Що робити якщо голосно шумить холодильник. Основні причини та корисні поради як усунути шум

Фото Чому шумить холодильник - усуваємо причини Причини шумів можуть бути різними, необхідно спочатку уточнити сам характер шуму холодильника, щоб розуміти чи є це несправністю. Не завжди ознаками сторонніх звуків може бути неправильна робота пристрою. 

 

Отже відразу перейдемо до справи та опишемо основні моменти чому сильно шумить холодильник і моменти на які варто звернути увагу:

 

 

Причина шумної роботи холодильника може бути  в компресорі

 

Шум в новому холодильнику

 

Шумить вентилятор в холодильнику No Frost (ноу фрост)

 

Інші причини сильних шумів

 

 

Чому сильно шумить холодильник - необхідно перевірити компресор

Компресор без сумніву це основна складова будь-якої холодильної установки і призначений для заморожування, охолодження та циркуляції фреону по системі. Неполадки в його роботі можуть бути причиною намерзання льоду або інею в холодильнику.

 

Але як і будь-який інший пристрій він може зазнати поломки. Розглянемо його можливі несправності:Фото Чому шумить холодильник - необхідно перевірити компресор

 

 1. 1. компресор знаходиться зі зворотньої сторони в нижній частині, за нормальних умов він працює тихо і його майже не чутно. Але він може утворювати вібрацію, яка по трубці передається на радіатор. При цьому утворюється металевий дзвінкий звук. Особливо такий звук добре чутно в тиші. На трубку можна накласти будь-який матеріал, який буде гасити вібрацію. Наприклад, застосувати теплоізоляційний матеріал для труб подачі води і закріпити стяжками, як показано на фото.
 2.  
 3. 2. гудячі звуки виникають при запуску та вимкненні компресора, якщо такі звуки присутні то це нормальне явище в роботі пристрою
 4.  
 5. 3. звук булькання говорить про залишкову циркуляцію хладагента після його вимкнення.
 6.  
 7. 4. піддон для води та компресор дуже близько розташовані один до одного. Якщо це так - необхідно збільшити відстань між ними.
 8.  
 9. 5. якщо у вас двокомпресорний агрегат, то зазвичай він працює набагато голосніше ніж звичайний холодильник.
 10.  
 11. 6. перевірте чи якісно закріплено компресор до корпусу холодильника. З часом буває кріплення розшатується (дивись фото). Для більш надійної фіксації можна використати звичайні пластикові стяжки.

Фото шумно став працювати холодильник - необхідно закріпити компресор

деякі причини чому шумить новий холодильник

якщо у вас новий холодильник або ви його щойно придбали:

 

 1. 1. перевірте чи зняли ви транспортировочні болти. Зверніться до інструкції з експлуатації вашого пристрою в якій буде описаний цей процес.
 2.  
 3. 2. переконайтесь, що ваш пристрій встановлено рівно по відношенню до підлоги у всіх площинах. За необхідності відрегулюйти його ніжки.
 4.  
 5. 3. якщо агрегат починає гудіти та видавати гучний звук - то можливо він не підключений до води, а льодогенератор увімкнений. При цьому ви можете почути клацання клапану подачі води до льодогенератору та шум падіння готових кубиків льоду з льодогенератору до накопичувальної ємності.

Фото чому шумить новий холодильник?

шумить вентилятор в холодильнику No Frost (ноу фрост)

причин цьому може бути декілька і не всі вони вказують на його поломку. Якщо агрегат новий і це ваш перший холодильник з сухою заморозкою, то він працює більш голосніше ніж пристрої в яких використовується крапельна разморозка. І якщо ви не чуєте скрегіт, то не варто хвилюватись.

 

В іншому випадку краще викликати фахівця для діагностики несправності та ремонту. Можлива причина може полягати в зношеному вентиляторі, ТЕНі випаровувача, намерзанні льоду за який чипляються лопаті вентилятора та інших складових.

 

інші причини чому холодильник став сильно шуміти

 1. 1. свист чути в процесі роботи вентилятора холодильника, за допомогою якого відбувається циркуляція холодного повітря всередині агрегата - це норма.
 2.  
 3. 2. звуки, які нагадують стук, чути коли внутрішні деталі холодильника при роботі розширюються та зжимаються. Це відбувається при зміні температури всередині холодильника, наприклад, після скидання температури або відкриття дверцяти, що є цілком нормальним фізичним явищем.
 4.  
 5. 3. необхідно перевірити надійність кріплення амортизаторів. Якщо вони погано закріплені - підтягніть фіксуючі гайки (болти)

 

Як бачимо не всі причини сторонніх звуків говорять про несправність холодильника і більше того вони є цілком нормальним явищем. Деякі проблеми в роботі можна усунути самостійно не залучаючи до ремонту кваліфікованих майстрів. В будь-якому випадку радимо вам дотримуватись правил техніки безпеки та індивідуального захисту при виконанні ремонту холодильника та будь-якого іншого приладу.

 

Зауважимо, що не завжди можливо самостійно визначити чому сильно шумить холодильник. Якщо ви не змогли знайти причини неприємних звуків та полагодити вашу техніку радимо вам звернутись до спеціалізованих сервісів або майстрів, яких ви з легкістю знайдете на нашому сайті у відповідних розділах.

Фото Чому шумить вентилятор в холодильнику No Frost (ноу фрост)

Чому гуде холодильник після закриття дверцят

Гудіння холодильника після закриття дверей може бути викликане кількома причинами: 

 

 1. Запуск компресора: Коли дверцята холодильника зачиняються, компресор починає працювати, щоб підтримувати потрібну температуру всередині. Гудіння може бути зумовлене нормальною роботою компресора. 
 2.  
 3. Вібрація: Нерівності підлоги або неправильне встановлення агрегату можуть спричинити вібрацію, яка, у свою чергу, може спричинити гудіння. 
 4.  
 5. Холодильний агент: Гул може бути викликаний рухом хладагента системою охолодження. Це також нормальний процес і не повинно викликати побоювань. 
 6.  
 7. Заміна або несправність деталей: Якщо шум стає сильнішим або відбувається лише після закриття дверцят, це може вказувати на проблему з деталями холодильника, такими як двигун вентилятора, компресор або інші компоненти. У цьому випадку варто звернутися до спеціаліста з ремонту холодильників. 

 

Якщо гудіння носить безперервний характер і стає гучнішим з часом, рекомендується викликати фахівця для діагностики. 

 

Як зменшити шум холодильника

Щоб зменшити шум холодильника, можна виконати такі дії: 

 

 • 1. ВстановітФото Не знаєте чому шумить ваш холодильник? Замовте діагностикуь холодильник на рівну поверхню: Переконайтеся, що він встановлений на рівній та твердій поверхні, щоб мінімізувати вібрації та шум.
 •  
 • 2. Регулювання ніжок: Перевірте та відрегулюйте ніжки, щоб він стояв рівно і не торкався сусідніх предметів або стін. 
 •  
 • 3. Очистіть конденсатор та вентилятор: Бруд та пил на конденсаторі та вентиляторі можуть викликати зайві звуки. Регулярно чистіть їх м'якою щіткою або пилососом з насадкою. 
 •  
 • 4. Перевірте внутрішні компоненти: Шум може виникати через несправні або старі компоненти, такі як вентилятор, компресор або терморегулятор. Можливо, потрібно замінити або ремонтувати ці компоненти. 
 •  
 • 5. Встановіть антивібраційні підкладки: Під холодильником можна встановити спеціальні антивібраційні підкладки, які знижують передачу вібрацій на підлогу та інші поверхні. 
 •  
 • 6. Звукоізоляція: Ви можете використовувати звукоізоляційні матеріали для зменшення шуму. Однак переконайтеся, що це не порушує вентиляцію та тепловідведення від холодильника. 
 •  
 • 7. Вибір більш тихої техніки: Якщо не вдається зменшити сторонні звуки поточного холодильника, можна розглянути придбання нової, тихішої моделі. 

 

Крім цього, рекомендується звернутися до фахівця, якщо ви не впевнені у причині зайвого шуму або якщо він продовжує посилюватись з часом.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 1)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Дмитрий Дубровин

после отключения электричества вполне могло повлечь и выход из строя компрессора. Попробуйте его как закончит гудеть, если компрессор гарячий - значит сгорел

23.03.2021 09:35


Аватар Михаил

после отключения света холодильник стал гудеть по 10-15 сек, потом минут пять перерыв и снова шумит. при этом в начале и в конце раздается непонятный щелчок. гул напомниает трансформатор. плюс ко всему перестал охлаждать.

22.03.2021 17:40


Admin

Людмила Усенко, если ваш новый холодильник с системой ноу фрост, а в предыдущем этой системы не было, то вы правы - будет громче шуметь. Это нормальное явление в данном случае. На счет горячих боковин - это не есть неисправность. Они греются чтобы не было конденсата на стенках холодильной камеры

26.02.2021 00:09


Аватар Людмила Усенко

очень шумит новый холодильник без беруш невозможно заснцуть. Также обнаружила что боковинки холоидльника горячие. Это так и должнл быть или он поломался и рабоате не правильно?

25.02.2021 18:15


Admin

Ні це не критично, це працює система No Frost, точніше вентилятор цієї системи. Він за короткий проміжок часу має нагнати холодне повітря в камеру

20.02.2021 22:51


Аватар Тетяна Дворянська

Доброго дня! У новому холодильнику Самсунг коли закриваєш двері появляється потужний гул, потім через приблизно півхвилину звук зникає. Це критично?

20.02.2021 11:08


master

Добрый день Даниил. Судя по вашему описанию это происходит циркуляция фреона в системе. если в холодильнике нет продуктов (он пустой), то звук будет усиливаться. Это не является поломкой в данном случае

17.02.2021 12:13


Аватар Даниил Бодянов

Здравствуйте. Новый холодильник Атлант слышен звук какого-то дребезжания. модель холодильника без ноуфроста. и явно не компрессор не шумит

17.02.2021 10:03


Руслан Заднепровский

по моему опыту примерно процентов 15 случаев как раз забывают снять транспортивочные болты. такие вопросы восновном решабтся консультацией п о телефону

14.02.2021 10:51


Реклама