Бойлер не гріє воду, але лампочка горить - найбільш поширені причини і ефективні способи їх усунення

 

Фото бойлер не гріє але лампочка горить - розбираємо причини

Якщо ваш бойлер не гріє, але лампочка горить, не впадайте у відчай завчасно! У даній ситуації причина може бути, як сама банальна яку можна легко усунути, так і досить складна, але виправна. Зазвичай безвихідних ситуацій не буває. Грамотні майстри легко виявляють різні поломки бойлерів і зроблять комплексний ремонт. Якісне відновлення економить бюджет на придбання нової техніки. Але деякі проблеми, через які бойлер не гріє воду, але лампочка горить, ви цілком можете вирішити самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів. Як, читайте далі в матеріалі ...

Визначення та основні поняття

Бойлер - незамінний предмет побуту. На відміну від опалювального котла, наприклад, це обладнання використовується весь рік, цілодобово, практично безперервно.

 

Водонагрівач (бойлер) - пристрій для безперервного нагріву води в місцевій системі водопостачання. Для нагріву води водонагрівач використовує рідке, тверде або газоподібне паливо, електроенергію або теплоносій від зовнішнього джерела енергії ...

 

На додаток встановлюють нагрівачі, як правило, в приміщеннях з несприятливими умовами (ванні, санвузли, кухні, котельні і т.д.). Високі експлуатаційні навантаження, негативний вплив внутрішнього середовища і вологості ззовні призводять до частих поломок. І якщо ви виявили, що бойлер не гріє воду, але лампочка горить, слід попередньо перед втручанням, розібратися в його особливостях і основних вузлах. Знаючи специфіку роботи агрегатів, ви зможете виявити і усунути несправність самостійно.Фото на бойлері горить лампочка але не гріє? Замовити діагностику

 

Важливо! Забороняється грубе поводження з технікою і ігнорування правил експлуатації. Фахівці настійно рекомендують проводити регулярне профілактичне обслуговування і очищення системи. 

 

Відповідальний підхід в рази скорочує ризики поломок, що підтверджує статистика великих дилерських сервісних центрів. До того ж забруднення і утворення на функціональних елементах, згідно з аналітичними даними, можуть призвести не тільки до того, що бойлер не гріє, але лампочка горить і настройки спрацьовують. А також до збільшення споживання електроенергії на 15-20%, а часу нагріву в 2-3 рази.

 

З'ясовуємо, чому не гріє бойлер, а лампочка горить, починаючи з азів

Нагрівач, найчастіше представляє собою суцільнометалевий корпус з внутрішньою обшивкою. Відрізняються пристрої об'ємом і типом управління (механічні реле, електронні кнопки, сенсорні панелі). Класифікують їх на два типи - накопичувальний і проточний. Перші більш поширені для побутового використання. Їх споживання і габарити набагато менше в порівнянні з аналогами. 

Фото бойлер не греет воду но лампочка горит - необходимо проверить важные узлы

До основних компонентів відносяться:

 

 • ТЕН (в більшості сучасних моделей); 
 •  
 • водяний резервуар; 
 •  
 • патрубки і штуцери подачі і виведення;
 •  
 • розсіювач;
 •  
 • магнієвий анод;
 •  
 • контрольно-вимірювальні прилади;
 •  
 • терморегулятор;
 •  
 • модуль управління.
 •  

 

Вихід з ладу або пошкодження даних елементів, може привести до того, що на бойлері горить лампочка, але не гріє ТЕН, система швидко остигає або зовсім не запускається. Принцип роботи різних типів (напірні і безнапірні), конфігурацій (плоскі, циліндричні, квадратні і ін.) і моделей устаткування, практично ідентичний. Однак схемаможе дещо відрізнятися - див. в документації від виробника. Після ознайомлення з кресленнями, якщо такі присутні в комплектації електроприладу, можна переходити до ремонту.

 

Бойлер не гріє воду але лампочка горить - розбираємося в деталях і нюансах

Більшість поломок виникають через відсутність захисту техніки від перепадів напруги. Але навіть при наявності автоматичних ПЗВ різке відключення може викликати збої і поломки. Визначаючи, чому не гріє бойлер, а лампочка горить, роблячи чистку або інші маніпуляції, не забудьте відключити обладнання від мережі!

 

Послідовність дій:

 1. 1. Необхідно зняти захисну кришку. У багатьох конструкціях вона розташовується внизу і фіксується до корпусу різьбовими кріпильними елементами.
 2. Фото чому не гріє бойлер а лампочка горить - знімаємо захисний кожух
 3. 2. Зазвичай перше, що видно на передньому плані - це терморегулятор. До нього підводиться багато різних проводів (в більшості модифікацій вони мають різні кольори). Іноді при різкому відключенні електроенергії терморегулятор "заклинює", тому бойлер не гріє воду, але лампочка горить. Безпосередньо на його блоці діє механічна кнопка (спереду або збоку). Її потрібно знайти і натиснути, щоб перезапустити систему автоматичного вимкнення. Через кілька хвилин (5-10), активуйте нагрівач і перевірте його роботу. 

