Неприємний запах з пральної машини - що робити, як прибрати і причини виникнення

 

Фото Неприємний запах з пральної машини - що робити

 

Неприємний запах з пральної машини, не тільки створює дискомфорт, але іноді може бути ознакою того, що щось не так. Якщо ви помітили запах каналізації з пральної машини або тухлого яйця, саме час зайнятися пошуком причини. Це не тільки огидно пахне, але ви можете мати справу з чимось потенційно небезпечним для вашого здоров'я і вашої родини.

 

Різні запахи викликаються різними речами. Отже, вам потрібно з'ясувати, з чим ви маєте справу, перш ніж почати вирішувати цю проблему.

 

Причина неприємного запаху з пральної машини

Якщо смердить пральна машина - це говорить про порушення умов експлуатації, ігнорування рекомендацій виробника і неакуратність самих користувачів.

Фото Чому з'являється неприємний запах з пральної машини - закрита кришка люка

 

 1. Одна з найпоширеніших причин - закривання кришки люка. Це робити вкрай не рекомендується. Не даючи машинці нормально "дихати" ви тим самим даєте можливість розвиватися різним бактеріям, які згодом сприяють появі неприємних запахів.

Фото Неприємний запах з пральної машини - недостатній догляд за манжетою люка

 

 1. Недостатній догляд за манжетою люка - рекомендується після кожного прання протирати ущільнювач сухою ганчіркою, щоб не застоювалася вода в складках і проводити візуальний огляд на відсутність сторонніх предметів. Оскільки ущільнювач зроблений з пористого матеріалу, то видалити цвіль і інші "шкідливі" утворення буде досить складно і можливо буде потрібно повна заміна манжети.
 2. Фото Чому з'являється неприємний запах з пральної машини - зберігання брудної білизни в пралці
 3.  
 4. Зберігання брудної білизни безпосередньо в пральній машині - категорично не рекомендується. Укладаючи брудний одяг в мокрий барабан, ви тим самим сприяєте розмноженню цвілі і бактерій, які через певний час викличуть нестерпний запах.
 5.  
 6. Брудний зливний фільтр - призначений для "вилову" дрібних предметів, які потрапляють в пральну машину під час прання (монет, волосся, вовни і т.д.). Якщо довго не чистити фільтр, то все що знаходиться в ньому починає розкладатися і гнити. Рекомендується проводити його огляд раз на півроку і при необхідності проводити чистку. Якщо цього вчасно не робити, то це може привести і до більш серйозних поломок, таким як порушення віджиму або сильної тряски.

Фото Неприємний запах з пральної машини - брудний зливний фільтр

 

 1. Залишки води - вони не помітні, але особливо швидко "проявлять" себе при щільно закритих дверцятах. Також перевірте, чи правильно підключено зливний шланг до каналізації. Точка зливу в домову каналізацію повинна бути на висоті мінімум 45 см від підлоги, а сам шланг має бути покладений в вигляді підкови "U", утворюючи тим самим зливне коліно, в якому постійно повинна бути вода, щоб запах із загальної труби не потрапляв до вас в квартиру. 
 1.  
 2. Ємність для порошку і ополіскуючих засобів - з часом, на її стінках залишаються частки тих засобів, які ви використовуєте під час прання. Якщо не проводити своєчасну чистку і мийку лотка, то може утворитися наліт цвілі. Щоб запобігти її утворенню - досить кілька разів за півроку проводити його чистку і промивати під теплою водою. Для чищення можна використовувати стару зубну щітку або йоржик відповідного розміру. 
 3. Фото чому з пральної машини неприємний запах - почистіть ємність для порошку і ополіскуючих засобів
 4.  
 5. Зливний шланг - його довга експлуатація може бути однією з причин неприємного запаху з пралки. З огляду на його ребристу структуру - на стінках можуть відкладатися частки сміття, залишки порошку і т.д. Використовуйте режим з максимальною температурою без білизни і запустіть повний цикл. Якщо запах залишився - шланг доведеться замінити на аналогічний. 
 6.  
 7. Наліт на ТЕНі з ниток, волосся, залишків засобів для прання і т.д. Через такі відкладення може відчуватися запах гару, особливо при використанні високих температур під час прання. Для усунення запаху можна використовувати лимонну кислоту, включивши агрегат на максимальну температуру (90 градусів за Цельсієм) і дати йому повністю виконати програму без білизни. Бажано після цього запустити додаткове полоскання. Якщо такий спосіб не допоможе - спробуйте дістати ТЕН і провести чистку "в ручному режимі".

