Неправильне підключення бойлера до електрики та води - проблеми, які можуть виникнути

Фото Неправильне підключення бойлера - уникаємо серйозних помилок

Одна з основних помилок, якої припускаються власники водонагрівальних пристроїв - неправильне підключення бойлера. Це призводить до різних проблем, що виникають у процесі експлуатації і деякі несправності можуть проявитися відразу - протікати рідина в агрегаті, вибивання автомата або ПЗВ, погане нагрівання води або його відсутність. Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно досконально знати предметну область і мати певний досвід в обслуговуванні, встановленні та експлуатації таких приладів. 

 

Необхідно розуміти та усвідомлювати, що проведення робіт з електрикою та підключенням водонагрівача – не рекомендується виконувати без спеціального інструменту, знань та практики та суворо виконувати заходи безпеки та індивідуального захисту.

 

Неправильне підключення бойлера краще запобігти, ніж виправляти помилки

Не маючи достатніх знань, можна припуститися ряду фатальних помилок, серед яких не все можна легко виправити. Основні з них:

 

 1. 1. Вибиває автоматичний вимикач (АВ) або пристрій захисного відключення (ПЗВ) - можна виправити, підібравши правильний номінал АВ та ПЗВ. Причиною може бути і несправність самого пристрою - щоб локалізувати проблему, читайте за посиланням https://allmaster.com.ua/ua/stati/pri-vmikanni-abo-roboti-bojlera-vibivaye-avtomat-uzo-probki-prichini-ta-shlyaxi-usunennya-problemi
 2.  
 3. 2. Неправильно вибраний перетин кабелю або його погана якість, а якщо ще й без використання захисних пристроїв (див. пункт 1) може призвести до фатальних наслідків: загоряння, оплавлення ізоляції, ураження струмом та інших. 
 4.  
 5. 3. Не гріє воду або швидко остигає - один із наслідків некоректного підключення. 
 6.  
 7. 4. Застосування гнучких шлангів - мають малий внутрішній діаметр, як наслідок меншу проточність. Краще використовувати інші сполучні елементи з більшою пропускною здатністю (див. фото).
 8. Фото Неправильне підключення бойлера - не використовуйте гнучкі шланги
 9.  
 10. 5. Протікання – причина у поганому з'єднанні трубок, шлангів, використання неякісних ущільнювачів (прокладок). 
 11.  
 12. 6. Відсутність ізоляції водопровідних труб – час на нагрівання води збільшується і як наслідок витрати на електрику зростають. 
 13.  
 14. 7. Нехтування установкою запобіжного клапана – при досягненні критичних температур бак може луснути. Наслідки думаю зрозумілі і описувати їх детально немає сенсу, водонагрівач можна викинути на звалище.
 15.  
 16. 8. Неправильно вибраний зворотний клапан - може призвести до пошкодження бака, надмірного “травлення” води, серйозних несправностей самого бойлера. 
 17.  
 18. 9. Відсутність трубочки для зливу "зайвої" води з нагрівального пристрою. Підключається до клапана та служить для відведення рідини з агрегату у водопровідну систему квартири, будинку. 
 19.  
 20. 10. Крани, що відсікають на вході та виході води з бойлера - якщо їх не встановлювати можуть виникнути проблеми при переході (повернення) на центральне водопостачання, а також при проведенні профілактики приладу.
 21.  
 22. 11. Якщо високий тиск у системі - необхідно встановлювати редуктор, який його знижуватиме.

 

Як правильно підключити бойлер до водопроводу та електромережі

Щоб водонагрівач працював довго та мінімізувати ризики появи несправностей хоча б на початковому етапі – необхідно провести грамотний монтаж обладнання, вибрати якісні комплектуючі та сам пристрій для нагрівання води, скласти схему підключення (бажано) та вибрати кваліфікованого фахівця. Це основні постулати для того, щоб розуміти, що потрібно для підключення бойлера і уникнути проблем у майбутньому. Якщо ви не наважуєтеся самі проводити монтажні роботи, наступна інформація все одно буде корисною та необхідною для загального розвитку та контролю за виконанням роботи майстра.

