Чому не гріє мікрохвильовка - можливі причини і їх усунення

 

Фото Чому не гріє мікрохвильовка - можливі причини і їх усунення за допомогою сервісу Allmaster

 

Ранок більшості людей починається плюс мінус однаково. Ми прокидаємося і через деякий час намагаємося приготувати або розігріти вже готовий сніданок, щоб отримати заряд енергії на цілий день. Щоб прискорити цей процес і були створені мікрохвильові печі (або НВЧ - надвисокочастотне випромінювання, російською - СВЧ), які дозволяють розігрівати їжу за допомогою електромагнітного випромінювання. Але трапляється так, що прилад виходить з ладу і мікрохвильовка не гріє їжу.

 

Найпоширеніші причини чому не гріє мікрохвильова піч:

 

 • - відсутня напруга в мережі або вона занадто низька;
 •  
 • - несправний запобіжник; 
 •  
 • - проблеми з вимикачем на дверцятах;
 •  
 • - проблеми з трансформатором; 
 •  
 • - не працює магнетрон; 
 •  
 • - високовольтний конденсатор; 
 •  
 • - обраний неправильний режим

 

Чому це відбувається - розглянемо в нашому огляді. 

 

Перш ніж приступати до проведення ремонтних робіт над будь-якою побутовою технікою необхідно мати справний інструмент, знання в електроніці та електротехніці і досвід роботи з такими пристроями. Обов'язковою умовою є дотримання техніки безпеки. Недотримання цих правил може призвести до непередбачуваних наслідків: отримання травм, опіків, поломки техніки і т.д.

 

Чому не гріє мікрохвильова піч - трохи теорії

Електроживлення по спеціальному кабелю подається на плату фільтрів (див. фото). На ній встановлено дросель, запобіжник (зазвичай номіналом порядку 10А), з'єднувальні дроти і т.д. Якщо мікрохвильовка включається, то з цим ланцюгом проблем немає і все працює швидше за все справно. 

Фото Чому не гріє мікрохвильовка - одна з причин в платі фільтрів

 

 


Порада: намагайтеся уникати розігріву в СВЧ печі металевих предметів або ємностей з металевим покриттямДалі живлення подається на плату управління (див. фото нижче), які бувають трьох типів:

 

 • - механічні; 
 •  
 • - кнопкові; 
 •  
 • - сенсорні

Фото Чому не гріє мікрохвильова піч - перевірте плату управління

 

 

Наступний пристрій в цьому ланцюжку - трансформатор, який необхідний для підвищення (перетворення) напруги з 220 В до порядку 2500 В і вище. У ньому присутня первинна і високовольтна обмотка, з якої через клему напруга подається на спеціальний високовольтний запобіжник.

 

Будьте уважні, при діагностуванні мікрохвильовки навіть у вимкненому стані може статися ураження струмом

 

Потужність сучасних НВЧ лежить в діапазоні від 500 до 2500 Вт, в деяких моделях може бути вище. Працюють мікрохвильовки на частоті 2450 МГц, в США - 915 МГц.

 


Цікаво знати. Один з найпоширеніших міфів про мікрохвильові печі полягає в тому, що надвисокочастотне випромінювання змінює структуру продуктів, які ми щодня розігріваємо в ній і перетворює їх в гору канцерогенів. Насправді, енергія мікрохвильового випромінювання надто мала, щоб змінити структуру їжі при розігріві.


 

Однією з причин чому мікрохвильовка перестала гріти може бути перегорілий запобіжник

Для перевірки працездатності високовольтного запобіжника необхідно буде розібрати СВЧ піч, щоб отримати до нього доступ (показано на фото нижче). Він розташований в даному випадку в білому захисному кожусі.

Фото Однією з причин чому не гріє СВЧ може бути перегорілий запобіжник

 

Визначити його стан можна за зовнішніми ознаками або за допомогою спеціального інструменту мультиметра, виставивши необхідний режим на ньому (наприклад, вибравши режим прозвона, або як його ще називають "пищалка"). 


Чим замінити високовольтний запобіжник в мікрохвильовці? Якщо цей елемент електричного ланцюгу не подає ознак життя і прозвон показав його несправність - рекомендуємо замінити його на новий такого ж номіналу. Непрацюючий запобіжник також може бути причиною чому не включається мікрохвильова піч.

Фото Чому не гріє мікрохвильовка - одна з причин перегорілий запобіжник

 

Не радимо використовувати так звані "жучки" та інші тимчасові пристосування.

