Як правильно користуватися пральною машиною - основні правила, приховані нюанси, поради експертів, цікаві факти

 

Фото як користуватися пральною машиною - розбираємо нюанси

Рекомендації про те, як користуватися пральною машиною маса. Проте багато з них досить суперечливі. Спори виникають щодо завантаження білизни, вибору засобів, установки та підключення, вимог щодо профілактичного обслуговування та багато іншого. Відповідальні власники знають, що дотримання правил експлуатації продовжує термін служби техніки, запобігаючи таким поломкам як відсутність обертання барабана, нагріву та зливу, появі вібрацій, шумів тощо. При цьому знайти адекватні поради в інтернеті неймовірно складно. Давайте комплексно розберемося у темі. У даному матеріалі ви знайдете відповіді на найчастіші запитання і дізнаєтеся, як правильно користуватися пральною машиною.

 

Невелика вступна інформація

Пральні машини - одні з найпопулярніших представників побутової техніки, призначені для очищення текстильних виробів. Сучасні моделі класифікуються на напів- та автоматичні. Саме про останні екземпляри і йтиметься.

Перед користуванням пральною машинкою ознайомтеся з характеристиками обладнання. Види, згідно з цитатою з “Вікіпедії”:

 

  • "за типом агрегату - активаторні, барабанні, ультразвукові ..." 
  •  
  • "за способом завантаження - вертикальні та фронтальні ..."
  •  
  • "за вагою білизни ..." 
  •  
  • "за методом установки - настінні, підлогові, що розміщуються безпосередньо в ємність з білизною ...".

 

Додаткове групування - за категоріями прання, віджиму та енергоспоживання. Показники позначаються великими літерами. Наприклад, шкала ефективності видалення забруднень в алфавітному порядку за спаданням від "A" до "G". А енергоефективність вказується як “А+” і далі. Кількість “+” означає споживання, що їх більше, тим воно менше.  

Фото правила користування пральною машиною - класи енергоефективності

Незалежно від того, яка у вас пральна машина, як користуватися нею, слід вивчити завчасно, щоб виключити передчасне зношування. Не багато виробників, навіть найвідоміших брендів, розписують умови у технічній документації. Тому не ігноруйте поради далі…

 

Основні правила користування пральною машиною з поясненнями

Техніка нового покоління оснащується безліччю основних та допоміжних опцій. Ці інтелектуальні розробки дозволяють задавати найрізноманітніші режими прання та калібрувати їх відповідно до типу текстилю. Управління здійснюється за допомогою механічних реле, кнопкової чи сенсорної панелі. Існують також моделі на пульті дистанційного керування і з можливістю підключення до системи "Розумного будинку". 

 

Але, незважаючи на розширений потенціал прогресивного обладнання, для вас цікавий факт ... Багато хто не знає, як правильно користуватися пральною машиною з трьома відсіками для засобів чищення. Це парадоксально... Особливо з огляду на те, що така схема спостерігається в абсолютної більшості СМА.

 

Це варто знати! Як така статистика поломок за тривалістю експлуатації машин не ведеться. Однак досвідчені майстри знають, що в 7-8 з 10 випадків причини несправності саме в недотриманні рекомендацій виробника. До таких відносяться - уповільнення або повна відсутність набору, нагрівання та зливу води, тривале прання, низька якість очищення, шум та ін.

 

Правила користування пральною машиною - призначення відсіків (зазвичай позначаються римськими цифрами “I, II” або великими літерами “А, В”, середній може маркуватися сніжинкою “❄” або схожою на неї квіткою):

 

  1. 1. Порядковий номер "I" - призначений для миючих, які застосовуються до режимів попереднього прання або замочування. Це дозволяє машинці ефективніше справлятися із забрудненнями. 
  2.  
  3. 2. "II" - для основного засобу для чищення. 
  4.  
  5. 3. Відсік із малюнком або вирізаним візерунком – для ополіскувачів.

Фото Правила користування пральною машиною - призначення відсіків

Попри поширену думку, система виробляє послідовний забір засобів без перемішування, згідно з режимом. Ось тому забороняється завантажувати все в один відсік. Це досить поширена з можливих причин, через які через кілька років експлуатації техніка починає збоїти, включаючи злив, нагрівання, віджимання та інші проблеми.

