Як переключити кондиціонер на тепло і включити режим обігріву в сучасних моделях

 

Фото як включити кондиціонер на тепло - розбираємося в специфіці роботи

Перш ніж розбиратися в питанні, як включити кондиціонер на тепло, слід розуміти специфіку роботи самого режиму. А також визначити важливі нюанси - при якій зовнішній температурі повітря його можна активувати і чи здатна спліт-система замінити основне опалення. Все в деталях і з цікавими подробицями - далі в матеріалі.

 

Діапазони робочих температур різних модифікацій кондиціонерів

Функціональними вузлами спліт-системи є компресор, вентилятор, випарник, конденсатор, терморегулятор. Допоміжні елементи і дизайн - на розсуд виробника. Основний режим роботи пристроїв - охолодження повітря і підтримання заданих температур в приміщенні. Алгоритм дії різних модифікацій єдиний, на відміну від принципу того, як виставити кондиціонер на тепло.

 

... компресор зовнішнього блоку стискає холодоагент, який нагрівається і віддає тепло через теплообмінник, розташований зовні, припустимо на вулиці. Потім скраплений фреон переноситься по мідних трубках у внутрішній блок, де випаровується і через теплообмінник охолоджує середу в приміщенні. Багато спліт-систем здатні не тільки знижувати температуру, але і обігрівати простір

 

Але перед тим як налаштувати кондиціонер на тепло, слід позначити оптимальні і гранично допустимі зовнішні температури.

 

Робочі діапазони і функціональні особливості різних модифікацій:

 

  • Фото не виходить налаштувати кондиціонер на тепле повітря - створіть заявку на ремонт
  •  
  • • системи On / Off - від -5 до -7 ° C (малоефективні, підходять виключно для міжсезоння);
  •  
  • • прості інверторні кондиціонери - до -15 ° C (потрібно зимовий комплект, так як зовнішній блок сильно схильний до замерзання, при обмерзанні система починає обігрівати саму себе);
  •  
  • • інверторні моделі із заводськими зимовими комплектами - до -22 ° C (слабка потужність компресора, втрачає ефективність при критичних навантаженнях);
  •  
  • • зимові інвертори - від -25 ° C до -30 ° C.

 

Зверніть увагу! Це не офіційне формулювання, а всього лише умовна градація обладнання для розуміння супутніх питань - чому кондиціонер не охолоджує або слабо гріє, промерзає або зовсім відключається. 

 

Варто також засвоїти негласне правило - вказаний в технічних характеристиках показник t визначає, за яких температурах зберігається працездатність пристроїв. Однак це зовсім не означає ефективність обігріву або охолодження. 

 

Таблиця (для прикладу взято найбільш поширені варіанти складу) залежності температури від тиску холодоагенту

Фото як налаштувати кондиціонер на тепло - таблиця залежності температури від тиску холодоагенту

 

Схема роботи в режимі обігріву дещо відрізняється від стандартної. Перед тим як налаштувати кондиціонер на тепло ознайомтеся з його характеристиками. Ці знання дозволять визначити справність обладнання і необхідність втручання майстра.

 

Включити кондиціонер на тепло - розбираємося в нюансах

За переведення системи на обігрів відповідає чотирьохходовий (реверсивний) клапан. Він розташований біля компресора, який, в свою чергу, працює в одному положенні, не змінюючи напрямок руху холодоагенту. Нагрівання фреону залежить від тиску, що впливає на нього.

 

 ... клапан управляється соленоїдом, на який від внутрішнього блоку подається напруга мережі живлення (230 В). При обігріві спліт-системою радіатор зовнішнього блоку охолоджується і на ньому утворюється велика кількість конденсату, який при негативних температурах може перетворюватися в лід

 

Як згадувалося раніше, в такому випадку система починає прогрівати сама себе. Щоб уникнути подібних проблем, перед тим, як перемкнути кондиціонер на тепло, перевірте показник зовнішньої температури і порівняйте з параметрами, зазначеними в технічному паспорті. Придбайте зимовий комплект окремо або віддавайте перевагу обладнанню з додатковою заводською комплектацією.

 

Отримавши всі необхідні знання можна переходити, безпосередньо до налаштувань систем.

