Чому пральна машина не гріє воду: Шість основних причин - важливо знати кожному

 

Фото Чому пральна машина не гріє воду - можливі поломки

Для досягнення максимально ефективного результату прання необхідний правильний температурний режим. Багато видів забруднень можна відіпрати тільки в гарячій воді. У пральних машинах нагрів здійснюється автоматично. Однак найчастіше користувачі стикаються з його відсутністю. Від даної поломки не застраховані навіть надійні агрегати відомих виробників. Щоб розібратися, чому пральна машина не гріє воду, слід дізнатися про несправності, через які виникає дана проблема.

 

Причини, чому пральна машинка не гріє воду

Устаткування даного типу складається з безлічі вузлів, систем і деталей. Саме тому існує відразу кілька пояснень, чому пральна машина не гріє воду:

 

 • • пошкоджений ТЕН; 
 •  
 • • не працює термостат; 
 •  
 • • збій у функціонуванні програмного пристрою або електронного модуля; 
 •  
 • • поломка прессостата; 
 •  
 • • помилки в підключенні до зливної системи - "сифонний ефект" (рідина відразу витікає в каналізацію); 
 •  
 • • накип на нагрівальному пристрої.

Фото Чому пральна машина погано гріє воду - необхідно перевірити електронний модуль

 

Щоб виявити, з якої з причин агрегат не провадить нагрівання води, необхідно детально дізнатися про кожну несправності.

 

Пошкодження нагрівального елементу

Одна з частих поломок, через яку машина не нагріває воду - проблеми з ТЕНом. Середній термін служби даного елемента при правильній експлуатації становить 5 років. Після цього він стає схильний до порушення тепловіддачі і перегріву. Якщо не гріє ТЕН в пральній машині через його перегорання, то даний елемент відновленню не підлягає. Його потрібно замінити новим.

Фото Чому пральна машина не гріє воду - можливо пошкодження нагрівального елементу

 

Визначити несправність ТЕНа зможе тільки майстер. Для цього необхідні не тільки певні знання, а й спеціальний прилад - мультиметр (тестер). Крім того, для точності перевірки необхідно використовувати певну формулу: R (опір) = U² (мережева напруга) / P (потужність ТЕНа).

Виходячи з цього, діагностику і заміну нагрівального елементу слід довірити фахівцеві з досвідом, інакше є ризик тільки посилити проблему, внаслідок чого машинці потрібний буде дорогий ремонт.

 

Несправний датчик температури, через що пральна машина не гріє воду

Бак будь-якої машини оснащений термостатом. Датчик розташований на поверхні нагрівального пристрою. Він являє собою маленький циліндр з підведеними електропроводами. Термостат відповідає за нагрівання води до необхідної температури.

Фото що робити, якщо пральна машина не гріє воду - перевірити датчик температури

 

Всього існує 3 типи датчиків температури. Кожен з них влаштований певним чином, тому ремонт даного елемента не рекомендується проводити самостійно

 

Важливо! Якщо вчасно не провести заміну термостата, то це призведе до згорання нагрівального пристрою.

 

Збій у функціонуванні електронного модуля або програматора

Сам програматор складається одразу з декількох елементів: сінхромотор, контакти, кулачки, що відповідають за роботу сінхромотора, редуктора шестерні. Всі вони можуть ламатися, що стане причиною несправності даного пристрою. Це негативно позначиться на нагріванні. Крім того, з цієї причини вода може і зовсім не набиратися.

Фото Чому пралка не гріє воду - необхідно перевірити електронний модуль або програматор

 

Варто відзначити, що існує безліч факторів, через які модуль управління може вийти з ладу. Найпоширеніша - порушення умов експлуатації. Найчастіше для усунення поломки досить буде зробити ремонт. Однак в особливих випадках може знадобитися заміна електронного модуля.

 

Вихід з ладу датчика рівня води, внаслідок чого пралка не гріє воду

Фото пральна машина не гріє воду? Залиште заявкуДо такої поломки схильне більшість сучасних пральних машин. Якщо під час роботи техніки датчик не спрацює, то агрегат не зможе провести нормальне прання. Сам пристрій являє собою пластикову деталь, до якої підведені електричні дроти. Щоб зняти датчик, потрібно їх відключити. Якщо робити ремонт самостійно, то при підключенні проводів можна припуститися помилки, яка призведе до негативних наслідків, що тягне за собою незаплановані витрати.