 

Якщо погано гріє мікрохвильовка - перевірте напругу в мережі

Робоча напруга, що необхідна для правильної експлуатації мікрохвильовки зазначена в інструкції користувача, на корпусі самого пристрою або офіційному сайті виробника. Як правило це 220 В. Щоб виміряти її скористайтеся тестером, виставивши регулятор в потрібне положення. 

 

Якщо покази менше рекомендованих на 10-15 В і більше - причина чому мікрохвильовка включається, але не гріє може бути саме в цьому.

 

Якщо ви не знаєте як це зробити правильно - зверніться краще до фахівців, яких ви можете знайти на нашому сайті.

 

Щоб уникнути стрибків напруги необхідно використовувати стабілізатор, який допоможе погасити спотворення в електромережі.

Фото Якщо не гріє мікрохвильова піч - перевірте напругу в мережі

 

Також уберегти вашу техніку від перепадів струму і напруги в мережі може реле контролю струму і напруги, яке при досягненні граничних показників як в більшу так і меншу сторону просто знеструмлює на деякий час пристрої і включається автоматично при зазначених в налаштуваннях показниках. 

 

Не зайвим буде перевірити на працездатність і саму розетку, куди ви підключили СВЧ піч. Зробити це можна все тим же омметром або підключивши будь-який інший побутовий прилад.

 

Не працює магнетрон - можлива причина чому не гріє мікрохвильовка

Однією з найпоширеніших причин чому перестала нагрівати СВЧ є непрацюючий магнетрон. Він призначений для здійснення швидкого нагріву всередині приладу. З його допомогою генеруються електромагнітні хвилі, які і нагрівають продукти.


Магнетрон — електронний електровакуумний прилад, що генерує НВЧ-випромінювання при взаємодії потоку електронів з електричною складовою надвисокочастотного поля в просторі, де постійне магнітне поле перпендикулярно постійному електричному полю.

Фото Не працює магнетрон - можлива причина чому не гріє мікрохвильовка

 

 

Не всі поломки магнетрона підлягають ремонту без його повної заміни. Ось основні з них:

 

 • - порушення герметизації (в даному випадку краще повністю його замінити); 
 •  
 • - фізичний знос (якщо це так, то запчастина підлягає заміні);
 •  
 • - обірвана нитка розжарення; 
 •  
 • - вийшов з ладу конденсатор (потік або його ємність відрізняється від номінальної);

 

Щоб перевірити працездатність магнетрона необхідно використовувати тестер. Для цього ставимо його на режим "прозвонка" і перевіряємо його функціональність.

 

Далі перевіряємо опір від виводів (як показано на фото нижче) на корпус

Фото чому не гріє мікрохвильовка - перевіряємо опір магнетрона

 

Якщо опір великий, це говорить про несправність магнетрона. Можливо достатньо буде замінити прохідний конденсатор, який розташований в одному корпусі разом з виводами.

 

Не працює трансформатор в мікрохвильовій печі

Ознаки неробочого трансформатора в мікрохвильовці:

 

 1. 1. мікрохвильовка не нагріває їжу; 
 2.  
 3. 2. сторонній гучний шум, який раніше не спостерігався в роботі пристрою; 
 4.  
 5. 3. запах горілої ізоляції, також може з'являтися дим

 

Якщо ви спостерігаєте один з подібних симптомів, то негайно відключить прилад від електромережі і викличте майстра, який проведе діагностику і відремонтує ваш пристрій.

Фото Не працює трансформатор в мікрохвильовій печі - одна з причин чому СВЧ може не гріти

 

Одна з причин чому трансформатор ламається - відхилення в роботі електромережі. Як мінімізувати ці ризики ми вже описали раніше в цій статті.

 

Інші несправності мікрохвильовок через які може не нагріватися їжа

Однією з причин чому не гріє мікрохвильовка може бути невірно вибраний режим в СВЧ печі. Наприклад, часто буває, що перед тим як розігріти їжу використовували режим розморожування і забули поміняти на розігрів.
 

Проблема може бути з дверцятами пристрою:

 

 • - нещільно закрита; 
 •  
 • - вийшли з ладу спеціальні засувки.

 

Як перевірити мікрохвильовку на нагрівання

Для перевірки мікрохвильовки на нагрівання, ви можете виконати простий тест з використанням чашки води. Дотримуйтесь цих кроків: 

 

 1. 1. Налийте воду у скляну або керамічну чашку (приблизно 1-1,5 склянки). Переконайтеся, що чашка безпечна для використання у СВЧ. 
 2.  
 3. 2. Поставте чашку з водою у пристрій на тарілку або на підставку. 
 4.  
 5. 3. Закрийте дверцята мікрохвильової печі та встановіть час розігріву на 1-2 хвилини на максимальній потужності. 
 6.  
 7. 4. Увімкніть техніку та дочекайтеся закінчення часу розігріву. 

 

Обережно відкрийте дверцята мікрохвильовки і акуратно відчуйте температуру води. Якщо вода стала теплою або гарячою, це свідчить про те, що вона працює та нагріває їжу. Якщо вода залишилася холодною, можливо, вона має проблему з нагріванням. 

 

Зверніть увагу, що при роботі з гарячою водою слід бути обережним, щоб уникнути опіків. Використовуйте кухонні рушники або рукавиці для безпечного поводження з гарячою чашкою. 

 

Якщо ви виявите проблему з нагріванням мікрохвильовки, рекомендується звернутися до професійного майстра з ремонту мікрохвильових печей для діагностики та ремонту. 

Фото чому мікрохвильова піч не гріє або слабо гріє - обраний невірний режим

Як скинути налаштування

Щоб скинути налаштування мікрохвильовки, вам потрібно виконати процедуру "обнулення". Цей процес може змінюватись в залежності від бренду та моделі техніки. У загальному випадку, існує два основні способи: 

 

Скидання з використанням кнопок на панелі керування: 

 

 • 1. Вимкніть прилад від мережі на 30 секунд. 
 •  
 • 2. Підключіть назад і подивіться на панель керування. 
 •  
 • 3. Знайдіть кнопку, позначену як "Stop/Clear", "Reset" або щось подібне. 
 •  
 • 4. Натисніть і утримуйте цю кнопку протягом 5-10 секунд або дотримуйтесь інструкцій для вашої моделі. 

 

Це повинно скинути налаштування мікрохвильовки до заводських значень. 

 

Скидання шляхом відключення від мережі: 

 

 • 1. Відключіть мікрохвильову піч від мережі і залиште її в такому стані на 5-10 хвилин. 
 •  
 • 2. Підключіть її до мережі. Це може допомогти скинути налаштування та відновити роботу приладу із заводськими налаштуваннями.

 

Важливо, що інструкції зі скидання налаштувань можуть відрізнятися для різних моделей мікрохвильовок. Щоб отримати точні вказівки, ознайомтеся з посібником користувача, який постачається разом із вашим пристроєм, або зверніться на сайт виробника для отримання підтримки.

Фото чому СВЧ не гріє - перевірте дверцята мікрохвильовки

 

Чому не гріє нова мікрохвильовка - поради від сервісних центрів і професіоналів

Так бувають і такі випадки. У магазині перевірили все працює, а приїхали додому і пристрій функціонує некоректно. Якщо ви зробили покупку в торговій мережі (великий магазин, інтернет майданчики і т.д.) і у вас на руках є документи, які підтверджують офіційне придбання мікрохвильовки - не впадайте у відчай!

 

Фото не гріє мікрохвильовка - створіть заявку на ремонт Пам'ятайте, що згідно із законом ви маєте повне право повернути товар протягом 14 днів з дня покупки, при дотриманні товарного вигляду, повністю працюючого пристрою і цілісності упаковки.

 

Якщо виявилася поломка вже вдома, то здати техніку продавцеві у вас вже навряд чи вийде, тому що в ній вже є несправності, хоча спробувати можна. І швидше за все продавець вас відправить до спеціалізованого сервісного центру, який зобов'язаний здійснити ремонт по гарантії, тобто безкоштовно. 

 

Для цього необхідно підготувати товарний або фіскальний чек, акт прийому-передачі (або будь-який інший документ, що підтверджує офіційну купівлю) і власне сам гарантійний талон, в якому повинні бути заповнені всі графи та поставлені печатки продавця. 

 

Але перед цим, перевірте на всякий випадок працездатність розетки і напруги в мережі, як описано вище. Так як саме ці причини є одними з основних чому не гріє нова мікрохвильовка.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 9)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

Николай, все причины описаны в статье выше, повторим их:

 

 1. 1. если напряжение в вашей электросети меньше 200 В - разогревать не будет
 2.  
 3. 2. нерабочий магнетрон - как его проверить описано в статье
 4.  
 5. 3. конденсатор
 6.  
 7. 4. предохранитель высоковольтный (читайте статью, там описано)
 8.  
 9. 5. если гудит и воняет горелой изоляцией - трансформатор

 

P.S. стоимость ремонта вам подскажет мастер после диагностики. оставляйте заявку на сайте (в правом верхнем углу кнопка "Заказать ремонт")

01.03.2021 12:35


Аватар Николай Радченко

добрый день. микроволновка Ардо пару лет эксплуатации перестала греть. Подскажите стоимость ремонта и что это может быть

01.03.2021 10:38