Мікрохвильовка всередині іскрить і тріщить - основні причини проблеми і що робити в такій ситуації

Фото іскрить мікрохвильовка - що робити

Не варто панікувати, якщо у вас іскрить мікрохвильовка і відразу викликати майстра. Існує ряд способів, що дозволяють усунути цю проблему самостійно. Далі ми розглянемо передумови і джерела поломки. А також обозначимо найбільш ефективні і безпечні варіанти ремонту своїми руками.

 

Трохи теорії і цікаві факти

Мікрохвильовка давно перестала бути чимось магічним і перетворилася в предмет повсякденного вжитку. Принцип роботи обладнання досить простий ...

 

У печі (НВЧ) відбувається діелектричний нагрів речовин, що містять полярні молекули. Електрична компонента електромагнітних хвиль прискорює рух молекул, що володіють дипольним моментом, а міжмолекулярна взаємодія призводить до поглинання електромагнітного випромінювання і збільшення температури речовини

 

Основними вузлами, які допоможуть згодом розібратися, чому іскрить мікрохвильовка, є:

 

 • - НВЧ-випромінювач
 •  
 • - магнетрон (вакуумна трубка і екран);
 •  
 • - хвилевід, передає випромінювання всередину камери;
 •  
 • - редукторний двигун для обертання столу;
 •  
 • - трансформатор (відповідає за живлення магнетрона);
 •  
 • - "сполучні" ланцюги;
 •  
 • - модуль управління (плата);
 •  
 • - зовнішні елементи управління (в залежності від типу - механічні реле, електронні кнопки, сенсор і ін.);
 •  
 • - лампа-індикатор;
 •  
 • - дисплей для виведення інформації (настройки, таймер, активний режим і т.д.).

 

За типом конструкції розрізняють моделі звичайні НВЧ, з грилем або конвекцією. По управлінню - прилади класифікуються на механічні, сенсорні, електронні (кнопкові і / або з пультом ДУ). Ці дані обов'язково стануть в нагоді в разі, якщо ви самостійно з'ясовуєте, чому іскрить мікрохвильовка і намагаєтеся виправити неполадку дома. Оскільки принцип роботи устаткування єдиний, а ось внутрішня схема і розташування вузлів відрізняються.

Фото що робити якщо іскрить мікрохвильовка - перевірте випромінювач

Додатковими комплектуючими вважаються:

 

 • корпус;
 •  
 • обшивка;
 •  
 • дверцята (багатошарова, випускається з різних матеріалів, на розсуд виробника) з перфорованим захисним листом;
 •  
 • замок;
 •  
 • ручка;
 •  
 • вентилятор;
 •  
 • стіл (що обертається або нерухомий);
 •  
 • тарілка (якщо присутній в заводській комплектації).

 

 

За статистикою кожен 5-ий житель планети поміщає в мікрохвильову піч заборонені продукти і предмети, які можуть знищити не тільки техніку, але і все приміщення, де вона знаходиться. А кожен 7-ий - включає прилад порожнім, що також призводить до катастрофічних наслідків. Ігнорування правил експлуатації викликає найрізноманітніші поломки - мікрохвильовка іскрить, не включається і не реагує на налаштування, не гріє і т. д.

 

Важливо! Фахівці рекомендують дбайливо поводитися з електроприладами, встановлювати для всієї побутової техніки захист від перепадів напруги, проводити профілактичне обслуговування і регулярне очищення.

 

Чому мікрохвильовка іскрить після миттяФото чому іскрить мікрохвильовка після миття - залиште заявку на ремонт

Якщо мікрохвильова піч іскрить після миття, це може бути пов'язано з кількома причинами: 

 

 1. Залишки вологи: Можливо після миття всередині приладу залишилися вологі ділянки. Волога може викликати іскріння, оскільки мікрохвильова енергія нагріває воду. Перед використанням техніки переконайтеся, що вона повністю висохла. 
 2.  
 3. Металеві предмети: Якщо після миття всередині СВЧ залишилися металеві предмети, такі як столові прилади, алюмінієва фольга або посуд з металевими елементами, це може спричинити іскри і навіть пошкодити ваш пристрій. Переконайтеся, що всередині мікрохвильовки немає металевих предметів перед використанням. 
 4.  
 5. Пошкодження захисного покриття: Усередині мікрохвильової печі є захисне покриття, яке запобігає іскрінню. Якщо це покриття пошкоджене, зношене або відшароване, це може призвести до іскріння. Якщо ви виявите пошкодження, зверніться до сервісного центру для ремонту або заміни. 
 6.  
 7. Проблеми з магнетроном: Магнетрон – це компонент мікрохвильовки, який генерує мікрохвильову енергію. Якщо він пошкоджений або несправний, це може спричинити іскріння. У цьому випадку буде потрібно обслуговування або заміна несправної деталі. 

 

Якщо ви зіткнулися з проблемою іскріння після миття мікрохвильовки, переконайтеся, що вона повністю висохла і немає металевих предметів усередині. Якщо проблема не усувається, зверніться до сервісного центру для діагностики та ремонту.

Фото мікрохвильовка тріщить і іскрить - перевірте магнетрон

Іскрить мікрохвильовка що робити - правила для користувачів

Дана проблема вважається досить поширеною і досить небезпечною. Причина криється в банальному, - недбалості. Користувачі, виявивши, що іскрить мікрохвильовка, продовжують нею активно і тривало користуватися. Це робити категорично заборонено! Власники зобов'язані негайно звернутися до фахівця або провести ремонт своїми руками, за умови наявності інструменту і спеціалізованих знань.

 

Найпоширеніша передумова, чому іскрить мікрохвильовка і послідовність дій для усунення порушень в роботі

Перше на що слід звернути увагу - магнетрон. Для виявлення пошкоджень або несправностей необхідно розібрати прилад.

 

Головне! Попередньо перед будь-якими маніпуляціями, відключити піч від електромережі.

 

Магнетрон розташовується, як правило, збоку корпусу за панеллю керування. Екран (слюда) знаходиться, безпосередньо в самій камері мікрохвильовки. Зазвичай цей елемент фіксується засувками, рідше різьбовими кріпленнями (одним або по периметру пластини). Таке конструктивне рішення спрощує доступ до робочих вузлів, без необхідності повного розбирання корпусу. 

 

Що робити якщо іскрить мікрохвильовка - етапи виконання діагностики і ремонту:

 

 1. 1. Вилучивши слюдяну пластину, слід візуально оцінити рівень її пошкоджень. Прогорання цього захисного екрану також одна з причин, по якій не працює магнетрон і не гріє мікрохвильовка. Руйнування його, в більшості випадків, обумовлено накопиченням жирів і залишків їжі на її поверхні. Саме тому експерти радять, як можна частіше проводити очищення внутрішнього простору печі, в ідеалі після кожного використання. 

   

  2. Екран не підлягає ремонту і повністю замінюється - купується нова запчастина і встановлюється на місце старої (можна зробити самостійно з відповідного матеріалу, вирізавши необхідну форму). 

   

  3. На фінальному етапі здійснюється перевірка - пристрій підключається до мережі і активується.

 2.  

Фото чому іскрить мікрохвильовка - перевірте слюдяну пластину

Зверніть увагу! Перед заміною слюди, потрібно переконатися, що саме ця деталь є джерелом несправності. Для цього включіть пристрій, буквально на кілька секунд без пластини і подивіться, іскрить мікрохвильовка чи ні. Поміщати всередину нічого не потрібно, це може забруднити відкриту трубку магнетрона. Але запускати прилад слід з усією відповідальністю і обережністю, не більше ніж на 3-5 сек. 

 

На цьому ремонт не закінчується ...

 

Що ще можна зробити, якщо мікрохвильовка тріщить і іскрить

Якщо подібне відбувалося тривалий час, а експлуатація тривала, то можливо прогорання не тільки слюди, а й внутрішніх металевих елементів, зокрема під і навколо пластини. Перед установкою екрана ретельно огляньте поверхні і проаналізуйте рівень їх пошкодження. А також оцінить стан трубки і ковпачка магнетрона, якщо мікрохвильовка тріщить і іскрить. Порушення герметичності може вивести з ладу весь вузол, який не підлягає ремонту і повністю замінюється (дорога деталь). 

 

Для огляду агрегату необхідно розібрати корпус - викрутити всі кріплення і зняти кришку. У багатьох моделях це суцільнометалева конструкція.