 

електрична схема підключення бойлера

Головні моменти, на які обов'язково потрібно звернути увагу:

 

 1. Вибір дроту (правильний перетин та надійний виробник). Кабель вибирати з мідною жилою та перетином не менше 2,5 мм квадратних. Окремий автомат, який дозволить відключити струм в електроланцюзі при підвищених навантаженнях на проводку. 
 2.  
 3. Номінал автоматичного вимикача – не більше 16А для мідного кабелю перетином 2,5 мм. Як правильно розрахувати характеристики читайте у цій статті.
 4.  
 5. Важливо! Тут є нюанси, так що рекомендуємо до прочитання, щоб не помилитися у виборі.

Фото схема підключення бойлера до електрики

 1. На фото як підключити бойлер до електромережі
 2.  
 3. Встановлення ПЗВ (пристрій захисного відключення) на всю лінію від електричного щитка до розетки. При правильному підключенні дозволить уберегтися від ураження електрострумом. Вибирати слід із струмом витоку 10мА, якщо прилад використовується у вологому приміщенні. Номінал його має бути на порядок вищим ніж у АВ. 
 4.  
 5. Прокладання окремої проводки від щитка до розетки.

 

Чи можна підключити бойлер до звичайної розетки

Можна підключити бойлер до звичайної розетки, але спочатку важливо врахувати кілька факторів: 

 

 • Потужність бойлера: Більшість звичайних розеток у побутових приміщеннях розраховані на навантаження до 2500 - 3000 Вт (у ряді країн це може бути 220 В і 10-16 А). Якщо потужність бойлера не перевищує значення, підключення до звичайної розетки можливе. Також дуже важливо врахувати і перетин кабелю. 
 •  
 • Відповідність гнізда: Переконайтеся, що роз'єм бойлера та розетка сумісні. Якщо ні, вам знадобиться відповідний перехідник. 
 •  
 • Захист від перевантаження: Рекомендується використовувати пристрої захисного відключення (ПЗВ, диференціальний автомат, автоматичний вимикач тощо), щоб запобігти можливим навантаженням і коротким замиканням, які можуть пошкодити електричну мережу або викликати пожежу. 
 •  
 • Заземлення: Перевірте, чи ваша електрична мережа має надійне заземлення. Це необхідно для безпеки та запобігання витоку електрики. 
 •  
 • Вологість та водонепроникність: Бойлер, як правило, призначений для роботи у вологому середовищі, тому переконайтеся, що розетка та з'єднання вологозахищені. 

 

Якщо всі ці фактори враховані і ваш бойлер підходить для підключення до звичайної розетки, то таке підключення можливе. Однак завжди рекомендується звернутися до досвідченого електрика для перевірки та виконання робіт, пов'язаних з електрикою, щоб забезпечити безпеку та правильне функціонування.

 

як підключити бойлер до води - загальна схема

Проводячи роботи з підключення водонагрівача до водопроводу може знадобитися:

 

 1. 1. Вимірювач рівня
 2.  
 3. 2. Рулетка
 4.  
 5. 3. Розвідний ключ або гайкові під певний розмір гайок
 6.  
 7. 4. Фільтр грубої очистки (якщо не встановлений)
 8. Фото як правильно підключити бойлер до води - використовуйте фільтр
 9. 5. Шланги, прокладки, фум, клоччя (залежить від способів монтажу)
 10.  
 11. 6. Запобіжний клапан
 12.  
 13. 7. Знижувальний редуктор (якщо тиск води вищий за норму)
 14.  
 15. 8. Якщо вода поганої якості, можна і потрібно використовувати додаткові фільтри для продовження терміну служби девайсу.
 16.  
 17. 9. Кріпильні елементи вибираються в залежності від типу стіни (гіпсокартон, пустотіла цегла, бетон і т.д.)
 18.  
 19. 10. Дриль чи перфоратор

Фото схема підключення бойлера до води

Фото підключення бойлера до системи водопостачання

 

Позначення на схемі: 

 1. 1 - трубка для зливу надлишкового тиску води 
 2. 2 - запобіжний клапан 
 3. 3 - кульові (відсікаючі) крани 
 4. 4 - запірні крани холодної та гарячої води 
 5. 5 - водопровідні труби

 

Залежно від типу труб можуть знадобитися додаткові елементи та інструмент. Вивчення інструкції користувача також допоможе вибрати місце встановлення та уникнути типових помилок, якщо ви вирішите проводити підключення бойлера до водопроводу самостійно.