Фото чому з пральної машини неприємний запах - наліт на ТЕНі

 1.  

Пральна машина смердить тухлими яйцями

Що стосується запаху тухлого яйця, це може бути одна з двох причин. Швидше за все, у вашій пральній машині ростуть бактерії через скупчення бруду. Якщо ви не чистите пральну машину регулярно, ці забруднення накопичуються на, під або всередині гумового ущільнення і в щілинах барабана. А іноді в пральних машинах з фронтальним завантаженням щось маленьке, наприклад шкарпетка, застряє за ущільнювачем. Застряглий предмет залишається вологим, і неминуче з'являються цвіль і бактерії.

 

Фото чому з пральної машини неприємний запах - наявність бактерій

Як усунути запах тухлих яєць з пральної машини

Для апарату з фронтальним завантаженням потягніть назад гумове ущільнення і перевірте, чи не застрягло що-небудь. Потім необхідно очистити ущільнення. Використовуйте ганчірку і розчин з однієї частини оцту і однієї частини води. Ви також можете використовувати відбілювач замість оцту, якщо хочете і очистіть мильну піну, цвіль і сміття, що накопичилося. Потім запустіть машину на самій гарячій температурі. Для пральних машин з фронтальним завантаженням додайте склянку харчової соди в барабан і один стакан оцту в лоток для миючого засобу. 

 

Для пралки з вертикальним завантаженням додайте півсклянки харчової соди і 2 склянки оцту, коли вона буде наполовину заповнена. Дайте циклу закінчитися. Щоб запобігти появі запахів в майбутньому, дверцята пральної машини тримайте відкритими, щоб вона могла висохнути. Також витирайте досуха машину після кожного використання, особливо за гумовим ущільненням на машині з фронтальним завантаженням. І періодично чистить пральну машину відповідно до інструкцій виробника.

 

Таблиця можливих причин і способів усунення неприємних запахів

Вид запаху

Причина

Як усунути

Запах болота

відсутнє провітрювання пралки; 

 

використання миючих засобів низької якості;

 

використання низьких температур при пранні брудної білизни;

 

зберігання брудної білизни в баку пральної машини;

 

постійна волога в манжеті бака; 

після прання залишайте відкритими дверцята апарату відкритими на кілька годин (краще взагалі не закривати); 

 

протирати бак і манжету після кожного прання;

 

періодично для профілактики запускати ПМ на високих температурах (90 градусів);

 

брудну білизну зберігати в окремому кошику; 

 

механічне чищення манжети і бака, відсіку для порошку і каналів, які ведуть до барабану ПМ;

 

очистити фільтр насоса при необхідності;

 

використання засобів для дезінфекції; 

 

використання відбілювача до складу якого входить хлор на максимальній температурі 

Запах каналізації

неправильне підключення ПМ; 

 

забитий зливний фільтр (або насос); 

 

наліт на ТЕНі;

 

будинкові комунікації (старі труби) 

перевірити підключення пральної машини (зливний шланг повинен входити в стояк на висоті від 40-45 см від підлоги і мати перегин у вигляді букви U, утворюючи таким чином коліно); 

 

перевірити зливний фільтр і при необхідності почистити його;

 

демонтувати ТЕН і провести його чистку (або заміну); 

 

 

Як позбутися неприємного запаху в пральній машині народними засобами

Існує безліч способів як прибрати неприємний запах з пральної машини в домашніх умовах, використовуючи засоби які знаходяться завжди "під рукою" в кожному будинку. Далі опишемо деякі прості "рецепти". 

