Чому бойлер швидко остигає - виявляємо джерела і усуваємо несправності

Фото чому бойлер швидко остигає - основні передумови формування проблем

 

Задаєтесь питанням, з якої причини бойлер швидко остигає і погано гріє воду? Мета даного матеріалу - дати максимально розгорнуту і зрозумілу відповідь. А також вказати основні передумови формування проблем і попередити користувачів про наслідки необдуманих дій. Ви дізнаєтеся, як діяти в тій чи іншій ситуації і куди звертатися при необхідності.

 

Основні елементи і принцип роботи

Для того щоб зрозуміти, чому бойлер швидко остигає, слід розібратися в його функціоналі. Основними елементами водонагрівача є:

 

 • зовнішній кожух, виконаний з різних матеріалів (на розсуд виробника);
 •  
 • термометр, що дозволяє користувачеві визначити температуру внутрішнього середовища; 
 •  
 • теплоізоляція - шар під кожухом; 
 •  
 • внутрішній бак; патрубки забору і видачі води; 
 •  
 • нагрівальний елемент (ТЕН мокрого і сухого типу); 
 •  
 • терморегулятор; 
 •  
 • магнієвий анод (захист від сольових відкладень).

 

Несправність і порушення в роботі кожного з них може стати причиною того, що бойлер швидко холоне.

Фото бойлер швидко остигає - перевірте термостат

І пам'ятайте головне: 

 1. 1. У різних моделях можуть бути присутніми додаткові патрубки (рециркуляції, для установки датчика), насос і допоміжні елементи, в тому числі кріплення, прокладки та інші. 
 2.  
 3. 2. Роботу агрегатів контролює термостат. Цей блок управління розмикає контакт, при досягненні заданої температури води і нагрівання припиняється. 
 4.  
 5. 3. Герметичність конструкції і тривале збереження тепла забезпечують ізоляційні матеріали, що дозволяє скоротити споживані ресурси.

 

Водонагрівач - пристрій для безперервного нагріву води в місцевій системі водопостачання. Для нагріву води водонагрівач використовує рідке, тверде або газоподібне паливо, електроенергію або теплоносій від зовнішнього джерела енергії. За принципом дії водонагрівачі діляться на накопичувальні і проточні.

 

Чому бойлер швидко остигає - найпоширеніші варіанти

Як правило, в такій ситуації нагрів відбувається. Якщо немає або температура досягається дуже довго, перейдіть за цим посиланням. У цьому матеріалі детально описані причини і шляхи їх вирішення. У разі, якщо вода гріється нормально, але бойлер швидко остигає, необхідно розглянути наступні фактори:

 

 1. 1. Помилки при підключенні патрубків забору і виведення. Це загрожує також збільшенням "енергоємності" пристрою. При такій ситуації втрата тепла буде в рази швидше, ніж набір. Може здатися, що знизилася інтенсивність нагріву. Все тому, що відповідно до одного з основних законів фізики, гаряча рідина піднімається вгору. А при неправильному з'єднанні введення / виведення, надходження холодної води здійснюється зверху. Це перешкоджає підйому теплого середовища, провокуючи "осадження" її внизу у шланга подачі. Отже, це і є причина, чому вода в бойлері швидко остигає і повільніше прогрівається.

Фото Чому бойлер швидко остигає - помилки при підключенні патрубків забору і виведення

