Чому трясеться та вібрує пральна машина - усуваємо причини

 

Фото Чому трясеться та вібрує пральна машина. Можливі причини У сучасному побуті пральна машина займає одне з найголовніших місць в житті людини. Згадайте як ви прали ще років 20-30 тому. Прання зазвичай займало майже цілий день. І добре якщо в вашій пралці була центрифуга, яка допомагала викрутити білизну. На сьогодні пральні машини стали набагато функціональніше. В них є і режим віджиму, і іонізація сріблом, і безліч різних режимів для прання, і сушка і т.д.

 

Але, на жаль яким б сучасними та дорогими не були пралки вони все рівно можуть виходити з ладу. Однією із ознак, що пралка працює некоректно може бути те що її підкидає, трясе. Пральна машина починає вібрувати, ходити ходором та “гуляє” по квартирі. Розглянемо найпоширеніші можливі причини чому трясеться та скаче пральна машина та як зменшити її вібрацію.

 

Основні причини сильної вібрації пральної машини:

 

не зняті траспортировочні болти в пральній машині

 

не рівно встановлена пралка

 

засмічений зливний фільтр

 

нерівномірний розподіл білизни в барабані пральної машини

 

зношені підшипники

 

несправний амортизатор

 

демпферне кільце (манжет)

 

Чому трясеться нова пральна машина та скаче?

Якщо ви щойно придбали пралку, то обов’язково прочитайте інструкцію до неї. Можливо ви не звернули увагу та забули зняти транспортировочні болти, якими кріпиться барабан до її корпусу під час транспортування. Вони розташовані з задньої сторони машини. Щоб їх зняти необхідно просто їх викрутити. З цим не має виникнути якихось проблем. Також в пралці може бути транспортувальний матеріал, його також необхідно видалити.

 

У більшості випадків кріплення встановлюються на тильній стороні агрегату в кількості від 4 до 6 штук. Є моделі ПМ в яких болти встановлюються внизу апарату. Зняття транспортувальних болтів необхідно проводити перед установкою і підключенням пралки, за допомогою спеціального (зазвичай йде в комплекті) або розвідного ключа.

 

Рекомендується по черзі послаблювати кріплення і витягувати їх тягнучи "на себе". Технологічні отвори, що утворилися - закрити заглушками (йдуть в комплекті), для запобігання попадання в них сміття і інших сторонніх предметів.

 

Фото Чому трясеться пральна машина. Залишити заявку на ремонт

 

Чому пральна машина вібрує?

Можлива причина полягає в тому, що вона встановлена нерівно по відношенню до підлоги. Перевірте чи стоїть пралка за рівнем у всіх площинах. Щоб встановити її рівно необхідно підкрутити ніжки на яких стоїть машина спеціальним ключем, який зазвичай входить до комплектації пральної машини. Після того, як ви встановили її за рівнем, необхідно закрутити контргайки для того щоб зафіксувати ніжки пралки.

 

Чому смикається та ходить ходором пралка?

Фото Чому вібрує та смикається пральна машина. Засмічений зливний фільтрОднією з причин чому смикається, вібрує та трясеться пральна машина може бути засмічений зливний фільтр. Він розташований в правому нижньому куті пралки.

 

Зливний фільтр необхідний для того щоб утримувати сторонні предмети, наприклад, монети, гудзики та інші дрібні речі. Через його забруднення може не працювати режим віджиму в агрегаті.

 

Для того щоб почистити зливний фільтр необхідно відкрити декоративну кришку та злити воду з пралки через спеціальний шланг, який розташований поруч з фільтром. Відкрутити (або витягнути в залежності від моделі пральної машини) фільтр та почистити його. Достатньо просто видалити сторонні предмети, якщо такі є та промити його під проточною водою.

 

Однією з причин чому трясе пральну машину може бути не рівномірний розподіл білизни в барабані

Під час прання або віджиму пральна машина може трястися, вібрувати, стрибати через нерівномірний розподіл білизни в барабані. Наприклад, такі речі як пледи, ковдри і т.д. дуже добре поглинають воду. Тому фахівці радять прати такі речі не по одному, а в парі з подібними. Наприклад, до пледу додати в пралку ще Фото Чому трясе пральну машину. Створити заявку на ремонтвеликий рушник і т.і. Нерівномірно розподілені речі в пралці ведуть до її перенавантаження та поломки деталей.

 

Зношені підшипники можуть бути причиною сильної вібрації пральної машини

Зношені підшипники можуть бути причиною не тільки стрибання та смикання машини, а і стороннього гулу. Якщо підшипники вчасно не замінити, то це викличе поломку і інших складових частин пралки. Якщо так сталося, що саме підшипники стали причиною стрибання та смикання вашою улюблениці, то радимо вам звернутися до перевірених сервісних центрів або майстрів з ремонту пральних машин, яких ви можете знайти на нашому майданчику. Оскільки не маючи певних навичок та досвіду при ремонті пралки ви можете тільки нашкодити їй.

 

 

Несправний амортизатор - ще одна причина чому вібрує пральна машина при віджимі

У пральних машинах з фронтальним завантаженням використовуються амортизатори, які пом'якшують рух механізмів під час віджиму. Вони прикріплені до рами (корпусу) і баку пральної машини. Якщо амортизатори виходять з ладу, цикл віджиму буде дуже гучним. Важливо якомога швидше усунути цю проблему, оскільки вібрація може пошкодити інші компоненти всередині машини.

 

Щоб отримати доступ до амортизаторів, зніміть передню панель машини, слідуючи інструкціям в керівництві користувача. Огляньте амортизатори на предмет ознак зносу, зламаних деталей або рідини. Якщо амортизатори зношені або зламані, їх потрібно буде замінити.

Фото чому вібрує пральна машина - перевірте манжет

 

Демпферне кільце (манжет)

Манжет діє як подушка між підставою пральної машини і баком. Його мета - зменшити вібрацію під час віджиму машини. Як і у більшості деталей пральної машини, демпферне кільце з часом може прийти в непридатність. Зрештою, воно може зноситися настільки, що металева основа стикнеться з баком. Це викличе сильну тряску і вібрацію машини.

 

Щоб добре оглянути демпферне кільце, зніміть передню панель пральної машини, слідуючи інструкціям в керівництві користувача. Огляньте манжет на предмет зносу. Ви можете побачити зсув або різного роду ушкодження. Якщо демпферне кільце пошкоджено, його необхідно замінити.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Артем Лужко

Михаил

необходимо проверить вал и подшипник

02.03.2021 20:56


Аватар Михаил

пользуемся стиралкой около 5 лет, Hair. Часто отжимали на 1200 оборотах - стала сильно трястись и ходить по ванной, начали пробовать на более низких оборотах запускать отжим (1000 об) - первое время было нормально, но потом снова стиралка стала вибрировать. проверили противовес, пружины и амортизаторы - все норм. Что еще может быть? Может в подшипнике проблема?

02.03.2021 16:14


Алексей Бубнов

Павел, нужно проверять амортизаторы стиральной машины, скорее всего причина в них

 

 

21.02.2021 17:31


Аватар Павел Ищенко

Машинку эксплуатируем премерно 5-6 лет, модель Сименс WM 12S47. Работала отлично. После того как стиральная машина прополаскала и слила воду начала сильно грохатать и вибрировать, барабан крутится. впечатление что барабан трется или даже стучит об внутренности машинки.

21.02.2021 13:35


Admin

Марина Гришко, проверьте еще затянули ли вы контргайки на ножках стиралки, некоторые забывают это сделать и со временем ножки расшатываются.

15.02.2021 13:56


Іван Тараскевич

причина може бути в підшипниках, амортизаторах, двигуні. як вваріант спробуйте антивібраційні коврики або спеціальні накладки під ніжки пральної машини. і якість підлоги також має значення, на м'якій поверхні або дерев'яній вібрації збільшуються. ідеальний варіант це встановлення пралки на рівну тверду поверхню (кафель, бетон і т.д.). якщо порада про коврики та накладки не допоможе, викликайте майстра і не затягуйте, інакше може призвести до більш складних поломок.

15.02.2021 12:00


Аватар Марина Гришко

подскажите все перепробывали, но стиралка все равно скачет и ходит в основном при отжиме. стоит ровно, болты сняты, не перегружали бельем, фильтр чистый. машинке 5 лет

15.02.2021 10:29