 

Запобігання неприємним запахам

Залежно від характеру аромату визначається проблема та шляхи її усунення. Поширеними передумовами вважаються:

 

  1. 1. Закривання кришки барабана після прання. Це провокує утворення та розмноження шкідливої ​​флори. Рекомендується провітрювати пристрій. 
  2.  
  3. 2. Відсутність своєчасного очищення манжети люка та лотка для миючих. Як правило, ущільнювач виготовляється з пористого матеріалу, що ускладнює догляд. За "ободом" можуть накопичуватися сторонні предмети та запресовуватися "вторинні продукти" прання (волосся, нитки, пух і т.п.). Це, у свою чергу, може стати причиною появи вібрацій, зсувів корпусу, шумів при роботі пристрою. На поверхнях лотків осідають залишки засобів та вологи, що провокує формування цвілі, бактеріального нальоту. Одне з основних правил користування пральною машиною – регулярне профілактичне обслуговування.

Фото як користуватися пральною машинкою – необхідно чистити манжету люка

  1. 3. Зберігання брудної білизни у барабані. Цей пункт, мабуть, немає сенсу розглядати докладно. І тут все очевидно. 
  2.  
  3. 4. Забруднення зливного фільтра. За аналогією – вимагає очищення. 
  4.  
  5. 5. Неправильне підключення зливного шлангу. Неприємні запахи з каналізації "видавлює обраткою".
  6.  
  7. 6. Накип на ТЕНі. Це ще одне джерело неприємного запаху. Зазвичай це “аромат” кислоти, іржі, металу та схожі.

Фото як правильно користуватися пральною машиною - проводьте профілактику ТЕНу

enlightenedДуже важливо! Забезпечте вашій техніці регулярний своєчасний догляд. Це дозволить запобігти не лише естетичним проблемам. Фахівці ремонту та виробники у всіх інструкціях прописують цю обов'язкову умову. Не зневажайте їх. Особливо якщо йдеться про нагрівальний елемент, відновлення та заміна якого обходиться надзвичайно дорого.

 

Правила використання миючих засобів - коротко про головне

Категорично забороняється застосовувати засоби для ручного прання, якщо, звичайно, у вас немає в планах влаштувати “пінну вечірку”. Такі речовини сильно збільшуються в обсязі при взаємодії з водою. Уважно читайте маркування на упаковці. Це може бути позначення як картинок чи написів. 

 

Додаткова рекомендація - застосовувати спеціальні пом'якшувальні засоби, якщо пристрій працює з жорсткою водою, як періодично, так і постійно.

 

enlightenedЗастереження! Піна та вода можуть просочуватися в електронні модулі, вихлюпуватися назовні, забивати зливні труби.

 

Як зрозуміти куди класти порошок у пральній машині

Щоб зрозуміти, куди класти порошок у пральній машині, необхідно уважно вивчити інструкцію з експлуатації пристрою. Розміщення порошку може змінюватись в залежності від моделі. Однак, є загальні рекомендації, які ви можете дотримуватися: 

 

  1. 1. Зазвичай у пралках є спеціальний відсік або ящик для миючих засобів, розташований у верхній або передній частині машини. Відсік може бути розділений на кілька секцій, в яких вказані позначення для різних видів миючих засобів. 
  2.  
  3. 2. Якщо на ящику є позначення, зверніть увагу на такі символи:

 

- I або "Попереднє прання" – сюди додається менша частина порошку, якщо у вас є забруднена білизна, яка потребує попереднього прання.

- II або "Основне прання" - основний відсік для порошку, сюди додається більша частина миючого засобу для звичайного прання.

- Квітка, зірка (*) або символ, що означає "м'якість" – відсік для додавання ополіскувача або кондиціонера для білизни. 

Фото Пральна машина як користуватися - використовуйте пом'якшувальні засоби

  1. 3. Якщо ящик для миючих засобів не поділений на секції або на ньому немає позначень, ви можете просто засипати порошок в основну комірку ящика. У цьому випадку порошок буде автоматично додано до машини під час прання. 
  2.  
  3. 4. У деяких моделях немає спеціальної ємності для порошку, і миючий засіб додається безпосередньо в барабан з білизною. У цьому випадку просто насипте його поверх білизни перед початком прання. 

 

Важливо дотримуватися інструкцій виробника та використовувати рекомендовану кількість миття для оптимальних результатів прання.

 

Пральна машина як користуватися - поради щодо догляду

Відсутність своєчасного обслуговування - проблема, яка вже розглядалася раніше у матеріалі та зачіпалася багатьма як користувачами, так і експертами. Ігнорування "інструкцій" з експлуатації СМА - це "Дамоклов меч", непомітний простому користувачу:

 

 

Недотримання правил користування пральною машиною призводять не тільки до поломок, але й несе в собі приховану небезпеку здоров'ю людини. Цю загрозу становлять бактерії та грибки, які розмножуються у “сприятливих” їм умовах - бруд, тепло, вологість. 

