Чому пральна машина не зливає воду - поширені причини і варіанти вирішення

Фото Чому пральна машина не зливає воду - варіанти вирішення проблеми

 

Причин, чому пральна машинка не зливає воду не так вже й багато. Для усунення несправностей не обов'язково досконально вивчати внутрішні вузли і принцип роботи техніки. Більшу частину проблем можна вирішити самостійно, не залучаючи майстра. Даний матеріал допоможе розібратися, в яких ситуаціях, як діяти.

 

Чому не зливає воду пральна машина - вступна інформація

Передова побутова техніка перевела повсякденне життя на абсолютно новий рівень. Сьогодні складно уявити існування людства без корисних електроприладів. Багато з них володіють вражаючими функціональними можливостями і інтелектом. І пральні машини - не виняток. Вони очищають, полощуть, віджимають і сушать білизну. При цьому користувачеві досить натиснути всього кілька кнопок. На додаток за процесом прання не потрібно спостерігати і можна зайнятися своїми справами. А звуковий сигнал повідомить про закінчення процесу.

Фото Чому пральна машина не зливає воду - необхідно перевірити всі вузли

 

Але трапляються і непередбачені ситуації. Чомусь не зливається вода з пральної машини. Так, з чого почати вирішувати цю проблему?

 

Обов'язкові правила безпеки

Взаємодіяти з внутрішнім оснащенням пральної машини дозволяється тільки після "знеструмлення". Не забудьте відключити пристрій від живлення (витягти вилку з розетки). І звичайно, перекрити подачу води.

 


Зверніть увагу! Фахівці наполягають, що після відключення техніки від електромережі слід почекати кілька хвилин (від 5 до 15). Відразу приступати до роботи з приладом небезпечно (зберігається заряд).

 

Що робити, якщо пральна машинка не зливає воду – основні поради користувачу

Фото Що робити якщо пральна машина не зливає воду - необхідно замінити поламані деталі

 

Перше з чим стикаються власники - це перегин зливного шланга, викликаний неправильною установкою або виникненням надмірно активних вібрацій (зсув) в процесі експлуатації. Слід візуально оглянути відведення на предмет деформації та механічних пошкоджень. Для цього, як правило, машину необхідно висунути і повернути. Зливний шланг (в залежності від моделі) розташовується збоку або з тильного боку корпусу. При виявленні проблем, вирівняйте відведення. Або замініть шланг при серйозних порушеннях його цілісності. 

 

Чому не зливається вода з пральної машини - що робити, можливі передумови:

 

 • • переконайтеся, що ви вибрали підходящий режим, а не програму "без віджиму" (зупиніть цикл і запустіть заново потрібний); 
 •  
 • • перевантаження барабана - видаліть надлишки білизни; 
 •  
 • • некоректна робота з огляду збоїв ПЗ - перезавантажте систему.

Фото Чому пральна машина не зливає воду - перевірте обраний режим

 

Існує кілька способів вирішити дві останні проблеми. Вибирайте відповідний варіант для конкретної моделі (вашої) пральної машини. 

 

Для початку вимкніть пристрій кнопкою "Живлення". Після очікування 30-40 секунд, можна запускати цикл заново. Якщо проблема збереглася, повторіть аналогічні маніпуляції, тільки необхідно знеструмити пральну машину повністю і почекайте 15-20 хв. Потім підключіть назад і повторіть запуск програми. 

 

На деяких моделях присутня кнопка RESET, що автоматично і повністю перезапускає ПЗ. Скидання налаштувань також можна зробити за допомогою "Старт / Стоп" (не плутайте з "СМА"). Необхідно затиснути цю кнопку на 3-5 сек до появи характерного відгуку. Не завжди цей метод діє.

 

При активному режимі пральна машинка перед перезавантаженням спочатку постарається злити воду. Якщо їй це не вдасться, "коло замкнеться". Цей спосіб більше підходить у випадках відсутності нагріву води, віджимання, зупинки барабана, погіршення якості прання та інших проблем, які пов'язані зі зливом.

Фото Чому пральна машина не зливає воду - зробіть скидання налаштувань

 

Ще одна причина - перевантаження машини. У багатьох моделях режим "Злив" відсутній. Буде потрібно встановити цикл "Полоскання та віджимання" або просто "Віджим", щоб відібрати з барабана частину білизни. Або виконати повне перезавантаження. 

 

Не допоміг не один метод? Все ще мучить питання, чому пральна машина не зливає воду, значить, пора переходити до більш радикальних рішень.

 

Пральна машина не зливає воду - ремонт своїми руками

Якщо перезавантаження і зміна режимів не дали результатів, то проблема, швидше за все не пов'язана зі збоєм програмного забезпечення. Спробуйте запустити "самодіагностику". Чи присутня така опція і як вона активується на різних моделях - можна дізнатися на офіційному сайті виробника, в технічному паспорті і інструкції, які додаються в комплектації до товару. 

 

Значення кодів помилок і відповідні рекомендації, що робити, якщо пральна машина не зливає воду, описані також в цих джерелах. 

 

Якщо не вдається зняти блокування дверцят, слід відключити машину тривалим натисканням кнопки живлення (3-5 сек), після витягти вилку з розетки. Найчастіше після 15-20 хв блок знімається автоматично. В процесі очікування підготуйте вбираючі речі - губки, ганчірки та інше. Розкладіть їх на підлозі.

Фото Чому пральна машина не зливає воду - перевірте зливний фільтр

 

Подібні дії актуальні при перевірці зливного фільтра. Його в першу чергу необхідно оглянути і почистити. Зливний фільтр - це також альтернативний спосіб видалити воду з пральної машинки. Для цього слід поставити під нього невисоку містку ємність (підлогу обов'язково застелити). Даний елемент в більшості модифікацій розташований знизу фронтального боку корпусу. Може розміщуватися ззаду, зовні або під кришкою. 

 

Порядок дій:

 

 • - відкрутити кришку зливного фільтра;
 •  
 • - спустити воду;
 •  
 • - після клацання відкриється запірний механізм люка і потрібно буде витягти білизну з барабана;
 •  
 • - далі слід викрутити і витягнути сам фільтр;
 •  
 • - очистити його і повернути назад.
 •  

Фото Чому пральна машина не зливає воду - необхідно почистити зливний фільтр

 

Попередження! Дана деталь досить тендітна. Будьте обережні. При пошкодженні фільтр повністю замінюється, а коштує він дорого. 

 

Обов'язково перевірте прохідність сифона (коліно) каналізаційного стоку. Його також слід ретельно регулярно очищати. Рекомендовано застосовувати ефективні засоби (відповідно до інструкції) для профілактики і видалення засмічень в подальшому.

 

Чому не зливає воду пральна машина - передумови технічного характеру

Засмічення - це найбільш поширені причини порушення працездатності техніки. Однак на відміну від зовнішніх "пробок", з внутрішнім сміттям впоратися набагато складніше. Він утворюється в трьох основних деталях:

Фото Чому пральна машина не зливає воду - проблеми із зливним насосом

 

 1. 1. За кришкою зливного фільтра розташовується крильчатка насоса. Знявши блок, її можна легко побачити. Простір навколо елементів слід оглянути на присутність сторонніх предметів, що заважають або блокують хід вузла. Роботу насоса можна перевірити за допомогою режимів "віджиму" або "зливу". Або механічним впливом. 
 2.  
 3.  
 4. 2. Засмічення патрубка усувається важче. Для цього доведеться покласти пральну машину на відповідний бік (де розташована деталь). У нижній частині корпусу відкриється доступ до насоса. У деяких моделях доведеться повністю зняти фронтальну панель корпусу. Причиною, чому не зливається вода з пральної машини, може стати банальна монетка, шкарпетки, носові хустки, дрібна дитяча іграшка та інші речі, які випадково потрапили в відсік. Як і у випадку з відсутністю забору рідини, що залежать від клапана і насоса, який закачує воду. 
 5.  
 6.  
 7. 3. Засмічення зливного шланга. У даній ситуації його доведеться повністю демонтувати, прочистити і тільки після цього, встановити на місце. За умови збереження цілісності.

Фото Чому пральна машина не зливає воду - засмічення патрубка

 

Зустрічається навіть засмічення вала, на якому виявляються волосся, нитки та інші сторонні предмети. Іноді очищення може бути недостатньо. Вузол доводиться повністю замінювати.

 

Перелік глобальних проблем і шляхи їх вирішення підсумовані в таблиці:

Симптоматика

Поломка

Рішення

Системні збої, що позначаються на встановлення режимів і виконанні циклів

Вихід з ладу модуля управління

Заміна

Слабке віджимання або повна його відсутність, як і зливу

Зламалася помпа

Двигун або крильчатка замінюються

Відсутність забору і зливу води

Поломка прессостата (датчик рівня внутрішнього робочого середовища)

Підлягає ремонту, але частіше замінюється

Віджимання блокується після зливу, припиняється обертання барабана

Розгерметизація, викликана порушенням цілісності сальника і ін.

Заміна окремих деталей

Відсутність зливу після перезавантаження

Засмічення

Видалення засмічень і їх профілактика в подальшому

 

Це рекомендації, що робити, якщо пральна машина не зливає воду. Але ж є й інший більш розумний шлях - намагатися не допускати поломок. Адже, як відомо велика частина проблем виникає через людський фактор.

