Чому принтер друкує смугами на аркуші - розбираємо детально причини

 

Фото Чому при друку з'являються чорні смуги - розбираємо причини

Щоб виправити різні проблеми з ПК в тому числі і вирішити питання чому при друку з'являються чорні смуги на аркуші - рекомендуємо підтримувати ваші драйвери в робочому (актуальному) стані і періодично їх оновлювати, що допоможе захистити вас від поширених комп'ютерних помилок і збоїв устаткування. Зробити це можна самостійно в настройках операційної системи, вибравши опцію "оновити драйвер" для конкретного пристрою або довіривши цю процедуру спеціалізованому програмному забезпеченню. 

 

Принтер залишає чорні лінії на папері - досить поширена проблема. Ця проблема може виникнути в друкувальних пристроях будь-якого виробника або типу, включаючи лазерні або струменеві принтери. Проте, вирішити проблему може виявитися досить просто і можливо не доведеться звертатися за допомогою до фахівців.

 

 

Якщо при друку з'являються чорні смуги - очистіть ролики

 

Зроблені з м'якого гумового матеріалу, ролики переміщують папір всередині принтера для друку. Однак будь-яких пилинок тут може вистачити, щоб на відбитку з'явилася чорні лінії.

 

Фото Якщо при друку з'являються чорні смуги - очистіть ролики

 

Отже, тут потрібно акуратно почистити ролики безворсовою тканиною. Ви також можете використовувати м'яку щітку, змочену ізопропіловим спиртом, для чищення, особливо якщо до неї важко дотягнутися руками. Після цього протріть ролик сухим паперовим рушником. 


Брудний ролик може позначитися на здатності принтера затягувати або подавати папір.


 

Також очистіть стрічку перенесення, якщо вона є в вашому принтері (це характерно для кольорових лазерних пристроїв). 

 

Вам також може знадобитися замінити валик, якщо його очищення не вирішить проблему. 


Примітка. Будьте гранично обережні з роликами і стрічкою перенесення, так як будь-яке їхнє пошкодження тільки посилить проблему.

 

 

 

Заміна барабана - один із способів вирішення проблеми чорних ліній при друку

 

Фото чому при друку з'являються чорні смуги - замініть барабан

Це більше стосується лазерних принтерів, де барабан використовується для перенесення тексту та зображення на папір. Однак навіть порошинки або мінімального пошкодження на барабані може бути достатньо, щоб утворилися чорні лінії, оскільки відбиток не потрапляє в ту частину, де знаходиться пил. Замініть барабан, якщо можете, або замініть тонер, якщо барабан є його частиною, як це буває. 

 

На жаль, це може виявитися непростим завданням, і можливо вам буде потрібно звернутися за допомогою до фахівців, якщо ви не можете впоратися з ним самостійно.

 

 

Очистіть або замініть термоелемент (блок термозакріплення, пічка)

 

Пошкоджений термоелемент (нагрівальний вал) - ще одна причина чому при друку з'являються чорні смуги на відбитках. Отже, найкращий варіант тут - піти на повну заміну елемента. Знову ж таки, при необхідності зверніться за професійною допомогою. І барабан, і термоелемент або змінні блоки замінюються під час технічного обслуговування. В даному випадку можна замінити як окремі елементи пічки (фьюзера) так і весь блок цілком. Це залежить від ступеня зносу і пошкоджень складових блоку термозакріплення.

 

 

Ролик заряду

Фото чому при друку з'являються чорні смуги - перевірте ролик заряду

 

Даний елемент може бути забруднений як по всьому колу так і вздовж його осі. Для очищення ролика заряду потрібно розбирання картриджа. Після чого ролик необхідно очистити вологою серветкою або паперовим рушником. Не забудьте для профілактики протерти і змастити його контакти. 

 

Якщо чорні лінії при друку залишаться - деталь доведеться замінити на нову.

 

Принтер друкує смугами - очистіть сопла картриджів

 

Відкрийте програму (додаток) принтера і виберіть опцію "Обслуговування". У цьому розділі знайдіть щось на кшталт "Обслуговування пристрою" або щось подібне, що дозволяє працювати з чорнильними картриджами. Дотримуйтесь інструкцій на екрані. При необхідності вам, можливо, доведеться вибрати більш ретельне очищення (якщо така можливість доступна) або виконати очистку кілька разів. Більш детально цей процес описаний в розділі "Чому струменевий принтер погано друкує"

 

Фото Принтер друкує смугами - очистіть сопла картриджів

 

Неправильна установка картриджа 

 

Іноді причиною може бути неправильна установка картриджів або картриджі з заблокованими друкуючими головками (особливо в струменевих принтерах, ніж в лазерних). У цьому разі слід вийняти картридж і очистити друкувальну головку, використовуючи ватні палички, змочені ізопропіловим спиртом (або будь-яким легким миючим засобом). Подбайте про чистку тільки тієї частини, звідки чорнило викидаються, а не всього картриджа, особливо області, де розташовані контакти. Якщо все інше не допомогло або ситуація погіршилася - негайно зверніться за професійною допомогою.

 

 

Що робити якщо принтер друкує зі смугами Фото Що робити якщо принтер друкує з смугами - створіть заявку на ремонт

 

Не завжди за описом проблеми можна визначити причину чому при друку з'являються чорні смуги на аркуші. Це може бути як якась певна деталь непростого механізму друкувального пристрою так і комплекс причин. Наприклад, якщо ви не проводили профілактичне обслуговування свого девайса досить довгий час, то причина поломки може бути не тільки в картриджі або барабані, а й знадобитися заміна роликів або інших вузлів.

 

Якщо ви самі не можете знайти відповідь на питання: що робити якщо принтер друкує зі смугами - радимо не проводити експериментів, а звернутися за допомогою до перевірених майстрів і сервісних центрів, яких ви завжди можете знайти на нашому майданчику.

 

 

 

 


 

 

enlightenedМожливо вам буде цікаво дізнатися:

 

 

enlightened Чому принтер погано друкує або зовсім не друкує - усуваємо проблеми

 

enlightenedКупити офісну техніку або продати беушну на вигідних умовах

 

enlightened Чому принтер не захоплює або не подає папір - як вирішити проблему

 

enlightened Як вибрати принтер для дому - корисні поради та огляд моделей

 

enlightened Чому принтер друкує порожні аркуші - детальний розбір причин

 

enlightened Типи картриджів. Тонер-картридж. Драм картридж. Принт картридж

 

enlightened Що таке стартовий картридж?

 

enlightened Що краще вибрати лазерний БФП (МФУ) або струменевий і чим вони відрізняються?

 

 

 

 
Оцініть статтю:
(всього голосів - 5)

Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Реклама