 1.  
 2. 2. Сезонні фактори. У зимовий час, вода, що надходить в систему, набагато холодніше, ніж влітку. В даному випадку варто проаналізувати обсяги споживання. Якщо вони помітно скоротилися і вас дивує, чому в бойлері швидко закінчується гаряча вода, то причина не в цьому. Так, якщо влітку обсягів вистачало на 3-х чоловік, наприклад, а взимку і одному замало, то слід шукати поломку. Сезон тут ні до чого. 
 3.  
 4. 3. Тиск в магістралі. Так званий натиск надходження може перевищувати необхідні показники. У свою чергу система відводу з метою запобігання розриву бака може відкачувати нагріту воду. Це, досить в рідкісних випадках, є причиною, чому швидко остигає бойлер. Однак ігнорувати подібне не варто, тому що виною всьому, як завжди, виявляється неправильний монтаж. 
 5.  
 6. 4. Ще одна помилка при підключенні - відсутність запобіжних кранів (клапанів). Різке охолодження спровоковано тим, що вода самопливом йде в загальний стояк (стосується багатоквартирних будинків) або в автономну магістраль, якщо ви проживаєте в приватному будинку.
 7.  
 8. 5. Накипу. Скупчення на ТЕНі опадів призводить не тільки до того, що бойлер швидко остигає, а й практично не гріє. 
 9.  
 10. 6. Порушення цілісності теплоізоляції. У такій ситуації і електроспоживання буде набагато вище звичайного. 
 11.  
 12. 7. Заводський брак. Зазвичай проявляється в період гарантійного обслуговування. Рекомендується негайно зв'язатися з офіційним сервісним центром дилера. Пристрої ремонтуються безкоштовно або замінюються на нові.

Фото чому в бойлері швидко закінчується гаряча вода - майстер усуває причину

Важливо! Хочете, щоб ваш прилад працював нормально? Не нехтуйте правилами експлуатації. Попередньо перед підключенням і використанням вивчіть інструкцію виробника і суворо дотримуйтесь рекомендацій.

 

Не порушуйте терміни профілактичного обслуговування. Своєчасний сервіс виключить ризики утворення накипу, руйнування термоізоляції, розгерметизації і багато інших. Регулярне чищення ТЕНа повинно проводитися 1 раз на рік. При дотриманні всіх умов, у вас не виникне питання, чому в бойлері швидко остигає вода. При цьому ви помітите істотну економію споживання ресурсів.

 

Швидко остигає вода в бойлері і чому трапляються перегріви

Як не дивно, за статистикою, близько 70% зареєстрованих звернень в сервісні дилерські центри обумовлені не знанням клієнтів про функції і режими пристроїв. Часто, придбання просто не виправдовують очікувань. Вирішуються подібні заявки, як правило, консультацією. Тому при покупці бойлера обов'язково звертайте увагу на важливі показники.

Фото Швидко остигає вода в бойлері - зверніть увагу на важливі показники

 

Згідно з офіційними статистичними даними температура понад + 75 ° C може викликати опіки третього ступеня: 

 • • діти - менше 0,1 сек, при + 65 ° C - 0,52 сек; 
 •  
 • • дорослі - 0,36 сек, при + 65 ° C - 2 сек.

 


Як згадувалося раніше, ознайомтеся з інструкцією виробника і встановлюйте режими правильно. Надмірні перегріви, також скорочують термін служб ТЕНа. Це, врешті-решт призводить до того, що бойлер швидко остигає і не дає колишні обсяги води. На додаток при високих навантаженнях ТЕН може перегоріти. Якщо встановлена ​​система захисту УЗО, то вона буде постійно спрацьовувати.

 

Чому в бойлері швидко закінчується гаряча вода - корисна інформація споживачеві

Обсяги можна порахувати самостійно. Наприклад, ємності при повному нагріванні (визначається за індикатором) на 80 л має вистачати 3-м дорослим людям для прийняття повноцінного душа. Якщо ви ставити питання, чому швидко остигає вода в бойлері і її не вистачає катастрофічно, зверніть увагу на наступне:

Фото Чому в бойлері швидко закінчується гаряча вода - одна з причин корозія бака

 

 1. 1. Корозії. У більшості випадків вражають внутрішній бак. Можуть також приводити до протікання.
 2.  
 3. 2. Знос прокладки фланця. Період експлуатації скорочується при перегрівах. 
 4.  
 5. 3. Збій індикатора нагріву або термостата. Блок може показувати, що вода в бойлері досягла заданої температури, але це зовсім не так в реальності. До того ж в сучасних пристроях встановлюється 2 термостата. Один основний (регульований) і аварійний, що відключає нагрів при несправності першого, що і призводить до того, що бойлер швидко остигає. 
 6.  
 7. 4. Вихід з ладу плати управління та / або електричного блоку. У таких випадках водонагрівач може працювати некоректно або зовсім не включатися.