За статистикою пральна машина - найбрудніше місце в будинку, в порівнянні навіть з обідком унітазу та зливом у ванній. 

 

Перед тим, як користуватися пралкою, проаналізуйте скільки разів вона запускається на місяць. Якщо менше 10, то достатньо очищати її 1 раз на 2-3 місяці. В ідеалі робити догляд щоразу після закінчення роботи або 1 раз на 20-30 днів.

Фото Пральна машина як користуватися - поради щодо догляду за технікою

Набір для очищення:

 

  • - рукавички; 
  •  
  • - губка; 
  •  
  • - ганчірка; 
  •  
  • - миючий засіб (не абразивний і не пральний, рекомендований антибактеріальний, дезінфікуючий); 
  • - лимонна кислота; 
  •  
  • - викрутка або інші пристрої для зняття кришки, що закриває зливний насос; 
  •  
  • - ємність для води.

 

Зливний фільтр легко викручується. Якщо ви не знаєте, де він знаходиться або як демонтується, ознайомтеся з інструкцією, вона додається до супровідної документації до товару, в ній також зазначено, як правильно користуватися пральною машиною. У деяких моделях є шланг (зливний), його необхідно від'єднати від конструкції в першу чергу.  

 

enlightenedУвага! Будьте готові до того, що після зняття цього вузла потече вода. Ви можете використовувати велике тканинне полотно, що добре вбирає, або поставити заздалегідь підготовлену ємність. Але це не завжди можливо, оскільки фільтр знаходиться в нижній частині корпусу. І обов'язково, очищайте не тільки його, а й поверхні навколо, включаючи саму кришку (засобом, що дезінфікує). Зручніше це робити зубною щіткою або йоржиком на ручці.

Фото як користуватися пральною машиною - регулярно чистіть зливний фільтр

Лоток для миючих обробляється раз на 1-2 тижні. У багатьох моделях передбачена кнопка (в центрі або збоку), що дозволяє витягти резервуар. За аналогією - див. в інструкції. Як і у випадку з фільтром, видаляйте забруднення, по можливості, з усіх площин, що стикаються, до яких є доступ. 

 

Ущільнювач довкола барабана очищається досить легко. Його еластичні краї відгинаються, що дозволяє промити не тільки саму “пластину”, а й порожнину під нею. 

 

Зверніть увагу, ці правила підходять для всіх моделей, як фронтальних, так і вертикальних.

 

І останнє… додавати засоби для пом'якшення води слід за правилами. Для цього, як мінімум, доведеться зробити хімічний аналіз рідини і тільки після цього проводити розрахунок "дозування", виходячи з характеристик самої пральної машини та складу, що застосовується. Рекомендовано не витрачати даремно сили та фінанси, а виконувати очищення ТЕНа 1 раз на півроку сухою лимонною кислотою. Концентрат засипається у відсік для основного прання (див. раніше) з розрахунку 100г сипучого матеріалу на 5-6 кг завантаження.

 

enlightenedВажливо! Виставляйте найінтенсивніший і найтриваліший режим прання.

 

Правила користування пральною машиною - завантаження речей

Це, мабуть, сама суперечлива позиція. Одні стверджують, що зазначені у рекомендаціях кілограми не мають нічого спільного із реальними обсягами. Інші називають цю рекомендацію нонсенсом, так як по суті, потрібно замочити білизну, потім зважити і потім завантажувати в барабан. Логічно, що вага сухого текстилю відрізняється від вологого. Але зважуванням ніхто не займатиметься, чи не так? 

 

На корпусах самих машин або в технічній документації більш ранніх версій вказувалася маса речей, що дозволяло хоч приблизно розрахувати завантаження. 

 

Ось, для прикладу таблиця (сортування по постільному, чоловічому, жіночому та дитячому)

 

Правила користування пральною машиною – правильне завантаження речей

Найменування

Жін. в грамах (гр)

Чолов. в грамах (гр)

Дитяч. в грамах (гр)

Майки, футболки 

70-140

200-300

30-80

Сорочки, блузи

100-250

120-180

60 та більше

Костюм (комплект 2/3)

800-1000

1200-1800

Не більше 500

Спортивний костюм

700-800

1000-1300

400-600

Шорти

150-250

250-350

80-150

Легкі куртки

600 та більше

800 та більше

300-500

Зимові речі

800-1000

1400-1800

500-900

Халати, піжами

300-600

350-700

15-300

Білизна

підковдри

500-600

300-450

130-200

200-600

простирадла
наволочки
рушники

 

Це лише орієнтовні середні дані. Оскільки варіантів/форматів одягу та постільної - нескінченна множина. Але з цією інформацією ви можете легко розрахувати середнє завантаження речей щодо своєї машинки. Проте виникає логічне питання - як робити правильні обчислення без ризику перевантажень. 