 

Рекомендації по експлуатації пральних машин, чому необхідно їх дотримуватися

Ігнорування правил від виробника в рази скорочує термін роботи будь-якої техніки і обладнання. Це підтверджують дослідження британського журналу Which, спільно з сервісом по статистиці TEND. Згідно з офіційно опублікованими даними, у 20% користувачів пральні машини виходять з ладу відразу після закінчення гарантійного періоду, незалежно від покоління і марки. 

 

Фахівці наполегливо рекомендують для продовження терміну служби техніки без збоїв:

Фото Що робити якщо пральна машина не зливає воду - своєчасно проводити профілактику

 

 • ► встановити стабілізатор, фільтр або реле контролю напруги;
 •  
 • ► підключити УЗО для запобігання травмонебезпечних ситуацій при пробоях корпусу машинки;
 •  
 • ► виконувати регулярне очищення барабана і фільтрів не рідше 1 раз в 2-5 місяці;
 •  
 • ► залишати відкритим люк після прання;
 •  
 • ► не перевантажувати машину (максимально допустима вага вказана на фронтальній стороні корпусу або в технічному паспорті);
 •  
 • ► не висмикувати шнур живлення з розетки при будь-якому активному режимі (прання, віджимання, перезавантаження і т. д.);
 •  
 • ► строго дотримуватися поради по догляду за технікою від виробника.
 •  

 

Прості маніпуляції суттєво скорочують ризики виникнення фатальних проблем. Додаткова рекомендація - регулярно здійснювати профілактичні заходи і довіряти виконання робіт кваліфікованим майстрам.

 

Підсумки і висновки

Безумовно, дати відповідь на питання, чому не зливається вода з пральної машини, може і сам користувач, з легкістю вивчивши інформацію на просторах всесвітньої павутини. Проблема полягає зовсім в іншому. Чи можуть подібні знання дати можливість усунути наслідки і передумови несправностей самостійно?

Фото пральна машина не зливає воду? Залиште заявку

 

Пам'ятайте! Виконуючи роботи без спеціалізованих навичок, при відсутності необхідного інструменту та обладнання, покладаючись лише на удачу, ви істотно погіршуєте ситуацію. 

 

В першу чергу, різні марки пральних машин відрізняються внутрішнім оснащенням і принципом дії. Наприклад, приводом, типом двигуна і іншими нюансами. На додаток використання бюджетних аналогів при ремонті не дає очікуваного результату. Низька якість і невідповідність деталей шкодить зв'язаним з ними вузлів, скорочує термін їх служби і збільшує витрати на ремонт або купівлю нової пральної машини. 

 

Набагато простіше і раціональніше звернутися до майстрів, яких ви можете зручно знайти на платформі Allmaster. Портал сформував чесний рейтинг фахівців, заснований на багатьох позиціях, включаючи досвід, кількість успішних робіт, вартість послуг, оцінку яку дали користувачі і реальні відгуки. 

 

Ви можете підібрати майстра по регіону, подати заявку онлайн і зв'язатися з претендентом по телефону, обговоривши всі питання, нюанси що цікавлять і час зустрічі. При особистому спілкуванні фахівець дасть рекомендації з питання, що робити, якщо пральна машинка не зливає воду, в першу чергу, і оперативно відреагує на виклик.

 

 

 

 Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Дмитрий Дубровин

попробуйте заменить помпу на более мощную

23.03.2021 08:34


Аватар Сергей

Стиральная машина аристон перестал работать слив, помпа гудит сильно. провнел профмлактику небольшую почистил фильтра, заменил помпу. но стиралка стала сливать и напор слива очень маленький. периодически останавливается. что проверить еще?

22.03.2021 16:26


Admin

Алла, добрый вечер.

Начните проверку с платы управления. осмотрите ее визуально. может где-то контакты подгорели, вздулись конденсаторы и т.д.

17.03.2021 21:56


Аватар Алла Матвиенко

добрый день. Стиралка занусси не сливает воду и не отжимает на основной программе. есл изапустить отдельнл то все работатет. помогите разобраться что это может бфть?

17.03.2021 20:11


Роман Гунько

Павло, вода там може бути. Найпростіший варіант перевірки - підключити насос до мережі 220 Вольт безпосередньо, якщо крильчатка не буде обертатися, значить насос несправний. Якщо є мультиметр, то можна перевірити опір обмоток насоса, показники мають бути в межах від 160 до 260 Ом

04.03.2021 16:42


Аватар Павло Бондар

В мене проблема пральна машина не зливає воду, розобрав все і все первірив, труби чисті! Розібрав насос в ньому всередині бруд і вода, не знаю як перевірити чи він працюєь, мож проблема в самому насосі і чи має там повинна бути вода?

04.03.2021 11:03


Реклама