Пральна машина не віджимає білизну або погано віджимає. Можливі причини

 

Фото Пральна машина не віджимає білизнуНапевно зараз важко уявити сучасне життя без пральної машини. І не важливо де ти живеш в великому місті чи в маленькому селищі, пральна машина створює певні зручності в побуті та економить наш час. 

 

Чому пральна машина не віджимає або погано віджимає?

 

Що робити якщо пральна машина погано віджимає або не працює віджим?

 

Сьогодні існують багато моделей пральних машин з багатьма корисними функціями. Це і відкладений старт, і іонізація сріблом, і попереднє прання (замочування), і захист від дітей. і делікатне прання і т.д. Також однією із функцій сучасної пральної машини є режим віджиму білизни. Погодьтесь, якщо пральна машина не віджимає білизну, то це створює певні незручності у користуванні машинкою. 

 

В цій статті ми розглянемо деякі причини через які пральна машина може не віджимати.

 

Чому пральна машина не віджимає або погано віджимає?

Фото Чому пральна машина не віджимає, необхідно створити заявку

 

Таких причин може бути декілька, а саме:

 

1. вибрано невірний режим прання

 

2. засмічений зливний фільтр

 

3. некоректна робота таходатчика (датчика контролю обертів)

 

4. некоректна робота стабілізатора в керуючому модулі

 

5. поломка датчика рівня води (пресостат)

 

6. несправність двигуна барабану

 

Розглянемо кожну з причин більш детально.

 

- якщо пральна машина не віджимає - можливо вибрано невірний режим прання в пральній машині

Ви могли обрати режим прання в якому стоїть мінімальна кількість обертів віджиму або взагалі обрали режим прання без віджиму. Такі режими притаманні при використанні делікатного прання. Перевірте налаштування обраного режиму прання або спробуйте запустити пральну машину виключно в режимі віджиму (використовуйте кількість обертів від 800, щоб перевірити працездатність апарату віджимати речі); 


enlightenedПриклади робіт майстрів та сервісних центрів, які проводять ремонт та обслуговування пральних машин


- причиною чому не віджимає пральна машина може бути засмічення зливного фільтра в пралці

Фото пральна машина не віджимає, через засмічений зливний фільтр

При тривалій експлуатації зливний фільтр засмічується і цілком ймовірно може бути причиною мокрої білизни після прання та сильної вібрації пралки. Радимо звернутись до інструкції з експлуатації вашої машинки, в якій ви знайдете відповідь на питання як почистити зливний фільтр. Будьте обережні, в будь-якому випадку з фільтра зазвичай потече вода. Це нормальне явище.

 

Регулярне чищення фільтра є однією з необхідних умов нормальної роботи пральної машини. Він служить "захисним муром" між насосом і небажаними предметами, які потрапляють в бак разом з речами (волосся, шерсть тварин, монет і т.д.), тому рекомендується оглядати речі перед завантаженням в пралку. Якщо фільтр забитий, то відкачування води з бака може стати неможливим і привести до поломки помпи.

 

У таких марок пральних машин як LG, Candy, Whirlpool (з вертикальним завантаженням) фільтр зазвичай знаходиться внизу зліва, у інших - як правило з правого боку. Є моделі у яких він знаходиться всередині барабана.

 

Порада: з метою профілактики рекомендується проводити його чистку один раз в кілька місяців.

 

 

- одна з причин чому не працює віджим в пральній машині - це некоректна робота таходатчика (датчика контролю обертів, тахогенератора, датчика Холла)

Тахогенератор (від грец. Τάχος - «швидкий», «швидкість» і лат. Generator «виробник») - електрична мікромашина, вимірювальний генератор постійного або змінного струму, призначений для перетворення миттєвого значення частоти (кутової швидкості) обертання валу в однозначно пов'язаний зі швидкістю електричний сигнал.