 

Чи потрібно вимикати бойлер із розетки на ніч

Вимикати бойлер із розетки на ніч не обов'язково, однак є деякі причини, з яких ви можете розглянути це: 

 

 1. Енергозбереження: Якщо ви хочете заощадити на електроенергії, вимкнення бойлера на ніч може бути розумним рішенням. Однак врахуйте, що вранці пристрій потребує часу, щоб знову нагріти воду, і ви не зможете використовувати гарячу воду відразу ж після включення.
 2.  
 3. Продовження терміну служби: Часте увімкнення та вимкнення може призвести до зносу його компонентів, але при тривалому вимкненні пристрою на ніч навантаження на нього буде менше, що може трохи продовжити його термін служби. 
 4.  
 5. Безпека: У деяких випадках вимкнення водонагрівача на ніч може бути безпечнішим, особливо якщо ви стурбовані можливим коротким замиканням або перегріванням пристрою. Однак багато сучасних бойлерів обладнані термостатами, які автоматично відключають нагрівальний елемент при досягненні заданої температури. Це означає, що пристрій вже самостійно регулює енергоспоживання, і відключення його від мережі на ніч може бути необов'язковим.

 

В цілому, вибір вимикати або не вимикати бойлер на ніч залежить від ваших особистих уподобань, моделі та турботи про безпеку та економію енергії. Якщо ви все ще сумніваєтеся, рекомендується проконсультуватися з виробником водонагрівача або електриком.

Фото Як підключити бойлер? Залишіть заявку

Помилки при підключенні бойлера - висновки

Одна з найпоширеніших помилок користувачів – небажання читати інструкцію з експлуатації побутової техніки. Адже найчастіше в ній є відповіді на багато питань. Тому перед проведенням будь-яких робіт рекомендуємо з нею ознайомитися. 

 

Наступна помилка – а я все зроблю сам. Немає нічого неможливого! Але не маючи гарного та надійного інструменту, кваліфікації, досвіду – може виникнути безліч непередбачених ситуацій.

Вибір неякісного (дешевого) нагрівача або допоміжних матеріалів (трубки, з'єднувачі, перехідники, автомати, дроти, розетки тощо) може значно знизити термін служби пристрою або призвести до сумних наслідків.

 

Монтаж обладнання некваліфікованим майстром - бажано спочатку провести невеликий "аудит" спеціаліста, почитати відгуки, поцікавитись досвідом роботи, надання гарантії тощо. 

 

Такої проблеми як неправильне підключення бойлера можна уникнути, якщо звернутися до перевірених майстрів чи компаній, які надають послуги у цій сфері – знайти їх можна на Allmaster у вашому регіоні та недалеко від дому.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Аватар Олег Донченко

Перепутывание фазы и нуля в электрическом бойлере может привести к некоторым проблемам.

 • Во-первых, это может повлиять на безопасность. В некоторых случаях, если фаза и ноль перепутаны, то корпус прибора может оказаться под напряжением, что представляет опасность для человека.
 •  
 • Во-вторых, бойлеры оснащены электроникой, которая может работать некорректно при неправильной подключении.

 

Но в большинстве случаев, если вы перепутаете фазу и ноль на простом электрическом бойлере, это скорее всего не повлияет на его функционирование. Это связано с тем, что в бойлере используется простой нагревательный элемент, который не отличает фазу от нуля.

 

Однако это не означает, что можно игнорировать правила подключения. Строгое соблюдение электротехнических норм и правил обеспечивает безопасность ваших электроустановок и предотвращает возможные негативные последствия.

 

Помните, что работа с электричеством требует особой осторожности и должна выполняться квалифицированным электриком.

08.06.2023 19:11


Аватар Serhii

что будет если перепутать фазу и ноль на бойлере при подключении?

08.06.2023 17:07


Реклама