Фото Як прибрати неприємний запах з пральної машини - загальні поради

Зверніть увагу, що використання засобів, які є кислотними (наприклад, оцет і лимонна кислота) не рекомендується застосовувати на постійній основі (максимум один раз на 4-6 місяців), щоб не завдати шкоди різноманітним ущільнювачам, які є в побутових приладах.

 

Оцет

Допоможе не тільки прибрати сморід з ПМ, "вбити" бактерії і цвіль, а й очистити нагрівальний елемент (ТЕН) від накипу. Алгоритм такий:

Фото Як прибрати неприємний запах з пральної машини - використовуйте оцет

 • - взяти 200-300 мл оцту (стакан), залити в відсік для миючих засобів;
 •  
 • - запустити програму з температурою прання від 90 градусів;
 •  
 • - перед початком режиму "полоскання" зупинити прання на пару годин;
 •  
 • - продовжити прання з полоскання;
 •  
 • - після завершення програми викрутити зливний фільтр і почистити його (досить промити під проточною теплою водою);
 •  
 • - запустити додаткове полоскання;
 •  
 • - після завершення циклу залишити дверцята люка відкритими;
 •  

 

Лимонка (лимонна кислота)

 

Правила застосування:

Фото Щоб прибрати неприємний запах з пральної машини - скористайтеся лимонною кислотою

 • - використовуйте 100-120 г кислоти замість порошку;
 •  
 • - виберіть більш високий температурний режим;
 •  
 • - після застосуйте додаткове полоскання;
 •  
 • - витерти сухою ганчіркою;
 •  
 • - дверцята не закривати і провітрити машинку;
 •  

 

Натрій двовуглекислий (сода)

Прибрати запах з пральної машини содою, видалити грибковий наліт та запах цвілі допоможе простий рецепт. Для цього необхідно:

Фото Як прибрати з пральної машини неприємний запах - використовуйте соду

 • - в пропорції 1:1 розбавити соду в теплій воді (наприклад, склянку соди на один стакан води);
 •  
 • - отриманим розчином протерти місця виявлення цвілі;
 •  
 • - замість порошку в лоток помістити соду;
 •  
 • - при температурі від 90 градусів, запустити повний цикл прання;
 •  
 • - не забудьте застосувати додаткове полоскання.
 •  

 

Хлорка

При її використанні необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів: використовувати гумові рукавички, знаходитися в провітрюваному приміщенні. Якщо у вас є ознаки алергічної реакції - краще не використовувати засоби для чищення, що містять хлор. 

 

Як видалити запах за допомогою хлору, розглянемо на прикладі відбілювача:

Фото Щоб прибрати неприємний запах з пральної машини - застосуйте відбілювач

 • - приблизно 100 мл заливаємо в ємність для порошку;
 •  
 • - як зазвичай використовуємо високу температуру (від 90 градусів);
 •  
 • - тривалість прання не менше півтори години;
 •  
 • - використовуємо полоскання після основної програми і протираємо насухо;
 •  
 • - двері залишаємо відкритими.

 

Можна також використовувати таблетки для посудомийних машин, але такий метод підійде для незначних забруднень і профілактики: включити максимально можливий температурний режим і запустити прання, попередньо звичайно поклавши в машинку (безпосередньо в бак) шість таблеток, дочекатися закінчення програми, запустити ще одне полоскання, витерти сухою ганчіркою і залишити дверку люка відкритою. 

 

Ми описали "народні методи" як прибрати неприємний запах з пральної машини, але крім них існують і фабричні засоби, які є в будь-якому супермаркеті. Якщо ви скептично ставитеся до недорогих і доступних методів чистки, можете скористатися промисловими очисниками.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 6)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Аватар Тамара Михайлюк

тема с лимонкой рабочая. проверено ни один раз

02.04.2023 13:19