 

Не тільки холодна вода свідчить про несправність датчика рівня води, але і відсутність віджиму. Через це якість прання сильно погіршується.

 

Помилки в приєднанні до дренажної системи

В даному випадку мається на увазі довільне надходження води в каналізацію або її повернення з дренажної системи в бак. Це відбувається через неправильне підключення техніки. Якщо ви самі встановлюєте агрегат, то перед цим важливо уважно вивчити інструкцію.

Фото що робити, якщо пральна машина не гріє воду - помилки в приєднанні до дренажної системи

 

Важливо! Зливний шланг повинен бути піднятий на висоту мінімум 60 см. Якщо зафіксувати його нижче, то виникне самозлив. Тобто вода для прання буде відразу витікати в каналізацію. 

 

Якщо сам агрегат неправильно встановлений, то в процесі прання він може вібрувати, трястися і видавати гул. Підключення машини - це відповідальний процес, від якого залежить термін експлуатації і якість прання речей. 

 

Накип на ТЕНі

До появи твердих відкладень на поверхні нагрівального елементу призводить порушення умов експлуатації техніки, жорстка вода, низькоякісна побутова хімія. Це одна з основних причин, чому обладнання для прання не гріє воду. Якщо не очистити ТЕН, то це призведе до ряду інших поломок. Наприклад, частинки накипу здатні забити шланг для зливу, зіпсувати патрубки або стінку бака та стати джерелом неприємного запаху. Щоб очистити нагрівальний елемент від накипу, його потрібно витягти з машини.

 

Важливо! Багато користувачів використовують спеціальні засоби, що запобігають утворенню накипу, через що відразу виключають дану несправність. Це найпоширеніша помилка. Навіть при використанні спеціальних засобів, тверді відкладення утворюються на поверхні нагрівального елементу, хоча і відбувається це набагато повільніше.

Фото Чому пральна машина не гріє воду - одна з причин накип на ТЕНі

Як зрозуміти що пральна машинка не гріє воду

Якщо пралка не нагріває воду, це може призвести до неефективного прання та недостатнього видалення бруду та мікробів з вашого одягу. Ось кілька способів визначити, чи нагріває машинка воду: 

 

 1. 1. Програма прання: Переконайтеся, що ви вибрали правильну програму прання з відповідною температурою води. 
 2.  
 3. 2. Температура води: Під час прання або після його завершення, коли ПМА звільнила стічні води, перевірте температуру на дотик. Якщо рідина холодна або тепла, а не гаряча, це може свідчити про проблему з нагріванням води. 
 4.  
 5. 3. Час прання: Якщо пристрій завершує цикл прання швидше, ніж зазвичай, це може бути пов'язане з тим, що він не нагріває воду. 
 6.  
 7. 4. Результати прання: Якщо одяг після прання виглядає брудним або з плямами, можливо, вода не нагрівається належним чином. 
 8.  
 9. 5. Пар: Якщо машинка повинна нагрівати воду до високої температури, але ви не бачите пару або не відчуваєте тепло, що виходить з машини, це може вказувати на проблему з нагріванням рідини. 

 

Якщо ви підозрюєте, що ваша пральна машина не підігріває воду, зверніться до професіонала з ремонту для діагностики. Можливі причини можуть містити несправний нагрівальний елемент, термостат або інші компоненти системи.

Фото Чому пральна машина погано гріє воду - перевіряйте включений режим прання

Як швидко перевірити ТЕН у пральній машині

Щоб швидко перевірити трубчастий електричний нагрівач у пральній машині, ви можете виконати наступні кроки. Однак зверніть увагу, що це включає роботу з електрикою, і якщо ви не впевнені у своїх навичках, краще звернутися до професіонала. 

 

