виходить з ладу. 

 

Найпоширеніша поломка полягає в тому, що перестає обертатися піднос. Самостійно з'ясувати, чому тарілка не крутиться можна тільки в тому випадку, якщо такий збій в роботі СВЧ пов'язаний з неуважністю користувачів. Однак існує і ряд інших поломок, усувати які самому категорично не рекомендується. Це може спричинити ще більш серйозні несправності, в результаті чого мікрохвильовка може не підлягати ремонту.

 

Все, що потрібно знати про те, чому не крутиться тарілка в СВЧФото не крутиться тарілка в мікрохвильовці? Замовте ремонт

 

Перш ніж розбиратися, чому не крутиться тарілка в СВЧ, необхідно дізнатися, за допомогою чого здійснюється обертання і як влаштований механізм. Будь-яка мікрохвильовка оснащена рухомим валом. Саме він запускає обертання підноса. Через необережне поводження з агрегатом можуть виникнути збої в роботі рухового валу. 

 

Важливо! Механічне втручання у функціонування крутного вузла, таке як ручне гальмування, зачіпання посудом стінок агрегату або перевищене навантаження можуть вивести техніку з ладу. 

 

Якщо піднос перестав обертатися, то розігрівати їжу як раніше вже не вийде. Така система відповідає за рівномірний прогрів їжі. У разі несправності даного вузла, страви будуть розігріватися тільки з 2-ух сторін. Приготувати сирі продукти таким способом вже не вийде.

 

 

Чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці: види несправностей

 

Фото Майстер проводить діагностику чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці

 

Піднос перестає обертатися з двох причин: 

 

 • - неуважність користувачів; 
 •  
 • - технічні несправності. 
 •  

Є поломки, усунути які можна самостійно. Всі вони пов'язані з неуважністю або неправильною експлуатацією мікрохвильовки. У випадку з технічними несправностями слід звернутися до професіоналів, оскільки їх усунення вимагає проведення цілого комплексу заходів: від діагностики до заміни непрацюючого елементу. 

 

Кожна з двох типів поломки включає в себе відразу кілька причин, через які піднос перестає обертатися. Виходячи з цього, вони заслуговують детального розгляду.

 

Неуважність користувачів - одна з причин чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі

 

Чому не крутиться тарілка в СВЧ вірно визначить тільки фахівець. Однак є несправності нетехнічного характеру. Усунути їх ви можете самостійно. Для цього потрібно провести ретельний огляд мікрохвильовки. Тарілка може не крутитися з наступних причин:

 

Фото Несвоєчасна чистка - одна з причин чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі

 

 1. 1. Забруднення блокують рух скляного піддона. В процесі розігрівання їжі з ємності може випасти шматочок їжі, який буде перешкоджати обертанню. В цьому випадку необхідно зняти тарілку і ретельно очистити дно СВЧ. Зверніть увагу, що якщо ви давно не чистили мікрохвильовку, то може забитися отвір, на який кріпиться хрестовина. Її потрібно зняти, і прочистити його. 
 2.  
 3.  
 4. 2. Посуд не відповідає розміру. Він буде зачіпати стінки агрегату, тим самим ускладнюючи або зовсім блокуючи рух коліщаток. 
 5.  
 6.  
 7. 3. Неправильно встановлена ​​підставка. Втулка або гребені можуть неправильно увійти в пази. Через це піддон не буде крутитися. Огляньте, чи правильно стоїть у вас піддон.
 8.  

 

Якщо оглянувши СВЧ і провівши всі рекомендовані маніпуляції, тарілка так і не почала рухатися, значить, поломка носить технічний характер. В цьому випадку слід звернутися до майстра, інакше ви можете тільки ускладнити проблему.

 

Фото чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі - можливо вийшов з ладу ланцюг живлення

 

 

Технічні поломки

 

Зустрічається кілька технічних причин, чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці:

 

 1. 1. Зламалася шестерня редуктора. 
 2.  
 3. 2. Розірвалася обмотка двигуна. 
 4.  
 5. 3. Вийшов з ладу ланцюг живлення.
 6.  
 7. 4. Згоріли дроти в моторі або пошкодилися мікросхеми.
 8.  
 9. 5. Прослизає муфта. 
 10.  
 11. 6. Перегоріла лампочка.

