Посудомийна машина вже давно стала більше, ніж просто техніка. Це незамінний помічник на кухні. Однак, як і будь-яка побутова техніка, в процесі експлуатації вона не захищена від поломок. Найпоширенішою причиною вважається припинення надходження води. Причин такого явища може бути кілька. Дізнавшись про них, ви зможете зрозуміти, чому посудомийна машина не набирає воду. Найчастіше це пов'язано з порушенням умов експлуатації, які допускають звичайні користувачі.
Види поломок
Розрізняють два типи причин, чому посудомийна машина не набирає воду:
- - несправності технічного характеру;
- - поломки, пов'язані з неправильним використанням техніки.
Несправності не технічного характеру легко усунути власними силами. У випадку з технічними поломками слід звернутися до майстра, інакше можна тільки погіршити ситуацію.
Важливо! Безпосередньо перед проведенням будь-яких робіт з технікою, її слід відключити від електромережі, а також зупинити подачу води і дотримуватися інших запобіжних заходів.
Що робити, якщо посудомийна машина не набирає воду: "нетехнічні" моменти
Поговоримо про поширені ситуації, внаслідок яких електромеханічна установка для автоматичної мийки не набирає воду. Їх досить легко усунути самостійно, навіть якщо ви не володієте спеціальними навичками. Щоб виявити причини нетехнічного характеру, досить зробити візуальну діагностику.
Для цього потрібно:
- ♦ перевірити воду (можливо, її відключив водоканал);
- ♦ переконатися, що вентиль подачі води встановлений в правильному положенні;
- ♦ перевірити, чи закрита дверцята (закривати її необхідно до клацання);
- ♦ огляньте шланг на наявність перегину;
- ♦ перевірте фільтр (в місці, де шланг приєднується до ПММ, може утворилося засмічення).
Перш ніж переходити до усунення неполадок, слід більш детально про них дізнатися.
Перекрита вода
На системі, яка використовується для підключення обладнання до водопроводу, розташований кран-вентиль. Якщо його перекрити, то подача води буде припинена. Найчастіше розміщують такий кран на трубі, що приєднується до обладнання.
Якщо техніка не здійснює набір води, то слід перевірити кран-вентиль. Для цього виконайте прості дії:
- 1. Переведіть вентиль в зворотне положення.
- 2. Запустить мийку.
- 3. Перевірте, чи не утруднено обертання вентиля і чи не протікає він.
Зверніть увагу, що після запуску ПММ вода буде протікати по трубі, що супроводжується характерним шумом і вібраціями.
Пошкоджений шланг
Ретельно огляньте шланг, який з'єднує машинку зі стояком. Можливо, він чимось притиснутий, перекручений або пошкоджений. В останньому випадку потрібно його заміна.
Не закриті дверцята
Саме в цьому може бути причина відсутності води. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, слід дізнатися, як влаштований цей елемент. У дверку вбудований датчик. Він відповідає за її блокування. Це необхідно, щоб вода не проникала в приміщення. Якщо дверцята не замкнені, то датчик передає відповідний сигнал блоку управління, він в свою чергу блокує відкривання клапана. Отже, вода надходити не буде.
Засмічення фільтра
Вода в багатоквартирних будинках залишає бажати кращого. Сольові домішки, і заіржавілі труби стають причиною появи в ній сміття. Оскільки посудомийна машина підключається до водопроводу, в неї встановлюється спеціальний фільтр, який очищає воду від механічних домішок. В процесі експлуатації накопичуються органічні відкладення. Через це фільтр забивається, в результаті чого вода не може через нього пройти. Щоб його очистити, потрібно зняти даний елемент і промити з використанням лимонної кислоти.
Технічні несправності, через які посудомийна машина не набирає воду
Пошкодження технічного характеру вимагають ремонту. До них відносяться несправності наступного типу:
- поломка системи блокування дверцят;
- пошкоджений клапан;
- зламаний прессостат;
- збій в роботі керуючого модуля;
- активувався "аквастоп".
Кожна з перерахованих вище поломок заслуговує детального розгляду. Дізнавшись про них більш детально, ви зможете визначити, що робити, якщо посудомийна машина не набирає воду.
Двері не блокуються
Як влаштовано дверцяти було описано в розділі "нетехнічних поломок" (пункт "не закриті дверцята"). Якщо ви переконалися, що вона закрита щільно, але при цьому не блокується, значить, даний пристрій несправний. Датчик буде потрібно замінити.
Зламався клапан
Після включення техніки сигнал подається на клапан. Він відкривається, завдяки чому вода проникає в побутовий прилад. Якщо клапан зіпсований, то подача води буде припинена. Він може зламатися внаслідок різких змін напору води або частих стрибків напруги. Даний елемент відновленню не підлягає. При пошкодженні клапана потрібно повна його заміна.
Несправний пресостат
Завданням даного пристрою є вимірювання кількості води в баку. Поломка прессостата супроводжується поганою подачею води, або повною її відсутністю. У такій ситуації потрібно відрегулювати рівень подачі води і сигнал до плати.
Електромеханічна установка для автоматичної мийки посуду може бути оснащена пресостатом наступного типу:
- 1. Електронним. Являє собою складний механізм. Визначити його поломку можливо тільки за допомогою тестера з системою визначення помилок.
- 2. Механічним. У ньому найчастіше пошкоджується мембрана.
Визначити несправність датчика можна самостійно. У даній поломки є дві характерні ознаки: мало води в баку або її злив відразу після наповнення. У першому випадку якість миття посуду істотно знизиться. Однак це може статися і по ряду інших причин, дізнатися про які можна тут: https://allmaster.com.ua/ua/stati/pochemu-posudomojka-ploxo-moet-posudu-kak-vyyasnit-i-effektivno-ustranit-problemu
Важливо! Варто відзначити, що причиною поломки пресостата найчастіше стає засмічення в шлангу тиску і погана фіксація контактів, в результаті чого підвищується температура проводки.
Не працює керуючий модуль
Він відповідає за передачу сигналів на інші компоненти машинки. Наприклад, подати воду, злити воду і т. д. Тобто керуючий модуль вважаються "мозком" посудомийної машини. Якщо він перестане подавати необхідні сигнали, то техніка не буде виконувати свої завдання, або буде здійснювати їх некоректно. Наприклад, на панелі одночасно горять дві кнопки "Вода" і "End". Тобто вода набирається, і відразу ж дана дія призупиняється. Така поломка також може стати причиною, через яку посудомийна машина не зливає воду. Дізнатися про це більш детально можна тут - https://allmaster.com.ua/ua/stati/chto-delat-esli-posudomojka-ne-slivaet-vodu---posledovatelnost-dejstvij.
Залежно від виду поломки керуючий модуль може потребувати ремонту, перепрошивці або заміні. Самостійно проводити будь-які маніпуляції з платою вкрай не рекомендується. Для цього потрібне спеціальне обладнання, інструменти та навички.
"Аквастоп"
Це захисна система агрегату. Вона може стати причиною, по якій посудомийна машина не набирає воду. Завдання захисної системи полягає в запобіганні протікання. Щоб їх уникнути, електропривод перекриває кран. В результаті вода перестає надходити в агрегат. Якщо при запуску обладнання гуде, але набір води не здійснюється, то слід оглянути "Аквастоп".
Захисна система являє собою елемент, розташований на шлангу, який подає воду. Якщо шланг пошкоджений, то спрацьовує "Аквастоп". Обов'язково перевірте його на наявність дефектів. У разі їх виявлення замініть шланг. Варто враховувати, що в ряді випадків потрібна заміна самої захисної системи, оскільки в процесі експлуатації вона може вийти з ладу.
Рекомендації, що дозволяють запобігти поломці, через яку посудомийна машина не набирає воду
Щоб продовжити термін служби агрегату, необхідно дотримуватися кількох простих правил:
- 1. Своєчасно проводити всі регламентні роботи відповідно до рекомендацій виробника.
- 2. Використовуйте тільки якісні миючі засоби перевірених фірм.
- 3. Дотримуйтесь правил установки і підключення обладнання.
- 4. Установіть фільтр для запобігання потрапляння великих органічних речовин в систему подачі води.
- 5. Якщо агрегат не використовується, то перекрийте подачу води. Це дозволить мінімізувати ризик поломки клапана.
Дотримуючись простих рекомендацій, ви зможете уникнути серйозних поломок. При першому запуску ПММ обов'язково ознайомтесь з інструкцією по експлуатації. Також необхідно дізнатися, як правильно мити посуд в ПММ - https://allmaster.com.ua/ua/stati/kak-pravilno-myt-posudu-v-posudomoechnoj-mashine---ot-chego-zavisit-kachestvo-mytya.
Тепер ви знаєте, чому посудомийна машина не набирає воду. Поломки нетехнічного характеру можна спробувати усунути власними силами. У випадку з серйозними несправностями зверніться до фахівця. Знайти майстра можна на майданчику Allmaster. Відгуки, залишені користувачами, допоможуть вам вибрати кращого фахівця в Вашому місті.