 

Не варто сліпо довіряти всьому, що “написано”! У правилах користування пральною машиною вказується суха білизна. Випускаються моделі на рекордні 8, 10 та навіть 12 кг. Виробники рекомендують завантажувати агрегат максимально в цілях економії електроенергії, що не має нічого спільного з тією самою реальністю!

 

Середнє завантаження пральних машин 1-1,5-2-2,5-3 кг і це межа. Відповідно для техніки із заявленими обсягами 3 кг – це 1 кг, для 4-5 кг – 2 кг і далі за аналогією. Це сувора реальність. Не зваблюйтеся! ТМ вигідно, щоб ваші машинки найчастіше ламалися, чи не так?

Фото правила користування пральною машиною - правильно завантажуйте речі

По факту в об'ємний барабан, розрахований на 12 кг слід завантажувати не більше 8-9 кг білизни. На жаль. І поставивши питання, як правильно користуватися пральною машиною щодо заповнення, вам ніхто і ніколи не дасть чіткої відповіді. Це свого роду корпоративна таємниця, яка не підлягає розголосу. Але на сайті Allmaster ви можете дізнатися важливі секрети, звернувшись до справжніх фахівців.

 

Встановлення та підключення

У цій позиції все дуже просто - довіряйте роботи профільним майстрам. При підключенні пральних машин слід дотримуватися низки правил:

 

  • ♦ вибирати відповідні простори за рівнем негативного впливу навколишнього середовища – температура, вологість тощо;
  •  
  • ♦ встановлювати техніку на рівні поверхні;
  •  
  • ♦ забезпечувати захист від перепадів рівня напруги;
  •  
  • ♦ виконувати підключення за наявності відповідного інструменту та матеріалів.
  •  

Детально про те, як користуватися пральною машиною та проводити монтаж ви можете дізнатися у Allmaster. А також підібрати майстрів для виконання робіт з широкого спектру критеріїв.

 

Пам'ятайте! Помилки підключення можуть коштувати працездатності техніки. При найменших проявах збоїв – вібрації, шуми, запах і т. і. зверніться до фахівця.

 

Оптимальні режими прання

Насамперед слід грамотно встановлювати температуру. Багато сучасних моделей дозволяють вибирати не тільки загальні вбудовані режими, але й задавати детальні параметри прання через розширені налаштування, що важливо. Температурний діапазон вказується безпосередньо на самих речах (на етикетці). Найчастіше, все визначає тип текстилю. 

Фото як користуватися пральною машинкою - оптимальні режими прання

Рекомендації щодо правил користування пральною машиною, зокрема вибору режиму (також прописується на етикетках):

 

  • Делікатні тканини. Відповідно однойменний режим не більше 30 °C. 
  •  
  • Домашній текстиль (штори, рушники, постільна білизна) - 40-60 °C. Це стосується сильних забруднень. 
  •  
  • Найбільш складні плями, що в'їлися, видаляються при t 90-95°C.
  •  

 

enlightenedПорада! В останньому випадку обов'язково враховуйте рекомендації, вказані на самій тканині/виробі. Можливе використання режимів замочування або попереднього прання для більш щадного та ефективного видалення забруднень.

 

Що категорично не можна робити з пральною машиною

Є низка речей, які категорично не можна робити з пральною машиною, щоб уникнути поломок, неефективної роботи та навіть можливих аварій. Ось деякі з них: 

 