Фото що робити якщо іскрить мікрохвильовка - залиште заявку на ремонт

 

Важливо! У будь-якій мікрохвильової печі присутній високовольтний конденсатор. Він накопичує певну кількість напруги і навіть при відключенні від мережі може вдарити струмом. Його можна легко знайти за схемою. У стандартному ланцюгу від магнетрона йдуть два дроти, один на трансформатор, а інший на клему конденсатора.

 

Перед проведенням будь-яких робіт, в тому числі, якщо ви з'ясовуєте, чому іскрить мікрохвильовка, двухполюсник слід розрядити, тобто скинути накопичену напругу. Для цього використовується діелектрична викрутка. Металева частина повинна стикатися з корпусом печі, а кінець з клемою конденсатора. При такому замиканні може виникати іскра.

 

Попередження! Ні в якому разі не можна триматися за стрижень викрутки, тільки за ізольовану рукоять. 

 

Ковпачок знаходиться з боку внутрішньої камери печі і не видно за корпусом самого магнетрона. Тому його слід також демонтувати, аналогічним чином, викручуючи всі фіксуючі елементи. Від'єднувати приходящі дроти не обов'язково. Головне акуратно зняти агрегат і розгорнути тильною стороною, де і розташовується ковпачок. Якщо дроти короткі, то буде потрібно від'єднання клем. Запам'ятовувати їх положення не обов'язково (контур по фазі / нуль не визначається). 

Фото мікрохвильовка іскрить - перевірте ковпачок магнетрону

Ковпачок є невеликою металевою трубкою. Якщо вона прогоріла або обвуглена, значить причина, по якій мікрохвильовка іскрить, криється саме в ній. Дану деталь можна замінити - зняти стару за допомогою плоскогубців і одягнути нову. Робиться це дуже акуратно, щоб не пошкодити внутрішні компоненти, що ховаються під ковпачком (необхідно розгойдувати, прокручувати, стягувати). Встановлюється він досить складно, доведеться злегка запресовувати. У будь-якому випадку, всі зусилля слід прикладати розумно. 

 

Але перш ніж братися за ремонт, запитайте, - чи готові ви виконувати подібні роботи, ризикуючи здоров'ям і працездатністю техніки. Вписуючи в пошукову систему запит "чому іскрить мікрохвильовка", будьте готові до того, що всі відповіді у видачі носять тільки рекомендаційний характер. А для виконання ремонту вам будуть потрібні:

 

 • викрутки різних форматів, згідно типам кріпильних елементів, що використовуються виробником; 
 •  
 • діелектричні інструменти і рукавички (не обов'язково, але рекомендовано); 
 •  
 • запчастини для заміни.

 

І звичайно, знання схеми і пристрою печі.

Фото мікрохвильовка тріщить і іскрить - залиште заявку на ремонт

Зверніть увагу! Всі діелектричні інструменти повинні бути сертифіковані

 

Інструменти, виготовлені відповідно до вимог цього стандарту, сприяють підвищенню безпеки користувачів у разі їх застосування кваліфікованими фахівцями відповідно до безпечних методів роботи та інструкціями з експлуатації (при необхідності) ...

 

Так якщо іскрить мікрохвильовка що робити? Все дуже просто, - звернутися до Allmaster.com.ua. На сайті ви знайдете відповіді на всі запитання й підберете кращого майстра.

 

Як це працює і в чому переваги сайту

Allmaster - це унікальна платформа, що дозволяє вибрати майстра відповідно до кваліфікації, рейтингу, вартості послуг, регіону обслуговування або за іншими критеріями. На сайті надаються контактні дані зареєстрованих користувачів для зручності комунікації. Ви можете вирішити проблему в телефонному режимі або замовити виїзд фахівця додому. А в розділі "Барахолка" будь-який бажаючий може підібрати потрібні запчастини для ремонту, супутні товари для побутової техніки і ще дуже багато корисних предметів (є можливість обміну). 

 

Якщо у вас іскрить мікрохвильовка, не крутиться тарілка або відсутній нагрів, просто скористайтеся ресурсами allmaster.com.ua, вирішуйте проблеми економно і грамотно.

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 1)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам