Чому не друкує принтер або погано друкує – усуваємо проблеми

Фото Чому принтер погано друкує - розбираємо причини

 

Наш робочий день залежить від обладнання за допомогою якого ми щодня роздруковуємо важливі документи і презентації, коли принтер погано друкує або не друкує взагалі - це тягне за собою витрачені даремно чорнило, тонер і папір, не кажучи вже про те, що в робочий час доводиться відволікатися на усунення подібних несправностей обладнання. 

 

Якщо принтер погано друкує, то такі проблеми проявляються в низькій якості друку і характеризуються появою зайвих ліній, вкраплень, точок і "позначок" на сторінці, тоді як інші призводять до появи незадрукованих частин аркуша, де повинен відображатися текст або графіка. Якщо на ваших сторінках відображаються текстові символи з відсутніми частинами букв або іншими дефектами виведення, почніть вивчення проблеми з витратних матеріалів, які ви використовуєте і складових механізмів друку. 

 

Щоб дізнатися чому принтер погано друкує, розглянемо причини які можуть спричинити таку поломку пристрою.

 

Чому струменевий принтер погано друкує

Фото Чому погано друкує струменевий принтер

 

Пристрої зі струменевою технологією друку можуть забивати картриджі, що призводить до дефектів друку, в тому числі "порожнечам" всередині рядків тексту. Ці проблеми часто з'являються після того, як ваше устаткування простоює протягом певного періоду часу, що може призвести до висихання чорнила. 

 

Також поширеною проблемою може бути друкуюча головка пристрою, що неправильно зупинилася.

 

Засохлі чорнила - що робити, якщо засохла фарба в принтері

Для початку вам знадобиться вологий паперовий рушник і сухий паперовий рушник напоготові. Візьміть вологий паперовий рушник і промокніть картридж друкуючої головкою вниз. Друкуюча головка розташована на тому кінці картриджа, де виходять чорнила, і зазвичай являє собою смужку золотистого або мідного кольору. Після декількох "промокань" на паперовому рушнику повинні з'явитися чорнила. Промокнув вологим паперовим рушником, притисніть картридж до сухого рушника на 30-60 секунд. 

 

Фото Чому погано друкує струменевий принтер - засохли чорнила

 

Цей процес видаляє засохлі чорнила, які можуть заважати якісному друку. По завершенні вставте картридж у пристрій і запустіть тестовий друк. Часто це дуже добре працює. Якщо ні, повторіть процес ще раз.

 

Якщо вдруге не допомагає, переходьте до наступного кроку - очищення друкуючої головки!

 

Порада: Як часто необхідно друкувати на струменевому принтері? Щоб мінімізувати ризик висихання фарби необхідно 1-2 рази на тиждень друкувати хоча б по одному аркушу (наприклад, тестову сторінку).

 

Засмічення - одна з причин чому струменевий принтер погано друкує

Щоб вирішити цю проблему, використовуйте процедуру очищення друкуючої головки, якою ви можете скористатися з керуючого програмного забезпечення, яке ви напевно встановили на свій комп'ютер разом з драйверами. 

 

Деякі пристрої включають режими легкого і глибокого очищення. У разі сильного засмічення вам може знадобитися виконати більше одного циклу, щоб усунути проблему. Оскільки в цих процедурах використовуються чорнила, очікуйте, що їх кількість зменшиться після того, як ви закінчите очищення.

 

Фото Чому струменевий принтер погано друкує - перевірте друкуючу голівку


 

Вирівнювання друкуючої головки може вирішити проблему

Коли друкуючі головки для струменевих пристроїв стають нерівно, ви можете побачити зазори на відбитку через неправильне нанесення чорнила. Так само, як ви усунули засмічення за допомогою циклів очищення, ви можете скористатися спеціальним програмним забезпеченням (зазвичай йде в комплекті з драйверами або можна завантажити з офіційного сайту виробника пристрою для вашої моделі) для вирівнювання для усунення проблем з друкуючою головкою. 

 

Можливо, вам буде потрібно роздрукувати тестову сторінку, визначити кращий зразок з декількох пакетів вихідних зразків і ввести відповідні номери зразків для завершення процедури вирівнювання.