 

Подібні проблеми, як правило, вирішуються повною заміною несправних сегментів. Ремонт цих деталей не доцільний, як з технічної, так і фінансової точки зору. 

 

Варто відзначити, що не тільки перегріви негативно позначаються на агрегатах. Низькі температури викликають інтенсивне розмноження бактерій в баку. Внутрішнє середовище може давати неприємний запах і міняти колір. Багато в чому причина, по якій бойлер швидко остигає, криється в якості води. 

Фото чому в бойлері швидко закінчується гаряча вода - перевірте регулятор температури

Рекомендується встановлювати фільтри і робити регулярне очищення системи не рідше 1 разу на рік. Зверніть також увагу на захист від перепадів напруги. Збої в модулях управління формуються внаслідок нестабільності електромережі. Детально про всі джерела несправностей і варіанти їх усунення можна дізнатися на сайті Allmaster. 

 

Зверніть увагу! Найнебезпечнішими ситуаціями є протікання (по воді проходить електричний струм) і поява на корпусі напруги (пробої обшивки). Слід відключити пристрій від мережі і "скинути заряд". Тільки після цього конструкцію можна розбирати. І не забувайте про засоби індивідуального захисту.

 

Скільки часу тримає температуру бойлер 

Час, протягом якого бойлер зберігає температуру води, залежить від кількох факторів, таких як:

 

 1. Об'єм бойлера: Великі пристрої мають більший об'єм води і можуть зберігати температуру довше, ніж маленькі моделі. 
 2.  
 3. Ізоляція: Якість теплоізоляції у водонагрівачі істотно впливає на його здатність утримувати температуру води. Добре ізольовані прилади можуть зберігати температуру гарячої води протягом тривалого часу. 
 4.  
 5. Початкова температура води: Чим вище початкова температура води, тим довше техніка зможе підтримувати її гарячою. 
 6.  
 7. Температура навколишнього середовища: У холодних умовах втрата тепла відбуватиметься швидше, і бойлер не зможе утримувати температуру так довго, як у тепліших умовах. 

 

В середньому, добре ізольований бойлер може зберігати температуру гарячої води від 12 до 24 годин, проте ця тривалість може змінюватись в залежності від усіх вищевказаних факторів. Рекомендується вивчити характеристики конкретної моделі та звертати увагу на рекомендації виробника.

Фото бойлер швидко остигає - створіть заявку на ремонт

Поради фахівців - ознайомтеся перед прийняттям рішення

Відповідальні користувачі знають наскільки небезпечно "неграмотне стороннє" втручання. Необачні дії не тільки можуть нашкодити здоров'ю горе-ремонтника, але і самої техніки. Якщо ви виявили, що бойлер швидко остигає, зверніться до фахівців. Безумовно, знайти професійного майстра в сучасних реаліях неймовірно складно. Але з сервісом Allmaster ви зможете істотно заощадити час і сили на пошуки. А також підібрати експерта по регіону, вартості послуг, профілем, рейтингу та іншими параметрами. Використовуючи сервіс Allmaster, ви завжди будете економити, не ризикуючи бюджетом.

 

Головні переваги майданчики:

 

 • - чесний рейтинг; 
 •  
 • - лояльні умови; 
 •  
 • - великий спектр можливостей; 
 •  
 • - кращі пропозиції; 
 •  
 • - реальні дані.
 •  

 

Якщо ви фахівець в пошуках роботи, вам також буде корисна наша платформа. Просто пройдіть реєстрацію, яка займає кілька хвилин. Дійте за інструкцією і розміщуйте особисте портфоліо, скільки завгодно разів. Створюйте репутацію, заробляйте і досягайте успіху з Allmaster.

 

На додаток на сайті можна "наживо" спілкуватися з клієнтами або колегами, знайти оригінальні запчастини та якісні аналоги на різні марки техніки. А також найкращі відповіді на питання, чому бойлер швидко остигає і як вирішити подібні проблеми.

 

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 6)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам