Чому не крутиться барабан в пральній машині - усуваємо проблему грамотно і всебічно

Фото Чому пральна машина не крутить барабан - основні причини

 

Перш ніж з'ясовувати, чому не крутиться барабан в пральній машині, ознайомтеся з можливими передумовами цієї проблеми. Даний матеріал допоможе в головному питанні - усунути несправність самостійно або ж підкажемо, коли потрібно звертатися до фахівця. Варто відразу зазначити, з деякими поломками можна легко впоратися своїми руками, в той час як інші, вимагають професійного сервісу. Про все по порядку. 

 

Важливо! Не ігноруйте правила безпеки. Перед виконанням будь-яких робіт, в тому числі діагностичних, вимкніть прилад від електромережі. Відносно пральних машин, неодмінно перекрийте подачу води. Відповідальний підхід виключить ризики травмонебезпечних ситуацій та протікання.

 

Види пральних машин - технічна класифікація

Сучасні моделі випускаються в двох варіантах двигуна - колекторний і інверторний. Перший працює на змінному струмі, без додаткових перетворювальних приладів. Недоліком вважається підвищений шум, що виникає через щітки двигуна, які відсутні в інверторному моторі. Агрегат індукційного типу працює на постійному струмі, тому оснащується перетворювачем. Пральні машини з інверторним двигуном більш довговічні, тихі і надійні, через що їх ціна вище, а питання, чому не крутить барабан, виникає значно рідше.

 

Фото Чому в пральній машині не крутиться барабан - перевірте важливі вузли

 

За типом приводу розрізняють прямі і ремінні моделі. Перші - простіше влаштовані. Їх перевагою є пряме кріплення до осі барабана, що знижує навантаження на вузли і робочі деталі, зменшує шум і вібрацію, тим самим, збільшуючи термін експлуатації. Пральні машини з прямим приводом випускаються відомими марками в обмеженій номенклатурі, що також істотно підвищує їх вартість.

 

Рейтинг моделей з фронтальним завантаженням від основних виробників наведемо в таблиці:

Найменування бренда

Оцінка користувача

LG

4.5-5.0

Samsung

4.5-5.0

Bosch

4.7

Siemens 

4.7

HAIER

4.5

Whirlpool

4.2

ATLANT

4.0

 

Зверніть увагу, внутрішній устрій машин, як правило, не впливає на функціональні можливості і якість прання. При виборі техніки увага приділяється деталям. Докладно зупинятися на їх розгляді не має сенсу. Цей матеріал зовсім про інше. Однак знання специфіки оснащення однозначно допоможе в ремонті. Особливо якщо при роботі пральної машини перестав крутитися барабан, спостерігаються підвищені шуми і посилена вібрація.

 

Чому пральна машина не крутить барабан - найпростіші ситуації

Як відомо, людський фактор відіграє ключову роль. Найчастіше саме для користувача недбалість і зневажливе ставлення до правил експлуатації призводять до фатальних наслідків. Найбільш поширеними причинами, чому в пральній машині не крутиться барабан, є:

 

 • перевантаження; 
 •  
 • попадання сторонніх предметів між баком і барабаном; 
 •  
 • "жорстоке" ставлення до техніки.
 •  

Фото Чому в пральній машині не крутиться барабан - перевірте керуючу плату

 

Межа завантаження (місткості барабана) вказано на фронтальній стороні корпусу машини або в технічному паспорті. Безумовно, не один користувач не буде зважувати білизну перед пранням. Однак варто врахувати важливий нюанс! Вага розраховується з урахуванням мокрої або сухої білизни. Обов'язково перевіряйте цей параметр перед завантаженням. Він також впливає на погану або повну відсутність віджиму.

 

Так, що робити, якщо пральна машина не крутить барабан через перевантаження:

 

 1. 1. Зупиніть роботу пристрою. Кнопка "СТОП / ПУСК" присутня, як на механічному управлінні, так і на сенсорному дисплеї. 
 2.  
 3. 2. Скасуйте режим і витягніть кілька речей з барабана. У деяких моделях, особливо архаїчних, ця "опція" недоступна (блок не знімається). Доведеться встановити режим "полоскання + віджим" або просто "віджимання" і тільки після завершення роботи провести всі маніпуляції.
 4.  

Якщо помилка не зникне, машинка гуде, барабан не крутиться, задані системні настройки не спрацьовують, а блок не прибирається! Не варто панікувати. Спробуйте повністю перезавантажити пристрій. Вимкніть живлення від розетки на деякий час (не менше 10-15 хв). Потім підключіть назад і знайдіть кнопку RESET. Відсутня? Не біда! Затисніть на кілька секунд (3-5) кнопку "Старт" (не плутати з "СМА"). Для перезавантаження може знадобитися деякий час. При активному режимі прання машинка спочатку зіллє воду і тільки потім перейде в режим Reboot.

Фото не крутиться барабан в пральній машині - перевірте опір

 

Не вийшов не один варіант? Переходьте до радикальних методів. Але і вони не викликають ніяких труднощів. Зупиніть роботу пральної машини тривалим натисканням кнопки "Старт" (3-5 сек). Після вимкніть живлення від електромережі. Всього через 10-20 хвилин блокування дверцят зніметься автоматично. 


В цей час, застеліть підлогу вбираючими "засобами" (губки, тканина, непотрібні ганчірки і т. д.). Відкриваючи барабан, будьте готові до потоку води. Її також можна злити через аварійний шланг (присутній не у всіх модифікаціях) або через фільтр (підставляючи ємність). Він розташовується, зазвичай внизу передньої панелі. Залежно від моделі може перебувати з тильного боку або збоку, зовні або всередині корпусу.

Фото чому не крутиться барабан в пралці - необхідна професійна діагностика

 

Ідентичні дії здійснюються при засміченні, коли пральна машина не набирає або не спускає воду (проводиться очищення фільтрів). На відміну від перевантажень подібні проблеми, не виводяться у вигляді системної помилки на панель. Рекомендовано контролювати тиск внутрішнього середовища і виконувати регулярні профілактичні роботи. 

 

Зверніть увагу! Це всього кілька способів, що залежать від серії і моделі пральних машин. Детальніше ви можете дізнатися в інструкції виробника. 

 

Після зливу води витягніть речі з барабана до необхідного обсягу. Щоб дізнатися, чому перестав крутитися барабан пральної машини, навіть при мінімальному завантаженні слід провести аналогічні маніпуляції. І тільки після цього, спробувати прокрутити його вручну.

Фото не крутиться барабан в пральній машині - необхідна заміна ременя

 

Якщо хід ускладнений або взагалі неможливий, значить в технічний зазор між барабаном і баком потрапив сторонній предмет, який необхідно витягти. І більш дбайливо ставиться до експлуатації техніки в подальшому, перевіряючи, як мінімум, всі кишені одягу перед завантаженням. А також оглядати внутрішнє середовище барабана на наявність дитячих іграшок, випадково залишених предметів і інших елементів. 

 

Видалити сторонні "об'єкти" з зазору досить складно. Для цього необхідно розібрати корпус машинки - зняти тильну кришку. Потім, витягти ТЕН, при необхідності, або зняти кріпильний болт і шків. За допомогою ліхтарика обстежити простір. Якщо предмет не видно, доведеться нанести легкі удари (це важливо!) по болту, зберігаючи різьблення, щоб "чужорідне тіло" опустилося вниз, і його було зручно дістати. Після встановити всі на місця і перевірити роботу пристрою. 


Важливо! Якщо ви не готові до подібних дій або у вас немає відповідного інструменту, ризикувати технікою не варто!

Фото чому не крутиться барабан в пралці - замініть двигун

Чому не крутиться барабан пральної машини - технічні несправності

Однією з найбільш поширених причин є злетівший ремінь в моделях з однойменним приводом. При такому варіанті барабан буде повністю заблокований. Ремінь доведеться встановити на місце і намагатися не перевантажувати машину, або повністю замінити його на новий. 

 

Підшипник, що вийшов з ладу або зносився (стертий) сальник, викликає розгерметизацію вузла. У цьому випадку здійснюється повна заміна блоку.

Фото Чому пральна машина не крутить барабан - майстер діагностує поломку

 

Причини, чому не крутить барабан в пральній машині, але ручний хід здійснюється вільно, такі:

 

 1. 1. Пошкодження контактів внутрішніх схем або проводки. Слід продзвонити електричний ланцюг, включаючи плати. При виявленні проблеми замінити елемент, що вийшов з ладу. Рекомендовано особливу увагу приділяти конденсаторам (патьоки, здуття і іншим візуально помітним дефектів). 
 2.  
 3. 2. Проблема з обмоткою двигуна (ремонтується). У рідкісних випадках, агрегат повністю замінюється. 
 4.  
 5. 3. Порушення або неправильне функціонування керуючого модуля. Як правило, з ладу виходить один з елементів плати. Зазвичай, замінюється несправний "об'єкт" або схема повністю.
 6.  
 7.  

Поширеними причинами, чому не крутить барабан в пральній машині, відсутній нагрів води, погіршується якість очищення і часто виникають проблеми в роботі, є умови експлуатації.

Фото Чому в пральній машині не крутиться барабан - перевірте двигун

 

Основні джерела: 

 

 • - неправильна установка і підключення;
 •  
 • - перепади напруги;
 •  
 • - низька якість води; 
 •  
 • - ігнорування інструкції; 
 •  
 • - перевантаження; 
 •  
 • - високі навантаження - часте прання; 
 •  
 • - жорстоке поводження.

Фото Чому пральна машина не крутить барабан - порушені правила експлуатації

 

Рекомендується використовувати стабілізатор або реле контролю. Незважаючи на високий рівень захисту інтегрованих систем безпеки сучасної техніки, поломки тісно пов'язані зі стрибками напруги в мережі. В результаті чого виходить з ладу таходатчик, який не підлягає ремонту і повністю замінюється. 

 

На додаток пошкоджуються щітки колекторного двигуна, який працює від змінного струму, як згадувалося раніше. Для приведення в рух ротора необхідно статичне електромагнітне поле. При відсутності стабільності живлення двигун запускатися не буде. І може повністю заблокувати роботу машини, а також обертання барабана.

Фото не крутиться барабан в пральній машині - перевірте натягнення ременя

 

Підводячи підсумки, слід зазначити, що помилки користувачів, в тому числі і критична вага завантаження, призводять до фатальних наслідків, які можуть проявлятися з часом і істотно скорочувати термін служби техніки. А самостійний ремонт без спеціалізованих навичок і використання бюджетних аналогів при заміні оригінальних запчастин, тільки погіршують ситуацію. Тому не пропускайте наступний блок! Адже, грамотне рішення проблеми - це її попередження.

 

Чому в пральній машині не крутиться барабан - рекомендації та правила експлуатації

Згідно з рейтингом британського журналу Which, заснованого на опитуваннях (дані університетів і дослідницьких центрів) і статистикою сервісного центру TEND, пральні машини ламаються після закінчення гарантійного терміну у 20% споживачів. І це відбувається в перші 3-5 років використання. 

 

Тому прислухайтеся до рекомендацій:

Фото Чому пральна машина не крутить барабан - несвоєчасна чистка

 

 • ⇒ встановлюйте реле контролю струму і напруги, як мінімум стабілізатор або "фільтр"; 
 •  
 • ⇒ використовуєте УЗО для запобігання ураження електричним струмом в разі пробою, наприклад, на корпус пральної машини; 
 •  
 • ⇒ виконуйте регулярні і своєчасні профілактичні заходи (чистку барабана не рідше 1-го разу на кілька місяців); 
 •  
 • ⇒ тримайте кришку люка трохи відкритою після прання для провітрювання;

Фото пральна машина не крутить барабан? Залиште заявку на ремонт і діагностику

 •  
 • ⇒ тримайте кришку люка трохи відкритою після прання для провітрювання; 
 •  
 • ⇒ перед завантаженням перевіряйте кишені на наявність сторонніх предметів;
 •  
 • ⇒ не застосовуйте сильних фізичних зусиль при закритті дверцят; 
 •  
 • ⇒ замінюйте фіксатори і ущільнювачі при виникненні проблеми з щільністю притиснення або неспрацьовування замку; 
 •  
 • ⇒ дотримуйтесь правил експлуатації.
 •  

 

Якщо ви строго дотримуєтеся всіх приписів, а питання, чому не крутить барабан в пральній машині, як і раніше актуальний, але самостійно вирішити проблему не представляється можливим, зверніться до фахівців майданчики Allmaster. На сайті ви знайдете кращих майстрів по особистим уподобанням - рейтингу, вартості послуг, гео-локації і іншим параметрам. 

 

Попередньо перед оформленням замовлення можна поспілкуватися з претендентом особисто і уточнити всі нюанси угоди. 

 

Шукаєте компетентного фахівця за адекватною ціною? Перебуваєте в пошуках роботи або "пропагуєте" власний сервісний центр? Скористайтеся пропозиціями Allmaster і питання, чому перестав крутитися барабан пральної машини, відсутній нагрів або живлення, виникли шуми і вібрації, не набирає або не зливає воду, виникли протікання, знімуться з "порядку денного".

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 2)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Виктор Демидов

Вероника, здравствуйте. похоже что подшипники свое отработали, необходимо будет их заменить

18.03.2021 16:54


Аватар Вероника

стиральная машина индезит не крутит барабан, если попробовать вручную покрутить, то крутиться тяжело. посоветуйте что делать?

18.03.2021 12:13


Евгений Лужанский

нужно проверять модуль управления и движок

04.03.2021 16:44


Аватар Павел Ищенко

здравствуйте. есть проблема со стиралкой ардо. пользуемся уже лет 10. после того как в нее загрзить белье, машинка набирает воду и делает попытку прокрутить барабан, после чего он начинает биться в конувльсиях (дергается в разные стороны). Если достать вещи из стиралки и запустить без белья - тоже без результата. разобрав машинку, решили помочь ему тронутся с места. запустили программу, подтолкнули барабан и она запустилась. и так отработала всю программу. результат такойц без пинка барабан не крутится. Где искать проблему сальник, щетки подшипник?

04.03.2021 11:19


Владимир Наливайченко

Алена начните с проверки системы нагрева воды

25.02.2021 23:12


Аватар Алена Донец

запускаю стирку, в машинку вода набирается, нкесколько раз барабан может прокрутиться и через 1-2 мин перестает крутиться. Вода никуда не уходит, время не менятеся на дисплее, ошибок нет. если запустить отдельно режим отжима то все ок и сливает и отжимает и барабан крутится. Что могло случится:?

25.02.2021 16:54