 

Чому принтер погано друкує після заправки картриджа

Виробники картриджів не люблять, коли картриджі використовують повторно, тобто намагаються їх заправляти. Вони зацікавлені в тому, щоб ми з вами купували оригінальні нові запчастини і комплектуючі, не виняток тому і картриджі. Тому все частіше компанії-виробники намагаються вставляти "палки в колеса", зробивши процес заправки неможливим або ускладнивши його. Якщо ви спробуєте самостійно заправити картридж не маючи необхідного досвіду і навичок, то це може позначитися не тільки на якості роздрукованого документа, але і спричинити неможливість це зробити в принципі.

Фото Чому принтер погано друкує після заправки картриджа

 

Причинами цього може послужити як не навмисне пошкодження складових картриджа так і погана якість тонера, недотримання норм і правил заправки, порушення регламенту проведення робіт і т.д. 

 

Також світові лідери з виробництва друкарської техніки вбудовують у свої пристрої спеціальні чіпи, які зчитують необхідну інформацію про кількість зроблених відбитків і в певний момент просто блокують можливість друку. Вихід з такої ситуації - покупка нового оригінального картриджа або його заправлення в спеціалізованих майстернях, які знайдуть спосіб "підказати" вашому картриджу або техніці, що він ще на щось здатний. 

 

Якщо принтер після заправки продовжує погано друкувати (з'являються смуги або "прогалини" або занадто блідий відбиток або інші проблеми) - радимо прочитати наступний блок статті, де більш детально буде розписано такі причини.

Фото погано друкує принтер - створіть заявку на ремонт

 

Чому лазерний принтер погано друкує

Настільні друкуючі пристрої - це складний механізм постійно рухомих частин і витратних матеріалів, які необхідно періодично міняти або як мінімум проводити профілактику самого пристрою. Коли ваш принтер робить роздруківку, на якій видно смуги поперек або уздовж сторінок, ви витрачаєте папір та витратні матеріали, поки не зможете діагностувати проблему. На що звернути увагу для усунення несправностей, залежить від видів дефектів при друці, які ви бачите, і від типу використовуваного вами принтера. 

 

Причина може бути в самих картриджах, барабані, світлодіодах, печах і деяких інших складових друкуючого пристрою. Далі розглянемо основні з них, які зустрічаються найбільш часто.

 

Лазерні картриджі можуть бути причиною чому принтер погано друкує

Лазерні девайси можуть створювати на своїх відбитках "блукаючі" лінії, коли барабан, при друку сторінок, дряпається. У деяких лазерних принтерах барабан розміщується всередині картриджа з тонером, тоді як в інших конструкціях обладнання використовуються окремі витратні матеріали для тонера і барабана. 

 

Несправні картриджі також можуть призводити до порожнеч на відбитках. 

 

Перш ніж приступити до пошуку та усунення несправностей апаратних функцій, таких як термоелемент, який дозволяє "приклеїти" тонер до паперу, замініть картридж з тонером або картриджі (в разі якщо у вас кольоровий апарат), щоб виключити їх як причину дефектів виведення при друці.

 

Принтер друкує з пробілами - можливо брудні світлодіоди

Світлодіодні принтери працюють так само, як і інші принтери на основі тонера, але для виведення на друк використовується група світлодіодів в якості джерела світла замість лазера. Якщо паперовий пил, сторонній тонер або інші забруднення закривають світлодіоди, якість страждає, тому що принтер не може застосувати тонер там, де він повинен бути, для отримання деталей сторінки, представлених у вашому документі. Щоб привести обладнання в порядок, протріть його друкуючі головки чистою тканиною без ворсу.

 

Тонер або принт-картриджФото Чому погано друкує лазерний принтер - перевірте картридж

Лазерні апарати створюють повну сторінку вмісту за один раз, переносячи тонер на папір з барабана і розплавляючи тонер за допомогою нагрівального пристрою. Барабан або є частиною картриджа з тонером, або встановлюється як окремий витратний матеріал. У будь-якому випадку подряпини на світлочутливій ​​поверхні можуть призвести до появи смуг або ліній на виході. 