За принципом дії тахогенератори діляться на кілька типів - з вихідним сигналом змінного струму або напруги (синхронні і асинхронні) і з вихідним сигналом постійного струму

 

Саме цей датчик в пральній машині відповідає за визначення та швидкість обертання двигуна. Можливою причиною його некоректної роботи може бути ослаблення кріплення самого таходатчика.Фото Якщо пральна машина не віджимає, то створіть заявку на ремонт

 

Розташований тахогенератор на валу двигуна внизу пралки. Щоб отримати доступ до нього необхідно буде розібрати задню стінку пральної машини.

 

Перевірити працездатність таходатчіка просто, для цього достатньо виміряти напругу мультиметром на його виводах. Прокрутіть двигун рукою - значення повинні рости і складати приблизно 0,2 В. Також необхідно перевірити надійність кріплення таходатчіка. Якщо воно не надійно (є люфт), підтягніть його.

 

- некоректна робота стабілізатора в керуючому модулі

Це “мізки” пралки. Можливо буде необхідна заміни цієї плати або її перепрошивка. Несправність даного модуля може бути однією з причин чому пралка не набирає воду, а також позначитися на здатності агрегату нагрівати воду.

 

Плата зазвичай розташовується за лицьовою панеллю агрегату. Подивіться інструкцію по експлуатації до вашої техніки, в якій повинна бути відповідна інформація. Місце знаходження плати може бути іншим в залежності від типу апарату. Але в будь-якому випадку з її пошуком проблем бути не повинно.

 

Щоб зняти плату необхідно буде дотримуватися правил безпеки і такій послідовності:

 

 • - знеструмити техніку (достатньо буде вийняти вилку з розетки);
 •  
 • - перекрити воду;
 •  
 • - зняти верхню кришку на ПМ;
 •  
 • - витягнути лоток, в який заливаються (засипаються) миючі засоби;
 •  
 • - демонтувати кріплення з проводкою на платі;
 •  
 •  - зняти кріплення, яке тримає керуючу плату;
 •  
 • - акуратно витягнути модуль

 

Фото Чому пральна машина не віджимає - некоректна робота керуючого модуля

 

Попередження: щоб потім все підключити правильно, рекомендуємо зробити кілька фотографій з різних ракурсів

 

Визначити "на око" причину поломки в платі буде непросто, якщо немає явних ознак пошкодження її складових (вигоряння, здуття конденсаторів, механічних впливів і т.д.). Найбільш часто з ладу виходять:

 

 • - конденсатори;
 •  
 • - діоди;
 •  
 • - тиристори;
 •  
 • - резистори;
 •  
 • - прошивка контролера (програмне забезпечення, можливо буде потрібно оновлення за допомогою програматора).

 

 

- поломка датчика рівня води в пральній машині (пресостат) - одна з причин чому пральна машина погано віджимає

Цей датчик контролює кількість (рівень) набраної води в пралці. Можливо він вийшов з ладу і потребуватиме заміни;

 

Дана деталь присутня в будь-який пралці-автомат незалежно від виробника. Датчик являє собою пластмасову маленьку деталь круглої форми, до нього підведені дроти і шланг від резервуара з високим тиском. Залежно від величини тиску контакти на ньому замикаються або розмикаються. У конструкції цього елемента є спеціальний механізм регулювання (гвинти), за допомогою якого можна внести коректування в його роботу.

 

Щоб перевірити деталь на працездатність необхідно зняти верхню кришку з агрегату. Не забудьте при цьому відключити пралку від електромережі.

 

Фото чому пральна машина погано віджимає - перевірте пресостат

Як перевірити датчик:

 

 • - за допомогою трубки невеликої довжини, приєднавши її на спеціальний роз'єм (штуцер), а у вільний кінець - дунути. Якщо будуть чутні характерні клацання, значить пресостат робочий;
 •  
 • - використовуйте тестер, виставивши на ньому режим вимірювання опору. Якщо датчик в нормі, то показання будуть змінюватися при збільшенні тиску.
 •  

Перевірте сам датчик рівня тиску води на пошкодження та оцініть ступінь зносу трубки (і на прохідність), огляньте контактну групу - при необхідності прочистіть. Якщо ці маніпуляції не привели до бажаного результату, то деталь необхідно буде замінити на аналогічну за характеристиками.

 

- якщо не працює віджим в пралці можливо це пов'язано з поломкою двигуна барабану пральної машини

Фото Чому пральна машина не віджимає - поломка двигунаМожливі причини поломки (або некоректної роботи) двигуна - зношені щітки, не щільні контакти, пошкоджений ремінь електроприводу та ін.

 

Ми розглянули деякі причини чому пральна машина може не віджимати білизну. Пралка - це непростий механізм, тому причини мокрої білизни після прання можуть бути і іншими.

 

Як зробити скидання налаштувань на пральній машині?

Щоб скинути налаштування на пральній машині, вам потрібно виконати такі кроки: 

 

 1. Від'єднайте машину від мережі: Вимкніть пралку та вийміть штепсель з розетки. 
 2.  
 3. Зачекайте деякий час: Зачекайте від 30 секунд до 1 хвилини, щоб система повністю розрядилася. 
 4.  
 5. Натисніть та утримуйте кнопку скидання: Знайдіть кнопку скидання на вашій ПМА. Зазвичай це кнопка "Старт/Пауза", "Скасувати" або "Віджим". Утримуйте кнопку протягом 5-10 секунд. 
 6.  
 7. Підключіть техніку до мережі: Вставте штепсель у розетку.
 8.  
 9. Увімкніть машину: Увімкніть пральну машину, і вона повинна повернутися до заводських налаштувань. 

 

Зверніть увагу, що спосіб скидання налаштувань може трохи відрізнятися в залежності від моделі та виробника. Якщо вказані вище кроки не спрацювали, рекомендується звернутися до інструкції з експлуатації пральної машини або зв'язатися з технічною підтримкою виробника для отримання додаткової допомоги.

 


enlightenedСписок сервісних центрів та майстрів, які проводять ремонт та обслуговування пральних машин


Що робити якщо пральна машина погано віджимає або не працює віджим?

Зображення Якщо пральна машина не віджимає, то створіть заявку на ремонт пральної машини Напевно з першими двома причинами через які пральна машина не віджимає зможе розібратися і домогосподиня. Але якщо причина в іншому, то радимо вам краще звернутися до кваліфікованих майстрів з ремонту побутової техніки або сервісних центрів з ремонту пральних машин

 

На майданчику Allmaster.com.ua ви зможете знайти потрібного майстра з ремонту пральних машин або сервісний центр у вашому регіоні.

 

 

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

Алла, добрый день! нужно проверять плату управления, скорее всего неисправность в ней

01.03.2021 13:33


Аватар Алла Матвиенко

стиральная машина не отжимает, стирает и полощит согласно программы, в программе режим отжима предусмотрен. если отключить машинку и запустить отдельно отжим, то отжимает без проблем

01.03.2021 10:50


Admin

Дарина, скоріше за все проблема в платі керування пральною машиною

23.02.2021 15:48


Аватар Дарина Сахно

пральна машина зануссі не віджимає, білизна мокра а потім тривалий час не заускається програми. при натисканні на кнопку старт не реагує. якщо машинку виключити з розетки, то приблизно через півдня день може запрацювати. через декілька циклів прання пралка зно не віджимає і не реагує на кнопку старт. Викликали майстра, було замінено зливний насос але це не вирішило проблему.

23.02.2021 11:30


master

Андрей попробуйте проверить щетки двигателя, похоже что с ними проблема

17.02.2021 12:08


Аватар Андрей Головко

есть вопрос. стиральная машинка Беко. странно ведет себя на отжиме. если например запустить пару штанов и рубашку отжим не работает, если пару носков с футболкой то рабоает. явно стиралка не перегружена. подскажите в чем может проблема?

17.02.2021 09:45


Аватар Тамара Михайлюк

була така сама проблема і мені майстер сказав шо треба міняти якийсь датчик. сподіваюсь шо не обманув. поки шо все працює добре

13.02.2021 22:21


Аватар Алена Большакова

в моем случае все оказалось просто. забился сливной фильтр. с такой поломкой смогла справиться и сама. мужа заставила прочитать статью на будущее будет полезно

11.02.2021 01:18