Напевно зараз перед вами стоїть нелегке питання: як вибрати комп’ютер для ігор, який би працював надійно та який би не прийшлося оновлювати впродовж хоча б декількох років та яка конфігурація ігрового ПК краща. А якщо ваша задача обрати не просто комп’ютер, а ПК для ігор та ще для дитини, а може і для себе коханого, то така задача ускладнюється в рази.
В даній статті ми розглянемо декілька варіантів ігрових ПК, які ви з легкістю зможете обрати в спеціалізованому магазині. Від разу хочемо попередити, що зборка комп’ютера процес нелегкий, а комплектуючі для ігрових комп’ютерів коштують недешево.
Як вибрати ігровий комп'ютер
Такий процес потребує деяких знань, умінь та досвіду, тому якщо ви на цьому не розумієтеся, то краще довірити зборку комп’ютера спеціалістам. У разі, якщо все ж таки ви вирішили це робити самостійно, то необхідно дотримуватись певних правил з техніки безпеки та володіти необхідними знаннями.
В даному обзорі ми розглянемо декілька різних конфігурацій із середнього цінового діапазону.
Конфігурація комп'ютера - це набір і опис технічних характеристик складових його частин (мікросхем, плат розширення, роз'ємів і т.д.), які взаємодіючи між собою повинні забезпечувати стабільну роботу і швидкодію всіх комплектуючих в зборі.
Отже пропонуємо деякі варіанти можливих конфігурацій вашого майбутнього комп’ютера для ігор:
Оптимальна конфігурація та характеристики ігрового ПК. Вартість оптимального комп’ютера для ігор
Бюджетна (базова) конфігурація та характеристики ігрового комп’ютера. Вартість базового (бюджетного) ПК для ігор
Що собою являє базовий бюджетнй ігровий ПК? Щоб купити його, давайте спробуємо розібратись на що варто звернути увагу.
По-перше, процесор на базі Intel Core i3 покоління 8ххх або аналогічний за показниками у AMD (наприклад, AMD Ryzen 3 покоління 3ххх). Кожен з таких процесорів повинен мати мінімум 4 ядра та частоту мінімум 3,6 ГГц та мати технічні характеристики не нижче написаних.
По-друге, обсяг оперативної пам’яті від 8 ГБ (а краще 16 ГБ) стандарту не нижче DDR4-2666.
По-третє, обсяг жорсткого диску від 1000ГБ і дуже бажано щоб цей диск був SSD. Як варіант, можна використовувати два фізичні диски, наприклад, один жорсткий диск на 1000 ГБ, а другий SSD на 480 ГБ.
Вчетверте, графічний чіпсет (відеокарта) з об’ємом пам’яті мінімум 6 ГБ і типом пам’яті не нижче GDDR5 (наприклад, графічний чіпсет NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER або NVIDIA GeForce GTX 1 060).
По-п’яте, блок живлення має відповідати сумарній максимальній потужності всіх складових вашого комп’ютера. В зазначеній конфігурації цілком буде достатньо блока живлення не менше ніж 500Вт.
Окремо варто звернути увагу на наявність та кількість необхідних портів (USB2.0, USB3.0, Audio, мережевих портів тощо) та на їх розташування в системному блоці (на передній або задній панелі).
Отже бюджетний ігровий ПК може мати такий вигляд:
Скільки коштує зібрати ігровий ПК? Орієнтовна вартість базової (бюджетної) конфігурації ПК (варіант №1) станом на грудень 2020 року становить близько 750 у.о., вартість варіанту №2 - близько 760 у.о.
Оптимальна конфігурація та характеристики ігрового ПК. Вартість оптимального комп’ютера для ігор
Оптимальна конфігурація ПК для ігор дещо відрізняється від базової. Насамперед, це стосується чіпсету, процесору, обсягу оперативної пам’яті, відеокарти тощо. Варто зазначити, що і ціна такої конфігурації буде дещо вище, але не суттєво. Давайте розглянемо деякі варіанти такої конфігурації. В таблиці нижче наведені характеристики оптимальної на наш погляд конфігурації комп’ютера на базі чіпсету AMD A320 та Intel H310. На фото праворуч один із варіантів зовнішнього вигляду системного блоку оптимальної конфігурації комп'ютера для ігор, а його характеристики наведені в таблиці:
Кращий топовий ігровий комп’ютер, його характеристики та варіанти прогресивної конфігурації ПК. Вартість кращого топового ПК для ігор
Хороший ігровий комп'ютер суттєво відрізняється від оптимальної конфігурації і дуже суттєво - від базової. Розглянемо таку конфігурацію на базі чіпсету AMD B450 та процесору AMD Ryzen 7 3700X і чіпсету B360 та процесору Intel Core i7-9700K. Ціна ж на такі комп’ютери також буде значно відрізнятися від попередніх конфігурацій. На фото ліворуч зображено системний блок топової конфігурації ігрового ПК, а його характеристики наведено в таблиці.
Як вибрати потужний ігровий комп'ютер? В таблиці нижче наведені основні характеристики відповідної прогресивної (топової) конфігурації.
Орієнтовна вартість прогресивної конфігурації ПК (варіант №1) станом на грудень 2020 року становить близько 1330 у.о., вартість варіанту №2 - близько 1340 у.о. Як бачимо вартість обох варіантів прогресивної конфігурації майже однакова.
Як зібрати ігровий комп’ютер - загальні поради
- 1. Обирайте конфігурацію комп’ютера таким чином, щоб його потужностей вистачило як мінімум на декілька років.
- 2. Зверніть увагу на системні вимоги до тих ігор та програм, які ви плануєте використовувати на своєму майбутньому ПК.
- 3. Приділіть увагу і системі охолодження ігрового комп’ютера, адже сучасні ігри потребують значних ресурсів.
- 4. При виборі монітора для свого ігрового ПК, не зайвим буде подивитись на можливість його підтримувати роздільну здатність, яка буде прийнятною для ігор та на наявність відповідних роз’ємів для підключення до комп’ютера.
- 5. Вартість вже готових (зібраних) ПК у торгових мережах зазвичай вище, ніж ніж у випадку самостійної покупки комп’ютера по частинах.
Отже, як бачимо зібрати ігровий комп’ютер - не проста задача. Треба врахувати безліч технічних нюансів та володіти хоча б базовими знаннями та вміннями. Тому радимо вам звернутись до майстрів або відповідних сервісних центрів, які спеціалізуються на ремонті та обслуговуванні персональних комп’ютерів або купити готовий системний блок і комплектуючі на нашій дошці безкоштовних оголошень . Вартість їх послуг по комплектації ПК зазвичай нижче, ніж купити готовий комп’ютер у торговельній мережі.
А яка конфігурація ігрового комп'ютера у вас? Діліться в коментарях.