Основні поломки бойлерів і варіанти їх усунення

Фото Основні поломки бойлера і причини їх виникнення

 

Причини, за якими ви вирішили вивчити основні несправності бойлера, не мають значення. Даний матеріал призначений для тих, хто прагне детально розібратися в джерелах проблеми для комплексного усунення поломок без ризику повторного виникнення. Для початку розберемо, які типи бойлерів бувають, адже від цього залежить їх конструкційні особливості. 

 

Загальні поняття і види бойлерів

Бойлер - це основний сегмент автономних систем гарячого водопостачання. Нагрівач виконує єдину функцію - підвищення і підтримання температури внутрішнього робочого середовища. Згідно продуктивності (заявленого об'єму) розраховується кількість точок забору гарячої води (регулююча арматура - крани, змішувачі, душ і т. д.). 

 

Виділяють кілька основних видів пристроїв:

 

 • - проточні;
 •  
 • - накопичувальні;
 •  
 • - комбіновані;
 •  
 • - непрямого нагріву.

 

Залежно від типу живлення розрізняють - газові, електричні та комбіновані моделі.

Фото Загальні поняття і види бойлерів - газова модель

 

Крім технічної класифікації, варто акцентувати увагу на різноманітті марок даних пристроїв. Нагрівачі випускають, як найвідоміші промислові гіганти і перспективні корпорації, так і початкові бренди.

 

Таблиця незалежного рейтингу
Місце

Найменування марки

Оцінка

1

Gorenje

4.9

2

Zanussi

4.8

3

Ariston

4.7

4

Thermex

4.7

 

Багато хто вважає, що принцип роботи бойлерів, незалежно від виробника і покоління, ідентичний. Це вірно лише частково. 

 

При виході з ладу робочих вузлів, необхідно замінювати, використовуючи виключно оригінальні запчастини. У більшості випадків, серійні аналоги не виправдовують "покладені на них очікування". Тому при виявленні несправності бойлера, необхідно враховувати, як технічні аспекти, так і марку, що дозволить домогтися якості результату, особливо при заміні функціональних елементів.

 

Основні поломки бойлерів - передумови та види

Важливо! Основними причинами несправностей бойлера є, найчастіше, непосильні експлуатаційні навантаження і людський фактор. 

 

Як би банально не виглядав цей висновок, актуальність його незаперечна. "Незалежно від моделі та покоління техніки, навіть самі надійні пристрої піддаються поломкам".

Фото Основні поломки бойлера - відсутність профілактики

 

Головні причини несправності бойлера:

 

 • - ігнорування інструкції з експлуатації;
 •  
 • - відсутність профілактики і регулярного обслуговування;
 •  
 • - знос; 
 •  
 • - посилений негативний вплив зовнішніх факторів; 
 •  
 • - низька якість води; 
 •  
 • - перепади напруги; 
 •  
 • - неправильне підключення; 
 •  
 • - "жорстоке поводження".

 

Перед тим як перейти до розгляду основних несправностей бойлера, варто згадати про техніку безпеки.

 


Категорично забороняється! Проводити будь-які маніпуляції з пристроєм, підключеним до джерела живлення (електрика, газ). Виконувати роботи при наявності внутрішнього тиску в трубопроводі. Використовувати підручний інструмент.


 

Фото можливі поломки бойлера - несправна панель управління газового бойлера

 

Тому, якщо ви не володієте необхідними навичками, зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця. На сайті allmaster.com.ua ви знайдете кращих майстрів по ремонту бойлерів, здатних усунути найскладніші несправності. А також відібрати кандидатів по рейтингу, вартості послуг і регіону. Зв'язатися з майстром зручним способом і обговорити всі умови угоди.

 

Система нагрівача і можливі поломки бойлера

Устрій бака досить простий. Він складається з двох “контурів” зовнішнього і внутрішнього, між якими закладена термоізоляція. У них присутня два патрубка для закачування і подачі води. Основним елементом нагрівання служить ТЕН або газові форсунки.

 

Найчастіше електроприлади оснащені магнієвим анодом, що представляє собою невелику трубку, що компенсує негативні дії робочого середовища (захист від накипу, корозії, солей, лугів і т. д.). 

 

У свою чергу, на газовій форсунці також інтенсивно накопичуються вторинні продукти горіння, особливо при поганій витяжній силі. 

 

Можливою причиною поломки бойлера, в більшості випадків, є відсутність своєчасної очистки - видалення відкладень з нагрівальних елементів.

 

Протікання агрегатів

Дана категорія несправностей класифікуються на два типи за місцем витоку - верхнє і нижнє. Провокують її в основному корозії і механічні пошкодження. Вирішується поломка методом зварювання корпусу. Здійснювати подібні роботи самостійно в домашніх умовах категорично не рекомендується.

Фото можливі поломки бойлера - модуль управління

Якщо витік спостерігається в районі запобіжного клапана, стиків гумових шлангів або пластикових труб, це не вважається несправністю. З огляду на термічні деформації ці елементи постійно розширюються і звужуються. Тому при виникненні поломки (знос), вимагають повної заміни.

 

Модулі управління

З їх допомогою калібруються робочі режими бойлера - температура води, автоматичне включення і відключення, період активності та інші. Зовнішні панелі можуть бути механічні або сенсорні. Основними причинами поломки бойлерів є оплавлені плати й провода, обриви ланцюга, проблеми з конденсаторами (електролітами) і інше. Усувати несправності досить складно. Будуть потрібні не тільки базові навички пайки, але і знання електроніки і IT-технологій. Як правило, ці модулі не підлягають відновленню і повністю замінюються.

 

Захисний пристрій

ПЗВ (рос. - УЗО, диференціальне реле) - призначено для автоматичного відключення живлення бойлера при виникненні збоїв. Принцип дії заснований на контролі і вимірі кількості вхідного і вихідного струму в електромережі. Блок захищає користувачів від пробоїв (напруги, що фокусується на зовнішній обшивці і передається при контакті).

 


Як правило, даний елемент не підлягає відновленню. При виникненні несправності ПЗВ (УЗО) повністю замінюється.

Фото можливі причини поломки бойлера - неякісне з'єднання деталей

 

Прояв несправностей бойлера

При першому зверненні, кваліфіковані майстри по усуненню поломок водонагрівальних приладів, задають уточнюющі запитання. Це не проста цікавість. Як будь-який досвідчений лікар при діагностуванні захворювання, проводить опитування пацієнта, так і технічний фахівець намагається поставити попередній "висновок", згідно з описом несправності. Інформація також допомагає зібрати "виїзний набір" або оцінити складність проблеми.

 

Причини відсутності нагріву

Джерелом несправності, як правило, є нагрівальний елемент. Рідше причина криється в поломці електронних модулів, запобіжників, вимикачів або аварійному спрацьовуванні запобіжника, який може активуватися, як захист при перегріванні.

Фото Причиною поломки бойлера може бути ТЕН

 

 

При повній відсутності або тривалому нагріванні (надходить вода низької температури,  не гаряча, а тепла), несправність може викликати ТЕН, перемикач або запобіжник. У протилежній ситуації виною всьому термостат і електроніка.

 

Робочий тиск в системі

При слабкій подачі гарячої води слід проаналізувати тиск холодної (що надходить в бак), а також перевірити працездатність змішувача. Якщо в обох пристроях несправностей не виявлено, то причиною поломки може бути клапан запобіжника. Він часто засмічується або забивається солями, вимагаючи регулярного очищення.

 

Додаткові передумови несправностей бойлерів різних видів

Основними причинами відключення газових нагрівачів є не внутрішні поломки, а недоробка при облаштуванні витяжних систем. Головне джерело несправності - утворення криги в зимовий період. Вологі випаровування, осідаючи на решітці, переходять в твердий стан, перекриваючи шляхи видалення вторинних продуктів горіння. В результаті бойлер після включення буде працювати невеликий проміжок часу (всього кілька хвилин). З метою усунення автоматичного відключення приладу слід видалити льодові маси і "переобладнати систему вентиляції".

Фото Додаткові передумови несправностей бойлерів різних видів - газова модель

 

 

При утворенні води, що застоялась на фланці слід замінити прокладку і перевірити цілісність ізоляції.

 

Супутній нагрів

Якщо ви виявили, що температура прилеглих до бойлера поверхонь, розеток, проводів або вилки підключення досягає критичних показників, негайно вимкніть пристрій від джерела живлення. Подібні прояви несправностей бойлера можуть провокувати небезпечні ситуації (по типу загорянь або замикань).

 


Статистика: на поточний рік зафіксовано 71% травмонебезпечних ситуацій, включаючи летальні випадки, при взаємодії з газовим і електроустаткуванням. Дані сформовані на реальних цифрах, заснованих на аналітиці фактів звернення до служби порятунку і медичні установи, після самостійного усунення основних несправностей бойлерів, котлів та інших приладів. 


 

Чому може згоріти бойлер 

Бойлер може згоріти через кілька причин. Ось деякі з найпоширеніших: 

 

 1. Перегрівання: Якщо температура води в бойлері стає занадто високою, це може призвести до перегріву та пошкодження нагрівального елемента або інших компонентів. Перегрівання може бути спричинене несправним термостатом або відсутністю контролю температури. 
 2.  
 3. Корозія: Вода та пара можуть спричинити корозію металевих частин пристрою, що згодом може призвести до обриву електричного контакту або протікання. Корозія може також спричинити коротке замикання, що збільшить ризик займання.
 4.  
 5. Електричні проблеми: Неправильне встановлення, стара проводка або проблеми з електричною мережею можуть викликати електричні навантаження, які можуть призвести до згоряння. Важливо регулярно перевіряти та обслуговувати електричну систему, щоб уникнути таких проблем. 
 6.  
 7. Неправильне використання: Неправильне використання або нестача обслуговування можуть призвести до непередбачених поломок та згоряння водонагрівача. Обов'язково дотримуйтесь інструкцій виробника та проводьте регулярне технічне обслуговування. 
 8.  
 9. Масштабування: Відкладення накипу на ТЕНі може призвести до погіршення його роботи та перегрівання. Якщо нагрівальний елемент перегрівається, це може прискорити згоряння бойлера. Регулярне видалення накипу та використання пом'якшувачів води може допомогти запобігти цьому. 