 

Порада: для розуміння які види картриджів бувають і чим вони відрізняються один від один рекомендуємо ознайомитися з цією статтею 

 

Більшість картриджів мають підпружинену заслінку, яка відкривається, коли ви вставляєте витратні матеріали в принтер. Якщо ви "виймете" картридж і обережно відкриєте заслінку, намагаючись не торкатися до барабану або чого-небудь ще в картриджі, ви зможете побачити подряпини на поверхні. Щоб виключити витратні матеріали як джерело проблем, замініть картридж і передрукуйте сторінку документа.

 

Лазерний фьюзер (пічка, блок термозакрепленія)

Фото Чому погано друкує лазерний принтер - перевірте пічку

 

Тонер складається з сумішей різних речовин в тому числі і барвників. Щоб перенести його на папір, в лазерних апаратах використовується нагрівальний елемент, званий термоелементом, який плавить тонер при русі паперу через ролики термоелемента. Якщо тонер осідає (запікається) на термоелементі або його ролики пошкоджуються, ви можете побачити несподівані вертикальні лінії на відбитку. Можна спробувати відновити пічку, замінивши пошкоджені елементи або замінити блок термозакріплення в зборі.
 

Брудний принтер

Тонер, який потрапляє всередину лазерного принтера, може потрапити на його ролики або інші рухомі частини та перейти на відбиток у вигляді смуг, доріжок або ліній. Сліди від роликів утворюють характерний візерунок "слід від шин" уздовж кожного листа в напрямку руху паперу через принтер. "Лікування" цих дефектів вимагає двоетапного підходу. Джерелом наявності тонера всередині апарату може бути негерметичний картридж, який поступово забруднює ваш апарат. Для чищення пристрою може знадобитися звернення в сервісний центр, в залежності від вашого досвіду та конструкції вашого принтера. 

 

Фото Чому погано друкує лазерний принтер - брудні складові частини


 

Вертикальні смуги або лінії - ознака порожнього картриджа

Залежно від того, що ви спостерігаєте при друці чорні або білі вертикальні дефекти - видрукувані мітки або порожнечі на роздруківці - проблема може полягати у відсутності тонера або він може закінчуватися або погано розподілений всередині картриджа. Заміна картриджа на інший повинна допомогти вам виключити його як причину виникнення проблеми, коли принтер погано друкує. Вертикальні білі лінії також можуть сигналізувати про перешкоду, яка заважає лазеру правильно роздруковувати сторінки. Для вирішення цієї проблеми може знадобитися очищення елементів пристрою або їх повна заміна. 

 

Порада: спробуйте вийняти картридж з пристрою і злегка його струсити в різних площинах, якщо в ньому є залишки тонера це дозволить йому рівномірно розподілитися по всій порожнині картриджа і на кілька відбитків повинно вистачити. Робити цю процедуру необхідно акуратно, тому що існує ймовірність розсипати тонер, якщо порушена його герметичність.

 

Принтер не продруковує текст - можливо включений режим економії тонера

Фото Принтер не продруковує текст - перевірте режим економії тонера

 

Перевірте налаштування вашого девайса і упевніться, що режим економії тонера вимкнено або встановлено режим автоматичного визначення. Нерідкі випадки, коли користувачі вибирають не відповідний режим друку документів. Спробуйте різні настройки, тільки перед зміною параметрів перепишіть існуючі або зробіть скріншоти (в тому випадку якщо в настройках немає опції "повернути стандартні налаштування" або подібної).

 

Чому не друкує принтер - перевірте драйвера і свій пристрій

Не завжди обладнання може бути провиною того, чому принтер не друкує. Драйвер вашого девайса служить для того щоб "подружити" комп'ютер і принтер. Як і інше програмне забезпечення, драйвери можуть застаріти або втратити сумісність з вашою операційною системою після оновлення. Якщо ваш принтер не відповідає на основні команди або постійно дає збій, оновлення драйвера може відразу вирішити проблему. Видалення драйвера з подальшою його заміною на останню версію часто призводить до того, що ваші пристрої починають "бачити" один одного. Щоб знайти оновлену версію драйвера вашого принтера, відвідайте сторінку підтримки виробника вашого принтера і введіть номер моделі вашого пристрою. Потім дотримуйтесь інструкцій, щоб завантажити останню версію.

 

Принтер підключений, але не друкує - переповнена черга друку

Коли завдання для друку завершується, черга в будь-якій операційній системі повинна очищатися автоматично. Це не завжди працює так, як планувалося, особливо коли запускаються на друк великі обсяги даних або відкладаються або зупиняються через проблеми з підключенням. Якщо чергу буде повністю заблоковано, це може призвести до зупинки вашого пристрою. Часто, намагаючись щось надрукувати, ви кілька разів натискаєте на друк, що ще більше збільшує навантаження на принтер і черга забивається.

Фото Принтер підключений, але не друкує - перевірте чергу друку

 

Що робити в такій ситуації? Все дуже просто - необхідно очистити чергу друку. Робиться це в настройках принтера. 

 

Якщо це не допомогло - є перевірений роками метод: 

 

 1. 1. відключіть принтер (або БФП) від електромережі - досить просто використати кнопку живлення на самому пристрої;
 2.  
 3. 2. виконайте завершення роботи у вашій операційній системі (або зробіть перезавантаження);
 4.  
 5. 3. дочекайтеся включення комп'ютера (або ноутбука);
 6.  
 7. 4. включіть принтер (або БФП).
 8. Фото не друкує принтер - створіть заявку на ремонт

 

 

Після цих маніпуляцій черга повинна очиститися автоматично.

 

 

Інші причини чому принтер не друкує

Проблеми з кабелем живлення або з'єднувальним кабелем також не можна виключати. 

 

 • Причина може бути зовсім не в вашому комп'ютері або принтері. З'єднувальні кабелі, такі як USB або шнур живлення, з часом зношуються і виходять з ладу, що вимагає їх заміни. Спробуйте замінити кабель на свідомо робочий (наприклад, зніміть його з робочого пристрою). Наявність під рукою додаткового з'єднувального шнура допоможе вам миттєво усунути неполадки і прискорити повторний друк, якщо винен USB або кабель живлення. 
 •  
 • Закінчилося ОЗУ / Пам'ять. Сучасні принтери (або БФП) - це дуже складні пристрої. Сьогодні у більшості пристроїв є пам'ять для зберігання завдань на друк, будь-то пара мегабайт або кілька гігабайт в великому офісному пристрої. Це може бути енергозалежна пам'ять (ОЗУ) або пам'ять на жорсткому диску, вільне місце на якому також має властивість закінчуватися. Перевірте їх параметри, щоб виключити дану причину, якщо ваш принтер не друкує.
 •  

Фото Чому не друкує принтер - перевірте принтер за замовчуванням

 • Не той апарат обраний в якості принтера за замовчуванням. Таке теж буває, якщо наприклад, ви або ваша організація використовуєте кілька пристроїв для виведення на друк. Подивіться на марку і модель друкуючого пристрою (зазвичай розташовується на лицьовій панелі) і порівняйте з тим, що написано в його настройках операційної системи. Якщо його немає у вашій системі - можливо він був видалений, тоді буде потрібно установка драйверів і в разі необхідності керуючого ПЗ.

 

Післямова

Картриджі з тонером - це основні замінні деталі лазерних і струменевих принтерів (виняток становлять струменеві принтера з СНПЧ). Вплив світла пошкоджує барабани і знижує якість друку. Забруднення, що потрапили через папір, також можуть залишати подряпини, що заважають правильному відображенню тексту на папері. 

 

Оскільки дефекти друку можуть з'явитися в будь-який час, наявність запасних картриджів під рукою дозволить вам негайно повернутися до роботи, якщо причина того що принтер погано друкує в витратних матеріалах.

 

Розібратися з причиною чому не друкує принтер в більшості випадків можна і самостійно, для цього необхідно проаналізувати події, які цьому передували. У більшості випадків проблема полягає в драйверах, настройках системи і програмному забезпеченні, яке ви використовуєте.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 4)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам

Спасибо нашел ответ на свой вопрос

16.03.2021 10:15


по работе приходится обслуживать большое количество устройств, и существуют пользователи которые просто забывают или забИвают включить принтер или мфу. причем передь тем как идти к ним, спрашиваю - а принтер включен, да говорит, что я дура, конечно включен :)

09.03.2021 16:17


Реклама