   

  3. Якщо перезавантаження електроніки не допомогло, доведеться знову відключити бойлер від мережі і провести демонтаж терморегулятора. Після, перевірити всі контакти цього модуля (обвуглені, розплавлені). Якщо вони не пошкоджені і не окислені, переходьте до наступного варіанта.

   

  4. Озбройтеся мультиметром або іншим вимірювальним приладом, щоб перевірити електричну цілісність провідників і відсутність обривів ланцюга. Буває, що самі щупи на опір продзвонюються, а ТЕНи - ні. Це означає, що нагрівальний елемент став непридатним, тому бойлер не гріє, але лампочка горить, як індикатор надходження живлення.

 4.  

Трубчастий електронагрівач (ТЕН) - або сукультен, електронагрівальний прилад у вигляді металевої трубки, заповненої теплопровідним електричним ізолятором. Точно по центру ізолятора проходить струмопровідна нитка (зазвичай ніхромова або фехралева) певного опору для передачі необхідної питомої потужності на поверхню ТЕНу ...

 

На жаль, в більшості випадків, ТЕНи не підлягають ремонту і повністю замінюються. Єдине, що може зробити користувач самостійно - провести очищення.

Фото чому не гріє бойлер а лампочка горить - перевіряємо терморегулятор

Чому не гріє бойлер, а індикаторна лампочка горить - можливо забруднення

Відсутність живлення на ТЕНі не завжди означає його вихід з ладу. Серед можливих причин - руйнування фланцевих з'єднань, окислення і ін. Для того, щоб з'ясувати, чому не гріє бойлер, а лампочка горить і не продзвонювати нагрівальний елемент, виконайте наступне:

 

 1. 1. Злийте воду з системи, якщо вона розташована не над ванною, попередньо підготувавши ємність відповідного обсягу. Зробити це можна кількома способами залежно від моделі бойлера
 2.  
 3. 2. Оцініть стан внутрішнього бака, анода і ТЕНа. Наявність іржі і забруднень вимагають очищення. 
 4.  
 5. 3. При виявленні корозії або тріщин, пошкоджені елементи необхідно буде замінити.

 

Найбільш поширеною проблемою, при якій бойлер не гріє воду але лампочка горить, вважається прикипання елементів фіксації ТЕНа з фланцями. Від'єднати їх буває досить складно, не пошкодивши важливі деталі. Прикладати зусилля слід розумно. Якщо механічна дія не дає результату, краще використовувати спеціальні склади (окислювачі).


Як правило, при відсутності обслуговування, трубки ТЕНу здуваються, лопаються, розсипаються, що призводить до їх непридатності, додатково може з'явитися проблема при якій вибиває автомат або ПЗВ. Але, незважаючи на складність проблеми, нагрівальний елемент можна замінити. 

Фото Чому не гріє бойлер, а індикаторна лампочка горить - можливі забруднення

 

Важливо! Пошкоджений і забруднене сегмент в рази гірше передає тепло, що збільшує споживання електроенергії і знижує теплозбереження води всередині бака. 

 

При бажанні, ви можете зробити його очищення від накипу і нальоту. Але, виявивши тріщини і здуття, не ризикуйте працездатністю обладнання. Купіть новий ТЕН, щоб в подальшому не шукати відповіді на запитання, чому не гріє бойлер, а лампочка горить. Адже розбирати, збирати і чистити систему можна до нескінченності, але безрезультатно.

 

Висновок і корисні рекомендаціїФото бойлер не гріє воду але лампочка горить? Залиште заявку на діагностику

Не завжди самостійне втручання гарантує якість результату і економію. Якщо у вас бойлер не гріє, але лампочка горить, не спрацьовують настройки і вода залишається холодною, зверніться до Allmaster.com.ua. На сайті ви зможете підібрати майстра по регіону, вартості послуг, рейтингу та іншими критеріями. Зв'язатися з фахівцем можна по телефону, отримати попередню консультацію або замовити виїзд на дом. 

 

Якщо ви здобувач в пошуках роботи, знаєте всі причини, за якими на бойлері горить лампочка, але не гріє, просто зареєструйтеся на сайті Allmaster. Згодом вам буде доступно розміщення необмеженої кількості портфоліо. Просто надайте свої послуги і підвищуйте особистий рейтинг. А також користуйтеся розділом "Барахолка", де користувачі обмінюються товарами і набувають все необхідне для ремонту. 

 

Платформа allmaster.com.ua - це надточний пошук і інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс. Тут ви легко знайдете відповіді на питання, чому бойлер не гріє, але лампочка горить, іскрить мікрохвильовка, не охолоджує кондиціонер, протікає пральна машина і багато інших.

 

 

 

 
Оцініть статтю:
(всього голосів - 3)
Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам