Намерзає задня стінка холодильника - причини утворення інею та снігу

Фото Чому намерзає задня стінка холодильника

 

Причини намерзання на задній стінці холодильника, що не пов'язані з його поломкою

 

Причини обмерзання задньої стінки, що можуть бути пов’язані з поломкою холодильника

 

Якщо мова йде про старі холодильники, які випускались ще років 30 тому, то намерзання льоду це цілком нормальне явище для таких пристроїв. Згадайте скільки часу ви витрачали на розморожування агрегата?

 

Але час не стоїть на місці і виробники сучасної побутової техніки весь час вдосконалюють свої винаходи. Не виключенням цьому є і холодильники. Постійно з’являються нові моделі з сучасними “фішками”, які дають змогу своїм власникам приділити більше уваги іншимФото Чому намерзає задня стінка холодильника? Замовити діагностику холодильника речам.

 

Наприклад, якщо мова йде про пристрої з системою Ноу Фрост (No Frost), то такого явища як намерзання, утворення снігу, льоду або інію не має бути при умові його правильної експлуатації. І якщо ви помітили такі симптоми, то варто звернутись до спеціалістів або спробувати розібратись в цій проблемі самотужки.

 

Причини намерзання інею або льоду, що не пов’язані з поломкою

Існують причини через які не варто одразу турбуватися та звертатися до фахівців. Давайте спробуємо розібратись в них.

Фото Причини намерзання льоду або інею на задній стінці холодильника, не пов'язані з поломкою

Під час експлуатації холодильника, особливо це стосується теплої пори року, користувачі виставляють максимальну температуру охолодження або наближену до неї. Виставляючи максимальну температуру, ви тим самим змушуєте компресор працювати більш напружено чим збільшуєте додаткове навантаження на нього і агрегат починає сильно шуміти. Варто зазначити, що температура зовні пристрою та всередині не пов’язані між собою.


 

Якщо ви побачили на задній стінці холодильника лід або іній, який то утворюється то зникає - не варто хвилюватися. Це абсолютно нормальна ситуація для холодильників з крапельною системою розморожування. І поки що до майстра звертатись зарано.

Фото Причини обмерзання задньої стінки холодильника, що можуть бути пов’язані з його поломкою

Нерідкі випадки коли користувачі самі порушують умови та правила експлуатації побутової техніки.

 

Причиною тому може бути не щільно закриті двері холодильника або зношений ущільнювач (резинка по периметру дверцят), що може привести і до іншої проблеми - холодильник перестане охолоджувати. Також не можна ставити до холодильника гарячі ємності, особливо якщо вони не накриті кришкою. При цьому рідина з них буде випаровуватись та перетвориться на лід.

 

 

Причини обмерзання задньої стінки холодильника, що можуть бути пов’язані з його поломкою

Якщо попередні причини намерзання та утворення снігового покриву, які ми розглянули, це не ваш випадок, то це може свідчити про ознаки виходу з ладу одного із модулів холодильника. Що це може бути розглянемо далі.

 

Поломка термостата або термодатчика - одна з причин обмерзання холодильника

Фото Одна з причин обмерзання холодильника - поломка термостата або термодатчикаЯкщо ви використовуєте електромеханічний холодильник то йдеться про термостат, який призначений для вимірювання температури у випаровувачі. Компресор при цьому працює майже постійно і дуже рідко вимикається, а холодильна камера утворює багато інею. 

 

Якщо у вас холодильник більш сучасний і має електронне управління, то міг вийти з ладу термодатчик. Він призначений для вимірювання температури всередині холодильної камери. Інформація про температуру з нього надходить до плати керування (в даному випадку від нього поступає невірна інформація про занадто високу температуру) і двигун починає майже в безперервному режимі нагоняти холод. Тим самим, утворюючи намерзання на задній стінці холодильника.

 

чому намерзає задня стінка холодильника - виток фреона або хладагента

При цьому лід утворюється на задній стінці нерівномірно, двигун майже постійно в роботі. Після розморозки холодильник може не працювати взагалі. ФреонФото Чому намерзає задня стінка холодильника - виток фреона або хладагента може “зникати” в місцях з’єднання або спайок. Також він може “виходити” через випаровувач, якщо той заіржавів. “Втративши” фреон компресор починає працювати 24/7 тим самим створюючи намерзання. Необхідно усунути причину витоку фреону або замінити випаровувач, якщо витік стався через нього.

 

причина виникнення інею на задній стінці холодильника - засмічення капілярного трубопровода

Ознаки засмічення - компресор працює цілодобово, перегрівається та холодильна камера погано охолоджується. 

 

Капілярна система може бути засмічена частково або повністю, через це фреон нормально не церкулює. В даному випадку необхідно провести чистку системи та за необхідності заправити фреоном.

Фото намерзання на задній стінці холодильника - засмічення капілярного трубопроводу

порушення в термоізоляції - може бути причиною намерзання задньої стінки холодильника

Ознаки: нерівномірне утворення снігового покриву, льоду на задній стінці холодильної камери (часто буває локалізоване в одному місці). Необхідно буде замінити пошкоджену частину термоізоляції, для того щоб усунути несправність.

 

електромагнітний клапан не працює в штатному режимі 

він призначений для охолодження по черзі морозильної та холодильної камери при варіанті, що у вашому пристрої використовується один компресор. Ознаки некоректно працюючого клапана: холодильна камера переморожує, а в морозильній - тепло. Самим дієвим варіантом вирішення проблеми буде заміна клапана.
 

 

Як прочистити дренажну систему в холодильнику

Прочищення дренажної системи холодильника важливе для запобігання витоку води та збереженню ефективності роботи. Ось покроковий посібник з прочищення дренажної системи: 

 

 1. 1. Від'єднайте холодильник від електромережі. Це важливий запобіжний захід, щоб уникнути ураження електричним струмом. 
 2.  
 3. 2. Видаліть всі продукти з холодильника та морозильної камери. Також витягніть всі знімні полиці та ящики. 
 4.  
 5. 3. Відкрийте дверцята мФото Чому обмерзає задня стінка холодильника? Створити заявку на ремонт холодильникаорозильної камери (якщо є), холодильника і знайдіть дренажний отвір. Він зазвичай розташований на дні морозильника або задній стінці холодильника. 
 6.  
 7. 4. Якщо дренаж замерз, залиште дверцята відчиненими на деякий час, щоб лід розтанув. Використовуйте м'яку ганчірку для видалення води. 
 8.  
 9. 5. Очистіть дренажний відвід за допомогою тонкої гнучкої щітки, трубочки для коктейлів або м'якого дроту. Вставте інструмент у водовідвідний отвір і акуратно просуйте його всередину, щоб видалити можливі забруднення. 
 10.  
 11. 6. Приготуйте теплий розчин із води та м'якого миючого засобу. Акуратно пролийте його через дренаж, щоб змити забруднення, що залишилися. 
 12.  
 13. 7. Якщо проблема не вирішена, перевірте дренажний шланг на задній стінці холодильника. Видаліть його та прочистіть за допомогою тонкої щітки або дроту.
 14.  
 15. 8. Все зібране в процесі очищення бруд та воду видаліть за допомогою ганчірки. 
 16.  
 17. 9. Поверніть усі знімні елементи на свої місця та підключіть холодильник до електромережі. Дайте йому час для стабілізації температури (зазвичай близько 24 години), перш ніж знову завантажувати продукти. 

 

Регулярне очищення дренажної системи холодильника допоможе уникнути проблем із витіканням води та продовжить термін служби пристрою.

 

Якщо після розморозки сніговий прошарок знову з’являється у вашому холодильнику, то радимо звернутися за порадами до фахівців. 

 

Оформити заявку на ремонт холодильника ви можете на нашому сайті за цим посиланням.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 6)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

Нина, если как вы пишите с уплотнителем все в порядке, то необходимо проверить наличие/отсутствие засора в капиллярной трубке системы, которая отвечает за циркуляцию фреона

 

 

23.02.2021 13:22


Аватар Нина

Холодильник Indesit 15040 был куплен еще 6-7 лет назад. В последнее время на задней стенке холодильника образуется снег практически по всей площади но неравнмерно, свеху больше снега чемм внизу. дверь закрывается плотно, уплотнитель норм. Что посоветует?

23.02.2021 09:41


Admin

Ольга Приходько, добрый день. Похоже что забита дренажная система в морозильной камере. поэтому воде некуда деваться и она скапливается на дне морозилки. Нужна чистка системы.

 

 1. 1. Попробуйте промыть дренаж теплой водой (например, с помощью шприца или спринцовки).
 2.  
 3. 2. Если не поможет - полностью разморозьте холодильник (не менее 12 часов).
 4.  
 5. 3. И еще раз попробуйте промыть (как описано в п.1).
 6.  

Если не помогло - лучше обратиться в СЦ или мастеру. Можете оставить заявку на сайте.

16.02.2021 12:05


Аватар Ольга Приходько

Добрый день. Есть проблема с холодильником самсунг. В морозильной камере на дне образуется лед а рядом с холодильником бывает вода. Что может быть?

16.02.2021 10:54