 

Як на різних моделях кондиціонера включити тепло

Починаючи з азів, варто зазначити, що вся сучасна кліматична техніка управляється за допомогою пульта дистанційного керування. Режими встановлюються 1-єю або декількома кнопками. Пристрій активується натисканням On / Off. Часто кнопка включення має ідентифікацію символом, що представляє собою не повне коло з вертикальною паличкою.

Фото як перемкнути кондиціонер на тепло - спочатку пристрій необхідно включити

Потім за допомогою пульта слід вибрати знак "сонця" або "heat" на кондиціонері. На деяких моделях калібрування здійснюється за допомогою клавіші "Mode". На екрані пульта або на самому корпусі приладу відображаються всі регулювання. Поява на дисплеї знака "сонця" означає, що вам вдалося включити кондиціонер на тепло. 

 

Пульти різних марок виробників можуть відрізнятися. У деяких інформація дублюється, тобто функція "heat" у вигляді кнопки і "сонечко" на екрані. А в інших навпаки, індикація символами відсутня. 

 

Важливо! Після переведення кондиціонера на обігрів, вентилятор зупиняється на деякий час. Не варто панікувати і дзвонити майстрові.

 

Перед тим як налаштувати кондиціонер на тепле повітря, переконайтеся, що він в робочому стані і включений в мережу. Якщо при активному режимі обігріву пристрій не виконує ніяких дій, наберіться терпіння. Причина подібного зовсім не в несправності. У багатьох моделях передбачений так званий "теплий старт". Тому при включенні на охолодження спочатку виходять теплі потоки і тільки через кілька хвилин холодні. З нагріванням аналогічна ситуація. Якщо ви зробили всі необхідні маніпуляції, але нічого не відбувається, просто почекайте 5-7 хв, можливо 10-15 в залежності від особливостей приладу.

Фото як включити обігрів heat на кондиціонері

 

Додаткова інформація для тих, кому необхідно включити кондиціонер на тепло

Після активації необхідного режиму, зверніть увагу на таку кнопку, як "Fan" або "Fan Speed" або "Speed". Вона регулює швидкість обертання лопатей вентилятора. Ви можете вибирати параметр "Auto" тобто на розсуд системи. У пристроях типу On / Off по досягненню заданої температури нагрівання відключиться автоматично. І буде працювати тільки вентилятор, який також прискорює обігрів за рахунок рециркуляції повітря. 

 

У інверторних моделях інтенсивність обертання лопатей знижується або підвищується в залежності від набору температури. Перед тим, як включити обігрів на кондиціонері, обов'язково враховуйте його тип і функціональні можливості.

 

Використовуючи кнопку "Fan" також можна задавати індивідуальні параметри вентилятора вручну. Як правило, основних позицій три. У моделях преміум класу їх може бути 5 і більше.

Фото налаштувати кондиціонер на тепло допоможе кнопка fan

 

Висновки і заключення

В цілому, відповідь на питання, як включити кондиціонер на тепло легко знайти в інструкції користувача, яка додається до будь-якого обладнання. У ній же виробники вказують рекомендації по експлуатації. У разі якщо нагрів слабкий на максимальних значеннях t або повністю відсутній, але охолодження працює, слід звернутися до фахівця. Можливо, причина криється в нестачі хладагента. Також беріть до уваги граничні температурні діапазони (розглядалися раніше в матеріалі).

Фото не виходить включити кондиціонер на тепло - створіть заявку на ремонт

 

Важливо! За статистикою великих сервісних центрів (офіційні дилерські точки) більше 80% користувачів ігнорують правила і керівництва від виробника (не обслуговують техніку своєчасно). По закінченню гарантійного терміну вирішувати проблему непрацюючого кондиціонера або його режимів доведеться самостійно.

 

При виникненні збоїв не ризикуйте обладнанням! Зверніться до фахівців, знайти яких можна зручно на сайті Allmaster.com.ua. Майстри не тільки приймають заявки на виїзд за адресою, але і надають консультацію онлайн або по телефону. Підібрати послуги можна по регіону, рейтингу або вартості. Якщо ви не знаєте, як поставити кондиціонер на тепло або виявили поломку, просто напишіть фахівцю або зв'яжіться з ним зручним способом, це заощадить час і виключить загрозу для обладнання.

 

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 2)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Аватар Тамара Михайлюк

когда включила кондиционер на тепло не сразу пошел теплый воздух. думала, что поломался. а нет, оказывается так и должно быть. спасибо.

02.04.2023 13:18