  1. 1. Не перевантажуйте: Перевантаження ПМА може призвести до нерівномірного прання, зносу та пошкодження білизни, а також до зносу та поломки механічних компонентів. 
  2.  
  3. 2. Не використовуйте надмірну кількість миючого засобу: Можливе утворення піни та відкладень усередині пристрою, що в свою чергу може спричинити неповне змивання миючого засобу з білизни, а також проблеми з роботою. 
  4.  
  5. 3. Не відкривайте дверцята під час прання: Це може призвести до виливання води та неприємних ситуацій. Якщо вам потрібно додати або прибрати білизну під час прання, дочекайтеся повної зупинки та розблокування дверцят. 
  6.  
  7. 4. Не ставте важкі предмети на пральну машину: Викликає вібрацію, шум і навіть поломку внутрішніх компонентів. 
  8.  
  9. 5. Не вмикайте пральну воду без води або з заблокованим водопроводом: Можливе перегрівання та пошкодження насоса або інших компонентів. 
  10.  
  11. 6. Не ігноруйте регулярне обслуговування та чищення: Очищення фільтрів, ящика для миючих засобів та перевірка шлангів на витоки сприяють продовженню терміну служби та зниженню ризику поломок. 
  12.  
  13. 7. Не підключайте прилад до ненадійних електричних мереж або джерел живлення: Як результат – пошкодження електронних компонентів та коротке замикання. 
  14. Фото Що категорично не можна робити з пральною машиною
  15. 8. Не намагайтеся самостійно ремонтувати складні поломки: Якщо ви не спеціаліст, звертайтеся до сервісного центру або кваліфікованого техніка для ремонту пральної машини. 
  16.  
  17. 9. Не прати речі, не призначені для прання в машині: Деякі предмети, такі як взуття, килими або важкі ковдри, можуть бути занадто важкими або мати неправильну форму для прання. Це може призвести до пошкодження білизни та механічних компонентів прання. Завжди дотримуйтесь інструкцій з догляду, вказаних на етикетках одягу або виробів. 
  18.  
  19. 10. Не прати одяг із гострими предметами в кишенях: Гострі предмети, такі як ключі, монети або ручки, можуть пошкодити білизну та внутрішні компоненти агрегату, такі як барабан або відсік для миючих засобів. 
  20.  
  21. 11. Не використовувати хлорне відбілювання в машинах з нержавіючими сталевими барабанами: Хлор може спричинити корозію та пошкодження нержавіючої сталі. Використовуйте безпечні відбілюючі засоби на основі кисню. 
  22.  
  23. 12. Не ставити пральну машину на нестабільну або нерівну поверхню: Це може призвести до надмірної вібрації, шуму та навіть пошкодження механічних компонентів. 
  24.  
  25. 13. Не використовувати невідповідні додаткові компоненти або аксесуари: Завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника та використовуйте лише відповідні компоненти та аксесуари для вашої “помічниці”. 

 

Дотримуючись цих правил, ви зможете продовжити термін служби вашої пральної машини, уникнути поломок та забезпечити безпечне та ефективне використання.

 

Як користуватися пральною машиною - резюмуємо

Безперечно, критичні навантаження, у тому числі, високі температури та інтенсивні режими призводять до передчасного зношення техніки. Однак це не означає, що треба йти на жертви, миритися з плямами, щоб зберегти працездатність СМА. Достатньо дотримуватися елементарних правил користування пральною машиною та забезпечувати їй належний догляд. І звичайно, не виконувати ремонт, підключення чи складне обслуговування самостійно, без профільних знань, спеціалізованого обладнання та інструменту. 

 

Як правильно користуватися пральною машиною - висновок

На сайті allmaster.com.ua ви знайдете відповіді на запитання. У основі безліч послуг і фахівців різного профільного напрямку. Рейтинг їх формується за багатьма критеріями - оцінка клієнтів, закриті заявки, вартість, активність, відгуки тощо. Ви можете підібрати “виконавця” навіть по регіону. Фото Потрібен ремонт пральної машини? Замовити діагностику

 

Якщо ви шукач роботи або вам просто є що додати з цього питання - обов'язково зареєструйтесь на нашому сайті. Алгоритм дій неймовірно простий - дотримуйтесь інструкцій (це займе всього кілька хвилин) і заповніть максимально ємно всі позиції в анкеті, що допоможе швидко отримати замовлення.

 

yes Зверніть увагу! Кількість портфоліо та оголошень не обмежена. І всі їх ви можете розміщувати абсолютно безкоштовно (що більше, тим краще і вище шанс на успіх). 

 

Allmaster немає прихованих мотивів. Мета ресурсу забезпечити зручну комунікацію між користувачами, щоб кожен міг знайти те, що так старанно шукав. На додаток на сайті діє розділ "Барахолка", де можна обмінюватися, продавати та купувати все, що завгодно. 

 

Не знаєте, як користуватися пральною машиною, щоб підвищити ефективність очищення та продовжити термін експлуатації - скористайтесь Allmaster, де ви зможете отримати усну консультацію майстрів або викликати спеціаліста додому (вибравши його за "особистими вподобаннями").

 

 

 

 

 



Оцініть статтю:
(всього голосів - 2)




Можливо вам буде цікаво дізнатися
Коментарі
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Аватар Тамара Михайлюк

вроде и ниче нового, но полезно повторить знания. нужно следить за стиралкой

02.04.2023 14:16