Найпоширеніші причини, чому холодильник не холодить і способи їх вирішення

Фото чому холодильник не холодить - розбираємо і вирішуємо проблеми

 

Одне з поширених запитань сучасності - чому холодильник не холодить, але при цьому працює. Логічним висновком є ​​- несправність, залишилося тільки з'ясувати яка саме? Адже буває і так що, холодильник голосно шумить, чи не холодить, а морозилка функціонує або навпаки. Мета даного матеріалу, не тільки виявити причини і вирішити проблеми, що виникли, а й дати можливість користувачам виключити ризики їх повторного формування.

 

Вступна інформація - типи холодильників

Основна класифікація всіх холодильників - покоління. Нові вдосконалені моделі відрізняються набором функцій, однак, принцип дії пристроїв, практично ідентичний. 

 

Розрізняються холодильники:

 

 • ♦ конструктивними особливостями (одно- та двокамерні, типові, Side by side, що вбудовуються, шафи та інші); 
 •  
 • ♦ використовуваним типом і кількістю компресорів; 
 •  
 • ♦ способом охолодження; 
 •  
 • ♦ типом розморожування; 
 •  
 • ♦ рівнем енергозбереження; 
 •  
 • ♦ типом використовуваного хладагента і іншими важливими характеристиками.

 

Незважаючи на різноманіття модифікацій, відповідь на питання, чому холодильник не холодить, може критися в найпростішому.

Фото майстер діагностує проблему чому холодильник не охолоджує

 

Що перевірити в першу чергу?

Перш за все, необхідно проаналізувати умови експлуатації пристрою. Найчастіше самі користувачі, які не дотримуються інструкції виробників, стають джерелом всіх бід.

 

Важливі рекомендації та правила безпеки

Не піддавайте ризику себе і техніку! Обов'язково відключіть прилад від електромережі, забезпечте приплив повітря (вентиляцію) при заміні холодоагенту. А також використовуйте засоби індивідуального захисту (рукавички, респіратор, електростатичні вимірювальні прилади і т. д.).

 

Фото Чому холодильник не холодить - перевірте щільність прилягання двері

 

Основні причини несправності

Першочергове завдання для користувача - провести аналіз роботи холодильника. Вивчити і оцінити такі фактори:

 

 1. 1. Щільність прилягання дверки. Переконайтеся, що їй не перешкоджає механізм закривання і доводчики, якщо такі є. Перевірте, чи не виходить за межі полиць і відділень, що зберігаються в холодильнику продукти, предмети, посуд і т. д. Огляньте міцність кріплення шарнірних петель дверцят. Проаналізуйте ступінь зносу ущільнювача. Можливо, порушена "герметичність" камер. 
 2.  
 3. 2. Правильність установки. Чи не розташовуються занадто близько до холодильника джерела тепла - обігрівач, радіатори, плити, духові шафи та інші. Внаслідок високого перепаду температур (зовнішня і внутрішня середа) дає збої компресор, не справляючись з охолодженням.

 

Фото Чому холодильник не холодить - перевірте правильність установки

 1.  
 2. 3. Невідповідний режим. Компресор холодильника також перевантажує гранично низька внутрішня температура, особливо в літній період. Невірні налаштування призводять до того, що всі ресурси охолодження спрямовані на морозильну камеру. Уникайте частого використання мінімального і максимального режиму. Їх встановлюють в окремих випадках і на короткий проміжок часу. Це одна з найбільш поширених причин, чому холодильник не холодить, і виникають обмерзання внутрішніх камер (або сніжна шуба). 
 3.  
 4. 4. Збої в роботі вентилятора в системі No Frost. Виявити проблему можна на слух. Слід прислухатися, чи присутній під час роботи характерний звук обертання лопатей кулера. Нерідко навколо вентилятора утворюється шар криги, що перешкоджає функціонуванню пристрою.

 

У разі відсутності звуку, спробуйте розморозити холодильник. Якщо проблема зберігається або відновлюється через кілька днів, значить причина поломки в функціональних елементах.

Фото чому холодильник не охолоджує - перевірте конденсаторні грати

 

 

Зверніть увагу! Розморожувати холодильник рекомендується не менше 10 годин.

 

У деяких моделях присутня внутрішня кнопка розморожування. Її довільне натискання або затискання (предметами, що зберігаються), як не дивно, призводить до того, що холодильник не холодить. І така "поломка" зустрічається досить часто. Банальна необережність в даному випадку грає ключову роль і може призвести до повної зупинки системи охолодження.

 

Чому холодильник не холодить - технічні несправності

Холодильник, як і будь-яка техніка, - це складний пристрій, що складається з безлічі робочих вузлів, деталей та електронних компонентів (модулів, плат). Схема заснована на взаємодію кожного елемента між собою. Вихід з ладу одного механізму призводить до порушення або повної відсутності функціоналу агрегату в цілому. 

 

Основними складовими, на які варто звернути увагу при виникненні питання, чому холодильник не холодить, є:

 

Фото чому холодильник не холодить - відключення компресора і поломка вентилятора

 1.  
 2. 1. Мотор, який відповідає за обертання лопатей вентилятора. Самостійний вузол, що забезпечує роботу кулера. Лопаті в момент обертання створюють розрядження, що втягує газ. Тепле повітря з холодильника надходить в камеру. Поле під напором перенаправляється вентилятором крізь зазори між трубками випарника і охолоджується, залишаючи вологу у вигляді конденсату на радіаторних трубках. Циркуляція здійснюється за рахунок зворотного задування газу крізь щілини камери. У разі перегоряння вузол повністю замінюється. 
 3.  
 4. 2. Мотор, який відповідає за охолодження холодильної камери. Ознаками несправності є - поява маслянистої рідини (конденсації) під корпусом. Можливі причини - перегріви (спрацьовує система захисту), декомпресія і інші. Даний вузол підлягає ремонту, але часто повністю замінюється. 
 5.  
 6. 3. Витік холодоагенту. Нерідко спричиняється розривом трубки, що йде від компресора і з'єднує його з випарником. Найбільш поширена причина виникнення - переміщення агрегату. Усувається методом пайки, після чого заливається холодоагент до необхідного рівня.

Фото Чому холодильник не холодить - необхідна заправка холодоагентом

 

 1.  
 2. 4. Порушення цілісності випарника. Як правило, провокується механічними пошкодженнями, особливо при необережному ставленні з боку користувача (грубе очищення або збивання льоду). 
 3.  
 4. 5. Датчик випарника. У разі несправності не запускається компресор, що призводить до підвищення температури всередині в холодильнику. 
 5.  
 6. 6. Регулятор температури. Компресор не виходить на заданий робочий режим, що також перешкоджає охолодженню внутрішніх просторів. 
 7.  
 8. 7. Капілярна система і фільтр-осушувача. При закупорці і засміченні елементів порушується циркуляція робочого середовища.
 9.  

 

Варто врахувати, що в багатьох випадках усунення поломок потрібно повна або часткова заміна холодоагенту.

Фото що робити якщо холодильник не холодить - перевірте регулятор температури

 

Підсумкові висновки - чому холодильник не холодить

Основна рекомендація при виявленні будь-якої несправності - звертатися до профільних фахівців. Це забезпечить безпеку для вас і запобіжить більш серйозимі наслідкам від самостійного ремонту (відсутність кваліфікації, обладнання, інструменту). Досвідчені майстри знайдуть оптимальні шляхи вирішення проблем і виключать ризики повторних виникнень.


Таблиця поломок при відсутності охолодження холодильника

Симптоми і ознаки 

Причини

Рішення

Відсутність включення вентилятора

Вихід з ладу електромотора

Повна заміна

Порушення функціоналу кулера, поява нехарактерних шумів

Несправність ТЕНа випарника

Заміна ТЕНа

Накопичується і не відтає полій на випарнику

Утворення крижаної кірки (шуби), перешкоджає обертанню вентилятора

Розморожування або заміна

Часте включення і тривала робота без відключення компресора

Витік холодоагенту

Усунення витоку і додавання відсутнього обсягу робочої рідини

Засмічення капілярної системи або фільтра осушувача (утворення масляної пробки)

Прочищення, заміна фільтра і холодоагенту

Безперервна робота компресора і утворення криги

Несправність терморегулятора морозильної камери, характерна для холодильників з електромеханічним блоком

Або датчика випарника в системах електронного управління (всі ресурси спрямовуються до одного вузла)

Заміна вузлів

Рідкісне включення компресора (тривалі паузи)

Поломка терморегулятора або датчика випарника (див. Блок вище). Відсутній сигнал про зниження температури в холодильній камері. Режим підтримується тільки в морозильній камері

Заміна вузлів

Декомпресія 

Знижується тиск в холодильному контурі. Причина, як правило, знос мотора. На ранніх стадіях впливає тільки на холодильну камеру

Ремонт, перемотування, повна заміна

Іржаві плями і патьоки в області морозилки

Витік холодоагенту в районі сталевого контуру, спостерігається в моделях з нижнім розташуванням камери

Ремонт і заміна пошкоджених деталей

 

В останньому випадку, засмічення дренажної системи провокують виділення надлишку води (конденсат) на фронтальну сторону морозильного відсіку.

Фото Чому холодильник не холодить - витік холодоагенту в районі сталевого контуру

 

У цьому блоці за лицьовою пластиковою панеллю проходять трубки сталевого контуру. Вони відповідають за випаровування конденсату на ущільнювачі. Пластик через структуру пористись пропускає воду всередину, через що на металевій "ділянці" утворюється іржа і тріщини. Наслідок - посилене випаровування холодоагенту. В даному варіанті зрізається і замінюється пошкоджений сегмент контуру. Після відновлюється герметизація системи і проводиться заправка холодоагенту.

 

Як перезавантажити холодильник 

Перезавантажити холодильник зазвичай досить легко. Ось кроки, які вам потрібно виконати: 

 

 1. Від'єднайте його від мережі: вимкніть прилад, витягнувши штекер з розетки або відключивши автоматичний вимикач на щитку. 
 2.  
 3. Зачекайте 15-20 хвилин: це дозволить системі холодильника "скинутися" та стабілізуватися. Це особливо корисно, якщо він перегрівається або має проблеми з роботою компресора. 
 4.  
 5. Увімкніть холодильний пристрій: вставте штекер у розетку або ввімкніть автомат на електричній панелі. 
 6.  
 7. Дайте холодильнику час на відновлення: після увімкнення йому знадобиться деякий час, щоб відновити свою роботу. За цей час температура всередині має повернутися до норми. Це може зайняти від кількох хвилин до кількох годин, залежно від моделі та її стану. Якщо після виконання цих кроків у вас ще виникають проблеми з технікою, зверніться до професіонала або сервісного центру для діагностики та ремонту.

 

Холодильник не холодить, чому виникають поломки?

Фото холодильник не холодить - необхідно регулярно проводити профілактику

 

В процесі експлуатації будь-якої побутової техніки важливо дотримуватись рекомендацій по використанню і догляду. Ігнорування правил призводить до згубних наслідків і істотно скорочує термін служби агрегатів. За статистикою, саме людський фактор в 70% випадків є основним джерелом проблем. 

 

Поради користувачу:

 

 • - "архаїчні" моделі необхідно розморожувати часто і регулярно;
 •  
 • - не допускати утворення сніжної шуби на випарнику товщиною понад 4 мм;
 •  
 • - не виробляти механічну очистку льоду, він повинен відтанути самостійно;
 •  
 • - дотримуватися гігієни, очищати корпус і внутрішній простір не менше, ніж 1 раз в 2 місяці;

Фото Холодильник перестав охолоджувати? Залиште заявку

 •  
 • - вибирати правильне місце установки далеко від джерел тепла, включаючи теплу підлогу;
 •  
 • - очищати задню стінку від скупчення пилу мінімум 2 рази на рік;
 •  
 • - проводити профілактичні заходи і діагностику.

 

Ви шукаєте замовлення або вам необхідні послуги майстра по ремонту холодильника, звертайтеся до порталу Allmaster. Тут сформовано незалежний рейтинг фахівців, який допоможе підібрати оптимальний варіант за рівнем кваліфікації, гео-локації і вартості робіт. А також Allmaster створив ідеальні умови комунікації, що дозволяють здобувачам і роботодавцям легко знайти один одного. 

 

Якщо ви справжній експерт - не витрачайте даремно час на розміщення безглуздих заявок на дошках оголошень. А якщо ви клієнт, який потребує допомоги, то зі справжніми професіоналами ви комплексно вирішите питання, чому холодильник не холодить без ризиків для техніки і травмонебезпечних ситуацій.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Виктор Демидов

Снежанна, неисправность нужно искать в нагревателе, датчике отттайки и проверить работу вентилятора

18.03.2021 16:56


Аватар Снежанна

имеется в хозяйстве холодильник самсунг однокомпрессорный. Морозилка работает, а холодильник нет. меняли уже микросхемы какие-то и датчик разморозки со слов мастера. Но положительного результата это не принесло. Помогите разобратсья в чем может быть причина?

18.03.2021 13:39


Аватар СЦ Просто Ремонт

Олена після розморожування фреон із системи вийшов знову

23.02.2021 16:17


Аватар Elena Dushkina

Добрий день. Двокамерний холодильник Атлант. Холодильник працює, морозильна камера не морозить. Викликала майстра, наповнив фреоном. Після нього морозильна камера почала морозити. Але після закінчення якогось часу утворився шар льоду і я вирішила його розморозити, після чого робота морозильної камери припинилася зовсім. Що робити, в чому причина?

23.02.2021 11:09