 

Для запобігання згорянню бойлера рекомендується проводити регулярне ТО та стежити за правильною експлуатацією пристрою. Якщо ви помітите будь-які ознаки проблем, зверніться до кваліфікованого фахівця для діагностики та ремонту. 

Фото Система нагрівача і можливі поломки бойлера - заміна ТЕНа і анода

Скільки років може працювати бойлер 

Термін служби бойлера може змінюватись в залежності від типу, якості та виробника обладнання, а також від того, наскільки добре він обслуговується. У середньому бойлери можуть працювати від 8 до 12 років, хоча деякі високоякісні моделі можуть служити і довше. 

 

Для максимального терміну служби бойлера важливо проводити регулярне технічне обслуговування та стежити за його станом. Це включає очищення накипу, перевірку тиску, заміну деталей за потреби та інші заходи для догляду за обладнанням. Якщо пристрій підтримується в хорошому стані, його термін служби може збільшитись. 

 

Додаткові фактори, що впливають на термін служби бойлера, включають: 

 

 • Якість води: Вода з високим вмістом мінералів, таких як кальцій та магній, може викликати утворення накипу всередині водонагрівача, що зменшує його ефективність та скорочує термін служби. Використання фільтрів або систем обробки води може допомогти мінімізувати цей вплив. 
 •  
 • Робота під навантаженням: Якщо прилад часто працює на повній потужності або з високим навантаженням, це може прискорити зношування компонентів і скоротити термін служби. Забезпечення адекватного розміру бойлера для вашого будинку може допомогти збільшити його термін служби. 
 •  
 • Корозія: Залежно від матеріалів, з яких виготовлений водонагрівач, він може бути підданий корозії. Мідні та нержавіючі сталеві - зазвичай мають кращу корозійну стійкість, що може продовжити їх термін служби. 
 •  
 • Виробник: Вибір техніки від відомого та надійного виробника може забезпечити більш тривалий термін служби та кращу продуктивність. 

 

Зрештою, якщо ваш бойлер досягає кінця свого терміну служби, розгляньте можливість заміни його на більш ефективну та екологічну модель, яка також може знизити ваші енергетичні витрати та покращити комфорт вашого будинку.

Фото При виявленні несправностей бойлера звертайтеся в сервіс

Підсумок і рекомендації

При виявленні несправностей бойлера, не слід покладатися на власні сили. Більш доцільним рішенням буде звернення до досвідченого майстра. Знайти фахівця ви можете на сайті allmaster.com.ua.

 

Оптимізований ресурс і інтелектуальний пошук дозволить підібрати майстра, згідно регіону, вартості послуг, рейтингу та відгуками клієнтів. Ви завжди зможете зв'язатися з ним зручним способом, уточнити нюанси і описати проблему. Комфортно, вигідно і безпечно усунути основні поломки бойлерів можна тільки з майданчиком Allmaster.

 

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 4)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Admin

Поради:

 1. 1. Оглянути подовжувачі та трійники (якщо бойлер підключено через них). Якщо є сумніви в їх якості, то краще утриматися від їх експлуатації. Оптимальніше підключення бойлера роботи бкзпосередньо до розетки без зайвих "посередників".
 2.  
 3. 2. Перевірити розетку, до якої підключено бойлер. При тривалому користуванні розетка (або її складові) розхитуються і вилка нещільно прилягає до контактів, що призводить до підвищення її температури.
 4.  
 5. 3. Рекомендується постійно перевіряти щільність посадки розетки в гнізді, а якщо вилка легко виймається або вивалюється, її слід замінити.

 

Дотримуйтесь правил особистої безпеки при виконанні робіт з електрикою. Перевіряючи розетку необхідно її знеструмити.

 

Додатково ознайомтесь зі статею

https://allmaster.com.ua/ua/stati/pri-vmikanni-abo-roboti-bojlera-vibivaye-avtomat-uzo-probki-prichini-ta-shlyaxi-usunennya-problemi

щодо порад який провід і якого перетину краще використовувати при підключенні бойлера, як обрати автомат та УЗО

04.03.2021 16:34


Аватар Марина

порадьте що робити якщо вилка бойлера дуже нагрівається

04.03.2021 10:52