Що робити, якщо ноутбук не вмикається. Можливі причини чому ноут може не вмикатися

 

Фото Чому не вмикається ноутбук? Чому відсутнє зображення на екрані ноута?Ноутбук, як і будь-який інший сучасний електронний пристрій, стрімко увійшов в наше повсякденне життя. Він став гарним помічником для студентів, викладачів, керівників та бізнесменів різних рівнів, домогосподинь та ін. Ноут став не просто помічником в побуті, а і для багатьох - просто незамінною річчю. За його допомогою ми переглядаємо відео, складаємо іспити та заліки, монтуємо ролики для ютуба, пишемо курсові та дипломні роботи, спілкуємося в Інтернеті і т.і.

 

Але буває, що наш улюбленець ламається та перестає вмикатися. Але не треба турбуватися, тому що більшість проблем можна вирішити якщо і не самостійно, то за домогою майстрів або сервісних центрів. В цій статті ми розглянемо основні причини через які ноут може не вмикатися та дамо відповіді на такі питання:

 

Ноутбук зовсім не вмикається. Причини та шляхи вирішення

 

Пристрій працює, але екран ноутбука не вмикається (відсутнє зображення, чорний екран)

 

Фото Чому не вмикається ноутбук? Створити заявку на ремонт

Ноутбук вмикається та підвисає при завантаженні після заставки

 

Ноут постійно вимикається або перезавантажується

 

При завантаженні Віндовс (Windows) ноут підвисає

 

Ноутбук зовсім не вмикається. Причини та шляхи вирішення

 

 1. 1. Якщо таке сталося, то радимо в першу чергу перевірити чи справна розетка. На перший погляд причина банальна, але і такі випадки бувають. Щоб перевірити чи справна розетка, достатньо в неї підключити будь-який інший електричний пристрій. Думаємо, що висновки ви зможете зробити самі :) Якщо ноутбук підключений до подовжувача, перевірте чи справний він, алгоритм дій такий самий.

 

 1. Фото Ноутбук зовсім не вмикається. Проблема може бути в блоці живлення 2. Перевірте візуально блок живлення ноутбука, вилку та кабель живлення. Чи не має на них яких-небудь пошкоджень. Можливо в блок живлення не щільно заходять спеціальні штекери. Перевірте їх. Якщо є можливість, знайдіть аналогічний за технічними характеристиками кабель та блок живлення та замініть його.

 

 1. 3. Якщо те, що написано в перших двух пунктах вам не допомогло вирішити проблему, то продовжемо. Проблема може бути в батареї самого пристрою. Відключіть його з розетки та вийміть батарею. Через декілька хвилин під’єднайте ноут до електроживлення без батареї. Якщо він включився - причина очевидна. Треба або купляти нову батарею, або спробувати “перепакувати” її. Процес полягає в тому, що вам просто замінять акумулятори в батареї на аналогічні. Якщо ви не впевнені у власних силах, то краще звернутись до спеціалізованих сервісних центрів.

 

 1. 4. Якщо до ноута підключені будь-які зовнішні пристрої - вийміть їх. Та спробуйте вмикнути ноутбук. Якщо він включився, то проблема в одному із зовнішніх пристроях.

 

Пристрій працює, але екран ноутбука не вмикається (відсутнє зображення, чорний екран)

 

Зображення може бути відсутнім через ненавмисне (випадкове) змінення налаштування яскравості та контрасту монітора. На клавіатурі ноутбука є спеціальніФото Пристрій працює, але екран ноутбука не вмикається. Необхідно налаштувати яскравість та контрастність монітора клавіши, які за це відповідають. І активуються вони зазвичай одночасним натисканням функціональної клавіши та клавіши регулювання яскравості або контрасту.

 

Причиною відсутності зображення можуть бути і більш суттєві обставини, такі як:

 

 • - поломка самої відеокарти. В деяких випадках роботу відеочипа можливо відновити його прогріванням. Але цього надовго не вистачить і через певний час його прийдеться замінити;
 •  
 • - поломка шлейфу;
 •  
 • - не працююча матриця ноутбука

 

Ноутбук вмикається та підвисає при завантаженні після заставки

 

Якщо ноут зависає після заставки з інформацією про апаратну частину вашого пристрою (до завантаження Windows), то алгоритм дій наступний:

 1. 1. Необхідно зайти в БИОС (BIOS) та відновити налаштування за замовчуванням. Зберегти налаштування та вийти. Зазвичай сучасні ноутбуки та комп’ютери мають український та російський інтерфейси БІОСа і з цим не має виникнути проблем.

 

 1. 2. Напевно саме найпоширеніше повідомлення, яке ви зможете побачити на екрані монітора після заставки БІОСа - «Press F1 to continue». Це означає, що необхідно натиснути клавішу F1, щоб ваш пристрій продовжив завантажуватися. Такий напис зазвичай говорить про те, що Фото Якщо ноут не вмикається - створіть заявку на ремонтнеобхідно замінити батарейку на материнській платі. Хоча можуть бути і інші причини. Радимо вам для цього звернутися до майстрів або безпосередньо в сервісний центр.

 

 1. 3. Проблема з жорстким диском. Якщо ноут не завантажується і при цьому ви чуєте характерний стук та клацання, це говорить про те, що вам необхідно терміново замінити жорсткий диск.

 

 1. 4. Однією з причин чому пристрій зависає при завантаженні може бути в оперативній пам’яті. Якщо ви зможете самостійно зняти пам’ять, то спробуйте її витягнути, прочистити контакти та встановіть на місце. Якщо у вас дві планки пам’яті спробуйте їх поміняти місцями, або спочатку залиште одну планку. Спробуйте різні варіанти підключення оперативної пам’яті.
 2.  
 3. 5. Якщо маніпуляції з БІОС зазначені в пп.1, 2 не допомогли - необхідноФото Ноут підвисає при завантаженні - перевірте батарейку БІОСа спробувати "скинути" його настройки, як це зробити? У більшості пристроїв на задній частині корпусу є кришка, під нею знаходиться батарейка, яка живить BIOS. Її потрібно витягнути хвилин на 10-15 і потім поставити на штатне місце. Це дозволить скинути настройки БІОС за замовчуванням. Не бійтеся, при цьому дані, які ви зберігаєте на жорсткому диску збережуться. Після чого спробуйте включити пристрій стандартними способами.
 4.  
 5. 6. Ще один дієвий спосіб як реанімувати девайс:
 6.  
 • - витягнути батарею з пристрою;
 •  
 • - підключити його до блоку живлення;
 •  
 • - утримувати кнопку включення протягом 10-15 секунд;
 •  
 • - після чого спробуйте включити його в штатному режимі.

 

Ноут постійно вимикається або перезавантажується

 

Така проблема може бути пов’язана з програмним забезпеченням, операційною системою або апаратним забезпеченням (залізом).

 1. 1. Слідкуйте за тим, щоб у вашому ноутбуці технологічні отвори, через які відбувається обдув деяких елементів, завжди були відкритими. Не закривайте їх!

 

 1. 2. Всередині пристрою накопичилось багато пилу, який не дає охолоджувати процесор та інші складові частини ноутбука. Щоб цього уникнути необхідно хоча б один раз на рік проводити чистку ноутбука від пилу.

 

 1. Фото Чому ноут підвисає або не вмикається?3. Також причиною цього може бути несправна батарея, можливо вона розряджена.

 

При завантаженні Віндовс (Windows) ноут підвисає

 

Самий простий і напевно доступний варіант вирішення проблеми - перевстановлення операційної системи Віндовс. Повірте це набагато швидше, ніж чистити пристрій від вірусів або відновлювати Віндовс після невдалих оновлень системи. Цей процес займає зазвичай не більше двох-трьох годин. Але до перевстановлення краще зберегти свої файли, документи, фото і т.д. на іншому диску або в хмарі.

 

Можна спробувати відновити роботу Windows за допомогою диска для відновлення, якщо ви звичайно зробили такий до встановлення операційної системи. Хоча проблема може бути не тільки в програмному забезпеченні, а й в апаратному. 

 

 

 

 


 

 

enlightenedМожливо вам буде цікаво дізнатися:

 

 

 

Чому гуде та сильно шумить комп’ютер?

 

Яку конфігурацію вибрати для ігрового ПК? Характеристики ігрового комп’ютера

 

Як знайти найближчий сервісний центр або майстра по ремонту техніки за допомогою нашого каталогу. Як це працює?

 

Як вибрати гідний сервісний центр або майстра по ремонту техніки. Або як не стати жертвою шахраїв

 

Список сервісних центрів по ремонту комп'ютерної, офісної, побутової та іншої техніки

 

Список майстрів по ремонту комп'ютерної, офісної, побутової та іншої техніки

Реклама