 1. 1. Вимкніть прилад від мережі: Переконайтеся, що техніка відключена від електромережі, щоб уникнути ризику ураження струмом. 
 2.  
 3. 2. Отримайте доступ до ТЕНу: Для доступу зазвичай потрібно зняти задню кришку пральної машини або в деяких випадках нижню кришку. Розташування нагрівального елемента може змінюватись в залежності від моделі пральної машини. 
 4.  
 5. 3. Оптична перевірка: Перевірте його на видимі пошкодження, такі як тріщини, корозію, ділянки, що обгоріли, або сліди витоку водиФото пральна машина погано гріє воду? Залиште заявку на ремонт і діагностику
 6.  
 7. 4. Перевірте опір електронагрівача: За допомогою мультиметра (цифрового або аналогового) перевірте опір деталі. Встановіть мультиметр на вимірювання опору (Ом) та підключіть його до двох контактів ТЕНу. Значення має бути в межах діапазону, вказаного в технічній документації пральної машини (зазвичай близько 15-50 Ом). Якщо показання сильно відрізняються від вказаного значення або нескінченно, нагрівальний елемент може бути несправним. 
 8.  
 9. 5. Перевірка на замикання на корпус: Підключіть один із проводів мультиметра до контакту ТЕНу, а інший до корпусу ПМА (незалежно від того, наскільки добре він заземлений). Мультиметр повинен показати нескінченний опір (або дуже високе значення). Якщо опір низький, це вказує на замикання елемента на корпус, що є несправністю. 

 

Якщо ви визначите, що ТЕН несправний, зверніться до професіонала для його заміни. Не намагайтеся замінити самостійно, якщо ви не маєте достатніх навичок та досвіду в обслуговуванні пральних машин.

 

Замість висновку

Тепер ви знаєте, що робити, якщо пральна машина не гріє воду. Головне - правильно розпізнати причину несправності. Якщо сумніваєтеся в правильності свого визначення, то зверніться до майстра. Він проведе діагностику, і точно виявить несправність, після чого грамотно її усуне.

 

Сьогодні знайти фахівця не складе труднощів. Досить скористатися сервісом Allmaster. На сайті можна знайти як майстра, так і сервісний центр, розташований в вашому місті. 

 

Завдяки Allmaster Ви маєте можливість самостійно вибрати фахівця виходячи зі своїх переваг і його кваліфікації. Швидко визначить, чому пральна машина не гріє воду, і усуне поломку в короткі терміни.

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 5)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

Дарья, необходимо проверить управляющий модуль и правильность подключения двигателя

18.03.2021 17:02


Аватар Дарья Иващенко

помогите что не так со стиралкой. Были проблемы с мотором, поменяли на новый и стиралка перестала греть воду. До замены воду нагревала.

18.03.2021 14:30


Admin

напевно проблема в ТЕНі, можливо не підключили якийсь провід, або підключили не правильно

02.03.2021 20:52


Аватар Руслан Антоненко

підкажіть будь ласка, пральна машина бош не гріє воду, раптово перестала нагрівати. Замінили ТЕН судячі по його стану проблема була в ньому. тепер кли запускаєшь програму прання, набирається вода а барабан не крутиться. Якщо запустити наприклад режим полоскання або віджим то все ок. Щосб з теном?

02.03.2021 16:52


Игорь Руднев

Нина, добрый день. тут несколько вариантов.

 

Необходимо проверять датчик температуры - померять сопротивление в двух режимах (при нормальной температуре и после его нагревания или охлаждения) - если они отличаются значит с датчиком все в порядке.

И не лишним будет проверить нагреватель воды

 

23.02.2021 11:15


Аватар Нина

стиралка Беко греет воду исключительно градусов до 40 не больше. Даже если выбираешь программу которая подразумевает нагрев воды до 90 градусов. Что это может быть?

23.02.2021 09:22


СЦ Бытовой Комфорт

Добрый день, Лилия.

Тут может быть несколько вариантов:

 

 1. 1. Плата управления
 2.  
 3. 2. непосредственно ТЭН
 4.  
 5. 3. И датчик температуры также не исключаем
 6.  

21.02.2021 13:18


Аватар Лилия Мартиненко

Здравствуйте. Стиральная машина Аристон после запуска программы крутит барабан и не набирает воду. Если прервать стирку и запустить программу повторно стиралка начинает набирать воду но вода не нагревается. Это проблема с тэном или что-то еще?

21.02.2021 10:07


БытСервис

Чтобы проверить работает датчик или нет необходимо измерить его сопровтиление в двух ситуациях: 1. сначала меряете сопротивление в нормальных условиях (при комнатной температуре) 2. пототм его необходимо либо нагреть либо остудить и снова снимаете показания сопротивления. Если значения отличаются значит датчик рабочий

19.02.2021 12:12


Аватар Роман Матвийчук

стиральная машинка горенья не греет воду. проверка ТЭНа неисправности не показала. На что еще нужно обратить внимание? Есть подозрение, что датчик температуры неисправен. как его проверить? Спасибо.

19.02.2021 09:15