 

Це найпоширеніші причини, за якими тарілка перестає обертатися. Кожна з них має ряд особливостей і нюансів.

 

Вийшла з ладу шестерня редуктора

 

Це одна з найпоширеніших причин зупинки підноса. Саме редуктор відповідає за його обертання. Якщо шестерня вийшла з ладу, то буде потрібна заміна. Відбувається це через її зношення. 

 

Фото одна з причин чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі - прослизає муфта

 

Пошкодилася обмотка мотора

 

Про цю несправність свідчить поява запаху згорілого лаку. Даний елемент відновленню не підлягає. Його потрібно поміняти на новий. Якщо після цього тарілка не почала обертатися, то буде потрібен більш серйозний ремонт - установка іншого мотора.

 

Розриви в ланцюзі живлення

 

Перевірити стан даного елемента можна за допомогою спеціального обладнання, званого тестером. У разі виявлення обриву необхідно його усунути. Проблеми в ланцюзі живлення пристрою можуть позначитися і на здатності розігріву їжі або неможливості включення СВЧ.

 

Зламався мотор

Через це відсутнє живлення. Така поломка може статися через стрибки напруги або рідини, що потрапила всередину корпусу. Щоб повернути СВЧ в робочий стан, потрібно розібрати її внутрішній блок. Робити це самостійно не рекомендується, так як для усунення такої несправності потрібні спеціальні навички.

 

Фото не крутиться тарілка в мікрохвильовці - можливо перегоріла лампочка

 

Прослизає муфта або несправний руховий вал

 

Якщо дана деталь буде ковзати по валу, то обертання тарілки може не здійснюватися. Потрібно усунути прослизання, помінявши муфту. 

 

Поломка рухового валу відбувається через неправильну експлуатацію приладу: гальмування вручну, використання невідповідного посуду, підвищене навантаження, відсутність належного догляду. Щоб цього уникнути, не нехтуйте вивченням інструкції перед першим запуском СВЧ.

 

Перегоріла лампочка

 

У багатьох моделях мікрохвильове випромінювання включено в схему. Перегорання лампочки може перервати ланцюг, в результаті чого двигун вимкнеться. У такій ситуації досить змінити лампочку. Однак є моделі, в яких доведеться міняти все взаємопов'язане в пристрої.

 

Фото Своєчасна чистка мікрохвильовки продовжує термін її експлуатації

 

Найчастіше з метою економії користувачі намагаються самостійно усунути несправності мікрохвильової печі. Однак в більшості випадків це призводить до ще більш серйозних поломок. Причиною таких наслідків є те, що усунення технічних поломок вимагає не тільки теоретичних знань, але і досвіду, а також спеціального обладнання. Виходячи з цього, раціонально довірити цю справу професіоналам. Вони точно виявлять причину, чому не крутиться тарілка в мікрохвильовці, і грамотно її усунуть.

 

 

 

 


 

enlightened Корисні статті по темі:

 

 

yes Чому не гріє мікрохвильовка - можливі причини і їх усунення

 

yes Мікрохвильовка всередині іскрить і тріщить - основні причини проблеми і що робити в такій ситуації

 

yes Чому не включається мікрохвильовка - детальний розбір поломок і методи усунення

 
Оцініть статтю:
(всього голосів - 2)

Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Владимир Наливайченко

Руслан необходимо проверить микропереключатель и электронный модуль

25.02.2021 23:13


Аватар Руслан Антоненко

микроволновая печь панасоник, после того как разогреть еду свет в микроволновке горит и поддон продолжает крутиься. если открыть дверцу поддон перестает крутиться, если закрыть - снова крутится и свет начинает гореть, микроволновка при этом не греет. что может быть?

25.02.2021 14:06


Реклама